Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Może kogoś zainteresuje dość nietypowe rozwiązanie, na które przypadkowo wpadłem rozglądając się dzisiaj za jakimś receiverem Bluetooth z APTX.  Okazało się, że mam już w szufladzie takie urządzonko: https://www.zapals.com/bt99-bluetooth-v5-0-transmitter-receiver-3-5mm-aux-and-optical-wireless-audio-adapter.html

Pierwotnie miało mi służyć jedynie do streamingu muzyki na mój sprzęt audio, ale że ma na wierzchu komplet klawiszy sterujących głośnością i przełączaniem utworów, wbudowaną baterię wystarczającą na 15 h grania, no i bardzo kieszonkowy rozmiar - to zaadoptowałem je jako mobilne.

Taki zestaw, z podpiętymi słuchawkami BQEYZ KC2, na moje niewprawne ucho gra całkiem nieźle. A w każdym razie o niebo lepiej niż te same słuchawki wpięte bezpośrednio do smartfona Samsung A5. Podejrzewam też, że bez problemu uciągnąłby on również duże słuchawki nauszne, gdyż ma bardzo duży zapas mocy. 

Ma on jeszcze jedną, dla mnie zasadniczą, zaletę: według producenta zasięg BT to aż 30 m.  I coś chyba w tym jest, gdyż jakość odbioru była idealna w całym dwupiętrowym mieszkaniu, niezależnie od pomieszczenia, do którego wchodziłem. Inne kabelki BT, z jakich korzystałem (np. NICEHCK HB1), poddawały się zwykle już po przejściu kilku kroków.  

Jeśli więc ktoś szuka odbiornika BT, który nie będzie denerwował ciągłym przerywaniem muzyki przy poruszaniu się po mieszkaniu, to takie rozwiązanie mogę mu śmiało polecić.

 

Ale żeby pozostać w temacie grupy to szukam dobrych tipsów do tych BQEYZ KC2, gdyż mam na nich ogromny problem ze złapaniem seala. Z Tennmak Pro polubiliśmy się od razu, a tu klops. Na dodatek mają one znacznie większe tulejki 6 mm. Może jakaś podpowiedź?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT 5 ma większy zasięg od starszych. Choć były urządzenia z BT 4.1 które też miały zwiększony zasięg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie jakiegoś lepszego kabelka do FLC8 bez przesadnie wysokiej ceny, powiedzmy poniżej 40$. Coś konkretnego polecacie? 2pin (0,75mm bo poprzedni właściciel je nieco rozepchał więc oryginalny upgrade nie pasuje już), standardowy jack 3.5mm.

 

Dodatkowo szukam również w miarę taniego kabla dla ATH-R70x (pies koledze załatwił oryginalny). Z tego co pamiętam tam  były dość cienkie i nietypowe wejścia na jack 2.5mm do każdej muszli. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niecałą godzinę trwa na aliexpress 11.11 więc jeśli się pośpieszysz to kilka złotych może Ci zostać w kieszeni:
-klik-
-klik-
Oba modele to tanie i dobrze grające słuchawki. Podobna klasa brzmienia, mają inną budowę wewnętrzną i zewnętrzną. Obie słuchawki grają rozrywkowo, Swingi mają mocniejszą sygnaturę "V", TRN V20 też grają sygnaturą "V" ale łagodniejszą - mają brzmienie bardziej zbalansowane. Z tych dwóch wybrałbym TRN V20.
Jeśli wybierzesz Swing IE800 to też źle nie zrobisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ThePirateArr napisał:

Cześć, mam pytanie, niestety nie będzie mi dane skorzystać z promki na ali, więc wybrałem dwa modele słuchawek.

1. TRN V20 

2. Swing IE800

Które według was są lepsze? A może jest mniej więcej w tym budżecie coś lepszego? Dajcie znać! 

 

Mam V20 i naprawdę polecam, byłem zadziwiony, że za taką cenę tak fajnie może coś zagrać :)

Połowa rodziny wyposażona również w te słuchawki i każdy przezadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już koło roku i nic się nie dzieje. Wyglądają jak nówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem chwilę Lypertek BEVI i to mój nowy numer 1 do 50 USD:

- bas z wyraźnym uderzeniem, nie zagra masywnie i głęboko jak dynamiki, ale jest całkiem szczegółowy, szybki (tak atak, jak i wygasanie) i precyzyjny;

- subbasu nie ma za wiele i nie ma powalającego zejścia, ale jest wyraźnie wyczuwalny (zaskoczony byłem in plus);

- środek jest równy, neutralny w masie, klarowny, a poszczególne instrumenty grają czysto;

- wokale delikatnie odsunięte, co poprawia przestrzeń na jakiej grają BEVI, ale są klarowne, czyste i z dobrą artykulacją. Brzmią naturalnie, bez metalicznego nalotu, czego się obawiałem;

- góra jest całkiem równa z lekkim akcentem, który poprawia przejrzystość i szczegółowość oraz "doświetla" talerze perkusyjne. Nie ma mowy o przesadnej agresywności (nie akcentują sybilantów jeżeli nagranie nie jest naprawdę skopane);

- pojedyncza armatura, więc mimo nieźle napowietrzonej sceny, separacja nie jest powalająca, ale wszystkie dźwięki są wyraźnie zaznaczone i nie ma problemów przy nagromadzeniu instrumentów;

- scena szeroka, zaskakująco szeroka. Granie dość bezpośrednie, ale przed twarzą, a nie w głowie. Głębia jakaś jest, ale wysokość przeciętne. 

- ogólnie to lekka V-ka, którą cec**je nieco rozjaśnione brzmienie o bardzo dobrej holografii i stereofonii.

 

IMHO nawiązują do Klipsch Reference X6i czy Vsonic GR07 Classic (taka mieszanka gdzieś pomiędzy nimi). Zaskakujące jest to, co Oriveti wyciągnęło z pojedynczej armatury. Gdyby ktoś powiedział mi, że kosztują 80 USD, to pewnie bym uwierzył. Ogólnie grają równiej niż Final E2000C czy T2, mają szybszy i bardziej precyzyjny bas, bardziej szczegółową górę, szerszą scenę z lepszą holografię. Brakowało mi takich słuchawek w półce budżetowej.

 

Wniosek wysuwający się przy okazji jest taki, że wszystkie firmy klepiące wieloprzetwornikowe słuchawki powinny najpierw poszukać pojęcia "strojenie" w którymś z chińskich słowników, a potem wypuszczać produkty.

 

Konstrukcja jest zaskakująco mała. Są nieco dłuższe niż E2000/E3000, ale chudsze :) Kabel przypięty na stałe z mikrofonem. Tipsy w zestawie dość sztywne, ale ogólnie są przyzwoitej jakości. Tulejka wąska, więc z doborem innych tipsów trzeba pokombinować. Pojawia się efekt mikrofonowy, chociaż łagodzi go podłużnie żebrowany kabel. Można jednak wygodnie nosić OTE, co dodatkowo go niweluje (po przymocowaniu klipsem praktycznie nie dawał się we znaki). Kanały oznaczone na kopułkach, na wyprowadzeniu przewodu, a do tego lewą słuchawkę wyróżnia "guzek" na osłonie, a prawą kontroler. Ciężko pomylić :)

Lypertek.thumb.jpg.c5fcc6dc4829d44fffff9b0f09221a60.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ryankgb napisał:

 

Mam V20 i naprawdę polecam, byłem zadziwiony, że za taką cenę tak fajnie może coś zagrać :)

Połowa rodziny wyposażona również w te słuchawki i każdy przezadowolony :D

Widzę, że teraz są na aliexpress V20 za 25$ - czy trzęba w nich wymieniać gąbki/gumki na lepsze ? Wyczytałem gdzieś że standarowe są kiepskie ? 

By the way 25$ to jakaś super promocja z 11.11 czy jutro cena będzie ta sama ? 

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah - najpierw myślałem, że to pomyłka w nazwie bo nie tak dawno czytałem recenzję budżetowych Lypertek MEVI ale lektura tego posta no i zdjęcie poniżej przekonały mnie, że to jednak inne słuchawki. To rzeczywiście Lypertek BEVI ;)
Sprawdzałem i teraz wiem, że to nowy model tej firmy i to jest pierwszy mi znany i zarazem bardzo obszerny opis tych słuchawek. 
Ten post to recenzja i powinien trafić do działu "test słuchawek" na naszym forum.
Będę miał na uwadze te słuchawki bo cenowo są na granicy, którą sobie wyznaczyłem jako nieprzekraczalny próg w słuchawkach dokanałowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, baszek napisał:

Faktycznie - przepraszam - miałem na myśli TRN V80 ---> niby że lepsze ? 

 

Właśnie też się zastanawiałem nad nimi, ale czy warto dopłacać?

 

+ czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest z wysokimi, skrzeczącymi i krzykliwymi wokalami w TRN V20? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, strong6 napisał:

@Methuselah - najpierw myślałem, że to pomyłka w nazwie bo nie tak dawno czytałem recenzję budżetowych Lypertek MEVI ale lektura tego posta no i zdjęcie poniżej przekonały mnie, że to jednak inne słuchawki. To rzeczywiście Lypertek BEVI ;)
Sprawdzałem i teraz wiem, że to nowy model tej firmy i to jest pierwszy mi znany i zarazem bardzo obszerny opis tych słuchawek. 
Ten post to recenzja i powinien trafić do działu "test słuchawek" na naszym forum.
Będę miał na uwadze te słuchawki bo cenowo są na granicy, którą sobie wyznaczyłem jako nieprzekraczalny próg w słuchawkach dokanałowych.

Ja nie lubię słuchawek dokanałowych ale nigdy tych nowych konstrukcji z wieloma driverami nie miałem i tak pomyślałem żeby może spróbować 25$ to nie majątek. I tak ostatecznie pewnie wszystko na miasto co posiada pójdzie do szuflady i zakupie sony 1000xm2 - ANC super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, baszek napisał:

Ja nie lubię słuchawek dokanałowych ale nigdy tych nowych konstrukcji z wieloma driverami nie miałem i tak pomyślałem żeby może spróbować 25$ to nie majątek. I tak ostatecznie pewnie wszystko na miasto co posiada pójdzie do szuflady i zakupie sony 1000xm2 - ANC super sprawa.

Ja zaczynałem od dużo tańszych dokanałówek i miały być jedne, tak z ciekawości. Co tam chińczycy mogą zaoferować za niewielkie pieniądze. Albo "ciekawe jak grają takie kilku driverowe dokanałówki"? Tak się to zwykle zaczyna....;)
 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, strong6 napisał:

Ja zaczynałem od dużo tańszych dokanałówek i miały być jedne, tak z ciekawości. Co tam chińczycy mogą zaoferować za niewielkie pieniądze. Albo "ciekawe jak grają takie kilku driverowe dokanałówki"? Tak się to zwykle zaczyna....;)
 

Czyli sugerujesz że potrafią jakoś zagrać 🙂 to od czego proponujesz zacząć te TRN V80 ? na reddit wyczytałem jeszcze, że polecają Tin Audio T2 ~50$ --> wyglądają całkiem fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, baszek napisał:

Czyli sugerujesz że potrafią jakoś zagrać 🙂 to od czego proponujesz zacząć te TRN V80 ? na reddit wyczytałem jeszcze, że polecają Tin Audio T2 ~50$ --> wyglądają całkiem fajnie


TRN v80 jak i Tin Audio T2 grają bardzo dobrze. Różnią się wyglądem, wewnętrzną budową, brzmieniem.
TRN v80 to brzmienie cieplejsze z trochę większą ilością wyższego basu, brzmienie bardziej rozrywkowe. T2 to brzmienie znacznie chłodniejsze z łagodniejszym basem, neutralne.
Oba modele mają bardzo dużo obszernych recenzji w necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, strong6 napisał:


TRN v80 jak i Tin Audio T2 grają bardzo dobrze. Różnią się wyglądem, wewnętrzną budową, brzmieniem.
TRN v80 to brzmienie cieplejsze z trochę większą ilością wyższego basu, brzmienie bardziej rozrywkowe. T2 to brzmienie znacznie chłodniejsze z łagodniejszym basem, neutralne.
Oba modele mają bardzo dużo obszernych recenzji w necie ;)

Kliknę w takim razie V80 -- 25$ różnicy 🙂 Takich słuchawek i tak używam przeważnie tylko gdzieś gdy przemieszczam się w terenie i nie chce brać nic dużego - więc tam niuansów się nie zamierzam doszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności