Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, e1mo napisał:

 

Nie oceniaj książki po okładce (a raczej słuchawek po pudełku :P).

 

Z tego co piszą to są dosyć basowe, a średnica i wysokie są wycofane. Scena intymna i wąska, mało szczegółowe. Nie mój styl trochę :P 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna osoba na head-fi pisze że słuchawki mają mocny bas ale dźwięk jest naturalny i ostry, więc na pewno sporo zależy od źródła. Ja jestem optymistą i wstrzymam się z werdyktem do czasu otrzymania paczki, a podobno jakość zestawu w stosunku do ceny jest bardzo dobra. 

Teraz z niecierpliwością czekam na kolejną paczkę niespodziankę, którą zapewne kupię tylko dla tego uczucia niepewności co do niej włożą :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wirkox napisał:

Eee basowe mutanty. Za dziesięć dolców jak coś ma dobre wykonanie to raczej wiadomix, że przyoszczędzili na jakości dźwięku

 

A słuchałeś, że oceniasz <_<?

 

Tak poza tym, widziałem dużo droższe słuchawki których jakość wołała o pomstę do nieba -_-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ryankgb napisał:

Jedną stronę wcześniej -953- jest link do recenzji BQEYZ BQ3:
- BQEYZ BQ3 -
Streszczenie dla tych, którym się nie chce czytać:
- w zakresie tonów wysokich (są podbite) grają trochę intensywniej/jaśniej od Tin Audio T2 (dla niektórych już w T2 był nadmiar tonów wysokich),
- średnie tony są dobre ale nie są super (są wycofane),
- mają bardzo mocny dobrej jakości bas (jest podbity), niskie tony nieznacznie przedostają się/przesłaniają tony średnie,
-
podsumowanie: dźwięk jest zdecydowanie o kształcie "V", oba krańce zakresów częstotliwości są mocno podkreślone, wycofane tony średnie nie pozwalają recenzentowi umieścić tych słuchawek na poziomie mistrzowskim Tin Audio T2, na koniec jest: "nie zawsze więcej przetworników znaczy lepiej".

To kolejna (trzecia mi znana) recenzja w której zawarte są podobne konkluzje.
Wg nich BQEYZ BQ3 to bardzo dobre słuchawki i być może też się na nie skuszę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6 góra w nich jest spoko, ale bas bez utemperowania tipsami jest ogromny. To jakby delikatnego drinka porównać ze spirytusem. No i granie bardzo bliskie, mnie przy dłuższych odsłuchach męczą w przeciwieństwie do T2 

Na pewno spodobają się tym co robili basmoda na T2 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

@strong6 góra w nich jest spoko, ale bas bez utemperowania tipsami jest ogromny. To jakby delikatnego drinka porównać ze spirytusem. No i granie bardzo bliskie, mnie przy dłuższych odsłuchach męczą w przeciwieństwie do T2 

Na pewno spodobają się tym co robili basmoda na T2 

Masz rację. To bardzo dobre i muzykalne słuchawki bez wątpienia. Hardcor'owe brzmienie, sam je lubię. Mam Revonext Q2 ;)

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mówię że są złe bo precyzja jest na wysokim poziomie. Może właśnie brak sceny i bardzo duża ilość dźwięków powodują to zmęczenie. Bo gdyby scena była porównywalna z T2 to były by to kilery dla T2. Ale granie głównie w głowie dużo im odbiera. 

No i na plus wygoda, przy sporych rozmiarach i wadze siedzą super w uszach, nie wylatują nawet przy intensywnych ruchach głowy. Wykonanie też premium, jakby dodali futerał zamiast woreczka to byłoby super premium :)

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6 to co streszczasz jest prawdą ale tylko na początku, ponieważ wraz z wygrzewaniem słuchawki się uspokajają i a dźwięk staje się spójny. Gdy słucham muzyki na BQ3 odczuwam pełen relaks, te słuchawki nie próbują udowodnić wszystkim czym to one nie są (jak np. niektóre modele KZ), po prostu dla mnie grają optymalnie (a jak to swego czasu mówił mój profesor od PKMu "Optymalny=spełniający przyjęte kryteria i Optymalny≠najlepszy" ;)) i robią przy tym robotę. Największym problemem moim zdaniem w przypadku BQ3 jest kabel, słyszalnie ogranicza on potencjał słuchawek i jest niezbyt wygodny :(.

 

P.S.: Granie BQ3 określiłbym bardziej jako U, niż V.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaro54 napisał:

Oczywiście nie mówię że są złe bo precyzja jest na wysokim poziomie. Może właśnie brak sceny i bardzo duża ilość dźwięków powodują to zmęczenie. Bo gdyby scena była porównywalna z T2 to były by to kilery dla T2. Ale granie głównie w głowie dużo im odbiera. 

No i na plus wygoda, przy sporych rozmiarach i wadze siedzą super w uszach, nie wylatują nawet przy intensywnych ruchach głowy. Wykonanie też premium, jakby dodali futerał zamiast woreczka to byłoby super premium :)

 

Już któryś raz piszesz, że BQ3 nie mają sceny, a ja właśnie słyszę na nich szeroką scenę - słucham na Xduoo X3 II. Może z rodzaju źródła wynika ten fakt, a może inaczej postrzegamy tą scenę :D W żadnym wypadku nie czuję grania w głowie - takie granie w głowie słyszę bardziej na K2 :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy słucham akustyków na BQ3 z DX150, mam wrażenie że znajduje się w jakimś niedużym, przytulnym pubie/barze, a ktoś stoi na niedużej scenie śpiewa. Dla mnie jest bardzo przyjemne (wręcz intymne :wub:) uczucie.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, e1mo napisał:

@strong6 to co streszczasz jest prawdą ale tylko na początku, ponieważ wraz z wygrzewaniem słuchawki się uspokajają i a dźwięk staje się spójny. Gdy słucham muzyki na BQ3 odczuwam pełen relaks, te słuchawki nie próbują udowodnić wszystkim czym to one nie są (jak np. niektóre modele KZ), po prostu dla mnie grają optymalnie (a jak to swego czasu mówił mój profesor od PKMu "Optymalny=spełniający przyjęte kryteria i Optymalny≠najlepszy" ;)) i robią przy tym robotę. Największym problemem moim zdaniem w przypadku BQ3 jest kabel, słyszalnie ogranicza on potencjał słuchawek i jest niezbyt wygodny :(.

 

P.S.: Granie BQ3 określiłbym bardziej jako U, niż V.

 

 

Ja nie kwestionuję radości jaką dają BQ3. Przypuszczam, że podobną jaką ja mam w RevoNext QT2. ;)
To trzecia recenzja i nie przypuszczam, że recenzenci olewają "wygrzewanie", zabawę tipsami itp.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ryankgb napisał:

 

Już któryś raz piszesz, że BQ3 nie mają sceny, a ja właśnie słyszę na nich szeroką scenę - słucham na Xduoo X3 II. Może z rodzaju źródła wynika ten fakt, a może inaczej postrzegamy tą scenę :D W żadnym wypadku nie czuję grania w głowie - takie granie w głowie słyszę bardziej na K2 :P 

Bo tak je odbieram. Kabelek ten 8-io rdzeniowy i dopiero SpinFity sprawiły że mogę je słuchać. Jest za dużo basu, nie jest to bas który zamula ale moim skromnym uchem jest go bardzo dużo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Bo tak je odbieram. Kabelek ten 8-io rdzeniowy i dopiero SpinFity sprawiły że mogę je słuchać. Jest za dużo basu, nie jest to bas który zamula ale moim skromnym uchem jest go bardzo dużo. 

Piękne jest to, że każdy lubi po swojemu... :D

Edytowane przez e1mo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaro54 napisał:

Bo tak je odbieram. Kabelek ten 8-io rdzeniowy i dopiero SpinFity sprawiły że mogę je słuchać. Jest za dużo basu, nie jest to bas który zamula ale moim skromnym uchem jest go bardzo dużo. 

 

Jest go dużo z początku, ale po kilkudziesięciu dobrych godzinach (60+ w tym momencie) bas ilościowo zmalał, a szczerze mówiąc trochę mi go już brakuje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) bo nie są złe ale trochę nie trafiły w mój gust. Sklamalbym gdybym powiedział że są do niczego. 

Moje mają na liczniku przeszło 100 godzin z czego ok 60 grały podłączone do dap-a 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Oczywiście :) bo nie są złe ale trochę nie trafiły w mój gust. Sklamalbym gdybym powiedział że są do niczego. 

Moje mają na liczniku przeszło 100 godzin z czego ok 60 grały podłączone do dap-a 

 

Ja wolę trochę bardziej analityczne granie, ale akurat te słuchawki mnie zaskoczyły i to granie BQ3 jest zwyczajnie uzależniające w jakimś stopniu ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ryankgb napisał:

 

Ja wolę trochę bardziej analityczne granie, ale akurat te słuchawki mnie zaskoczyły i to granie BQ3 jest zwyczajnie uzależniające w jakimś stopniu ;) 

To typowe granie V, dla niektórych U. Mam to w Revonext QT2 z doskonałym basem i mocną górą. Zaryzykuję, że nie tylko bas zarówno ilościowo jak i jakościowo może być lepszy w Revonext QT2.;)
Czytacie czasem recenzje? Sprawdzacie własne wrażenia z tym co w nich jest? Ja tak robię.
Przeczytajcie chociaż tą jedną. Napiszcie w czym się facet myli. Może do złych wniosków doszedł ;)
On tam nie pisze, że to złe słuchawki. Bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, strong6 napisał:

To typowe granie V, dla niektórych U. Mam to w Revonext QT2 z doskonałym basem i mocną górą. Zaryzykuję, że nie tylko bas zarówno ilościowo jak i jakościowo może być lepszy w Revonext QT2.;)
Czytacie czasem recenzje? Sprawdzacie własne wrażenia z tym co w nich jest? Ja tak robię.
Przeczytajcie chociaż tą jedną. Napiszcie w czym się facet myli. Może do złych wniosków doszedł ;)
On tam nie pisze, że to złe słuchawki. Bez obaw.

 

Zaraz zostanę oblany falą hejtu, ale ja nie czytam recenzji jako tako (jedynie pierwsze wrażenia, skrótowe "dobre/nie dobre" żeby zachęcić się do zakupu). Staram się nie patrzeć sugestywnie przez pryzmat wrażeń innej osoby i potem mieć to 'placebo', że 'faktycznie tak jest, on ma rację, też to słyszę' :P Dlatego niektóre kwestie, które ja słyszę bądź nie lub słyszę inaczej pewnie nie pokrywają się z tym co słyszą recenzenci :D I chyba nie chcę czytać tych recenzji bo później odbiera mi to wyszukiwanie wrażeń innej osoby w moim odbiorze radość z odsłuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego hejtu nie będzie. Twoje prawo tak do tego podchodzić (albo się tak zasłaniać) ;)
Potraktuj to żartobliwie - dzieci często zamykają oczy na rzeczywistość ;)
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jednak tą recenzję, z linku, który podałeś żebyś miał łatwiej podjąć decyzję :P . Wysokie - pełna zgodność, średnica - pełna zgodność, niskie - pełna zgodność (z tym, że po jakimś czasie ten bas ilościowo trochę maleje). Opinia co do tipsów i ich średnicy - prawda, zmienia się ilość basu jeśli damy takie ze zbyt wąskim otworem, zmienia się też wtedy o dziwo ciepłota wokalu - sam się zdziwiłem, ale wyraźnie to słyszałem i kilkukrotnie sprawdzałem czy mnie słuch nie myli). Poza tym tipsy z zestawu od razu do kosza bo są zbyt 'płaskie' i bardzo łatwo wypadają słuchawki z uszu - tutaj lepiej sprawdzają się tipsy głębiej umiejscowione w uchu - może bi-flange lub jakieś sztywniejsze i lepiej wyprofilowane - SpinFit. Na Comply z siateczką bardzo, bardzo wygodnie, ale wyraźne ocieplenie, lekkie obcięcie góry (niepotrzebne). Stockowy kabel faktycznie przez odcinki pamięciowe jest słaby bo uwiera w uszy, wygodniejszy jest ten z K2 (przetestuję Yinyoo 8 Core Silver Plated jak dotrze do mnie) bo ma te odcinki dłuższe i mniej sztywne (za to jest cieńszy niż ten z BQ3). Również moim zdaniem to bardziej U niż V granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ryankgb napisał:

Przeczytałem jednak tą recenzję, z linku, który podałeś żebyś miał łatwiej podjąć decyzję :P . Wysokie - pełna zgodność, średnica - pełna zgodność, niskie - pełna zgodność (z tym, że po jakimś czasie ten bas ilościowo trochę maleje). Opinia co do tipsów i ich średnicy - prawda, zmienia się ilość basu jeśli damy takie ze zbyt wąskim otworem, zmienia się też wtedy o dziwo ciepłota wokalu - sam się zdziwiłem, ale wyraźnie to słyszałem i kilkukrotnie sprawdzałem czy mnie słuch nie myli). Poza tym tipsy z zestawu od razu do kosza bo są zbyt 'płaskie' i bardzo łatwo wypadają słuchawki z uszu - tutaj lepiej sprawdzają się tipsy głębiej umiejscowione w uchu - może bi-flange lub jakieś sztywniejsze i lepiej wyprofilowane - SpinFit. Na Comply z siateczką bardzo, bardzo wygodnie, ale wyraźne ocieplenie, lekkie obcięcie góry (niepotrzebne). Stockowy kabel faktycznie przez odcinki pamięciowe jest słaby bo uwiera w uszy, wygodniejszy jest ten z K2 (przetestuję Yinyoo 8 Core Silver Plated jak dotrze do mnie) bo ma te odcinki dłuższe i mniej sztywne (za to jest cieńszy niż ten z BQ3). Również moim zdaniem to bardziej U niż V granie.

Uff.. :)

Edit:
Faktem jest, że mam już cenę skorygowaną do 45$.
Mam jednak Revonext QT2 o podobnej sygnaturze brzmienia i żeby nie mieć słuchawek bardzo do nich podobnych, to zamówiłem i idą już do mnie BQEYZ KC2 z dużo spokojniejszym brzmieniem, z bardziej zrównoważoną sygnaturą, z niewycofanymi tonami średnimi.
Może trzeba mi będzie poprosić @Jaro54 o wypożyczenie BQEYZ BQ3 do odsłuchów?
Może jednak wcześniej @chico99 się odezwie, bo prosiłem go o porównanie Revonext QT2 vs BQEYZ BQ3.
Jeszcze zobaczę ;)
Z recenzji wiem czego się mogę spodziewać.

 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, strong6 napisał:

Uff.. :)

Edit:
Faktem jest, że mam już cenę skorygowaną do 45$.
Mam jednak Revonext QT2 o podobnej sygnaturze brzmienia i żeby nie mieć słuchawek bardzo do nich podobnych, to zamówiłem i idą już do mnie BQEYZ KC2 z dużo spokojniejszym brzmieniem, z bardziej zrównoważoną sygnaturą, z niewycofanymi tonami średnimi.
Może trzeba mi będzie poprosić @Jaro54 o wypożyczenie BQEYZ BQ3 do odsłuchów?
Może jednak wcześniej @chico99 się odezwie, bo prosiłem go o porównanie Revonext QT2 vs BQEYZ BQ3.
Jeszcze zobaczę ;)

 

 

KC2 też do mnie idą więc porównam Ci je z BQ3 i zobaczysz mniej więcej czy było warto brać KC2 zamiast BQ3 :P 

A jak ktoś chce sobie coś odsłuchać z mojej sygnaturki to zapraszam małopolskie - Tarnów ;) 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie T2 vs BQ3, to jest jak walka frutarianina-weganina z okrober festem. Nie odmawiam nikomu dziwactw, ale zwycięstwa nie dstrzegam.

 

A tak btw. recenzji. Bardzo mi się spodobała recenzja w której stwierdzane jest, że T2 Pro to jeszcze więcej sybilantów za jeszcze więcej pieniędzy.

Edytowane przez requal
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności