Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, requal napisał:

Hehe. Tam jest coś nieźle namieszane. Napisane jest, że każdy dostanie jedną z trzech słuchawek, ale punkty są cztery, poza tym na obrazku załączonym @marco-polo nic nie odpowiada opisowi, który jest na stronie (względem konfiguracji driverów). 

Chińczyk na fb mówi że każdy dostanie jedną z trzech opcji i, że minimalna wartość to 179 dolców. To chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Chińczyk na fb mówi że każdy dostanie jedną z trzech opcji i, że minimalna wartość to 179 dolców. To chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe nie? 

Trzeba pamiętać, że cena rynkowa (nawet u Chińczyków) często bywa kilkukrotnie wyższa od ceny produkcji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chciałem już zamawiać tego kota w worku. Chciałem. Jednak przeczytałem jeszcze raz tę grafikę i czy to nie jest tak, że np jeśli chodzi o słuchawki z punktu 1, to nie są to słuchawki warte 179$, tylko ich jakiś nieokreślony odpowiednik? Bo nie chcę mieć w myślach Andromedy, a dostać KZ, nieco parafrazując

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioWunsz napisał:

Panowie, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chciałem już zamawiać tego kota w worku. Chciałem. Jednak przeczytałem jeszcze raz tę grafikę i czy to nie jest tak, że np jeśli chodzi o słuchawki z punktu 1, to nie są to słuchawki warte 179$, tylko ich jakiś nieokreślony odpowiednik? Bo nie chcę mieć w myślach Andromedy, a dostać KZ, nieco parafrazując

Chińczyk napisał, że "dźwięk będzie warty 199 dolców" więc tak, to pewnie jakieś "odpowiedniki" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem warto jedynie poczekać. Poza tym jeżeli konkurują z innymi sklepami które dają lucky bag na aliexpress to nie mogą dać też gorszych niespodzianek oraz zaniżonych niż cena rynkowa. Możliwe też że jest to jakiś przekręt. Pierwszy raz kupuję kota w worku jednak może jakieś z 2017 roku archiwa bo niektórzy z tego co wiem to zapłacili małą kwotę a wygrali coś konkretnego. Mi się wydaję że to jest tak zakup tych wszystkich bagów to będą tam słuchawki ale jak się doliczyć to może są tylko 4 te losowe w których są te drogie na te wszystkie zamówienia. Więc myśląc po chińsku zakup tylu bagów przez klientów oznacza że w tych 250 są tylko 4 te opisane w podpunktach że można wygrać i jest to losowe kto je dostanie. Co tak na prawdę dostaniemy to możemy się tylko domyślać. Chociaż od piątku czarnego do poniedziałku cyber jest trochę czasu. Jeden kolega jak wyżej powiedział cena rynkowa w sklepie a produkcja to też różne ceny. Dlatego ciężko określić co będzie w tych bagach bo ceny w te dni z przecenami to można się spodziewać różnych produktów. Poza tym jeżeli miałoby to być tylko z wooeasy to warto cenowo przejrzeć sklep i przeceny. W ten sposób można wywnioskować co można otrzymać jeżeli bierzę się cenę z promocji a nie cenę wyjściową.

dźwięk tego zestawu słuchawkowego to co najmniej 199 $, bardzo dobry dźwięk - tak mi odpisał chińczyk jeżeli chodzi o te lucky bag. Co oznacza że dostajemy dźwięk  w tej cenie a co za słuchawki to będą to ciężko mi stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dyskusja tu już była na ten temat i @Jaro54 na koniec napisał: "Jack Ma już buduje w Liege potężne centrum dystrybucyjne dla Sinotrans czyli firmy logistycznej Alibaby".
Nim to jednak nastąpi to najpierw przyjdzie nam się zmierzyć z tym:
https://pclab.pl/news79335.html

Tanie słuchawki z Chin mogą się zrobić nie do końca tanie.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, strong6 napisał:

Wiem, że dyskusja tu już była na ten temat i @Jaro54 na koniec napisał: "Jack Ma już buduje w Liege potężne centrum dystrybucyjne dla Sinotrans czyli firmy logistycznej Alibaby".
Nim to jednak nastąpi to najpierw przyjdzie nam się zmierzyć z tym:
https://pclab.pl/news79335.html

Tanie słuchawki z Chin mogą się zrobić nie do końca tanie.

 

Już teraz spora część firm chińskich sprzedaje przez Amazon i Ebay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, strong6 napisał:

Wiem, że dyskusja tu już była na ten temat i @Jaro54 na koniec napisał: "Jack Ma już buduje w Liege potężne centrum dystrybucyjne dla Sinotrans czyli firmy logistycznej Alibaby".
Nim to jednak nastąpi to najpierw przyjdzie nam się zmierzyć z tym:
https://pclab.pl/news79335.html

Tanie słuchawki z Chin mogą się zrobić nie do końca tanie.

 

Zobaczymy jak to się wszystko rozwinie. Już dość dawno czytałem gdzieś o takich planach i widać zaczynają je realizować. Pewnie będzie się trzeba liczyć z faktem, że przynajmniej do części przesyłek dojdzie cło i VAT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trzeba będzie każdą kupioną u Ali rzecz brać w oddzielnym zamówieniu (nawet tipsy do słuchawek) :lol:. W końcu teraz maja większe moce przerobowe ;).

Edytowane przez e1mo
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, e1mo napisał:

To teraz polecam każdą kupioną u Ali rzecz brać w oddzielnym zamówieniu (nawet tipsy do słuchawek) :lol:. W końcu teraz maja większe moce przerobowe ;).

Jest w tym pewna metoda walki z systemem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tommir napisał:

Niedobrze. Może się okazać, że zakupy z Black Friday, a nawet 11.11 nie będą takie udane :(

 

Być może, ale wątpię by nawet z jednym nowym WERem dali sobie bezproblemowo radę z takim napływem paczek jaki jest z BF i CM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, e1mo napisał:

 

Być może, ale wątpię by nawet z jednym nowym WERem dali sobie bezproblemowo radę z takim napływem paczek jaki jest z BF i CM.

A skąd pewność, że oni chcą "dawać radę"? Jeśli jest wojna handlowa z Chinami to w zakresie tej wojny jest to by paczki docierały między innymi jak najpóźniej. Po co oni mieliby się śpieszyć ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko w Polsce chcą uszczelnić ale też w innych krajach. W 2020 roku w krajach skandynawskich wszystkie paczki z aliexpress mają być oclone i żadnej ulgi podatkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jac napisał:

A skąd pewność, że oni chcą "dawać radę"? Jeśli jest wojna handlowa z Chinami to w zakresie tej wojny jest to by paczki docierały między innymi jak najpóźniej. Po co oni mieliby się śpieszyć ?

 

Ponieważ mają magazyny z ograniczoną ilością miejsca ;), a skoro Szwedzi byli w stanie zamówić 160tyś paczek dziennie, to pomyśl co może zrobić czterokrotnie ludniejsza Polska.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, e1mo napisał:

 

Ponieważ mają magazyny z ograniczoną ilością miejsca ;), a skoro Szwedzi byli w stanie zamówić 160tyś paczek dziennie, to pomyśl co może zrobić czterokrotnie ludniejsza Polska.

A komu (oprócz odbiorcy i nadawcy)  będzie przeszkadzać jak paczki poleżą na placu w kałuży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin rozpoczęcia działalności dobrze wybrany - paczki z 11.11 ledwo co zaczynają docierać, te z BF są w trakcie realizacji. Żniwa.
"W lubelskim oddziale celnym pracę znalazło 48 celników i 40 pocztowców. Sprawdzonych ma tam być dziennie około 100 tysięcy przesyłek"
Dadzą radę. To są łatwe pieniądze do zgarnięcia. W tym celu ten oddział powstał.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 16:33, Jaro54 napisał:

To moje Wędrowniczki za 27,30$ to pariasi :) ale grają zarabiscie :) brać póki Chińczycy przez Amerykę sprzedają :)

Również czekam na Walkery A7. Tanie chińskie słuchawki z USA :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin rozpoczęcia działalności dobrze wybrany - paczki z 11.11 ledwo co zaczynają docierać, te z BF są w trakcie realizacji. Żniwa.
"W lubelskim oddziale celnym pracę znalazło 48 celników i 40 pocztowców. Sprawdzonych ma tam być dziennie około 100 tysięcy przesyłek"
Dadzą radę. To są łatwe pieniądze do zgarnięcia. W tym celu ten oddział powstał.

No tak, będą mogli pochwalić się sukcesem na początku działalności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nawet trochę cieszę. Może dla nas to będzie trochę większy wydatek, ale tacy handlarze jak BigMaras będą mieli trochę mniej pod górkę. My tak czy inaczej puszczamy te słuchawki dalej na olx/forum/allegro, więc po prostu doliczimy ten narzut podatkowy na cenę ;) Poza tym około 50% moich paczek od majfrendów i tak szło do oclenia - takie szczęście :) Może Chińczyk w luckybagu odmieni moją fortunę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Najner napisał:

Ja tam się nawet trochę cieszę. Może dla nas to będzie trochę większy wydatek, ale tacy handlarze jak BigMaras będą mieli trochę mniej pod górkę. My tak czy inaczej puszczamy te słuchawki dalej na olx/forum/allegro, więc po prostu doliczimy ten narzut podatkowy na cenę ;) Poza tym około 50% moich paczek od majfrendów i tak szło do oclenia - takie szczęście :) Może Chińczyk w luckybagu odmieni moją fortunę :D

Spowoduje to tak czy inaczej ogólny wzrost cen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 51 ust. 1 (Dz.U z 2004 Nr 54 poz 535 ze zm.): jeśli łączna wartość Twojego zamówienia nie przekracza kwoty 22 EUR, przesyłka jest zwolniona zarówno z podatku VAT, jak również z cła.
art. 51 ust. 3 : Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
Wszystko co indywidualnie zamawiamy z ali, gearbest,  powinno być opodatkowane podatkiem od towarów i usług. I będzie opodatkowane.
Do tej pory brakowało im mocy przerobowych więc skupiali się na telefonach, tabletach, robotach odkurzających itp. I to jakoś można było przeżyć, bo opłaty celne stanowiły ok 20 % ceny końcowej telefonu, tabletu....
Teraz stworzyli dodatkowy oddział i mogą dodatkowych 100 tyś paczek przerobić. Nawet takich z ******łami za 10$. Np kabelek+tipsy.

d0d90c50-fc4b-4377-8309-ea13f3bd7393.png

100 tyś takich dupinek za 10$ mogą dziennie przerobić. Przy dupinkach za 5$ (18,75zł) indywidualnemu odbiorcy całkiem nie będzie się opłacać (22.24zł opłat).
Kupując u Chińczyka kabelek i tipsy za 37,50 zł, po uiszczeniu powyższej opłaty, suma końcowa to 64 zł. Prawie dwukrotność ceny u Chińczyka.
Nie będzie się opłacało takich ******łek kupować i sprowadzać.
Przy przesyłce za 2$ (np. tipsy) może dojść opłata 19.64zł.
Żniwa.

Edytowane przez strong6
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale odbiorca może odmówić przyjęcia paczki i koszty poczty rosną. Ja jestem skłonny zapłacić vat za drobne zakupy (powiedzmy do 10$), ale tylko i wyłącznie vat.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności