Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie zadać pytanie w tym temacie, ponieważ po wpisaniu frazy: "aliexpress cło" pojawiło się 83 stron do przewertowania.

 

Mam takie info o moim mezowym kabelku:

  • Wysyłka lokalną firmą przewozową

    2018-12-10 10:46:00 [GMT+2]

  •  

    Przesyłka oclona

    2018-12-08 12:00:00 [GMT+2]

  •  

    Rozpoczęto odprawę celną

    2018-12-08 11:30:00 [GMT+2]

  •  

    Przesyłka opuściła kraj wysyłki

    2018-12-03 09:00:00 [GMT+8]

  •  

    Przesyłka przyjęta przez linię lotniczą

    2018-11-28 19:34:15 [GMT+8]

  •  

    Przesyłka opuściła magazyn w kraju wysyłki

    2018-11-27 19:59:52 [GMT+8]

  •  

    Przesyłka w magazynie w kraju wysyłki

    2018-11-27 07:54:12 [GMT+8]

  •  

    Przesyłka wysłana

    2018-11-27 07:24:12 [GMT+8]

 

Zaznaczyłem co ciekawsze :(

 

Pytania:

O co k.kaman? Będzie cło i vat od kabelka za 40 zł?

Jak bywało u Was? Bo może to standardowe komunikaty (systemowe), które nie świadczą zaraz o dodatkowych opłatach (cło. vat, manipulacyjne)?

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

O co k.kaman? Będzie cło i vat od kabelka za 40 zł?

Jak bywało u Was? Bo może to standardowe komunikaty (systemowe), które nie świadczą zaraz o dodatkowych opłatach (cło. vat, manipulacyjne)?

Nigdy wcześniej nie było takich sytuacji żeby, urząd celny upomniał się o tak małe kwoty. Ostatnio jednak zbudowano w lublinie placówkę celną, która miała rzekomo zabrać się za podatkowanie również tańszych przesyłek ale do tej pory się to jeszcze nie zdarzyło. Przynajmniej mi a mieszkam bardzo blisko Lublina. Te wiadomości to standard. Raczej na 99% nie będziesz musiał nic płacić. 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Nigdy wcześniej nie było takich sytuacji żeby, urząd celny upomniał się o tak małe kwoty. Ostatnio jednak zbudowano w lublinie placówkę celną, która miała rzekomo zabrać się za podatkowanie również tańszych przesyłek ale do tej pory się to jeszcze nie zdażyło. Przynajmniej mi a mieszkam bardzo blisko Lublina. Te wiadomości to standard. Raczej na 99% nie będziesz musiał nic płacić. 

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

O co k.kaman? Będzie cło i vat od kabelka za 40 zł?

 

Bądź spokojny. Miałem takie same komunikaty z trzech ostatnich przesyłek. Nic nie zapłaciłem, a mogłem i to sporo. Dostałem paczki kurierem POCZTEX.

Wydaje mi się, że ten komunikat "Przesyłka oclona" informuje o tym, że paczka przeszła przez odprawę.

Komunikat "Wysyłka lokalną firmą przewozową" mówi o tym, że Ci ją wysłali. Wrzuć numer przesyłki na śledzenie, to powinna już tam być.

Jakbyś miał płacić to dostałbyś papiery dot. opłat, listem poleconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śledzenia niekoniecznie zobaczy bo Chińczyki wysyłają bardzo dziwnymi sposobami teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chico99 napisał:

Paczka jest już u nas, więc to śledzenie poczty polskiej.

Tam na bank ją zobaczy.

A gdzie znajdę na ali numer nadania do śledzenia?

To moje pierwsze ali-zakupy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, chico99 napisał:

 

Bądź spokojny. Miałem takie same komunikaty z trzech ostatnich przesyłek. Nic nie zapłaciłem, a mogłem i to sporo. Dostałem paczki kurierem POCZTEX.

Wydaje mi się, że ten komunikat "Przesyłka oclona" informuje o tym, że paczka przeszła przez odprawę.

Dokładnie. 

 

Edytowane przez rafal735r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chico99 napisał:

W szczegółach transakcji.

W zakładce My Orders

Jest numer nadania. Jest na stronie PP. I jest już w Dżastarni :)

Wszystko będę wiedział jutro. A z domu (Wrocław) raportują, że jeszcze żadnego listu od podatkozdzierców nie ma.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, chico99 napisał:

 

Bądź spokojny. Miałem takie same komunikaty z trzech ostatnich przesyłek. Nic nie zapłaciłem, a mogłem i to sporo. Dostałem paczki kurierem POCZTEX.

Wydaje mi się, że ten komunikat "Przesyłka oclona" informuje o tym, że paczka przeszła przez odprawę.

Komunikat "Wysyłka lokalną firmą przewozową" mówi o tym, że Ci ją wysłali. Wrzuć numer przesyłki na śledzenie, to powinna już tam być.

Jakbyś miał płacić to dostałbyś papiery dot. opłat, listem poleconym.

Potwierdzam, miało to samo ostatnie trzy razy.

Rzeczywiście tez przesyłkę da się śledzić na stronie PP dopiero jak jest w Polsce. Ktos już tutaj wspominał, że chyba teraz te paczki idą przez Belgię?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, donpedro1979 napisał:

Potwierdzam, miało to samo ostatnie trzy razy.

Rzeczywiście tez przesyłkę da się śledzić na stronie PP dopiero jak jest w Polsce. Ktos już tutaj wspominał, że chyba teraz te paczki idą przez Belgię?

Wszystkie moje ostatnie paczki szły każdorazowo przez Francję (Ali Standard Ship.) I również, że niby ocalone i również bez opłat. Patrząc na przerzut w EU, ciężko raczej żeby było inaczej;) Choć w Lublinie już pewnie zacierają ręce... Czas pokaże.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, matdru napisał:

Wszystkie moje ostatnie paczki szły każdorazowo przez Francję (Ali Standard Ship.) I również, że niby ocalone i również bez opłat. Patrząc na przerzut w EU, ciężko raczej żeby było inaczej;) Choć w Lublinie już pewnie zacierają ręce... Czas pokaże.

Nie wiem od kiedy to w Lublinie działa ale ja nadal codziennie dostaje przesyłki i codziennie bez VAT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rafal735r napisał:

W Tin T2 jest po 3 komplety gumek. Jedne maja duże otwory, drugie małe. Testował ktoś różnice jakie wnoszą? 

Generalnie im szerszy otwór wylotowy tym więcej góry, ale znaczenie ma również gęstość i elastyczność gumy (te czynniki wpływają głównie na dół pasma). A tak naprawdę najwięcej zależy od tego w czym masz lepszego seal'a, więc musisz sam próbować. Mi te z zestawu od T2 nie leżały zbyt fajnie, dużo lepiej było na Spiral Dotach / Spin Fitach / hybrydowych soniakach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrażenia, u mnie najlepiej sprawdziły się: https://allegro.pl/oferta/spinfit-cp240-l-profesjonalne-nakladki-biflange-7542071199

Na spiralach nie było źle, ale mniej basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły do mnie bqeyz bq3 zakupione od naszego kolegi z forum i chyba w końcu znalazłem to czego szukałem :)
Przede wszystkim słuchawki idealnie pasują do moich uszu, wkładam i żadnych problemów z sealem :)
Nic nie ciśnie, nic nie ugniata.
Bardzo podoba mi się bas w tych słuchawkach, który jest taki sprężysty a jednocześnie nie dominuje jakoś nad resztą.
No i wysokie mi nie syczą i nie kują w uszy

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, donpedro1979 napisał:

Dziś dotarły do mnie bqeyz bq3 zakupione od naszego kolegi z forum i chyba w końcu znalazłem to czego szukałem :)
Przede wszystkim słuchawki idealnie pasują do moich uszu, wkładam i żadnych problemów z sealem :)
Nic nie ciśnie, nic nie ugniata.
Bardzo podoba mi się bas w tych słuchawkach, który jest taki sprężysty a jednocześnie nie dominuje jakoś nad resztą.
No i wysokie mi nie syczą i nie kują w uszy

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka
 

też zastanawiam się nad nimi jakbyś wstawił fotkę ucha jak leży słuchawka w nich to byłoby ciekawie. Dodatkowo podsunąłeś pomysł ze względu że każdy ma inną budowę uszu to jeżeli ktoś zakupił słuchawki douszne mógłby wrzucić fotkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiam się nad nimi jakbyś wstawił fotkę ucha jak leży słuchawka w nich to byłoby ciekawie. Dodatkowo podsunąłeś pomysł ze względu że każdy ma inną budowę uszu to jeżeli ktoś zakupił słuchawki douszne mógłby wrzucić fotkę. 
Proszę bardzo :)a371474b1d36b65fb3cb984eaef855ef.jpg

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności