Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, strong6 napisał:

Miałem krótko Yinyoo V2. Wykonanie pierwsza klasa. Budowa i kształt kopułek bardzo podobny do Tin Audio T2, kabelek rewelacja, bardzo porządne case z nadrukiem Yinyoo.
Ja chyba trafiłem na egzemplarz wadliwy dźwiękowo. I dla mnie to by było racjonalne wytłumaczenie. Bo nie chodzi o to, że mi sygnatura nie spasowała.
Moje słuchawki grały kiepsko. Każde pasmo było rozmazane, mało przejrzyste, takie zamglone. Ogólny chaos dźwiękowy. TRN też kiedyś wypuściło całą partię źle zestrojonych TRN v60 - ja na taki trafiłem. Tu może być podobnie (albo i nie).
Ma ktoś te Yinyoo V2 i czy ma podobne wrażenia, czy też zgoła odmienne?
Pytam, bo jak widzę to nieźle się rozpędzili i Yinyoo V4 i Yinyoo V6 wypuścili :rolleyes:

 

Mam V2, oddałem narzeczonej, ona lubi takie ciemniejsze granie. Kupiłem od @requal - niby podobne do T2, ale mniej czyste w każdym paśmie. Faktycznie trochę zamglone, ale nie powiedziałbym, że zepsute - wg mnie to po prostu średniej jakości doki ;)

 

Edit: mam nadzieję, że w moim LuckyBagu znajdę coś innej firmy. 

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najner napisał:

 

Mam V2, oddałem narzeczonej, ona lubi takie ciemniejsze granie. Kupiłem od @requal - niby podobne do T2, ale mniej czyste w każdym paśmie. Faktycznie trochę zamglone, ale nie powiedziałbym, że zepsute - wg mnie to po prostu średniej jakości doki ;)

Dla mnie nie były zamglone. Normalnie grające, wręcz wyostrzone brzmienie "akustyczne", ale widzę, że odbieram je inaczej.
Tak jak wspomniane przez @Najner w wątku o droższych słuchawkach Massdropy, nie wydawały mi się jakieś super gładkie.. wręcz przeciwnie.
V2 Mogą się podobać ludziom, którym się podoba T2 wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę być spaczony przez FLC8, więc przepraszam. Massdropy grają mi gładko w sopranach, ale technicznie są dobre. V2 są dla mnie podobne do T2 w tym aspekcie, że są podobnie płaskie, jednak z lekko podbitym midbassem. Nie są jednak tak szybkie i ostre, dlatego mam wrażenie lekkiego koca na całym paśmie. Generalnie mogą się podobać, ale w dobie takich perełek jak BQ3 wycenionych podobnie uznaję je za średniej jakości doki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

 

Mam V2, oddałem narzeczonej, ona lubi takie ciemniejsze granie. Kupiłem od @requal - niby podobne do T2, ale mniej czyste w każdym paśmie. Faktycznie trochę zamglone, ale nie powiedziałbym, że zepsute - wg mnie to po prostu średniej jakości doki ;)

Dzięki ;)
Podobnie je odbierałem - mniej czyste w każdym paśmie, lekko zamglone. Może miałem za duże oczekiwania względem nich vs T2 (a słuchałem ich bezpośrednio po KC2).

 

2 minuty temu, requal napisał:

Dla mnie nie były zamglone. Normalnie grające, wręcz wyostrzone brzmienie "akustyczne", ale widzę, że odbieram je inaczej.
Tak jak wspomniane przez @Najner w wątku o droższych słuchawkach Massdropy, nie wydawały mi się jakieś super gładkie.. wręcz przeciwnie.
V2 Mogą się podobać ludziom, którym się podoba T2 wg. mnie.

Dzięki ;)
Mnie się podoba sygnatura T2 i to neutralne Tin Audio T2 mają dość wyostrzone pasma (szczególnie góra i wyraźny, choć oszczędny subbas).
W V2 doszedł midbas, ale subbas i góra schowała się za mgiełką. Wszystkie pasma lekko zamglone, absolutnie nie wyostrzone. Słuchałem ich mając jeszcze w głowie brzmienie KC2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, strong6 napisał:

 

Dzięki ;)
Mnie się podoba sygnatura T2 i to neutralne Tin Audio T2 mają dość wyostrzone pasma (szczególnie góra i wyraźny, choć oszczędny subbas).
W V2 doszedł midbas, ale subbas i góra schowała się za mgiełką. Wszystkie pasma lekko zamglone, absolutnie nie wyostrzone. Słuchałem ich mając jeszcze w głowie brzmienie KC2. 

..Najwyższa góra jest w nich chyba ścięta.. ..na średnicę trochę wchodził mid bas, więc pewnie też może być tak odbierana.. W sumie spokojnie można pominąć ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

..Najwyższa góra jest w nich chyba ścięta.. ..na średnicę trochę wchodził mid bas, więc pewnie też może być tak odbierana.. W sumie spokojnie można pominąć ten model.

 

31 minut temu, Najner napisał:

.... dlatego mam wrażenie lekkiego koca na całym paśmie. Generalnie mogą się podobać, ale w dobie takich perełek jak BQ3 wycenionych podobnie uznaję je za średniej jakości doki.

Zgadzam się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując znaną pieśń patriotyczną: "Przybyły niceHCKi pod okienko... :)". 
Dobra ale na poważnie, słuchawki grają fajnie (testowane na DX150), relaksująco, z zaznaczonym basem ale trochę bez dociążenia, najważniejsze jest jednak to że nic nie sybilizuje, a góra jest miękka ale nie ciemna. Z minusów, separacja i pozycjonowanie mogłyby być lepsze.

Niestety nie ma róży bez kolców, a tymi kolcami w EP-10 są bardzo płytkie (ale za to wąskie) tuleje i małe tipsy (a ja myślałem, że to TINki T2 są płytkie :huh:, o ja naiwny... ;)), przez co miałem spory problem ze złapaniem seala. Poza tym (w tej cenie) budowa prima sort. Metalowe kopułki, miedziana skrętka bardzo podobna do tej od TRN, wygodny ściągacz i bardzo fajne etui (z nim będzie mi się chyba najtrudniej rozstać :(). Całościowo jak na 40zł grają naprawdę dobrze i sprawią się idealnie jako prezent ^_^.

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy idealnym prezentem będą słuchawki, które mają problemy ergonomiczne :D

 

I mamy na forum taki temat: "Yinyoo V2 - pogromca TinAudio T2? A może nie? A może tak?"

j0di70.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Inszy napisał:

Nie wiem czy idealnym prezentem będą słuchawki, które mają problemy ergonomiczne :D

(...)

 

Ja po prostu mam dość głębokie kanały słuchowe, a EP-10 to prezent raczej dla płci pięknej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale ja bym podsunął taką sugestię - rozdzielenie tego tematu na słuchawki na/wokółuszne i douszne (kanałowe). Temat rozrósł się ogromnie i widzę po sobie, że nie śledziłem go na bieżąco i mam trudności z jego analizowaniem. Tym bardziej, że są osoby lubujące się niemal jedynie w jednych lub drugich typach słuchawek. Co Koledzy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie wiem czy mogę ale spróbuję się zapytać. Jaki kabel polecacie do KZ ZS6? Aktualnie mam miedziany i zastanawiam się czy kupić srebrzany, bądź 8 żyłowy zamiast 4 żył.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, stolipl napisał:

Cześć, nie wiem czy mogę ale spróbuję się zapytać. Jaki kabel polecacie do KZ ZS6? Aktualnie mam miedziany i zastanawiam się czy kupić srebrzany, bądź 8 żyłowy zamiast 4 żył.

 

Najbardziej się opłaca kupić posrebrzany 8 rdzeniowy kabel od TRN. Do ZS6 pasuje wersja 3.5mm z pinami 0.75mm ;).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Inszy napisał:

I mamy na forum taki temat: "Yinyoo V2 - pogromca TinAudio T2? A może nie? A może tak?"

j0di70.jpg


Dodam i w tamtym temacie swoje wrażenia odnośnie Yinyoo V2. Może uchronią kogoś przed tym pogromcą Tin Audio T2. Albo przekonają do zakupu tego czempiona.
A grafikę to z chęcią bym skradł i też tam wrzucił ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1313 napisał:
  • Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale ja bym podsunął taką sugestię - rozdzielenie tego tematu na słuchawki na/wokółuszne i douszne (kanałowe). Temat rozrósł się ogromnie i widzę po sobie, że nie śledziłem go na bieżąco i mam trudności z jego analizowaniem. Tym bardziej, że są osoby lubujące się niemal jedynie w jednych lub drugich typach słuchawek. Co Koledzy na to?

A to tutaj ktoś o wokolusznych kiedyś coś wspominał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o kilku drewniakach, ale pewnie poniżej 10 modeli było wymienionych, stąd nie widzę sensu na takie rozdzielenie - tanie duże chińskie słuchawki, których nie ma w Polsce, po prostu prawie nikogo nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stolipl napisał:

Cześć, nie wiem czy mogę ale spróbuję się zapytać. Jaki kabel polecacie do KZ ZS6? Aktualnie mam miedziany i zastanawiam się czy kupić srebrzany, bądź 8 żyłowy zamiast 4 żył.

 

8 Core Copper Silver najlepszy obecnie stosunek ceny do jakości i wykonania.

6 godzin temu, pawelekdabek napisał:

A to tutaj ktoś o wokolusznych kiedyś coś wspominał? 

 

Nie ma takich tanich, wartych uwagi, słuchawek z Chin. Droższych chyba również he ,he

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 1313 napisał:
  • Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale ja bym podsunął taką sugestię - rozdzielenie tego tematu na słuchawki na/wokółuszne i douszne (kanałowe). Temat rozrósł się ogromnie i widzę po sobie, że nie śledziłem go na bieżąco i mam trudności z jego analizowaniem. Tym bardziej, że są osoby lubujące się niemal jedynie w jednych lub drugich typach słuchawek. Co Koledzy na to?

Obecnie, chyba jedynymi wartymi uwagi tanimi chińskimi markami słuchawek wokółusznych nie dostępnych w Polscje, są BossHiFi, Oneodio i może Monoprice (ale ten nie sprzedaje swoich produktów na Aliexpress). Resztę, czyli Bluedio, ISKi, SOMiCi, Superluxy czy Takstary bez problemu dostaniesz w Polsce (przy czym takie np. SOMiCi V2 dostaniesz praktycznie tylko u nas).

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

8 Core Copper Silver najlepszy obecnie stosunek ceny do jakości i wykonania.

 

Tutaj wciąż rozwijany post odnośnie przewodów, kryterium niska rezystancja:


https://www.head-fi.org/threads/knowledge-zenith-kz-impressions-thread.698148/page-1785#post-13964853

Edytowane przez requal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć co polecacie z tych słuchawek, czy warto dopłacać do TinAudio T2: myślę o czymś takim: KZ ZS6, KZ ZSN

 

 

Dodam jeszcze że mam TRN v80 dosyć grają, ale wpadłem na pomysł aby kupić do nich kabelek z bluetooth i szczerze nie polecam, szumy plus bateria maź 4h, kupiłem to: TRN Wireless Bluetooth Cable HIFI Earphone MMCX/2Pin/IE80 Connector Support IPX4 Use TRN V10/V20/V60 TFZ NICEHCK HK6 APT-X APTX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było kupić KZ kabelek, z aptX i bez szumów a grają na nim powyżej 6 godzin. A T2 z wymienionych przez ciebie jak najbardziej na czele listy zakupów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaro54 napisał:

To trzeba było kupić KZ kabelek, z aptX i bez szumów a grają na nim powyżej 6 godzin. A T2 z wymienionych przez ciebie jak najbardziej na czele listy zakupów. 

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Jedyne co musisz wziąć pod uwagę, to że T2 nie mają dużo basu, choć przy odpowiednim sealu jest całkiem przyjemnie. Za to reszta moim zdaniem bez porównania w stosunku do KZ

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności