Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Inszy napisał:

Czyli słyszysz jeszcze poniżej 20Hz? To szczerze zazdroszczę słuchu :)

Inszy w swoich kategoriach płaskiego tuningu to chyba traktujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zejście, to FLC8 spadek na basie mają dopiero przy 20Hz, więc jak QKZ schodzą niżej, to trzeba mieć bardzo wyczulony słuch w tym zakresie, by to wyłapać. Dlatego zazdroszczę, bo ja poniżej 25Hz już nic nie słyszę, a dobrze dopiero od 30Hz w górę.

A czy płaski tuning czy nie, to nie ma znaczenia, bo chico99 wyraźnie napisał, że nie chodzi o ilość dołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Inszy napisał:

Jeśli chodzi o zejście, to FLC8 spadek na basie mają dopiero przy 20Hz, więc jak QKZ schodzą niżej, to trzeba mieć bardzo wyczulony słuch w tym zakresie, by to wyłapać. Dlatego zazdroszczę, bo ja poniżej 25Hz już nic nie słyszę, a dobrze dopiero od 30Hz w górę.

A czy płaski tuning czy nie, to nie ma znaczenia, bo chico99 wyraźnie napisał, że nie chodzi o ilość dołu :)

 

Chodzi zapewne o to, że odzywa się z pozornie większą głębią, ale z samym zejściem nie ma to wiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inszy napisał:

Czyli słyszysz jeszcze poniżej 20Hz? To szczerze zazdroszczę słuchu :)

 

A tak z ciekawości czemu akurat 20Hz?

OK, już doczytałem.

Oj tam, czepiacie się.;)

Piszę o tym, co mi mówią uszy. Może subiektywnie, ale tak słyszałem.

Poza tym, znalazłem fajne doki za przysłowiowe grosze,  a zawsze coś nie pasuje.;)

Pisałem, może trochę spontanicznie, o ogólnych wrażeniach i o całkowitym zaskoczeniu, że można ich spokojnie słuchać, nie wydając praktycznie nic. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99- twoja robota i opis tego co można wyciągnąć ze słuchawek tańszych niż tipsy też przewyższa cenę tych QKZ CK9 :)
Słuchawki jak widać odwdzięczyły się brzmieniem :)
U mnie się też gdzieś leżą jeszcze nieotwarte QKZ CK8 - kosztowały jakieś 10 zł. To inny model QKZ ale może też pozytywnie mnie zaskoczą.
Wydaje mi się, że @e1mo też ma te QKZ CK8 i ich opis kiedyś skrobnął.
Do testowania basu (kobiecego wokalu też) i wszystkich aspektów z nim związanych cenię sobie między innymi np. Dido - Don't Believe In Love no i korektor 31 zakresowy w foobarze bardzo się przydaje.
Dużo by mi powiedziało porównanie basu - i tego jak nisko schodzi - w tych QKZ CK9 vs RevoNext QT2 (ewentualnie Memt X5) ;)
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takimi budżetowymi wirtuozami basu są właśnie RevoNext QT2. Absolutnie nie są to ciemne słuchawki. Bas mają konkretny i ogólnie całościowo lepszy niż w Memt X5, które mimo niewielkich rozmiarów też potrafią zejść nisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:

...
U mnie się też gdzieś leżą jeszcze nieotwarte QKZ CK8 - kosztowały jakieś 10 zł. To inny model QKZ ale może też pozytywnie mnie zaskoczą.
Wydaje mi się, że @e1mo też ma te QKZ CK8 i ich opis kiedyś skrobnął.
...
 

Ja je też mam :), ale praktycznie jeszcze nie słuchałem (się wygrzewają). Z tego co ich posłuchałem po jakichś 15 godz grania to bas schodzi fajnie i ma dobrego kopa, średnie całkiem fajne, niekrzykliwe, tylko ta góra słabo rozciągnięta i dość wcześnie się kończy. Jest jej niezbyt dużo, więc bardzo się to w uszy nie rzuca, ale ja jestem na to wyczulony. Liczę, że z czasem trochę się rozciągnie, bo poza tym charakterystyka mi odpowiada. Podejrzewam, że są to te same drivery co w CK9, tylko w inną obudowę włożone.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:

(...)

Wydaje mi się, że @e1mo też ma te QKZ CK8 i ich opis kiedyś skrobnął.

(...)

 

Jakby kogoś interesowało, to tutaj są moje wrażenia dotyczące QKZ CK8.

Szczerze napisawszy, to zupełnie o niech zapomniałem :P (zwłaszcza że teraz jestem szczęśliwym posiadaczem BQEYZ BQ3 ^_^).

Dwa egzemplarze (po wymianie tipsów) oddałem rodzinie (która jest nich bardzo zadowolona), a jeden leży u mnie w szufladzie czekając na lepsze czasy, mimo wszystko w cenie 10-15 zł bardzo ciekawy model :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Perul napisał:

Ja je też mam :), ale praktycznie jeszcze nie słuchałem (się wygrzewają). Z tego co ich posłuchałem po jakichś 15 godz grania to bas schodzi fajnie i ma dobrego kopa, średnie całkiem fajne, niekrzykliwe, tylko ta góra słabo rozciągnięta i dość wcześnie się kończy. Jest jej niezbyt dużo, więc bardzo się to w uszy nie rzuca, ale ja jestem na to wyczulony. Liczę, że z czasem trochę się rozciągnie, bo poza tym charakterystyka mi odpowiada. Podejrzewam, że są to te same drivery co w CK9, tylko w inną obudowę włożone.

Idę odszukać te Qkz CK8 i też zaserwuję im wygrzewanie 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz warto brać pod BT z dokanałówek? Miałem ZST i były średnie, ep-51 padły, xiaomi mi-sport czy jakoś tak też padły, teraz myślę o ZS5/6/10 + adabter BT lub awei a990 - coś do 200zł co nie będzie kuło w uszy i będzie miało po prostu przyjemny dźwięk z lekko podbitym dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xDrope napisał:

Co teraz warto brać pod BT z dokanałówek? Miałem ZST i były średnie, ep-51 padły, xiaomi mi-sport czy jakoś tak też padły, teraz myślę o ZS5/6/10 + adabter BT lub awei a990 - coś do 200zł co nie będzie kuło w uszy i będzie miało po prostu przyjemny dźwięk z lekko podbitym dołem.

To weź TinAudio T2 plus kabelek BT od KZ i za 34-35 $będziesz miał to co potrzebujesz 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jaro54 napisał:

To weź TinAudio T2 plus kabelek BT od KZ i za 34-35 $będziesz miał to co potrzebujesz 

Super :D, dzięki. A nie ma problemu z sybilantami (coś przeczytałem o nich)? I czy jest jakiś ogólnie polecany kabel BT? Z nimi też widziałem przeprawy i brałbym coś sprawdzonego <oczywiście aliexpress czy sklepy pokroju gearbest>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xDrope napisał:

Co teraz warto brać pod BT z dokanałówek? Miałem ZST i były średnie, ep-51 padły, xiaomi mi-sport czy jakoś tak też padły, teraz myślę o ZS5/6/10 + adabter BT lub awei a990 - coś do 200zł co nie będzie kuło w uszy i będzie miało po prostu przyjemny dźwięk z lekko podbitym dołem.

Soundmagic e10bt - miałem, lekko ocieplony dźwięk. Jak na bt fajnie mi to grało. Propozycja Jara - o ile bardzo lubię T2, to nawet po BT nie mają wg mnie podbitego dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam czekam na ten kabelek, który podlinkował @strong6. Jeśli nie chcesz czekać do 11.11 to możesz go zamówić w VS AudioStore. W uwagach do zamówienia podajesz forum.mp3store.pl i wybierasz "inny sposób płatności". Nie płacisz i czekasz na zniżkę - będzie za 7,5 dolca, więc niewiele więcej niż 11.11

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioWunsz napisał:

Ja sam czekam na ten kabelek, który podlinkował @strong6. Jeśli nie chcesz czekać do 11.11 to możesz go zamówić w VS AudioStore. W uwagach do zamówienia podajesz forum.mp3store.pl i wybierasz "inny sposób płatności". Nie płacisz i czekasz na zniżkę - będzie za 7,5 dolca, więc niewiele więcej niż 11.11

 

Mi "my friend" z VS AudioStore dał cenę 7,99$ za ww. balans 2,5mm od TRN, więc być może zmniejszyli nieco zniżkę :unsure:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, e1mo napisał:

 

Mi "my friend" z VS AudioStore dał cenę 7,99$ za ww. balans 2,5mm od TRN, więc być może zmniejszyli nieco zniżkę :unsure:...

Chyba majfriendy lubią sobie trochę lecieć w kulki 😕 no ale na pocieszenie jutro wrzucę zniżki na 5 produktów z NiceHCK. Bedą 3 kabelki - w tym 1 BT, spinfity i KZ ZST

Btw. @e1mo widzę, że używałeś już trochę BQ3. Masz może jakieś porównanie z T2 albo KC2? Dylematy mam straszne, które w końcu wybrać na 11.11 :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności