Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Taka przestroga by uważać na te gąbki:
https://s.click.aliexpress.com/e/c4g9Fc9j
Kupiłem je na 11.11 w przecenie, przyszły dość szybko. Tylko dopiero dzisiaj je otworzyłem i o mało nie padłem. Okropnie śmierdzą, aż boję się je zakładać na moje słuchawki i potem wkładać do uszu

Wysłane z mojego 5060D przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chciałem się dowiedzieć co polecacie z tych słuchawek, czy warto dopłacać do TinAudio T2: myślę o czymś takim: KZ ZS6, KZ ZSN
 

Jeżeli cenisz ponad wszystko równe granie to tinaudio t2 rozkładają KZ zst, zs5 i ed16. Pisałem to wcześniej. KZ to półśrodki do dobrego grania i szkoda na nie kasy, mając możliwość kupna t2. Powtórzę,, że tylko wtedy gdy cenisz neutralne granie. Tinaudio t2 to wstęp do dobrego grania
Pozdrawiam

Wysłano w otchłań internetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzech napisał:

Jeżeli cenisz ponad wszystko równe granie to tinaudio t2 rozkładają KZ zst, zs5 i ed16. Pisałem to wcześniej. KZ to półśrodki do dobrego grania i szkoda na nie kasy, mając możliwość kupna t2. Powtórzę,, że tylko wtedy gdy cenisz neutralne granie. Tinaudio t2 to wstęp do dobrego grania emoji106.png

Tinaudio T2 są neutralne, ale też bardzo jasne i precyzyjne, co nie każdemu będzie odpowiadać ;). Nie są to słuchawki uniwersalne i bezpieczne.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, stolipl napisał:

Taka przestroga by uważać na te gąbki:
https://s.click.aliexpress.com/e/c4g9Fc9j
Kupiłem je na 11.11 w przecenie, przyszły dość szybko. Tylko dopiero dzisiaj je otworzyłem i o mało nie padłem. Okropnie śmierdzą, aż boję się je zakładać na moje słuchawki i potem wkładać do uszu emoji3519.png

Wysłane z mojego 5060D przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, brałem je pod uwagę do zastosowania w domu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, brałem je pod uwagę do zastosowania w domu...
Ogólnie mają dość dobre opinie, ale nie wiadomo przez jakich użytkowników, chyba że mi tylko śmierdzą... Nie wiem już co kupić do moich słuchawek

Wysłane z mojego 5060D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tommir napisał:

Dzięki, brałem je pod uwagę do zastosowania w domu...

 

Ja swego czasu brałem pianki QKZ, są nieźle zrobione i każda para jest w osobnym pudełeczku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, e1mo napisał:

 

Ja swego czasu brałem pianki QKZ, są nieźle zrobione i każda para jest w osobnym pudełeczku.

Dziękuję, może się skuszę w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzech napisał:


 


Jeżeli cenisz ponad wszystko równe granie to tinaudio t2 rozkładają KZ zst, zs5 i ed16. Pisałem to wcześniej. KZ to półśrodki do dobrego grania i szkoda na nie kasy, mając możliwość kupna t2. Powtórzę,, że tylko wtedy gdy cenisz neutralne granie. Tinaudio t2 to wstęp do dobrego grania emoji106.png
Pozdrawiam

Wysłano w otchłań internetu.
 

 

51 minut temu, neonlight napisał:

Tinaudio T2 są neutralne, ale też bardzo jasne i precyzyjne, co nie każdemu będzie odpowiadać ;). Nie są to słuchawki uniwersalne i bezpieczne.


Podpisuję się pod powyższym. Do powyższych stwierdzeń typu neutralne, jasne, precyzyjne dodam: chłodne, szybkie, dość ostre i szczegółowe. Bardzo dobre brzmienie;)

Wśród budżetowych chińskich słuchawek bardzo udanych modeli trochę jest. O różnym brzmieniu, odmiennej sygnaturze. 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja swego czasu brałem pianki QKZ, są nieźle zrobione i każda para jest w osobnym pudełeczku.
@tommir Ja brałem też stąd:
https://s.click.aliexpress.com/e/T47YmuZ
Wszystko fajnie, ale przy moim użytkowaniu wytrzymały miesiąc oczywiście tak samo osobno pakowane.

Wysłane z mojego 5060D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tematu tanich doków z Chin dodam, że słucham właśnie Finali E1000 (wycenione na 129 zł). Wrażeniami nie będą się jeszcze dzielił, ale naszła mnie taka myśl, że mając je na rynku sens zakupu chińskich doków za 30 USD z pojedynczymi przetwornikami dynamicznymi staje (według mnie) pod dużym znakiem zapytania.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Methuselah napisał:

W nawiązaniu do tematu tanich doków z Chin dodam, że słucham właśnie Finali E1000 (wycenione na 129 zł). Wrażeniami nie będą się jeszcze dzielił, ale naszła mnie taka myśl, że mając je na rynku sens zakupu chińskich doków za 30 USD staje (według mnie) pod dużym znakiem zapytania.


Słuchaj, słuchaj i podziel się później wrażeniami ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tematu tanich doków z Chin dodam, że słucham właśnie Finali E1000 (wycenione na 129 zł). Wrażeniami nie będą się jeszcze dzielił, ale naszła mnie taka myśl, że mając je na rynku sens zakupu chińskich doków za 30 USD staje (według mnie) pod dużym znakiem zapytania.
Możesz pokazać jak wyglądają ewentualnie jakąś dokładną ich nazwę bo znaleźć ich nigdzie nie mogę.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym roznia sie te :

KZ AS10 5BA HiFi Stereo Słuchawki douszne Słuchawki z 0,75 mm 2 pin Cable - BLACK WITH MIC

https://www.gearbest.com/earphones/pp_009800305767.html?wid=1433363

 

 

od tych :

KZ AS10 Przenoszenie żelaza Słuchawki Dziesięć Jednostka ucho muzyki Słuchawki Saldo Przenoszenie żelaza sportowe Telefon Uniwersalna linia sterująca - przez niebieskie (standard)

https://www.gearbest.com/headsets/pp_009698432872.html?wid=1433363

 

 

KZ AS10 5BA maja symbol pierwsze od gory a ponizej KZ AS10.

Oba modele sa z serii KZ AS10 oraz oba modele maja wersje z mikrofonem oraz bez mikrofonu.

Cena jest na pierwsze nizsza a nizsze kosztuja wiecej i toi sporo - oraz dopiskiem 5BA.

 

Czy jest sa to samo tylko ot takie napisy inne?

 

Edytowane przez Art-S
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym roznia sie te :
KZ AS10 5BA HiFi Stereo Słuchawki douszne Słuchawki z 0,75 mm 2 pin Cable - BLACK WITH MIC
https://www.gearbest.com/earphones/pp_009800305767.html?wid=1433363
 
 
od tych :
KZ AS10 Przenoszenie żelaza Słuchawki Dziesięć Jednostka ucho muzyki Słuchawki Saldo Przenoszenie żelaza sportowe Telefon Uniwersalna linia sterująca - przez niebieskie (standard)
https://www.gearbest.com/headsets/pp_009698432872.html?wid=1433363
 
 
KZ AS10 5BA maja symbol pierwsze od gory a ponizej KZ AS10.
Oba modele sa z serii KZ AS10 oraz oba modele maja wersje z mikrofonem oraz bez mikrofonu.
Cena jest na pierwsze nizsza a nizsze kosztuja wiecej i toi sporo - oraz dopiskiem 5BA.
 
Czy jest sa to samo tylko ot takie napisy inne?
 
Wnioskując łopatologicznie to jedne mają 5 BA a drugie 10 BA.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafik87 napisał:

Wnioskując łopatologicznie to jedne mają 5 BA a drugie 10 BA.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

10 to razem w prawej i lewej słuchawce. Jedyna różnica to cena. Na aliexpress też rozrzut cenowy bywa i 150-200%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Methuselah napisał:

W nawiązaniu do tematu tanich doków z Chin dodam, że słucham właśnie Finali E1000 (wycenione na 129 zł). Wrażeniami nie będą się jeszcze dzielił, ale naszła mnie taka myśl, że mając je na rynku sens zakupu chińskich doków za 30 USD z pojedynczymi przetwornikami dynamicznymi staje (według mnie) pod dużym znakiem zapytania.

U mnie teraz tez tych znaków zapytania jest całkiem sporo. Tak sobie słuchałem tych Soniaczy za 5 zł i w sumie jakby człowiek wiedział.. Wziąłby to, a potem doskładał do flagowca jakiegoś (dobrego).. i już. 


Żeby nie było nie są objawieniem i najlepsze bla bla. 

Za pińć cebul jednakże.. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Art-S napisał:

Panowie czym roznia sie te :

KZ AS10 5BA HiFi Stereo Słuchawki douszne Słuchawki z 0,75 mm 2 pin Cable - BLACK WITH MIC

https://www.gearbest.com/earphones/pp_009800305767.html?wid=1433363

 

 

od tych :

KZ AS10 Przenoszenie żelaza Słuchawki Dziesięć Jednostka ucho muzyki Słuchawki Saldo Przenoszenie żelaza sportowe Telefon Uniwersalna linia sterująca - przez niebieskie (standard)

https://www.gearbest.com/headsets/pp_009698432872.html?wid=1433363

 

 

KZ AS10 5BA maja symbol pierwsze od gory a ponizej KZ AS10.

Oba modele sa z serii KZ AS10 oraz oba modele maja wersje z mikrofonem oraz bez mikrofonu.

Cena jest na pierwsze nizsza a nizsze kosztuja wiecej i toi sporo - oraz dopiskiem 5BA.

 

Czy jest sa to samo tylko ot takie napisy inne?

 

 

To samo, multi armatura, pięć przetworników na kanał, razem dziesięć.

9 godzin temu, strong6 napisał:

Podpisuję się pod powyższym. Do powyższych stwierdzeń typu neutralne, jasne, precyzyjne dodam: chłodne, szybkie, dość ostre i szczegółowe. Bardzo dobre brzmienie;)
Wśród budżetowych chińskich słuchawek bardzo udanych modeli trochę jest. O różnym brzmieniu, odmiennej sygnaturze. 

 

Dodałbym jeszcze suche i męczące, sygnaturą nie ergonomią, przy dłuższym odsłuchu.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, chico99 napisał:

Dodałbym jeszcze suche i męczące, sygnaturą nie ergonomią, przy dłuższym odsłuchu.;)

I "tną" się na skomplikowanej elektronice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Methuselah napisał:

W nawiązaniu do tematu tanich doków z Chin dodam, że słucham właśnie Finali E1000 (wycenione na 129 zł). Wrażeniami nie będą się jeszcze dzielił, ale naszła mnie taka myśl, że mając je na rynku sens zakupu chińskich doków za 30 USD z pojedynczymi przetwornikami dynamicznymi staje (według mnie) pod dużym znakiem zapytania.

Moim zdaniem bez względu na ilość przetworników można sobie postawić znak zapytania, bo to świetnie zestrojone doki są.

I co najważniejsze, są pewnym oddechem świeżości, bo stawiają głównie na średnicę, a nie ciągle V i darcie mordy.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inszy napisał:

Moim zdaniem bez względu na ilość przetworników można sobie postawić znak zapytania, bo to świetnie zestrojone doki są.

I co najważniejsze, są pewnym oddechem świeżości, bo stawiają głównie na średnicę, a nie ciągle V i darcie mordy.

 

Zestrojone są świetnie. Całkiem zbalansowane, klarowne granie. Basu nie brakuje, potrafi odezwać się z autorytetem, niższy środek nieco dociążony, ocieplony, wokale lekko wyniesione, ale nie suche i nieagresywna góra, której nie brakuje ani blasku, ani powietrza, chociaż szczególnie mocno nie jest rozciągnięta, co przekłada się na średnią szerokość. Mnie zaskoczyła dobra głębia i spora wysokość, ładne źródła pozorne. Były już wcześniej powiewy świeżości jak Tin Audio T2 czy MEVI i BEVI, ale Final zrobił to po swojemu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie roznica jest bez watpienia w cenie i jakies zagmatwane w oznaczeniu.Albo jest to samo albo roznia sie czym?

Tu pytanie?

Kolega slusznie widzi i tak chyba jest w obu modelach ze w R sluchawkce jest 5 armatur i w L 5 wiec i tak i tak jest w obu lacznie 10.

Z tym ze na jednych jest BA dopisek i tu jest roznica.

Tylko czy jest gdyz obna modele maja po tyle samo grajacym czesci.Mowicie (tu zaznacze ze jestesm zwolennikiem drivera) ze one moga jakos dziwacznie grac?

Sluchal ich ktos?

To chyba "flagowce" marki KZ i czytajac troche o kilku modelach widze ze najlepiej graja KZ AS10 sa dobrze zestrojone {no ba tyle armatur to obstawi kazdy zakres) wiec nie sadze zeby gdyz jakis wczesniejszy model walil basem jak nic a znow inny byl cieply az miod.

Te ponoc sa rowno zestrojone.

Tylko na head-fi pisza ze KZ AS10 ... A zdjecia czy linki sa do jednych i drugich.

Wiec albo to zwod albo jednak czyms sie roznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Zestrojone są świetnie. Całkiem zbalansowane, klarowne granie. Basu nie brakuje, potrafi odezwać się z autorytetem, niższy środek nieco dociążony, ocieplony, wokale lekko wyniesione, ale nie suche i nieagresywna góra, której nie brakuje ani blasku, ani powietrza, chociaż szczególnie mocno nie jest rozciągnięta, co przekłada się na średnią szerokość. Mnie zaskoczyła dobra głębia i spora wysokość, ładne źródła pozorne. Były już wcześniej powiewy świeżości jak Tin Audio T2 czy MEVI i BEVI, ale Final zrobił to po swojemu.

A jak one mogą się mieć do re400? Z tych pary zdań wydają się być nieco podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Art-S napisał:

Sluchajcie roznica jest bez watpienia w cenie i jakies zagmatwane w oznaczeniu.Albo jest to samo albo roznia sie czym?

Tu pytanie?

Kolega slusznie widzi i tak chyba jest w obu modelach ze w R sluchawkce jest 5 armatur i w L 5 wiec i tak i tak jest w obu lacznie 10.

Z tym ze na jednych jest BA dopisek i tu jest roznica.

Tylko czy jest gdyz obna modele maja po tyle samo grajacym czesci.Mowicie (tu zaznacze ze jestesm zwolennikiem drivera) ze one moga jakos dziwacznie grac?

Sluchal ich ktos?

To chyba "flagowce" marki KZ i czytajac troche o kilku modelach widze ze najlepiej graja KZ AS10 sa dobrze zestrojone {no ba tyle armatur to obstawi kazdy zakres) wiec nie sadze zeby gdyz jakis wczesniejszy model walil basem jak nic a znow inny byl cieply az miod.

Te ponoc sa rowno zestrojone.

Tylko na head-fi pisza ze KZ AS10 ... A zdjecia czy linki sa do jednych i drugich.

Wiec albo to zwod albo jednak czyms sie roznia.


😮

 

KZ AS10 to KZ AS10 i tyle, to jest to samo, nie ma żadnych różnych wersji związanych z driverami, jest 5 Balanced Armature na stronę, 10 łącznie. Różne nazewnictwo aukcji tak jak piszą, że procesor ma 8 rdzeni, a w opisie okazuje się, że jednak 4 rdzenie i 4 wątki, a sprzedawca łączy je bo lepiej to wygląda na papierze i lepiej się sprzedaje. To samo tutaj, 10 BA to chwyt marketingowy. Dopiero w opisie okazuje się, że 10 przetworników, ale łącznie, po 5 na stronę. Jedni takie zabiegi stosują, inni nie. Jedni piszą BA w nazwe aukcji, a inni w opisie, jedynie opisując co to za słuchawki (bo większość AS10 kojarzy). Co do ceny to aliexpress czy inne chińskie strony potrafią zadziwić w rozbieżnościach i nie ma tutaj nic nienormalnego - duża konkurencja ;) 

 

Co do samych AS10, które podałeś to bierz te tańsze. Droższe mają jakąś chorą cenę (to nie jest ich cena rynkowa), nieznany i nieoceniany sklep i prawdopodobnie ktoś próbuje zarobić na nieświadomych, którzy się złapią i nie połapią :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, matdru napisał:

A jak one mogą się mieć do re400? Z tych pary zdań wydają się być nieco podobne. 

RE400 są zdecydowanie cieplejsze, bardziej czarują, podczas gdy Finale są zwiewniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności