Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, chico99 napisał:

Mam ten i mam wrażenie, że Chińczyk darował sobie srebrzenie. Nie jest ciężki o dziwo. Lżejszy niż ten 8 core od KZ.

https://pl.aliexpress.com/item/Yinyoo-16-Core-Posrebrzane-Kabel-2-5-3-5-4-4mm-Wywa-one-S-uchawki-Uaktualni/32917397597.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.20f35c0fK9Jixl

 

Trochę żałuję, że nie wziąłem tego co zlinkowałeś, bo tutaj chociaż czymś jest zabielony :)

Zaważyły konektory, tzn ich obudowa. Ta mi bardziej pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

Posrebrzany białą farbą, słaba pociecha ...

Ciekawe, że lżejszy od 8 core. Pewnie 16 core, ale każda żyła sporo cieńsza.

Do jasnych słuchawek bardzo się nada. Jakość jest dobra i wart swej ceny według mnie. Liczyłem jednak na rozjaśnienie dźwięku.

A tak poza tym, tak jak piszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BQEYZ  KC2 - 2dd+2ba.
Słuchawki bardzo dobrze wykonane, ze świetnej jakości materiałów i bardzo wygodne w użytkowaniu. Moje mają srebrne kopułki, a dobrej jakości kabelek jest z mikrofonem. Kabelek nie mikrofonuje. Tipsy z zestawu są do wyrzucenia. Koniecznie trzeba je zmienić i poszukać takich w których uzyska się dobre uszczelnienie, T400 z dużym otworem.  
Brzmieniowo te słuchawki oferują bardzo przyjemne odejście od powszechnego strojenia tzw. głębokiego "V".
Tu brzmienie jest bliskie brzmienia naturalnego
. Jest odległe od agresywnego podpisu dźwiękowego z potężnym basem i ostrymi tonami wysokimi. To nie są słuchawki dla ludzi, którzy chcą od brzmienia potężnego "czadu", "powera". Tu jest takie brzmienie bliższe "duszy". Dźwiękowo będą bardziej pasowały tym użytkownikom, którym odpowiada brzmienie Tin audio T2. Ale bez chłodu dźwiękowego i ostrości tonów wyższych cec**jących Tin Audio T2.
Brzmienie jest znacznie cieplejsze - doszło trochę midbasu, i jest gładsze - góra jest rozciągnięta ale pozbawiona ostrości.
Bas jest bardzo zwarty i dobrze renderowany, potrafi zejść bardzo nisko ale jest w odpowiedniej ilości w stosunku do mid basu i basu wyższego. Jest wyważony, dość łagodny ale równocześnie dość twardy i szybki (mocniejszy niż w Tin Audio T2).
Tony średnie - są bardzo wyraźne, są praktycznie na równi z basem i tonami wyższymi. Wokale mają dobrą barwę i (szczególnie męskie) są bardzo czyste  - średni bas ich nie zasłania.
Treble są mocno rozciągnięte, są jednak pozbawione ostrości, blasku im nie brakuje.

Dobra szczegółowość i dynamika, scena dźwiękowa znacznie powyżej średniej - jest bardziej na szerokość niż na głębokość. Bardzo dobra separacja instrumentów i obrazowanie -  reprodukcja dźwięku jest bardzo precyzyjna. Wśród moich budżetowych słuchawek to słuchawki najlepsze technicznie. Bardzo muzykalne w łagodny, nienachalny sposób.
Wyważone brzmienie, bardzo równe, bez żadnych wyostrzeń we wszystkich pasmach. Brzmienie gładkie i dlatego nie jest super-hiper szczegółowe (ale szczegółowe jest). Idealne do długich odsłuchów.
Trwa jeszcze wyprzedaż BF/CM i mimo zwiększenia ryzyka dodatkowych kosztów w postaci opłat celnych, może komuś przyda się ten opis w podjęciu decyzji zakupowej :rolleyes:
 

Edytowane przez strong6
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Najner napisał:

A jak aplikacja i izolacja? Próbowałem BQ3 i mimo dobrego SQ ich krótka tulejka nie współpracuje zbyt dobrze z moimi głębokimi kanałami. Ciężko mi było o seala. 

To bardzo ważny aspekt. Miałem to samo w KC2. Nawet triple flange próbowałem, żeby uzyskać seala. Te fabryczne tipsy to śmieci. Trzeba szukać dłuższych tipsów, a do KC2 to koniecznie z dużym otworem. I w tych KC 2 jest też taki mały błąd konstrukcyjny - na tulejkach nie ma takiej wargi, rowka. Tulejka jest gładka i tipsy mają tendencję do zsuwania się. W BQ3 też tak jest?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, strong6 napisał:

To bardzo ważny aspekt. Miałem to samo w KC2. Nawet triple flange próbowałem, żeby uzyskać seala. Te fabryczne tipsy to śmieci. Trzeba szukać dłuższych tipsów, a do KC2 to koniecznie z dużym otworem. I w tych KC 2 jest też taki mały błąd konstrukcyjny - na tulejkach nie ma takiej wargi, rowka. Tulejka jest gładka i tipsy mają tendencję do zsuwania się. W BQ3 też tak jest?

 

Tak, w BQ3, K2 i KC2 tak jest z tymi tulejkami niestety. Na dodatek nie są one do końca równe, a rozszerzają się od (dużej już) tulejki do obudowy słuchawek. Utrudnia to znalezienie odpowiednich tipsów (trzymających dobrze, a zarazem posiadających duży otwór środkowy). Jeśli ktoś chce jakieś porównanie wyglądu konkretnych fragmentów lub szczegółów tych trzech par słuchawek to piszcie, posiadam wszystkie i mogę porobić zdjęcia :P 

 

A co do pasujących tipsów do BQEYZ polecam czarne nieprzezroczyste tipsy z KZ z takimi 'ala wycięciami' dookoła otworu tulejki.

Edytowane przez ryankgb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać trzeba, że BQEYZ potrafi stroić słuchawki. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. W krótkim czasie pod swoim szyldem wypuścili 6 modeli, każdy z innym strojeniem/tuningiem (nie szukają brzmienia jak KZ w swoich kolejnych modelach) ale na rynku słuchawkowym podobno są kilkanaście lat. Robili słuchawki dla innych firm.. Na head-fi BQEYZ ma swój wątek:
https://www.head-fi.org/threads/bqeyz-in-ear-monitors-impressions-thread.894089/


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, strong6 napisał:

Przyznać trzeba, że BQEYZ potrafi stroić słuchawki. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. W krótkim czasie pod swoim szyldem wypuścili 6 modeli, każdy z innym strojeniem/tuningiem (nie szukają brzmienia jak KZ w swoich kolejnych modelach) ale na rynku słuchawkowym podobno są kilkanaście lat. Robili słuchawki dla innych firm.. Na head-fi BQEYZ ma swój wątek:
https://www.head-fi.org/threads/bqeyz-in-ear-monitors-impressions-thread.894089/


 

 

Ja właśnie słucham tych KC2, które mi dziś przyszły i jestem znów zaskoczony :D Prosto z pudełka bardzo równe granie, średnica faktycznie wypchnięta, względem samych K2 (taka sama konstrukcja, takie same przetworniki i praktycznie ta sama obudowa), a także BQ3. Samego porównania z BQ3 się nie podejmę póki co, ale w porównaniu do K2 są faktycznie neutralne (K2 to takie V, dodatkowo sybilizujące - w KC2 nie ma sybilantów), a nie są jakieś bez emocji czego się spodziewałem. Jest mocny bas (podobny do tego z K2, niski, głęboki, w dużej ilości), ale same w sobie grają najbardziej środkiem. Fajne urozmaicenie w ich modelach :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ryankgb napisał:

A co do pasujących tipsów do BQEYZ polecam czarne nieprzezroczyste tipsy z KZ z takimi 'ala wycięciami' dookoła otworu tulejki.


Zgadza się. Te tipsy to KZ Starline. Pasują bardzo dobrze. @Inszy ich nie znosi :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, strong6 napisał:


Zgadza się. Te tipsy to KZ Starline. Pasują bardzo dobrze. @Inszy ich nie znosi :rolleyes:

 

Dokładnie, super są i świetnie pasują na tulejkę BQEYZ :D Do tego są twardsze niż wszystkie inne, które posiadam i głęboko wchodzą w ucho bardzo fajnie izolując i dając świetny seal :D No i nie spadają z tych monstrualnych tulejek..

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ryankgb napisał:

 

Ja właśnie słucham tych KC2, które mi dziś przyszły i jestem znów zaskoczony :D Prosto z pudełka bardzo równe granie, średnica faktycznie wypchnięta, względem samych K2 (taka sama konstrukcja, takie same przetworniki i praktycznie ta sama obudowa), a także BQ3. Samego porównania z BQ3 się nie podejmę póki co, ale w porównaniu do K2 są faktycznie neutralne (K2 to takie V, dodatkowo sybilizujące - w KC2 nie ma sybilantów), a nie są jakieś bez emocji czego się spodziewałem. Jest mocny bas (podobny do tego z K2, niski, głęboki, w dużej ilości), ale same w sobie grają najbardziej środkiem. Fajne urozmaicenie w ich modelach :D 

I to też się zgadza. Ale nie tak łapczywie. Daj im się wygrzać :)
@Inszy tych Starline dlatego nie znosi, bo faktycznie są twarde.
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, strong6 napisał:

I to też się zgadza. Ale nie tak łapczywie. Daj im się wygrzać :)

 

Dlatego napisałem, że prosto z pudełka :P K2 się dłuuuugo lubiły wygrzewać, BQ3 trochę mniej, ale KC2 będą się wygrzewać tak jak K2 - czuję ten sam temperament przetworników i ten charakterystyczny twardy i zwarty bas po wyciągnięciu z pudełka, który później się delikatnie rozmywa po wygrzaniu ;) 

 

Szczerze mówiąc miałem dylemat czy nie pozbyć się którychś BQEYZ bo posiadać je wszystkie to szaleństwo i już miałem wystawiać KC2 w komis bez otwierania, ale coś mnie podkusiło i.. jednak zostawię wszystkie bo każde mają swój ciekawy sposób przekazywania muzyki :D 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, strong6 napisał:


@Inszy tych Starline dlatego nie znosi, bo faktycznie są twarde.

Plus faktura, która mi drażni ucho - żeby nie było, że tylko jedna rzecz mi w nich przeszkadza ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Inszy napisał:

Plus faktura, która mi drażni ucho - żeby nie było, że tylko jedna rzecz mi w nich przeszkadza ;)

 

Zapamiętam. Na przyszłość będę precyzyjniejszy ;)
Faktem jest, że "Starline" sprawują się znacznie lepiej niż te stockowe śmieciowe tipsy BQEYZ.
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, strong6 napisał:

Zapamiętam. Na przyszłość będę precyzyjniejszy ;)
Faktem jest, że "Starline" sprawują się znacznie lepiej niż te stockowe śmieciowe tipsy BQEYZ.
 

 

W porównaniu do tipsów z BQ3 to te z K2/KC2 (są identyczne) są mistrzostwem świata :D Nie chciałbyś poczuć jak śmieciowe są tipsy z BQ3, masakra :D 

Apropo dodatków to kable w K2/KC2 są identyczne, a ten z BQ3 jest deczko grubszy, ma ładniejsze i większe wtyczki i... potwornie niewygodne odcinki pamięciowe, krótsze niż te w K2/KC2 i dodatkowo mocniej zagięte, przez co wbijają się w ucho :P Z kablem Yinyoo jest bajka ;) Ale kable od K2/KC2 są niezłe pod względem wygody w porównaniu do BQ3 :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ryankgb napisał:

 

W porównaniu do tipsów z BQ3 to te z K2/KC2 (są identyczne) są mistrzostwem świata :D Nie chciałbyś poczuć jak śmieciowe są tipsy z BQ3, masakra :D 

Apropo dodatków to kable w K2/KC2 są identyczne, a ten z BQ3 jest deczko grubszy, ma ładniejsze i większe wtyczki i... potwornie niewygodne odcinki pamięciowe, krótsze niż te w K2/KC2 i dodatkowo mocniej zagięte, przez co wbijają się w ucho :P Z kablem Yinyoo jest bajka ;) Ale kable od K2/KC2 są niezłe pod względem wygody w porównaniu do BQ3 :P 

 

Kabel w BQ3 jest słaby, a odcinki pamięciowe to jakiś żart ;). Dodatkowo ściągacz na przewodach znajduje się pod mikrofonem <_< (słuchawki kupiłem z drugiej ręki, dlatego mają mikrofon), jednak po wymianie felernego kabelka jest bajka ^_^ (korzystam 8 rdzeniowego balansu od TRN).

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tipsy nie spadały z BQ3, po prostu nie mogłem ich fajnie usadowić w uchu. Generalnie dosyć spore kopułki + krótka tulejka, więc jak ktoś ma problemy z takimi słuchawkami, to z tymi też będzie miał :( Najlepiej mi siadły z nimi stockowe szare tipsy od FLC - one są dosyć długie (znacznie dłuższe niż SD). @Damix zrób z nieaudiofila początkującego audiofila i kup coś dobrego, niech się przyzwyczaja powoli :D BQ3 były naprawdę dobre jak już siedziały w uchu, miały taką funową signaturę, z lekko wycofaną średnicą ale całkiem ciekawą górą, która dawała życia. Z tańszych TRN V80 z mocnym midbassem + góra potrafiąca powyciągać trochę detali. Ewentualnie ostatnio Jaro wrzucał jakieś doki za 30 backsów z Amazona, wg niego rewelacja. Gdzieś tu się ostatnio przewinęły. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel w KC2 jak na ten przedział cenowy i na te budżetowe słuchawki z którymi miałem do czynienia, według mnie jest co najmniej dobry. I ściągacz w KC 2 też jest pod mikrofonem. I to raczej jest dobre rozwiązanie - przysuwając ściągacz pod mikrofon, mam mikrofon blisko ust. Chyba tak powinno być. ;)
Nie porównuję do tego 8 core TRN, bo to pewno inna bajka (i jeszcze go nie mam), porównuję do stockowych kabelków budżetowców.;)
 

27 minut temu, Damix napisał:

Co polecacie względnie taniego (do 30-40$) dla nieaudiofila basoluba? Będzie podpinać do Xiaomi mi A2. KZ ZSN?


Ja dołożę RevoNext QT2. Jak dla mnie król pod względem basu, mocnego ale i dobrego jakościowo. Te słuchawki mają też dużo góry. Ogólnie to bardzo dobrze, rozrywkowo grające słuchawki, z tych bardziej "audiofilnych" ;) Ale nie są królami komfortu - mają dość duże tulejki.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Najner napisał:

Mi tipsy nie spadały z BQ3, po prostu nie mogłem ich fajnie usadowić w uchu. Generalnie dosyć spore kopułki + krótka tulejka, więc jak ktoś ma problemy z takimi słuchawkami, to z tymi też będzie miał :( Najlepiej mi siadły z nimi stockowe szare tipsy od FLC - one są dosyć długie (znacznie dłuższe niż SD). @Damix zrób z nieaudiofila początkującego audiofila i kup coś dobrego, niech się przyzwyczaja powoli :D BQ3 były naprawdę dobre jak już siedziały w uchu, miały taką funową signaturę, z lekko wycofaną średnicą ale całkiem ciekawą górą, która dawała życia. Z tańszych TRN V80 z mocnym midbassem + góra potrafiąca powyciągać trochę detali. Ewentualnie ostatnio Jaro wrzucał jakieś doki za 30 backsów z Amazona, wg niego rewelacja. Gdzieś tu się ostatnio przewinęły. 

 

HIFI WALKER A7 Plus. :)

Dziękuję wszystkim, wystarczy kuzynowi propozycji :D. Wybór na ali jest naprawdę ogromny. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Methuselah napisał:

 

Opera Factory OM1 :) 

Też dobry wybór, tylko na nich bardzo trzeba uważać na tipsy. Nie żeby były niebezpieczne lub ginęły, ale nie znam słuchawek bardziej reagujących na poziom uszczelnienia ucha - od szalonych ilości basu, po dość ułożony dół.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności