Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie recenzje to kwestia zaufania i podobnych doświadczeń. Nikt nie opisze dźwięku. Opisy te są do złudzenia do siebie podobne zazwyczaj. Taka headfonia np. Mnie to odstrasza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób znaleźć recenzję znanych ci 2-3 modeli słuchawek i sprawdzenie czy tak samo oceniasz jak recenzent. U mnie się sprawdza, mam kilku recenzentów, na których się nie zawiodłem. Nigdy zakup wg ich recenzji nie był nietrafiony. I nie jest dla mnie ważne jak wysoko lub nisko oceniany recenzent. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BQ3>QT2>KC2>TMV80

BQ3 vs QT2, podobne granie, QT2 trochę jaśniejsze, taka kolejność, bo dla mnie lepsza ergonomia w BQ3.

Kto ma jedne, drugich kupować nie warto. Choć ja mam i te, i te he ,he.

To tak ode mnie, dla ostudzenia emocji.

Chciałem zrobić porównanie bezpośrednie, wszystkich czterech modeli, ale przeziębienia nie mogę zaleczyć i mam przytkane uszy, więc większego sensu to nie ma.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chico99 napisał:

BQ3>QT2>KC2>TMV80

BQ3 vs QT2, podobne granie, QT2 trochę jaśniejsze, taka kolejność, bo dla mnie lepsza ergonomia w BQ3.

Kto ma jedne, drugich kupować nie warto. Choć ja mam i te, i te he ,he.

To tak ode mnie, dla ostudzenia emocji.

Chciałem zrobić porównanie bezpośrednie, wszystkich czterech modeli, ale przeziębienia nie mogę zaleczyć i mam przytkane uszy, więc większego sensu to nie ma.


Jak do mnie dojdą BQ3 to też zrobię sobie taką gradację. Prywatny ranking lubienia.
Bardzo możliwe, że będzie odmienny. Albo taki sam.
To tak ode mnie dla podgrzania emocji - he, he :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chico99 napisał:

BQ3>QT2>KC2>TMV80

BQ3 vs QT2, podobne granie, QT2 trochę jaśniejsze, taka kolejność, bo dla mnie lepsza ergonomia w BQ3.

Kto ma jedne, drugich kupować nie warto. Choć ja mam i te, i te he ,he.

To tak ode mnie, dla ostudzenia emocji.

Chciałem zrobić porównanie bezpośrednie, wszystkich czterech modeli, ale przeziębienia nie mogę zaleczyć i mam przytkane uszy, więc większego sensu to nie ma.

To brakuje Ci jeszcze DT8. Temu tutaj gościowi przypasowały https://audiofool.reviews/2018/09/13/senfer-dt8/

Myślę, że są poniżej BQ3, ale podobały mi się bardziej niż V80. Takie lżejsze  dźwięki, cieńsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, requal napisał:

To brakuje Ci jeszcze DT8. Temu tutaj gościowi przypasowały https://audiofool.reviews/2018/09/13/senfer-dt8/

Myślę, że są poniżej BQ3, ale podobały mi się bardziej niż V80. Takie lżejsze  dźwięki, cieńsze. 

Ten sam gość tak ocenia BQ3 https://audiofool.reviews/2018/11/27/bqeyz-bq3/
Patrząc na ocenę końcową i oceny za poszczególne elementy dźwięku --- bardzo nisko :P
Z kolei ocena końcowa KC2 jest na poziomie DT8, a poszczególne elementy dźwięku --- wyższe i od DT8 jak i BQ3 https://audiofool.reviews/2018/08/31/bqeyz-k2-and-kc2/
He, he, he - całkiem inaczej niż u @chico99
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, strong6 napisał:

Ten sam gość tak ocenia BQ3 https://audiofool.reviews/2018/11/27/bqeyz-bq3/
Patrząc na ocenę końcową i oceny za poszczególne elementy dźwięku --- bardzo nisko :P
Z kolei ocena końcowa KC2 jest na poziomie DT8, a poszczególne elementy dźwięku --- wyższe i od DT8 jak i BQ3 https://audiofool.reviews/2018/08/31/bqeyz-k2-and-kc2/
He, he, he - całkiem inaczej niż u @chico99
 

Cóż zrobić widocznie ma cos ze słuchem, hehe

Zartuje tym razem, żeby nie było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, strong6 napisał:

Bardzo możliwe, że będzie odmienny.

 

Powinien być odmienny, chyba że jesteśmy spokrewnieni i słyszymy tak samo.:D

 

15 minut temu, requal napisał:

To brakuje Ci jeszcze DT8. Temu tutaj gościowi przypasowały https://audiofool.reviews/2018/09/13/senfer-dt8/

Myślę, że są poniżej BQ3, ale podobały mi się bardziej niż V80. Takie lżejsze  dźwięki, cieńsze. 

 

DT8 nie miałem ale kusiły mnie bardzo.;)

Z perspektywy ... chyba dobrze, że ich nie kupiłem

 

11 minut temu, strong6 napisał:

Ten sam gość tak ocenia BQ3 https://audiofool.reviews/2018/11/27/bqeyz-bq3/
Patrząc na ocenę końcową i oceny za poszczególne elementy dźwięku --- bardzo nisko.
Z kolei ocena końcowa KC2 jest na poziomie DT8, a poszczególne elementy dźwięku --- wyższe i od DT8 jak i BQ3 https://audiofool.reviews/2018/08/31/bqeyz-k2-and-kc2/
He, he, he - całkiem inaczej niż u @chico99
 

 

A co tam ze mnie za autorytet he, he

Nasze uwagi i recenzje są przynajmniej szczere, oceniamy tak jak słyszymy. Choć może są to często oceny dość kontrowersyjne.

Na innych forach bardzo często aż kłuje w oczy i w uszy sponsoring.

 

7 minut temu, requal napisał:

Cóż zrobić widocznie ma cos ze słuchem, hehe

Zartuje tym razem, żeby nie było..

 

Na jasne, że mam. A kto nie ma w tym wieku.;)

Przecież wiem, że żartujesz ... :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chico99 napisał:

 

 

 

 

 

 

 

 

Na jasne, że mam. A kto nie ma w tym wieku.;)

Przecież wiem, że żartujesz ... :)

Nie, ty masz raczej w porzadku. Chociaż ta wasza milosc do Flc.. Chodziło mi, ze ten recenzent krytykuje Bq a wyróżnia m.in Senfery i dlatego cos ma ze sluchem. 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

W kwestii opisu brzmienia mała poprawka do KZ ZSN - puściłem Babymetal i jednak trochę drą ryja. Nie jakoś przesadnie, ale duch chińskiego grania jest w nich żywy...

 

Zapodaj coś z thrash metalu, wtedy już przesadnie będą pruły mordę.:D

Może dlatego tak się dzieje ze strojeniem, bo duch chińskiego grania nie gustuje w tych rodzajach muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest offtop bo za drogie :) a Massdrop ma swój temat 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 problemy z parą v80 i kz bluetooth (ten z aptx). Po pierwsze piny są za wąsko i kable wysuwają się z kopułek - da się coś z tym zrobić poza taśmą izolacyjną? :D Druga sprawa to szum w jednej słuchawce, a w drugiej przeciągły dźwięk. Szum jeszcze rozumiem, ale ten dziwny dźwięk jest irytujący - zamiana kopułek pokazała, że to kwestia adaptera. To normalne przy tym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, należy kupić właściwe. Są dwa rodzaje i akurat wybrałeś ten niewłaściwy. Mam całą trójce i wiem że jeden z tych 2-pinowych jest bardzo wybredny :l potrzebne wyjście z wystającym tworzywem wokół pinów. 

Co do drugiego to u mnie w żadnym nic takiego nie występuje. Może to efekt złego styku pinów w gnieździe? 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelekdabek na Ali masz Audbos P4 za 76usd, Tenhz to wcześniej byl Audbos a te modele różnią sie ukladem przetworników,

Audbos ma 1x dla tonów niskich, 2x dla średnich i 1x dla wysokich a Tenhz 1x basy, 1x średnie i 2x wysokie. 

 

Mialem brac 11.11. Audbos ale jakos ostatecznie nie kliknąłem KUPUJ a potem dzięki cynkowi i rekomendacji Jaro54 wziąłem HiFi Walker A7. 😃 Jak przyjdą i mi nie podejdą to pójdą w świat i skusze sie na Audbosy. 

Edytowane przez Sir Nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Inszy napisał:

Na trashu wcale nie było źle, to połączenie cienkich głosików z gitarami obnażyło problem.

No niestety. Na przestrzeni ostatnich tygodni najpierw zmieniłem o nich opinię na bardziej pozytywną, teraz jednak muszę ze smutkiem stwierdzić że Kazety to jednak Kazety i chyba nic mnie do całej ich rodziny jednak nie przekona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 no trochę przesadziłem, przyznaję, ale szkoda mi kurcze tego potencjału, jaki mają KZ ze swoją mnogością modeli, tymczasem mam wrażenie, że każdy nowy model to co najwyżej wariacja na temat tych, które już sprzedają od jakiegoś czasu 😕 ktoś wcześniej chyba o tym wspominał, a ja się zgadzam - szkoda, że nie mają podobnego podejścia, jak BQEYZ. Samą firmę lubię, tym bardziej, że to ona mnie wprowadziła w temat chińskich słuchawek, ale mają potencjał na sporo więcej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AudioWunsz napisał:

@chico99 no trochę przesadziłem, przyznaję, ale szkoda mi kurcze tego potencjału, jaki mają KZ ze swoją mnogością modeli, tymczasem mam wrażenie, że każdy nowy model to co najwyżej wariacja na temat tych, które już sprzedają od jakiegoś czasu 😕 ktoś wcześniej chyba o tym wspominał, a ja się zgadzam - szkoda, że nie mają podobnego podejścia, jak BQEYZ. Samą firmę lubię, tym bardziej, że to ona mnie wprowadziła w temat chińskich słuchawek, ale mają potencjał na sporo więcej

Akurat ten to nowość bo KZ nie miała dotychczas samej armatury, były tylko dynamiki i hybrydy. A do osądów trzeba poczekać do posłuchania

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też racja, dlatego przyznaję się, że przesadziłem. Tak samo chyba wcześniej było z ZSN, że od razu poszła krytyka, a potem miłe zaskoczenie. Mam nadzieję w sumie, że i z tymi tak będzie.

Edit: @Jaro54 no to widzę, tym bardziej, że czasem lepiej siedzieć cicho, zanim coś się palnie na forum :D teraz to już mnie zaciekawiłeś

Edytowane przez AudioWunsz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności