Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Do TRN V80 potrzebne są SpinFity lub czerwone Ostry i zaczynają inaczej grać. Co do BQ3 to największy brak jest w przestrzenności, grają w głowie a nie wokół nas. Porównując do innych słuchawek to T2 to odpowiednik MF100 a BQ3 to takie dokanałowe BossHiFi B8. Nie zawsze wielkość słuchawek przekłada się na wielkość sceny. Mnie BQ3 po godzinie - dwóch męczą przez to mało przestrzenne granie. T2 mogę słuchać bez problemu przez 6-7 godzin (może i dłużej ale max 7 godzin słuchałem do tej pory). BQ3 przy swoich wymiarach są bardzo wygodne. Mimo dość sporych rozmiarów pewnie w uchu siedzą. Kabelek to 8-io rdzeniowy srebrzony TRN. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tą chwilę nie mam nic z balansem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe. Z apki AliEx wynika że mój kabelek KZ BT został oclony i dojdzie po 22.11.18. Ciekawe jakie cło przywalili od 11 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lord Rayden napisał:

No ciekawe. Z apki AliEx wynika że mój kabelek KZ BT został oclony i dojdzie po 22.11.18. Ciekawe jakie cło przywalili od 11 dolarów.

Też miałem kiedyś taki komunikat. Potem przywiózł przedmiot kurier (!) i niczego nie żądał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lord Rayden napisał:

No ciekawe. Z apki AliEx wynika że mój kabelek KZ BT został oclony i dojdzie po 22.11.18. Ciekawe jakie cło przywalili od 11 dolarów.

Nie oclone Lordzie tylko kontrolę celną przeszły 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oclone Lordzie tylko kontrolę celną przeszły 
Ja już dwa razy zamawiałem kabelek z AK Store i też miałem komunikat że przeszedł kontrolę celną ale żadnego cła nie było ;)
Przesyłka jest wysyłana 'drugi raz' z Polski z Komornik

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

No ciekawe. Z apki AliEx wynika że mój kabelek KZ BT został oclony i dojdzie po 22.11.18. Ciekawe jakie cło przywalili od 11 dolarów.

 

W myśl art. 51 ust. 1 (Dz.U z 2004 Nr 54 poz 535 ze zm.), jeśli łączna wartość Twojego zamówienia nie przekracza kwoty 22 EUR, przesyłka jest zwolniona zarówno z podatku VAT, jak również z cła.

Dokonujesz zamówienia, a wartość łączna przesyłki mieści się w przedziale 22 - 150 EUR W tej sytuacji nie zapłacisz cła. Pamiętaj, że zwolnienie dotyczy wyłącznie osób fizycznych.

Zamawiając produkty, które przekraczają wartość 150 EUR, musisz liczyć się z obowiązkiem opłaty 23% podatku VAT oraz cła.

 

Jaro ma rację. Nic nie naliczyli tylko zatrzymali do kontroli celnej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, donpedro1979 napisał:

Przesyłka jest wysyłana 'drugi raz' z Polski z Komornik

Nie z Komornik tylko Sinotrans do Liege w Belgii a potem ładują w Komornikach i potem do ciebie. Oczywiście jak wybrałeś Aliexpress Standard Shiping 

26 minut temu, chico99 napisał:

 

W myśl art. 51 ust. 1 (Dz.U z 2004 Nr 54 poz 535 ze zm.), jeśli łączna wartość Twojego zamówienia nie przekracza kwoty 22 EUR, przesyłka jest zwolniona zarówno z podatku VAT, jak również z cła.

Dokonujesz zamówienia, a wartość łączna przesyłki mieści się w przedziale 22 - 150 EUR W tej sytuacji nie zapłacisz cła. Pamiętaj, że zwolnienie dotyczy wyłącznie osób fizycznych.

Zamawiając produkty, które przekraczają wartość 150 EUR, musisz liczyć się z obowiązkiem opłaty 23% podatku VAT oraz cła.

 

Jaro ma rację. Nic nie naliczyli tylko zatrzymali do kontroli celnej.

@chico99 VAT mogą naliczyć ci od każdej przesyłki z po za EU powyżej 25 $

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

Tak z ciekawości - ile mieliście VATu za BQEYZ BQ3? To się płaci na poczcie, czy w urzędzie celnym?

0, 00 pln opłat. A jeśli Ci naliczą to przy odbiorze płacisz. Tylko żądaj pokwitowania za opłacone cło i VAT bo jeśli byś robił zwrot to najpierw do UC trzeba zgłosić przed zwrotem bo potem nie dostaniesz zwrotu, a jak ci wymienią sprzęt to zapłacisz drugi raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, emc napisał:

art. 51 ust. 3 uptu: Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.

 

Teoretycznie wszystko co zamawiamy z Aliexpress powinno być opodatkowane podatkiem od towarów i usług.

 

Zgadza się. Teoretycznie. W praktyce jest tak jak napisałem. Na razie ...

Na razie dają spokój tanim słuchawkom z chin. Tak że kupujcie, bo to się może szybko zmienić i już nie będą takie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack Ma już buduje w Liege potężne centrum dystrybucyjne dla Sinotrans czyli firmy logistycznej Alibaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chico99 napisał:

 

Zgadza się. Teoretycznie. W praktyce jest tak jak napisałem. Na razie ...

Na razie dają spokój tanim słuchawkom z chin. Tak że kupujcie, bo to się może szybko zmienić i już nie będą takie tanie.

 

Do tej pory nic mi nie opodatkowali, ani ZS10 ani AS10 (po 45$ każde z nich), ale przez jakiś czas w mediach krążyły informacje że będą chcieli to uszczelnić.

Tak tylko pytałem z ciekawości jak to wyglądało u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za smartfony z Chin i za Shanlinga M1 z Massdrop'a płaciłem 

Inne zakupy bez opłat żadnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Nie z Komornik tylko Sinotrans do Liege w Belgii a potem ładują w Komornikach i potem do ciebie. Oczywiście jak wybrałeś Aliexpress Standard Shiping 

Przesyłkę za dolara wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Przesyłkę za dolara wybrałem.

Czyli Aliexpress Standard Shiping 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Cena wyszła 45$. Wersja niebieska słuchawek, bez sterownika na kablu.

Wygląda na to, że kod już nie działa, przynajmniej u mnie. Cóż, trzeba się było pospieszyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tommir napisał:

Wygląda na to, że kod już nie działa, przynajmniej u mnie. Cóż, trzeba się było pospieszyć ;)

 

Kod jest zatwierdzany ręcznie, u nas jest inna strefa czasowa, wystarczy poczekać ;) Kod "RYAN" jak najbardziej działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ryankgb napisał:

 

Kod jest zatwierdzany ręcznie, u nas jest inna strefa czasowa, wystarczy poczekać ;) Kod "RYAN" jak najbardziej działa.

hmm, o tym nie pomyślałem, dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przeciek co jest w obecnej edycji fukubukuro lucky bag od NiceHCK.

 

Uwaga Spoiler! Klikasz na własną odpowiedzialność (jeśli nie chcesz popsuć sobie oczekiwania nie klikaj!) : link

 

Źródło: head-fi.org

 

 

Edytowane przez e1mo
  • Thanks 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, e1mo napisał:

Jest przeciek co jest w obecnej edycji fukubukuro lucky bag od NiceHCK.

 

Uwaga Spoiler! Klikasz na własną odpowiedzialność (jeśli nie chcesz popsuć sobie oczekiwania nie klikaj!) : link

 

Źródło: head-fi.org

 

 

 

Kurcze, póki co się rozczarowałem.. 

 

First impressions: https://www.head-fi.org/threads/best-sub-100-chinese-earphones-hidden-gems-best-deals-and-impressions-sharing-reference-list.805930/page-953 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności