Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę tak, dobrze że na rynku chińskim jest i jedna i druga firma. Stwarza to możliwość wyboru. Nam znane są praktycznie dwa bardzo udane modele K2 i BQ3. Nie wiemy jednak w jakim kierunku pójdzie BQEYZ i być może niedługo nie będziemy o niej pisać w tym wątku.

Poza tym są różne kryteria oceny. Dla mnie obie firmy są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Wczoraj dotarły do mnie A7 (wysłane w czwartek z USA, we wtorek u mnie w rękach) - i jest dobrze, nawet bardzo. Po przesiadce z KC2 było tak jakoś inaczej, ale wcale nie gorzej. Fajny bas, scena i przestrzeń dźwięków to jakaś masakra,  wielkość słuchawek jest jak dla mnie idealna, super leżą w uchu. A sybilanty to owszem mają TRN V80... Jak na zakup za 110 zł to jestem zadowolony, kiedy dotrą BQ3 to wtedy je porównam i może coś na pchlim targu wyląduje.

Tak na marginesie, drodzy e-koledzy, bez obrazy :D: coponiektórym to się chyba w du.pach poprzewracało - kilka lat temu za 100 zł to można było kupić podrobione Sennheisery albo Creativy. A dziś do wyboru, do koloru, taka firma, inna firma, hybrydowe, kilku przetwornikowe.

Miłego słuchania ulubionej muzyki.

 

To kiedy na flaszkę mam przyjechać ? :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

 

To nie chodzi o wolne wieczory, na te sprawy zawsze jest czas, tylko o to ile masz sprzętu do wypicia ... he,he

 

No właśnie ta godzina jest po to, żeby ewentualne braki uzupełnić... Co ja gadam, przecież w kuchni pod stołem 2 balony 15 litrowe wina stoją, tak że ten tego, sprzętu nam nie braknie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyt :) 

Wino to do przepicia :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem się o planarne bo ostatnio doszły do mnie hifiman he-400i.

Zamówione z ebaya z promocji po 179$ bez cła. Było napisane że kosztują 10$ wysyłka DHL. 3 dni czekania.

IMG_20181203_142456.jpg

IMG_20181203_142432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marco-polo napisał:

pytałem się o planarne bo ostatnio doszły do mnie hifiman he-400i.

Zamówione z ebaya z promocji po 179$ bez cła. Było napisane że kosztują 10$ wysyłka DHL. 3 dni czekania.

IMG_20181203_142456.jpg

IMG_20181203_142432.jpg

Chyba czas i miejsce pomyliłeś 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

Wczoraj dotarły do mnie A7 (wysłane w czwartek z USA, we wtorek u mnie w rękach) - i jest dobrze, nawet bardzo. Po przesiadce z KC2 było tak jakoś inaczej, ale wcale nie gorzej. Fajny bas, scena i przestrzeń dźwięków to jakaś masakra,  wielkość słuchawek jest jak dla mnie idealna, super leżą w uchu. A sybilanty to owszem mają TRN V80... Jak na zakup za 110 zł to jestem zadowolony, kiedy dotrą BQ3 to wtedy je porównam i może coś na pchlim targu wyląduje.

Tak na marginesie, drodzy e-koledzy, bez obrazy :D: coponiektórym to się chyba w du.pach poprzewracało - kilka lat temu za 100 zł to można było kupić podrobione Sennheisery albo Creativy. A dziś do wyboru, do koloru, taka firma, inna firma, hybrydowe, kilku przetwornikowe.

Miłego słuchania ulubionej muzyki.

 

Poprzewracało się. Postęp jest znaczący i oczekiwania rosną nawet wobec tanich słuchawek. Tym bardziej, że przesunęliśmy granice cenowe.
Dla mnie KZ po drodze uczyło się stroić słuchawki. 
BQEYZ od razu weszło na rynek z dobrze strojonymi modelami. I na naszym forum mamy nie dwa, a trzy modele: BQ3, K2 i KC2.

Jak dla mnie prawdziwą gwiazdą wśród najtańszych słuchawek z Chin, odkryciem na dziś są: EZAUDIO D4 w cenie ~ 10$.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

Wczoraj dotarły do mnie A7 (wysłane w czwartek z USA, we wtorek u mnie w rękach) - i jest dobrze, nawet bardzo. Po przesiadce z KC2 było tak jakoś inaczej, ale wcale nie gorzej. Fajny bas, scena i przestrzeń dźwięków to jakaś masakra,  wielkość słuchawek jest jak dla mnie idealna, super leżą w uchu. A sybilanty to owszem mają TRN V80... Jak na zakup za 110 zł to jestem zadowolony, kiedy dotrą BQ3 to wtedy je porównam i może coś na pchlim targu wyląduje.

Tak na marginesie, drodzy e-koledzy, bez obrazy :D: coponiektórym to się chyba w du.pach poprzewracało - kilka lat temu za 100 zł to można było kupić podrobione Sennheisery albo Creativy. A dziś do wyboru, do koloru, taka firma, inna firma, hybrydowe, kilku przetwornikowe.

Miłego słuchania ulubionej muzyki.

 

A to ciekawa opinii co do tych sybilantów bo mam trn v80 i one nie kłują mnie w uszy praktycznie wcale, a gdy zakładam Walkery A7 to po kilkunastu minutach jestem tak zmęczony tym syczeniem i trzaskami, że aż mnie głowa zaczyna boleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ ZSN i EZAUDIO D4 to obecnie dwie gwiazdy wśród budżetowych modeli.

 

Cieszą mnie wasze pozytywne wstępne wrażenia po otrzymaniu A7, moje wylądowały e UK i za chwilę powinienem je mieć. Wygląda na to, że Jaro54 bardziej zasługiwac bedzie na polanie niż zlanie. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

...

Tak na marginesie, drodzy e-koledzy, bez obrazy :D: coponiektórym to się chyba w du.pach poprzewracało - kilka lat temu za 100 zł to można było kupić podrobione Sennheisery albo Creativy. A dziś do wyboru, do koloru, taka firma, inna firma, hybrydowe, kilku przetwornikowe.

Miłego słuchania ulubionej muzyki.

 

Owszem wybór jest zdecydowanie większy niż kiedyś, ale to nie znaczy, że kiedyś nie dało rady kupić dobrych słuchawek w niskiej cenie.

Do tej pory nie znalazłem słuchawek, dokanałowych, które podobałyby mi się bardziej niż Sony EX82, dołączane swego czasu do playerów tej firmy. Kupiłem je z drugiej ręki za 40zł (po tyle wtedy chodziły takie wizualnie nie do koca piękne ;)) i uważam, to za najlepszą inwestycję w tego typu sprzęt. Oczywiście mam na myśli ten konkretny egzemplarz EX82, bo przewinęły się przez moje ręce 3, i każdy grał inaczej (jedne ciemno jak EX85, a drugie w ogóle jakieś modzone i mega jasne były).

Odkryte już "wieki temu" Sonu MH-1(c), osobiście też uważam za lepsze od większości chińczyków jakie dane mi było posłuchać. Chińczyki robią "wow" rzucaniem detalu na twarz, ale ten dźwięk nie jest do końca nautralny, a właśnie naturalność brzmienia cenię bardziej niż techniczne aspekty. 

Póki co jedyne chińczyki do których nie mam dźwiękowo większych zastrzeżeń to UiiSii CM5 L - to naprawdę klasowe i naturalne granie, bez nadmiernego eksponowania detalu dodatkowymi armaturami (chyba tylko po to je wkładają, a moim zdaniem powinni je dać do rozciągnięcia góry). Niestety z racji krótkiej tulejki ich trzymanie w moim uchu jest fatalne, choć jest pewna nadzieja, że z tipsami od A7 będzie lepiej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

 

Nie jesteś na czasie ... :D, już często i gęsto tak nie robią.

Owszem nie jestem "super na czasie", a jedynie "średnio". I nie zamierzam być, bo dokanałowe średnio mnie interesują, ale od czasu do czasu coś tam sobie kupię.

Dlatego właśnie skusiłem się ostatnio na A7 jako "kilera wszystkiego" - niestety póki co nie przebił dźwiękowo CM5, za to ergonomią (trzymaniem w uchu) jak najbardziej i dlatego zamierzam z nimi jeszcze trochę powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, chico99 napisał:

 

Nie jesteś na czasie ... :D, już często i gęsto tak nie robią.

 

46 minut temu, Perul napisał:

Póki co jedyne chińczyki do których nie mam dźwiękowo większych zastrzeżeń to UiiSii CM5 L - to naprawdę klasowe i naturalne granie, bez nadmiernego eksponowania detalu dodatkowymi armaturami (chyba tylko po to je wkładają, a moim zdaniem powinni je dać do rozciągnięcia góry). Niestety z racji krótkiej tulejki ich trzymanie w moim uchu jest fatalne, choć jest pewna nadzieja, że z tipsami od A7 będzie lepiej.

 

Podzielam opinię odnośnie UiiSii CM5. I dla mnie bardzo zrozumiałe jest też to o czym piszesz odnośnie armatur w tanich Chińczykach. Przeważnie nie potrafią (obojętnie ile wpakują przetworników) jednocześnie rozciągnąć górę i nie wyostrzyć nadmiernie wysokich średnich/wysokich. To chyba wina tych tanich armatur. UiiSii CM5 są tu chlubnym wyjątkiem w tendencji strojenia (i nie mają armatur). BQEYZ KC2 też takie są (a te mają armatury) - i na ten moment te słuchawki są dla mnie kilerem w tym przedziale cenowym. Nie wiem jak w innych modelach BQEYZ z tymi wysokimi tonami jest. I w Walker A7 też jeszcze nie wiem. 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, strong6 napisał:

 

 

Podzielam opinię odnośnie UiiSii CM5. I dla mnie bardzo zrozumiałe jest też to o czym piszesz odnośnie armatur w tanich Chińczykach. Przeważnie nie potrafią (obojętnie ile wpakują przetworników) jednocześnie rozciągnąć góry i nie wyostrzyć nadmiernie wysokich średnich/wysokich. To chyba wina tych tanich armatur. UiiSii CM5 są tu chlubnym wyjątkiem. BQEYZ KC2 też takie są - i na ten moment te słuchawki są dla mnie kilerem w tym przedziale cenowym. Nie wiem jak w innych modelach BQEYZ z tymi wysokimi tonami jest. W Walkerach A7 też jeszcze nie wiem. 

CM5 nie są wyjątkiem, tylko po prostu nie mają armatur ;).

 

A jak się mają CM5 do EZAUDIO D4, bo widzę, że i w nich nie ma armatur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Perul napisał:

CM5 nie są wyjątkiem, tylko po prostu nie mają armatur ;).

 

A jak się mają CM5 do EZAUDIO D4, bo widzę, że i w nich nie ma armatur?

Zgadza się CM5 nie mają armatur. Kupowaliśmy je w jednym czasie ;)
EZAUDIO D4 mają lekko podbite/wyostrzone wysokie średnie. Zdarzają się sybilanty. Nie jest to mocno dokuczliwe ale da się zauważyć. Mają łagodniejszy bas - grają mniejszą V.
Ogólnie grają znacznie powyżej swej ceny. Świetne słuchawki.
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest kwestia, że nie potrafią pogodzić rozciągnięcia z wyostrzeniem, bo wielokrotnie brakuje rozciągnięcia, a drą ryja na wysokiej średnicy, jakby od tego zależało ich życie.

Ale kiedyś Senfer wypuścił hybrydy DT3 - granie ciemne, z wyraźnie cofniętą górą, ale w tym swoim wycofaniu szła wysoko i detalicznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

To nawet nie jest kwestia, że nie potrafią pogodzić rozciągnięcia z wyostrzeniem, bo wielokrotnie brakuje rozciągnięcia, a drą ryja na wysokiej średnicy, jakby od tego zależało ich życie.

:D
Like mi się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności