Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ryankgb napisał:

 

 

Ale przecież napisał :D 

O kurde. Nie wiem jak mogłem być zaspany żeby tego nie zauważyć 😳. Teraz dałbym sobie rękę uciąć, że to nie było tam napisane wcześniej 😶 mea culpa 😑

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zapytanie czym się różnią kz zs3 od kz zs3e? 

Opłaca się je zakupić za tą cenę czy lepiej do czegoś dozbierać?

KZ RED.jpg

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Wygląda na to że to nowa wersja ZS3 z nową membraną w driverze , mają na wyposażeniu kable ze srebrzonej miedzi i są w kolorze czerwonym zamiast czarnym.

8 driverów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji widać ze obecnie sprzedawane ZS3 bywają wyposażone w kable nowszego typu.

7 minut temu, marco-polo napisał:

8 driverów.

Jak sobie kupisz 4 pary to będzie w nich 8 driverów :) .

Tym razem widać że to oficjalnie nowsza wersja bo pisze na nich ZS3E, a nie jakieś coś w domysłach.

Tak jak był z ZST Pro.

Swoją drogą ZS3 to naprawdę fajnie grające słuchawki na pojedynczym driverze dynamicznym i jeśli je poprawiono, to może być coś ciekawego. Srebrzony kabelek na wyposażeniu to bardzo dobry pomysł. 

Do tego widać ze tipsy dwukomponentowe zastąpiono tymi jakie zwykle pakują do większości słuchawek hybrydowych.

Z resztą tylko M-ki były dwukomponentowe.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marco-polo napisał:

Nie czytałeś? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Nie czytałeś? 😂

Czytałem ale każdy ma inne spostrzeżenia. Dla jednych co może być ważne dla innych może nie mieć znaczenia.

 

Największą zmianą, którą widzę tutaj, jest eliminacja rury dźwiękowej rurki termokurczliwej getta. Z zadowoleniem przyjmuję tę aktualizację, ale myślę, że tak powinno być od samego początku. 

Oceniając ściśle według zdjęć, dysza wygląda znacznie krócej (chociaż może to być po prostu kąt zdjęcia). Wygląda również na większą średnicę niż normalny ZS3. Jeśli rzeczywiście jest krótszy i szerszy, poprawiłby średnią i górę, piętę achillesową oryginalnego ZS3. 

Skrócenie i poszerzenie dyszy redukuje również obrzęk i wzdęcia w niskim obszarze, co było również dolegliwością do oryginalnego ZS3. KZ mówi to nawet w powyższym marketingu. To również dobrze - mówi mi, że powinien mieć bardziej dynamiczny i zrównoważony dźwięk.

Zdziwiłbyś się, co robi szczypanie dyszy z melodią. Jest to jedna z najważniejszych (ale najczęściej pomijanych) metod strojenia IEM. Jestem podekscytowany tym, jak się starają KZs. 

Nie widzę tego jako konkurencyjnego wobec ZS4. Raczej tylko trzecia wersja do ZS3. Koszt ZS4 wynosi 2x, więc po prostu wypełnia określone miejsce w ich zestawieniu cena / model. 

KZ robi to ze wszystkimi swoimi modelami. ATE przeszedł 5 rewizji, ZS1 przeszedł 3, ZS5 przeszedł 2, ZS6 przeszedł 2, ATR przeszedł 2 itd. 

W zależności od ceny dam ci jedną szansę. Nie spodziewając się, że będzie lepszy od ZS4, ale oczekując, że będzie to ulepszenie dla ZS3.

Mam nadzieję, że ma wargę dyszy. Nie wygląda jednak na to ze zdjęć. Chciałbym, żeby KZ przestało to robić. Po prostu włóż cienką wargę do każdego IEM KZ !!
 

wykres jak ktoś chce różnych kz z innymi iem porównanie?

 

kz wykres.jpg

dosyć tanio jak ktoś ma wiedzę na ich temat sony mdr-ex650AP

https://www.ebay.com/itm/Sony-MDR-EX650AP-Earphone-Noise-Brass-Housing-Microphone-In-Ear-headphone/183416042279?_trkparms=aid%3D555020%26algo%3DCDE.TARGETING%26ao%3D1%26asc%3D54739%26meid%3D8bf3cc7ccaad4000946f5c3101996572%26pid%3D100281%26rk%3D1%26rkt%3D8%26mehot%3Dag%26%26itm%3D183416042279&_trksid=p2045573.c100281.m3567

 

 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelekdabek napisał:

Moze kiedyś się dowiem 🤔

Myślę, że to sprawa indywidualna. Moim zdaniem E1 pomimo pojedynczego przetwornika prezentują wyższy poziom. Od jakiegoś czasu szukam dla nich alternatywy, ale BQ3 mimo wszystkich plusów nią nie są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do KZ ZS3 to wbrew ostatnio panującej tu trochę fali hejtu dla KZ , to jak dla mnie były one modelem o brzmieniu pośrednim pomiędzy Brainwavz Delta i M1 i jego jakością odpowiadającą bliżej M1. Z tej perspektywy wersja poprawiona wygląda bardzo interesująco. Do tego zawiera kabelek z posrebrzanej miedzi który sam luzem kosztuje ponad połowę ich wartości i zawsze do wykorzystania z innymi słuchawkami KZ i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mikis napisał:

Posiada ktoś z was Ezaudio D4? Zamówiłem je i mają być u mnie lada moment, jestem ciekawy waszej opinii ;)


Posiadam Ezaudio D4 i jakiś czas temu w tym temacie o nich pisałem. Zacytuję to co wtedy o nich skrobnąłem:
 

      "Na tą chwilę jestem bardzo pozytywnie zaskoczony brzmieniem EZAUDIO D4. Słuchawki jednoprzetwornikowe, kupione 11.11 w promocyjnej cenie 7,85$ (teraz niewiele więcej). W tej cenie są słuchawki, dodatkowe tipsy, karabińczyk i niezłe firmowe etui. Grają o wiele lepiej niż kosztują. Są dobrze zestrojone, oferują bardzo zrównoważone brzmienie, nie mają nic przesadzonego w żadnym paśmie. Scena, seperacja, ogólny SQ znacznie przewyższający cenę tych słuchawek. Słuchawki grają na planie łagodnego "V". Mają lekko podbite/wyostrzone tony wysokie średnie. Zdarzają się sybilanty. Nie jest to mocno dokuczliwe ale da się zauważyć. Bas nie jest zbyt mocny, jest dobrze wyważony względem pozostałych pasm.

Przypuszczam, że witryny typu audiobudget.com bez wahania umieszczą te słuchawki na półce polecane/zwycięzcy. Ogólnie grają znacznie powyżej swej ceny.

Konieczna jest w nich wymiana tipsów, choćby na "Starline" z Kz-tów (te z zestawu to badziew) - słuchawki mocniej się "otwierają", umiarkowany bas staje się konkretniejszy.
EZAUDIO D4 - to tanie, bardzo dobrze grające słuchawki z Chin. Jak dla mnie są prawdziwą gwiazdą wśród najtańszych słuchawek z Chin."

Tą opinię potwierdzam również na dzień dzisiejszy;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ryankgb napisał:

Pytanko do wszystkich - jakie modele słuchawek Was interesują z tych trudniej dostępnych? Majfriend z AK Audio Store pyta bo chce wprowadzić do oferty nasze propozycje ;) Oczywiście z discounts :D

Z pewnością ciekawym urozmaiceniem oferty byłyby TIMMKOO C631/ES631 (znane także jako AMYNIKEER CI980 lub JoyPlus), UiiSii BA-T8s oraz UiiSii BA-T9 ;).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wincyj dapow i ampow niech wezmie i jakis mega rabat na te ich multiarmatury, bo w tych cenach to strach brac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ryankgb napisał:

Pytanko do wszystkich - jakie modele słuchawek Was interesują z tych trudniej dostępnych? Majfriend z AK Audio Store pyta bo chce wprowadzić do oferty nasze propozycje ;) Oczywiście z discounts :D

A moze oferta HiFi Walkera by się u nich znalazła? Po za amazonem nigdzie nie widziałem ich oferty. a mam A7 i DAP H9 i muszę powiedzieć,że warte nawet swojej ceny jaką sobie za nie życzy producent 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tommir napisał:

Małe wtrącenie a propos Walkerów A7. Czy ktoś wymieniał w nich kabelek? Warto? Pytam bo nie mam akurat pod ręką, ale jak warto to zakupię ;)

Ja założyłem ten TRN 8 -o żyłowy ale dźwięk był za gęsty. Lepiej moim zdaniem brzmią na stokowym

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie najtaniej BQEYZ BQ3 moge kupić.?

Mam Cozoy Hera do xduoo x3II dla mnie idealny zestaw (dzięki pomocy kolegi z forum) jedynie czego mi brakuje to kształtu takiego do noszenia za uchem. Dlatego chcę kupić BQEYZ BQ3 (jeszcze raz 😁) do słuchania w podróży do tego kabel trn8 - to narazie najlepiej brzmiące i leżące w moich uszach doki do 200 zł, a mialem ich już troche😂

Mam jeszcze AWEI 920Bls bluetooth, super stosunek cena, jakość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokup kabelek BT od KZ i będziesz miał zestaw BT :) Dla mnie ten kabel TRN 8-o żyłowy to do T2 pasuje najlepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaro54 napisał:

A moze oferta HiFi Walkera by się u nich znalazła? Po za amazonem nigdzie nie widziałem ich oferty. a mam A7 i DAP H9 i muszę powiedzieć,że warte nawet swojej ceny jaką sobie za nie życzy producent 

Prościej byłoby jeżeli dałby Tobie listę co może wrzucić albo jakie marki słuchawki i ustalić jakąś cenę maksymalną.

Wtedy mielibyśmy większy obraz co nas interesuje a twój kolega z AK wiedziałby na czym zarobi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ppmuzyk napisał:

gdzie najtaniej BQEYZ BQ3 moge kupić.?

Mam Cozoy Hera do xduoo x3II dla mnie idealny zestaw (dzięki pomocy kolegi z forum) jedynie czego mi brakuje to kształtu takiego do noszenia za uchem. Dlatego chcę kupić BQEYZ BQ3 (jeszcze raz 😁) do słuchania w podróży do tego kabel trn8 - to narazie najlepiej brzmiące i leżące w moich uszach doki do 200 zł, a mialem ich już troche😂

Mam jeszcze AWEI 920Bls bluetooth, super stosunek cena, jakość 

 

Na AK Audio Store z moim kodem "RYAN" będzie najtaniej :P

 

Co do słuchawek z propozycjami dla majfrienda poszła lista, można dopisywać bo jest otwarty na Wasze sugestie ;)

 

Walkerami się mocno zainteresował, sam nie wiedział o ich istnieniu :P

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności