Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, rafal735r napisał:

Ogólnie nie mam zastrzeżeń do tych słuchawek prócz nieco słabego basu. Średnica, góra jest OK, ale brakuje nieco wypelnienia na dole. A w grajku nie mam EQ. Natomiast pod telefonem to wiadomo, nie ma co gadać. 

Mnie pomogły takie Spin Fity jak linkowałem kilka postów wcześniej. Bas się pogłębił, a reszta bz. Ale jakiś kolega pisał, że miał problem z sealem. U mnie było akurat ok, ale to już sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dziś szczęśliwie dotarły Walkery. Pierwsze wrażenie pozytywne. Miałem trochę problemów z sealem, ale kiedy udaje mi się go złapać dźwięk jest naprawdę fajny, zwłaszcza na tę półkę cenową. Na razie najlepiej brzmią na spiralach. Sybilantów się nie dosłuchałem ;)

Zobaczymy czy coś się zmieni po wygrzaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tommir napisał:

Wreszcie dziś szczęśliwie dotarły Walkery. Pierwsze wrażenie pozytywne. Miałem trochę problemów z sealem, ale kiedy udaje mi się go złapać dźwięk jest naprawdę fajny, zwłaszcza na tę półkę cenową. Na razie najlepiej brzmią na spiralach. Sybilantów się nie dosłuchałem ;)

Zobaczymy czy coś się zmieni po wygrzaniu.

https://www.ebay.com/itm/HIFI-WALKER-A5-Dual-Dynamic-Driver-In-Ear-Earphones-Earbuds-Headset-Headphones/233024365858?hash=item364155a522:g:QzEAAOSwAThb~qbT:rk:1:pf:0 czy te też próbowaliście albo jakaś recka gdzieś tutaj się przewinęła o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej dostaniesz na Amazon.com tyle samo ale w $ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyć chodliwe są te - porównują je z https://audiobudget.com/product/KZ/ED9 KZ -ED9

Ja szukam takich co nie kłują w uszy tymbardziej że słuch mam czuły. KZ ZS3 to tak jakby mi gwizdały na górze nie przesadnie ale da się odczuć. Po wygrzaniu bas i sopran się odnalazły jednak bas nie jest przesadny. 

Fajnie że powstał temat tanie słuchawki z chin dla średnich cen. Możnaby takie tematy zrobić każdy do jakiejś kwoty wtedy wiadomo co i gdzie szukać i jakie recki gdzie wstawić. tanie do 50$ średnie do 200$ a drogie to nie wiem do jakiej ceny.

head.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie chińskie to i powyżej 2000$ są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, requal napisał:

Senfer dt6the phonograph, dostały wysokie noty, juz myślałem, ze przepadną bez słuchu.

 

Właśnie dziś je zamówiłem, chwilę później wszedłem na fonografa i patrzę że jest recenzja :). No nic, recenzja nastawiła mnie pozytywnie, podobnie opinie na Ali. Z racji tego, że słuchawki zamówiłem przez ASS, powinny być zaraz po nowym roku ^_^.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://primeaudio.org/tfz-queen-review/ bardzo fajne i pozytywnie ocenione czy to ta sama linia co te z tego linku poniżej?? 

 

https://www.aliexpress.com/item/The-Fragrant-Zither-TFZ-Series-2-2M-Version-Special-Edition-2Pin-Interface-HIFI-Monitor-In-Ear/32841433052.html?spm=2114.search0604.3.19.415626deSEpVTu&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_100031_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_538_537_536,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=eb02f462-26a6-4f87-a653-0b4b57099f67-2&algo_pvid=eb02f462-26a6-4f87-a653-0b4b57099f67

 

Rozumiem że to te słuchawki o których ktoś wspominał niedawno że rebranding lepszy od oryginalnych bgvp dmg 

 

https://www.aliexpress.com/item/NICEHCK-P3-In-Ear-Earphone-2BA-1DD-Hybrid-3-Unit-HIFI-Earbud-Headset-Monitor-IEM-3/32959211726.html?spm=2114.search0604.3.3.1aea13bdwYEUAo&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_100031_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_538_537_536,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=86f843b8-ad87-4008-ae67-108e1499b87f-0&algo_pvid=86f843b8-ad87-4008-ae67-108e1499b87f

W dniu 10.10.2018 o 08:20, Inszy napisał:

Jak do metalu i dobrze wykonane, to warto się zainteresować Whizzer Opera Factory OM1. Co prawda basu jest sporo, ale ostatnie dwa dni spędziłem chodząc z nimi po mieście słuchając tylko metalu i było bardzo dobrze. Bas jest tak rozłożony, że daje mocny drive perkusji i gitarom, a przy tym nie przewala się nad resztą pasma, wokale wyraźne, góra spokojna, ale talerze ciągle są obecne.

Kabel odpinany 2pin, przyzwoicie wykonany, całkiem wygodny, ale bez pilota jeśli ma to znaczenie. Z minusów, to moim zdaniem tipsy do wymiany, te oryginalne to typowe budżetówki, które nie są ani wygodne, ani dobrze nie uszczelniają ucha. No i są kolorowe, więc jeśli chcesz mieć w pełni mroczny image, to będzie w nich kłopotliwe ;)

 

bass.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia o Vivo XE800

Budowa - bardzo zgrabne, ładne plasticzaki. Biało-srebrna asceza. Kabel ... meh, taki sobie, ale przynajmniej nie plącze się bardzo. Nie wróżę mu długiego życia. Nazywam takie kable “kablami starej generacji” - takie chyba dają już tylko w słuchawkach do telefonów chłe chłe.

Dźwięk...chyba największe rozczarowanie w mojej zabawie z chi-fi. Generalnie zarzucam zdecydowanej większości chińskich doków do 50$, że grają nieznośną V-ką i nie da się ich słuchać głośniej oraz męczą. W tym wypadku jest skrajnie inaczej, ale niestety wcale nie lepiej. Bardzo chudy dźwięk. Mała scena. Szczegółowość całkiem dobra, ale ogólnie żadnej przyjemności z odsłuchu. Łapałem seala bez większego problemu, próbowałem tipsów, pianek i nic. Podłączane do Moto X Play, Xduoo X3, Sansa Clip Sport.

Miałem spore oczekiwania, że niby namiastka VSonic GR07 (ten sam przetwornik ??...). Sprawdzałem zdjęcia na necie czy nie fejki, ale budowa bez zarzutu...tylko ten dźwięk. Sprzedałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wiatrak napisał:

Moja opinia o Vivo XE800

Budowa - bardzo zgrabne, ładne plasticzaki. Biało-srebrna asceza. Kabel ... meh, taki sobie, ale przynajmniej nie plącze się bardzo. Nie wróżę mu długiego życia. Nazywam takie kable “kablami starej generacji” - takie chyba dają już tylko w słuchawkach do telefonów chłe chłe.

Dźwięk...chyba największe rozczarowanie w mojej zabawie z chi-fi. Generalnie zarzucam zdecydowanej większości chińskich doków do 50$, że grają nieznośną V-ką i nie da się ich słuchać głośniej oraz męczą. W tym wypadku jest skrajnie inaczej, ale niestety wcale nie lepiej. Bardzo chudy dźwięk. Mała scena. Szczegółowość całkiem dobra, ale ogólnie żadnej przyjemności z odsłuchu. Łapałem seala bez większego problemu, próbowałem tipsów, pianek i nic. Podłączane do Moto X Play, Xduoo X3, Sansa Clip Sport.

Miałem spore oczekiwania, że niby namiastka VSonic GR07 (ten sam przetwornik ??...). Sprawdzałem zdjęcia na necie czy nie fejki, ale budowa bez zarzutu...tylko ten dźwięk. Sprzedałem.


Z tą opinią bez problemów można się zgodzić - miałeś takie, a nie inne wrażenia. Mogą się nie spodobać, bo faktem jest, że Vivo XE800 to specyficzne dźwiękowo słuchawki. Nie grają V, nie sprawdzą się w cięższych brzmieniach ;)
Ja sobie nawet cenię ich odmienność brzmieniową - nie są to słuchawki uniwersalne - dźwięk jest zrównoważony, jasny, bardzo szczegółowy, z łagodnym szkicowym basem - dźwięk jest przejrzysty. Średnia scena i dobra separacja instrumentów. Mnie ich dźwięk relaksuje (odpływam, zasypiam). Są bardzo wygodne w użytkowaniu.
Sprawdzanie autentyczności słuchawek po zdjęciach z netu nie jest miarodajne. Więcej by powiedziało o ich autentyczności miejsce zakupu, bo nawet Penon już ich nie ma w swej ofercie. Kiedyś na aliexpress były w Penon Audio i Rillpac Store.
Dla mnie Vivo XE800 nie bardzo nadają się na "jedyne słuchawki" ale są niezłą odmianą od wszechobecnych V-ek. W moim przypadku daleko im do największego rozczarowania w zabawie z chi-fi ;)

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te EP10 po wygrzaniu i po zabawie z tipsami u mnie zostają, nie mam takiego brzmienia w kolekcji, bas jest imponujący, trzeba przyznać i sprawdza sie w niektórych gatunkach muzyki, poza tym dobre wykonanie i wygodne w noszeniu. 

 

@Jaro54 godzina prawdy nadeszła, dzisiaj dotarły do mnie Walkery A7. Wygrzaly sie jakies 4h i odsłuchy czas zaczac! 😁

Edytowane przez Sir Nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też dobrą "odskocznią" od typowego grania w chińskim stylu (co by jednak być w temacie;)). Spokojniejsze w odbiorze, ale nie pozbawione detali. Jeżeli chodzi o ergonomię - pierwsza klasa, najwygodniejsze doki jakie miałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D

 

KZ ZS7

Przepraszam, że się tak smieje, ale zaraz włączy się procedura KZ.

 

Bash, Hype, Bash, Hype...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, requal napisał:

:D:D:D

 

KZ ZS7

Przepraszam, że się tak smieje, ale zaraz włączy się procedura KZ.

 

Bash, Hype, Bash, Hype...

 

Link nieaktywny. Chyba, że tak ma być. 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszły walkery plus. Szły przez Irlandię sprzedawca umieścił kwotę poniżej 30$ z amazonu. Nie płacone cło.

Testuje i wygrzewam ale jestem pod wrażeniem wyrazistości i neutralności.

Słuchając kawałku z filmu piąty element diva. Podłączone do wzmacniacza słuchawek słyszę lekki szum. Kabel oryginalny nie sztywny, komfortowe wcale ich nie czuć dodatkowo ładnie się układają na uszach kabelek z tyłu wcale ich nie czuć.

 

 

IMG_20181214_170001.jpg

Edytowane przez marco-polo
dodanie notki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności