Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Akurat ten to nowość bo KZ nie miała dotychczas samej armatury, były tylko dynamiki i hybrydy. A do osądów trzeba poczekać do posłuchania

 

Miała, tylko 5 na stronę, w BA10.:)

Mam je i są całkiem ok. Tylko ta ergonomia ...;)

No fakt i AS10 też.

4 minuty temu, AudioWunsz napisał:

 to widzę, tym bardziej, że czasem lepiej siedzieć cicho, zanim coś się palnie na forum

 

Nie tylko na forum ... he, he

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudioWunsz napisał:

No to też racja, dlatego przyznaję się, że przesadziłem. Tak samo chyba wcześniej było z ZSN, że od razu poszła krytyka, a potem miłe zaskoczenie. Mam nadzieję w sumie, że i z tymi tak będzie.

Edit: @Jaro54 no to widzę, tym bardziej, że czasem lepiej siedzieć cicho, zanim coś się palnie na forum :D teraz to już mnie zaciekawiłeś

Nic nie przesadziłeś. KZ działa na zasadzie "gońcie króliczka". Tym razem 3BA. I na tym się nie skończy. 30, 40, 50 modeli. Końca nie widać :)
Żeby nie było - sam mam kilka modeli KZ. Ale to chyba nie tak powinno wyglądać.

 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, chico99 napisał:

Spoko, tylko już mnie to trochę mierzi, bo niektórzy w kolejkę się ustawiają, żeby dołożyć firmie KZ.

Firma czasem zasługuje na krytykę ale nie można walić jak w bęben. Co nie wypuści to od razu na nie.

I niemal za każdym razem się sprawdza to "na nie". Ot, mają swoją wizję wyciągania kasy od jeleni - praktycznie jedno brzmienie, z małymi wariacjami i masa modeli, z których żaden nic nie wnosi, ale kusi jako nowość.

Podziwiam za skuteczność, trochę gardzę za januszowanie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to wygląda jakby ciągle odświeżali te same modele ale pod inną nazwą... Taki odgrzewany kotlet posypany nowa przyprawą a to w przypadku ZST za które weszły ES4 i obecnie ZSN oraz ZSR zastąpione wyżej wspomnianymi AS06... Tak, wiem, grają inaczej i inaczej wyglądają, po prostu moim zdaniem firma odświeża ten sam schemat dla kilku modeli... Chociaż mimo wszystko mam ochotę kupić ZSN bo na testowanie wszystkich modeli już mnie nie stać przy tym tempie ich pojawiania się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Ot, mają swoją wizję wyciągania kasy od jeleni - praktycznie jedno brzmienie, z małymi wariacjami i masa modeli, z których żaden nic nie wnosi, ale kusi jako nowość.

Podziwiam za skuteczność, trochę gardzę za januszowanie.

 

Cóż, jestem jeleniem, KZ wyciągnęła ode mnie trochę kasy, ale jakoś nie czuję się nabity w butelkę.

Poprawność polityczna, w tym wątku, nakazuje powoli, firmę KZ, mieszać z błotem.

Ja pozwolę sobie mięć odmienne zdanie. Firma wypuszcza przecież słuchawki budżetowe.

Nie rozumiem czego oczekujecie, rewolucji na rynku audio wraz z wypuszczonym każdym, kolejnym modelem.

Są tanie, dobrze wykonane i grają całkiem ok. A że wypuszczają sporo modeli ... taka polityka.

Można kupować lub nie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyznam że lubię KZty ..... nie bijcie.... mam trochę ich modeli i jakiś rok temu postanowiłem sobie że będę wszystkie kupował i kolekcjonował (..wiem głupie :D).

Jednak muszę się przyznać , że przestałem nadążać i po prostu chyba mnie nie stać w tej chwili na tak pokaźną kolekcje. Nie mniej mam kilka ich modeli które bardzo lubię...

 

Żeby nie było mam: ATE, ATR, ZST, ZS3,  ES3, ES4, ZS5 v1 i fajniutkie ED3M

Edytowane przez yogi_gti
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 08:24, tommir napisał:

Spróbowałem ze spiralkami, na ten moment to najlepsze zestawienie, bas się faktycznie poprawił. Próbowałem też ze spinfitami, ale te którymi dysponuję nie za bardzo dały radę, albo zbyt wąskie albo zbyt krótkie. Widziałem jeszcze taki model:

https://allegro.pl/spinfit-cp240-m-profesjonalne-nakladki-biflange-i7542071190.html

 

 

Macie może z nimi jakieś doświadczenia?

Jednak zaryzykowałem i kupiłem takie dziwo:

https://allegro.pl/oferta/spinfit-cp240-l-profesjonalne-nakladki-biflange-7542071199

O dziwo seal się znalazł i bas w T2 zwiększył się do całkiem dla mnie akceptowalnego poziomu ;) Miałem sprzedawać, ale chyba zostawię.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem sobie z sentymentu Snab Ep-101m v3 bo jak zaczynałem bawić się w słuchawki to to był mój pierwszy model, tylko że w wersji pierwszej i powiem wam, że grają świetnie prosto z pudełka. Basik jest genialny, szczegolnie dla osób, które lubią mocniejsze uderzenie, choć jak dla mnie mógłby dłużej wybrzmiewać. Jedyne do czego mogę się przyczepić do trochę słabszych wokalu, mam wrażenie, że są trochę wycofane. A tak to ogólnie bardzo dobre Doki. W porównaniu do V80 dają dużo radości i bardziej podoba mi się ich granie.

Jak ktoś szuka dużo niskich tonów ale nie ciemnych słuchawek to polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jaro54 napisał:

Tak, należy kupić właściwe. Są dwa rodzaje i akurat wybrałeś ten niewłaściwy. Mam całą trójce i wiem że jeden z tych 2-pinowych jest bardzo wybredny :l potrzebne wyjście z wystającym tworzywem wokół pinów. 

Co do drugiego to u mnie w żadnym nic takiego nie występuje. Może to efekt złego styku pinów w gnieździe? 

A zalinkujesz ten dobry do v80? Mój prawdopodobnie i tak jest walnięty - jedna słuchawka ma pisk, druga szum (szum bym zrozumiał). Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tommir napisał:

Jednak zaryzykowałem i kupiłem takie dziwo:

https://allegro.pl/oferta/spinfit-cp240-l-profesjonalne-nakladki-biflange-7542071199

O dziwo seal się znalazł i bas w T2 zwiększył się do całkiem dla mnie akceptowalnego poziomu ;) Miałem sprzedawać, ale chyba zostawię.

 

To dobry ruch z tymi Bi Flange Spin Fit - trochę więcej basu przy niezachwianiu pozostałych pasm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Oczekuję, że nie będą udawali, że wypuszczają nowe słuchawki, często kradnąc wygląd od innych.

Nasladownictwo a czasem cholerne lenistwo jest bardzo popularne zerknij na Pierwowzór  i wersję niby znanej firmy audiofilskiej Z UK . Czy to zrzynanie czy lenistwo producenta? Oto jest pytanie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Nasladownictwo a czasem cholerne lenistwo jest bardzo popularne zerknij na Pierwowzór  i wersję niby znanej firmy audiofilskiej Z UK . Czy to zrzynanie czy lenistwo producenta? Oto jest pytanie 

Jestem pewien, że ten design widziałem już wcześniej w słuchawkach jakiejś znanej marki (ATH? Sony?).

Ale zachodzi pytanie, czy to zrzynanie, czy korzystanie z tego samego projektu, jak choćby przy różnych odmianach HM5. W KZ nie mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widać lenistwo Mitchell&Johnson tylko dekiel z nazwą firmy dali a na ich stronie opis jakby Amerykę odkryli. Chodziło mi o to, że nie tylko KZ i inne chińskie firmy idą na łatwiznę. A wszelkie drogie doki pozujące na CIEM-y to trzeba dobrze czytać by nie pomylić firm. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest wymuszone samą konstrukcją słuchawek i ciężko o to mieć pretensje.

I nie, zdecydowanie nie tylko KZ kopiuje czyjeś projekty, ale przy ilości słuchawek jaką wypuszczają, jakoś bardziej rzuca się to w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inszy napisał:

Jestem pewien, że ten design widziałem już wcześniej w słuchawkach jakiejś znanej marki (ATH? Sony?).

Ale zachodzi pytanie, czy to zrzynanie, czy korzystanie z tego samego projektu, jak choćby przy różnych odmianach HM5. W KZ nie mam wątpliwości.

HM5 i inne klony podobne pochodzą od jednego producenta sprzedającego pod marką własną YOGA, a KZ ZS6 i Campfire Audio Andromeda to zupełnie inne słuchawki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wiszą w powietrzu. Chociaż tyle, że Wooeasy wycenił te pchełki na większą kwotę niż Nicehck te swoje. Z perspektywy czasu wkurzony jestem na luckybag Jima i więcej nie kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MobyDick napisał:

HM5 i inne klony podobne pochodzą od jednego producenta sprzedającego pod marką własną YOGA, a KZ ZS6 i Campfire Audio Andromeda to zupełnie inne słuchawki :) .

No dokładnie o tym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

Moje wiszą w powietrzu. Chociaż tyle, że Wooeasy wycenił te pchełki na większą kwotę niż Nicehck te swoje. Z perspektywy czasu wkurzony jestem na luckybag Jima i więcej nie kupię. 

To co my dostaniemy nie będzie takie super. Po pierwszych ocenach widać i zdjęciach, yinyoo a8, pro i jakieś akcesorium za dyche. Jedna osoba dostała yinyoo h5 a druga tequilla 1

Chyba, że się mylę i będzie mile zaskoczenie 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja. Przeprosiłem się wczoraj z KZ ZSR i bardzo miło mnie zaskoczyły. Na cienkim, srebrnym kablu od KZ, z tipsami bi-flange i w połączeniu z Xduoo X3 II zagrały naprawdę fajnie. Judas Priest, Aphex Twin i ścieżka z God of War wypadły energetycznie i przejrzyście, ale już symfoniczna Metallica zakłuła sybilantami, zwłaszcza talerze i wokal. Wtedy w ruch poszły ZS5 v1 i znów był banan.
Tym sposobem dochodzę do wniosku, że muszę bardziej doceniać to, co mam, zamiast gonić za kolejnymi nowinkami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności