Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, marco-polo napisał:

Dzisiaj doszły kzs3 i tin2

IMG_20181204_113006.jpg

IMG_20181204_130832.jpg

 

Ciekaw jestem grania KZ.

Chce cos kupic do okolo 300z.

Bas zeby byl dobrze zeby nie walil ale nisko schodzil i mial efekt.Srednica ladna i gora raczej nienachalna.Co poradzicie ?

 

Edytowane przez Art-S
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Do mnie też dotarły te Walker a7 i pierwsze wrażenia dość okey. Wreszcie coś innego. W porównaniu do RN QT2 granie napewno bardziej szerokie i napowietrzone, słychać więcej szczegółów ale sybilują i nie podobają mi się wokale. Może to się trochę uspokoi później. Albo mam wadliwą sztukę. Macie podobne wrażenia? 

Z czasem powinno być lepiej, moje mają parę godzin przebiegu i już jest trochę lepiej niż z pudełka :D może już tak nie zwracam uwagi na sybilanty, bo KZ ZS5 miałem wcześniej i się przyzwyczaiłem. Sprawdzę jeszcze jak jest ze spinfitami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Art-S napisał:

 

Ciekaw jestem grania KZ.

Chce cos kupic do okolo 300z.

Bas zeby byl dobrze zeby nie walil ale nisko schodzil i mial efekt.Srednica ladna i gora raczej nienachalna.Co poradzicie ?

 

 

Mam te KZ ZS3 i są to ciemne słuchawki, w żaden sposób nie sybilizujące, baaaardzo nisko schodzący i rozległy bas, coś w typie L dźwiękowo. Do muzyki rockowej, elektronicznej, pop, itp. Nie są wybitnie szczegółowe, scena jest nawet szeroka jak na basowe słuchawki, a wokale i średnica w miarę obecna :D Generalnie pierwsze wrażenie to bas, bas i bas, a później drugie wrażenie - o, w sumie nawet są i do tego wokale i coś tam sobie na szerokość brzmi :D Z wyglądu mimo, że plastik to bardzo fajnie wykonane, wyglądają trochę jak customy z odlewu :D Ale kabel przepotwornie śmierdzi i jest sztywny :P 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryankgb napisał:

 

Mam te KZ ZS3 i są to ciemne słuchawki, w żaden sposób nie sybilizujące, baaaardzo nisko schodzący i rozległy bas, coś w typie L dźwiękowo. Do muzyki rockowej, elektronicznej, pop, itp. Nie są wybitnie szczegółowe, scena jest nawet szeroka jak na basowe słuchawki, a wokale i średnica w miarę obecna :D Generalnie pierwsze wrażenie to bas, bas i bas, a później drugie wrażenie - o, w sumie nawet są i do tego wokale i coś tam sobie na szerokość brzmi :D Z wyglądu mimo, że plastik to bardzo fajnie wykonane, wyglądają trochę jak customy z odlewu :D Ale kabel przepotwornie śmierdzi i jest sztywny :P 

Mam je i zakupiłem do nich ten kabelek

https://www.aliexpress.com/item/NICEHCK-MMCX-2Pin-Connector-4-4-3-5-2-5mm-Balanced-8-core-Silver-Plated-Cable/32854751277.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2e934c4dznWXaY

Nie wiem czy jest to właściwy kabelek do nich bo ogólnie oryginalne są końcówki spłaszczone a u mnie są okrągłe i te piny nie dociskają do końca. 

2 godziny temu, strong6 napisał:

 


Z tego co mi wiadomo to są to te same słuchawki. Wersja Plus ma dodatkowy srebrzony kabelek. Chyba się nie mylę.
Moje A7 też wczoraj do mnie dotarły. Dostanę je na świąteczny prezent - muszą pozostać nieotwierane. Teraz bawię się testowaniem EZAUDIO D4.

na stronie www.hifiwalker.com jest wybierz sprzedawcę i jest tam inne amazony z innych krajów i czy zamówienie z tamtąd nie byłoby tańsze. 

 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj. Nie ma po za A1 i A2 oraz odtwarzacze HX i H2 w wyższych tzn takich samych jak w USA tylko w euro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ryankgb napisał:

 

Mam te KZ ZS3 i są to ciemne słuchawki, w żaden sposób nie sybilizujące, baaaardzo nisko schodzący i rozległy bas, coś w typie L dźwiękowo. Do muzyki rockowej, elektronicznej, pop, itp. Nie są wybitnie szczegółowe, scena jest nawet szeroka jak na basowe słuchawki, a wokale i średnica w miarę obecna :D Generalnie pierwsze wrażenie to bas, bas i bas, a później drugie wrażenie - o, w sumie nawet są i do tego wokale i coś tam sobie na szerokość brzmi :D Z wyglądu mimo, że plastik to bardzo fajnie wykonane, wyglądają trochę jak customy z odlewu :D Ale kabel przepotwornie śmierdzi i jest sztywny :P 

Baaaaaardzo nisko schodzącego basu tam nie ma. Generalnie subbasu tam jest bardzo mało.

Bardzo dużo jest midbasu i to on robi basowe wrażenie. Reszta się zgadza ;)


 

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lord Rayden napisał:

Ja podobno mam dostać swoje A7 10 grudnia...

To możesz już pojutrze lub w piątek mieć. Moje przesyłki były 3-5 dni przed terminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ppmuzyk napisał:

hifi walker a7 dostałem wczoraj i oddam po kosztach, fajne są ale minimalnie wolę BQEYZ BQ3 bo bardzo podobne są a mam już trochę za dużo tych uzależniaczy😁

 

1 godzinę temu, pawelekdabek napisał:

Jakby ktoś chciał te Walker A7 kupić to zgłoście się do mnie. 

 

8 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Do mnie też dotarły te Walker a7 i pierwsze wrażenia dość okey. Wreszcie coś innego. W porównaniu do RN QT2 granie napewno bardziej szerokie i napowietrzone, słychać więcej szczegółów ale sybilują i nie podobają mi się wokale. Może to się trochę uspokoi później. Albo mam wadliwą sztukę. Macie podobne wrażenia? 

 

Do mnie też dotarły i w pełni zgadzam się z @pawelekdabek mocno sybilują i wokale nieszczególne, ogólnie granie V-ką i pewnie stąd wrażenie sporej sceny.

Mam niedużą nadzieję (ze względu, ze to armatury), że te sybilanty się uspokoją z czasem, albo jakimiś tipsami się to zredukuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Do mnie też dotarły te Walker a7 i pierwsze wrażenia dość okey. Wreszcie coś innego. W porównaniu do RN QT2 granie napewno bardziej szerokie i napowietrzone, słychać więcej szczegółów ale sybilują i nie podobają mi się wokale. Może to się trochę uspokoi później. Albo mam wadliwą sztukę. Macie podobne wrażenia? 

 

3 godziny temu, pawelekdabek napisał:

Jakby ktoś chciał te Walker A7 kupić to zgłoście się do mnie. 

Chyba Ci dźwiękowo nie spasowały. Przypuszczam, że na ten moment być może bardziej pasuje Ci granie Revonext Qt2. Wiem jak mogą się brzmieniowo podobać, bo sam je posiadam i wysoko cenię. Przesiadając się z ich brzmienia, dźwięk z innych słuchawek może wydawać się mało atrakcyjny (przypuszczam, że taki efekt jest też przy BQEYZ Q3, przy KC2 też jest, ale mniejszy). Warto spróbować odzwyczaić/zneutralizować swój mózg od tamtego brzmienia poprzez dłuższe słuchanie tylko tych nowych słuchawek i stopniowe przyzwyczajenie głowy do nowego brzmienia. Mnie w takim neutralizowaniu pamięci bardzo pomagają słuchawki Vivo XE800 albo Hifimany Re400 - przyśpieszają proces "resetu". Czasem warto dać słuchawkom w ten sposób tzw "drugą szansę", jednak często i to nie pomaga. 

Ja swoich A7 do świąt nie otworzę i nie przekonam się na ile mi spasują.


Edit:

Do mnie też dotarły i w pełni zgadzam się z @pawelekdabek mocno sybilują i wokale nieszczególne, ogólnie granie V-ką i pewnie stąd wrażenie sporej sceny.

Mam niedużą nadzieję (ze względu, ze to armatury), że te sybilanty się uspokoją z czasem, albo jakimiś tipsami się to zredukuje.

Powyższy post @Perul jednak trochę zmienia postać "rzeczy". Moje A7 są w nieotwieranym pudełku - p.m - gdyby ktoś był chętny ;)


Na tą chwilę jestem bardzo pozytywnie zaskoczony brzmieniem EZAUDIO D4. Słuchawki jednoprzetwornikowe, kupione 11.11 w promocyjnej cenie 7,85$ (teraz niewiele więcej). W tej cenie są słuchawki, dodatkowe tipsy, karabińczyk i niezłe firmowe etui. Grają o wiele lepiej niż kosztują. Są dobrze zestrojone, oferują bardzo zrównoważone brzmienie, nie mają nic przesadzonego w żadnym paśmie. Scena, seperacja, ogólny SQ znacznie przewyższający cenę tych słuchawek.

Przypuszczam, że witryny typu audiobudget.com bez wahania umieszczą te słuchawki na półce polecane/zwycięzcy. 

Konieczna jest w nich wymiana tipsów, choćby na "Starline" z Kz-tów (te z zestawu to badziew) - słuchawki mocniej się "otwierają", umiarkowany bas staje się konkretniejszy.
EZAUDIO D4 - to tanie, bardzo dobrze grające słuchawki z Chin.

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się jakie dokanałowe testowaliście to czy planarne senfer douszne ktoś próbował z chin?

 

https://www.aliexpress.com/item/Senfer-MT100-Flexible-Flat-Diaphragm-Moving-Iron-Knowles-Planar-BA-Hifi-Music-Monitor-DJ-In-ear/32920652289.html

 

Może inne próbowaliście z chin planarne ?

 

Nie wiem czy cenowo tutaj to pasuje ale to też ciekawy wątek jeżeli chodzi o chińskie słuchawki. Czasem jak są wyprzedaże to trochę cenowo może przypasowałyby tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marco-polo napisał:

Witam,

 

Zastanawiam się jakie dokanałowe testowaliście to czy planarne senfer douszne ktoś próbował z chin?

 

https://www.aliexpress.com/item/Senfer-MT100-Flexible-Flat-Diaphragm-Moving-Iron-Knowles-Planar-BA-Hifi-Music-Monitor-DJ-In-ear/32920652289.html

 

Może inne próbowaliście z chin planarne ?

 

Nie wiem czy cenowo tutaj to pasuje ale to też ciekawy wątek jeżeli chodzi o chińskie słuchawki. Czasem jak są wyprzedaże to trochę cenowo może przypasowałyby tutaj.

 

Badguy je zjechał, a HungryPanda z Hf pisał, że podoba mu się to co słyszy, ale raczej nie są to killery, bo wygląda na to, że przepadły w jego kolekcji bez większego echa. Chcesz to zadaj mu pytanie na HF co o nich myśli teraz. 

Zdaje się, że HungryPanda pisał, że Whizzery Kylin to jego przenośny TOP na ten moment. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marco-polo napisał:

Witam,

Zastanawiam się jakie dokanałowe testowaliście to czy planarne senfer douszne ktoś próbował z chin?

https://www.aliexpress.com/item/Senfer-MT100-Flexible-Flat-Diaphragm-Moving-Iron-Knowles-Planar-BA-Hifi-Music-Monitor-DJ-In-ear/32920652289.html

Może inne próbowaliście z chin planarne ?

Nie wiem czy cenowo tutaj to pasuje ale to też ciekawy wątek jeżeli chodzi o chińskie słuchawki. Czasem jak są wyprzedaże to trochę cenowo może przypasowałyby tutaj.

 

 

Swego czasu też myślałem o zakupie planarnych doków i z zebranych informacji wyszło mi, że lepszym wyborem byłyby TONEKINGi BL1 . Niezłym wyborem (i też najtańszym) mogłyby być także Monoprice M300, ale niestety Z Reviews wypowiada się o nich dość ambiwalentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, e1mo napisał:

 

Swego czasu też myślałem o zakupie planarnych doków i z zebranych informacji wyszło mi, że lepszym wyborem byłyby TONEKINGi BL1 . Niezłym wyborem (i też najtańszym) mogłyby być także Monoprice M300, ale niestety Z Reviews wypowiada się o nich dość ambiwalentnie.

W komisie są też Audeze w dobrej cenie chyba nadal dostępne. 

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, e1mo napisał:

Niezłym wyborem (i też najtańszym) mogłyby być także Monoprice M300, ale niestety Z Reviews wypowiada się o nich dość ambiwalentnie.

Mi nie podpasowały ani brzmieniowo, ani ergonomicznie i raczej nie dziwi mnie ich duża przecena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na wszelki wypadek chyba ominął te wszystkie wynalazki na ten moment. 

W każdym razie w tej technologii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KC2 i BQ3 to moje ulubione słuchawki, podobne emocje przy odsłuchu obu par, podobne brzmienie, acz jednak nastawione na inne partie muzyczne.

Nie potrafiłbym się zdecydować, które wybrać :D

Moim zdaniem warto mieć i jedne i drugie :D 

Właśnie zasłuc**ję się w KC2.. i faktycznie ich można godzinami słuchać bez zmęczenia ;) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BQEYZ ma 6 modeli. Wszystkie są kilku przetwornikowe i wszystkie bardzo dobrze zestrojone, wysoko oceniane. Nie spotkałem się z wypowiedzią, żeby ktoś na nie narzekał.
Można postawić tezę, że KZ próbuje (ma ponad 30 modeli) a BQEYZ potrafi stroić słuchawki.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, strong6 napisał:

BQEYZ ma 6 modeli. Wszystkie są kilku przetwornikowe i wszystkie bardzo dobrze zestrojone, wysoko oceniane. Nie spotkałem się z wypowiedzią, żeby ktoś na nie narzekał.
Można postawić tezę, że KZ próbuje (ma ponad 30 modeli) a BQEYZ potrafi stroić słuchawki.
 

 

KZ tradycyjnie chłopiec do bicia ... he, he

Ja jednak bym ich bronił. Wśród tych ponad 30 modeli jest sporo przyzwoicie strojonych. Poza tym BQEYZ chyba nie ma modeli w cenie kilkunastu $, za to KZ ma ich sporo i to dobrze grających. Cały czas mówimy o TANICH słuchawkach z Chin. I żeby nie było mam i doceniam KC2 i BQ3. Z tym, że BQ3 są częściej w uszach, a KC2 w szufladzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa K2 i BQ3 i potwierdzam, że KZ-ty daleeko w tyle w stosunku do BQEYZ

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły do mnie A7 (wysłane w czwartek z USA, we wtorek u mnie w rękach) - i jest dobrze, nawet bardzo. Po przesiadce z KC2 było tak jakoś inaczej, ale wcale nie gorzej. Fajny bas, scena i przestrzeń dźwięków to jakaś masakra,  wielkość słuchawek jest jak dla mnie idealna, super leżą w uchu. A sybilanty to owszem mają TRN V80... Jak na zakup za 110 zł to jestem zadowolony, kiedy dotrą BQ3 to wtedy je porównam i może coś na pchlim targu wyląduje.

Tak na marginesie, drodzy e-koledzy, bez obrazy :D: coponiektórym to się chyba w du.pach poprzewracało - kilka lat temu za 100 zł to można było kupić podrobione Sennheisery albo Creativy. A dziś do wyboru, do koloru, taka firma, inna firma, hybrydowe, kilku przetwornikowe.

Miłego słuchania ulubionej muzyki.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności