Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

 

No i jakie wrażenia po posłuchaniu KZ ZSN?

 

Bardzo pozytywne. Wydaje mi się, że to powrót do korzeni. Muszę poszukać ZSR i przypomnieć sobie ich sygnaturę, ale to coś koło tego.

Grają dość równo, spokojna, detaliczna góra, gładką i obecna średnica, aksamitne wokale, dół kontrolowany ale bez niższego zejścia.

Przyjemne. Profil kopułki ładnie wpasowuje się w ucho. Seal też jest, szukać go nie trzeba. No i dwa kabelki. Szkoda, że jeden z nich, to nie balans.

Ostatnio zachwycałem się VJJB K4.Coś tam też o nich napisałem. Jedne i drugie w cenie około 20$. Mimo niesamowitej muzykalności  VJJB K4,

wybrałbym jednak ZSN. Ale to kwestia kto co lubi. Pod względem klasy, w tej cenie, oba modele na jednym wysokim poziomie.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, chico99 napisał:

 

Bardzo pozytywne. Wydaje mi się, że to powrót do korzeni. Muszę poszukać ZSR i przypomnieć sobie ich sygnaturę, ale to coś koło tego.

Grają dość równo, spokojna, detaliczna góra, gładką i obecna średnica, aksamitne wokale, dół kontrolowany ale bez niższego zejścia.

Przyjemne. Profil kopułki ładnie wpasowuje się w ucho. Seal też jest, szukać go nie trzeba. No i dwa kabelki. Szkoda, że jeden z nich, to nie balans.

Ostatnio zachwycałem się VJJB K4.Coś tam też o nich napisałem. Jedne i drugie w cenie około 20$. Mimo niesamowitej muzykalności  VJJB K4,

wybrałbym jednak ZSN. Ale to kwestia kto co lubi. Pod względem klasy, w tej cenie, oba modele na jednym wysokim poziomie.

 

 

 

Dzięki wielkie, twoja wstępna opinia to miód na moje uszy, bo właśnie fioletowe ZSN do mnie jadą. Czyli wychodzi, że to całkiem nienajgorzej wydane 55 zł...

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, chico99 napisał:

Na 100% zgra Ci się z M0, którego widzę, że masz. I kto wie, czy nie będziesz ich częściej słuchał niż AS10, które też widzę, że masz.

 

Jak się dobrze zgrają z M0 i będę z nich zadowolony to pewnie je zostawię i AS10 pójdą do żyda. Nie czuję potrzeby kolekcjonowania słuchawek, ale chętnie kupuję. Jak mi nie podejdą, to cieszy się z nich ktoś inny - tak było z ZS10, ES4, TRN V80. Zostawiałem te, które mi bardziej pasowały. Ostatnim zakupem na ten rok pewnie będzie BQEYZ KC2 z preordera za 27$, no może jeszcze BQ3 i RevoNext RQ2 😁 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

 

Bardzo pozytywne. Wydaje mi się, że to powrót do korzeni. Muszę poszukać ZSR i przypomnieć sobie ich sygnaturę, ale to coś koło tego.

Grają dość równo, spokojna, detaliczna góra, gładką i obecna średnica, aksamitne wokale, dół kontrolowany ale bez niższego zejścia.

Przyjemne. Profil kopułki ładnie wpasowuje się w ucho. Seal też jest, szukać go nie trzeba. No i dwa kabelki. Szkoda, że jeden z nich, to nie balans.

Ostatnio zachwycałem się VJJB K4.Coś tam też o nich napisałem. Jedne i drugie w cenie około 20$. Mimo niesamowitej muzykalności  VJJB K4,

wybrałbym jednak ZSN. Ale to kwestia kto co lubi. Pod względem klasy, w tej cenie, oba modele na jednym wysokim poziomie.

 

 

Fajnie napisane :)
KZ ZSN ma być i widać, że jest bezpośrednim następcą KZ ZST. Z opisu brzmienia oraz z fotki wynika, że poprawiono zarówno brzmienie (w stronę ZSR), izolację jak i wygląd/budowę - dużo lepszy kabelek,  piny mają plastikową osłonę. Postęp w tym podstawowym modelu jest. No i cena na tym samym poziomie jak startowało KZ ZST. Pamiętam jak wielki hype był na nie ;) Miały nawet osobny wątek, były w rankingach....He, he, he - jak @chico99 :P

 

Godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Dzięki wielkie, twoja wstępna opinia to miód na moje uszy, bo właśnie fioletowe ZSN do mnie jadą. Czyli wychodzi, że to całkiem nienajgorzej wydane 55 zł...

Technicznie i cenowo między KZ AS10 i KZ ZSN jest wielka różnica, bo KZ ZSN to znacznie prostszy model.
 @chico99 ma też KZ AS10 (i dużo innych ze stajni KZ - he, he, he) i jeśli pisze, że powinno Ci spasować brzmienie ZNS to musi to być udany model.
Do codziennego użytku, za 55 zł - jak znalazł :)


Jeśli masz zamiar kupić BQEYZ KC2 i jeszcze któryś z modeli RevoNext to niech to będzie RevoNext RQ2. To doskonałe słuchawki o rewelacyjnym brzmieniu :)
Do modelu RevoNext RQ3 dołożono 1BA i popsuto świetne brzmienie RevoNext RQ2. Dołożenie dodatkowego przetwornika nie zawsze jest udane - wysokie tony w RQ3 stały się trudne do zniesienia ;)


ps. Gdybyś miał wybrać tylko jedne z tych słuchawek: RevoNext RQ2 to brzmienie efektowniejsze, bardziej rozrywkowe od BQEYZ KC2. Te brzmienie mają mieć bardziej stonowane i bliższe neutralności.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 11.11. Znaleźliście jeszcze jakieś dobre zniżki na słuchawki albo akcesoria oprócz tin audio t2? Albo macie jakąś stronkę, gdzie można takowe informacje znaleźć? Nie chce kupić czegoś, co tak naprawdę kosztuje tyle samo co wcześniej, tylko zamiast normalnej ceny jest zniżka na cenę powiększoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowysluchacz napisał:

Zbliża się 11.11. Znaleźliście jeszcze jakieś dobre zniżki na słuchawki albo akcesoria oprócz tin audio t2? Albo macie jakąś stronkę, gdzie można takowe informacje znaleźć? Nie chce kupić czegoś, co tak naprawdę kosztuje tyle samo co wcześniej, tylko zamiast normalnej ceny jest zniżka na cenę powiększoną.

To jeśli cię coś interesuje wpisujesz nazwę w okienko wyszukiwania na aliexpress i widzisz rozrzut cenowy nieraz 2-3x i możesz wyrobić sobie zdanie o cenie 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, strong6 napisał:

 @chico99 ma też KZ AS10 (i dużo innych ze stajni KZ - he, he, he) i jeśli pisze, że powinno Ci spasować brzmienie ZNS to musi to być udany model.

 

Taa ... mam chyba całą stajnię. Ale ZNS nie mam, to jakiś nowy model ... he, he

 

4 godziny temu, strong6 napisał:

Jeśli masz zamiar kupić BQEYZ KC2 i jeszcze któryś z modeli RevoNext to niech to będzie RevoNext RQ2. To doskonałe słuchawki o rewelacyjnym brzmieniu :)
Do modelu RevoNext RQ3 dołożono 1BA i popsuto świetne brzmienie RevoNext RQ2. Dołożenie dodatkowego przetwornika nie zawsze jest udane - wysokie tony w RQ3 stały się trudne do zniesienia ;)


ps. Gdybyś miał wybrać tylko jedne z tych słuchawek: RevoNext RQ2 to brzmienie efektowniejsze, bardziej rozrywkowe od BQEYZ KC2. Te brzmienie mają mieć bardziej stonowane i bliższe neutralności.
 

 

Zdecydowanie RevoNext RQ2, a najlepiej ARTISTE DC. BQEYZ KC2 słaba wyższa średnica, choć z uporem maniaka je wygrzewam, licząc na poprawę. Nawet zamówiłem BQEYZ BQ3, bo te doki mają potencjał i w tym modelu mam nadzieję na lepsze strojenie.

3 godziny temu, nowysluchacz napisał:

Zbliża się 11.11. Znaleźliście jeszcze jakieś dobre zniżki na słuchawki albo akcesoria oprócz tin audio t2? Albo macie jakąś stronkę, gdzie można takowe informacje znaleźć? Nie chce kupić czegoś, co tak naprawdę kosztuje tyle samo co wcześniej, tylko zamiast normalnej ceny jest zniżka na cenę powiększoną.

 

Typowe podejście. Chcę kupić cokolwiek, nieważne co. Tylko żeby okazyjnie i nie przepłacić. Ważne żeby tanio. Zrób tak jak napisał @Jaro54

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

 

 

Cytat

Zdecydowanie RevoNext RQ2, a najlepiej ARTISTE DC. BQEYZ KC2 słaba wyższa średnica, choć z uporem maniaka je wygrzewam, licząc na poprawę. Nawet zamówiłem BQEYZ BQ3, bo te doki mają potencjał i w tym modelu mam nadzieję na lepsze strojenie.


Może coś nie tak z Twoim egzemplarzem BQEYZ KC2? Jesteś pierwszą osobą mającą jakieś problemy z wyższą średnicą. Za dużo ich, za mało tych średnich?
Tam średnica powinna błyszczeć, pod tym kątem za nimi patrzyłem i zrobiłem przedpłatę na 11.11. Tym bardziej jestem ich ciekawy i ewentualnego zweryfikowania Twoich wrażeń.
Model BQEYZ BQ3 powinien mieć wycofaną średnicę, bo z wszystkich modeli BQEYZ mają grać najszerszą "V". Tak mają być strojone. Powinny być też dynamiczniejsze i ostrzejsze.
W czym Artiste DC1 jest lepsze od RevoNext QT2?  Pytam bo RevoNext QT2 mam, a Artiste DC1 chcę zamówić 11.11. Dodatkowe argumenty ucieszyłyby mnie ;)
 

1 godzinę temu, Eragon napisał:

Chińczyk z AK Audio store zaproponował mi zniżkę do 39$ na Yinyoo V2 bez żadnego mojego słowa nawet w tym kierunku :P


Bo te słuchawki (bardzo możliwe że świetne) mają na razie tylko dwa sklepy. Można je zamówić tylko w tych dwóch sklepach. Jak będą mały sprzedanych po kilka/kilkadziesiąt sztuk tego modelu, to puszczą (te sklepy) ten model do innych sklepów na aliexpress - inne sklepy będą chciały mieć w ofercie dobrze sprzedające się słuchawki. I za miesiąc, gdy te słuchawki będą już też innych sklepach, potencjalny kupujący też kupi te słuchawki w tych dwóch sklepach. Zobaczy, że w tych dwóch sklepach sprzedano po kilkadziesiąt sztuk, są już w tych sklepach feedbacki od kupujących, a w pozostałych jest zero albo kilka sztuk. Taki bonus na start dla tych sklepów. I dlatego proponują promocyjne ceny. Zysk i renoma tych dwóch sklepów jest później i na długo. Tak było z modelami BQEYZ, mieli je na wyłączność. Teraz wszystkie modele są już też w innych sklepach. Jako ostatni został wypuszczony BQEYZ BQ3 i ten model już jest (aż/tylko) w trzech sklepach. Wpisując w wyszukiwarce aliexpress - BQEYZ BQ3 można zobaczyć o czym piszę i o jakich sklepach :)

 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chico99 napisał:

(...)

Zdecydowanie RevoNext RQ2, a najlepiej ARTISTE DC. BQEYZ KC2 słaba wyższa średnica, choć z uporem maniaka je wygrzewam, licząc na poprawę. Nawet zamówiłem BQEYZ BQ3, bo te doki mają potencjał i w tym modelu mam nadzieję na lepsze strojenie.

(...)

 

NA początku nie byłem przekonany do BQ3 ale po dwóch tygodniach, uważam że to genialne doki na zimowe wieczory, dawno nie słuchałem tak relaksujących i nienachalnych słuchawek. Miękki bas, pełna choć lekko cofnięta średnica, ciepłe i odpowiednio dociążone wokale. Co ważne, całość tworzy spójny, ciepły i wygładzony (w pozytywnym sensie) przekaz :D. I choć na początku byłem wobec nich nieufny, to BQ3 naprawdę mnie zauroczyły ;).

 

BTW. Do słuchania wykorzystuje podwójne tipsy z szerokim kanałem (ok. 4.5mm) i standardowe sreberko od TRN ;).

Edytowane przez e1mo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Artiste DC-1 nie zachwyciły. Jeszcze ze SpinFitami jako tako. Na stockowych tipsach (wygrzane ze 150-180 h) ciężko ich słuchać. Mam wrażenie że wogole nie strojono ich i kazdy przetwornik gra jak mu się podoba. Za to BQEYZ K2 grają super. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jaro54 napisał:

A mnie Artiste DC-1 nie zachwyciły. Jeszcze ze SpinFitami jako tako. Na stockowych tipsach (wygrzane ze 150-180 h) ciężko ich słuchać. Mam wrażenie że wogole nie strojono ich i kazdy przetwornik gra jak mu się podoba. Za to BQEYZ K2 grają super. 

Artiste z racji wybicia na zakresie około 2-5khz nie nadadzą się do słuchania bez dobranych tipsów. W zależności od źródła też mogą te zakresy się wybijać jeszcze mocniej.

 M0 nie jest idealne do nich też. Znacznie lepiej BQ3, które są wyjątkowo soft, więc się nie dziwię w kwestii preferencji do K2 (prawdopodobnie mają wiele wspólnego).

 

8 godzin temu, e1mo napisał:

 

NA początku nie byłem przekonany do BQ3 ale po dwóch tygodniach, uważam że to genialne doki na zimowe wieczory, dawno nie słuchałem tak relaksujących i nienachalnych słuchawek. Miękki bas, pełna choć lekko cofnięta średnica, ciepłe i odpowiednio dociążone wokale. Co ważne, całość tworzy spójny, ciepły i wygładzony (w pozytywnym sensie) przekaz :D. I choć na początku byłem wobec nich nieufny, to BQ3 naprawdę mnie zauroczyły ;).

 

BTW. Do słuchania wykorzystuje podwójne tipsy z szerokim kanałem (ok. 4.5mm) i standardowe sreberko od TRN ;).

Nie wiem, czy tymi tipsami nie cofasz sobie trochę średnicy. Używam z kablem braided "silver" plated i spinfitami. W zależności od źródła ta średnica  też jest bliżej lub dalej.

 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, strong6 napisał:

Fajnie napisane :)
KZ ZSN ma być i widać, że jest bezpośrednim następcą KZ ZST. Z opisu brzmienia oraz z fotki wynika, że poprawiono zarówno brzmienie (w stronę ZSR), izolację jak i wygląd/budowę - dużo lepszy kabelek,  piny mają plastikową osłonę. Postęp w tym podstawowym modelu jest. No i cena na tym samym poziomie jak startowało KZ ZST. Pamiętam jak wielki hype był na nie ;) Miały nawet osobny wątek, były w rankingach....He, he, he - jak @chico99 :P

 

Technicznie i cenowo między KZ AS10 i KZ ZSN jest wielka różnica, bo KZ ZSN to znacznie prostszy model.
 @chico99 ma też KZ AS10 (i dużo innych ze stajni KZ - he, he, he) i jeśli pisze, że powinno Ci spasować brzmienie ZNS to musi to być udany model.
Do codziennego użytku, za 55 zł - jak znalazł :)


Jeśli masz zamiar kupić BQEYZ KC2 i jeszcze któryś z modeli RevoNext to niech to będzie RevoNext RQ2. To doskonałe słuchawki o rewelacyjnym brzmieniu :)
Do modelu RevoNext RQ3 dołożono 1BA i popsuto świetne brzmienie RevoNext RQ2. Dołożenie dodatkowego przetwornika nie zawsze jest udane - wysokie tony w RQ3 stały się trudne do zniesienia ;)


ps. Gdybyś miał wybrać tylko jedne z tych słuchawek: RevoNext RQ2 to brzmienie efektowniejsze, bardziej rozrywkowe od BQEYZ KC2. Te brzmienie mają mieć bardziej stonowane i bliższe neutralności.
 

 

Dubel - forum zaświrowało i podwójny post wyskoczył.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, strong6 napisał:

Fajnie napisane :)
KZ ZSN ma być i widać, że jest bezpośrednim następcą KZ ZST. Z opisu brzmienia oraz z fotki wynika, że poprawiono zarówno brzmienie (w stronę ZSR), izolację jak i wygląd/budowę - dużo lepszy kabelek,  piny mają plastikową osłonę. Postęp w tym podstawowym modelu jest. No i cena na tym samym poziomie jak startowało KZ ZST. Pamiętam jak wielki hype był na nie ;) Miały nawet osobny wątek, były w rankingach....He, he, he - jak @chico99 :P

 

Technicznie i cenowo między KZ AS10 i KZ ZSN jest wielka różnica, bo KZ ZSN to znacznie prostszy model.
 @chico99 ma też KZ AS10 (i dużo innych ze stajni KZ - he, he, he) i jeśli pisze, że powinno Ci spasować brzmienie ZNS to musi to być udany model.
Do codziennego użytku, za 55 zł - jak znalazł :)


Jeśli masz zamiar kupić BQEYZ KC2 i jeszcze któryś z modeli RevoNext to niech to będzie RevoNext RQ2. To doskonałe słuchawki o rewelacyjnym brzmieniu :)
Do modelu RevoNext RQ3 dołożono 1BA i popsuto świetne brzmienie RevoNext RQ2. Dołożenie dodatkowego przetwornika nie zawsze jest udane - wysokie tony w RQ3 stały się trudne do zniesienia ;)


ps. Gdybyś miał wybrać tylko jedne z tych słuchawek: RevoNext RQ2 to brzmienie efektowniejsze, bardziej rozrywkowe od BQEYZ KC2. Te brzmienie mają mieć bardziej stonowane i bliższe neutralności.
 

Tylko że niekoniecznie cena i zaawansowanie technologiczne przekłada się na jakość dźwięku - przynajmniej moim zdaniem. Tak miałem z ZS10 i ES4 -  ZS10 mi nie pasowały, natomiast ES4 od razu fajnie zagrały (pomimo że były 3 razy tańsze od ZS10) i byłem z nich bardziej zadowolony.

KC2 na pewno wezmę, QT2 mam w koszyku (32$ na 11.11 to dosyć fajna cena) ale czy wezmę, to się jeszcze zastanowię. Na AudioBudget jest parę postów o awaryjności QT2, a po tym jak padła mi prawa słuchawka w TRN V80 (też na AudioBudget narzekali na to) tak jakoś ostrożnie podchodzę do tych słuchawek. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

{...} a po tym jak padła mi prawa słuchawka w TRN V80 (też na AudioBudget narzekali na to) tak jakoś ostrożnie podchodzę do tych słuchawek. 

 

Pierwsza opcja to reklamacja i prośba do sklep o wysłanie nowej słuchawki. Jeśli natomiast masz trochę cierpliwości, lekką rękę, lutownicę, suszarkę (ew. opalarkę) i coś do podważenia, to możesz je naprawić. Prawdopodobnie odczepił się jeden z przewodów łączących przetworniki z pinami musisz podgrzać lekko słuchawkę, otworzyć ją i przylutować niesforny kabelek. Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność ;).

 

4 godziny temu, requal napisał:

Nie wiem, czy tymi tipsami nie cofasz sobie trochę średnicy. Używam z kablem braided "silver" plated i spinfitami. W zależności od źródła ta średnica  też jest bliżej lub dalej.

 

Ale mi to granie jak najbardziej pasuje, biflange'ów używam ponieważ w oryginalnych tipsach, podczas mocniejszych partii gitarowych lub przy ostrzejszych męskich wokalach,  miałem piasek na skraju słyszalności, co mnie nieco drażnił i przeszkadzało w immersji.

 

Teraz czekam na zamówiony balans 2.5mm od TRN. Jestem ciekawy, czy w wyraźnie wpłynie na dźwięk w BQ3 ;).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, e1mo napisał:

Pierwsza opcja to reklamacja i prośba do sklep o wysłanie nowej słuchawki. Jeśli natomiast masz trochę cierpliwości, lekką rękę, lutownicę, suszarkę (ew. opalarkę) i coś do podważenia, to możesz je naprawić. Prawdopodobnie odczepił się jeden z przewodów łączących przetworniki z pinami musisz podgrzać lekko słuchawkę, otworzyć ją i przylutować niesforny kabelek. Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność ;).

 

Chińczyk przysłał mi w końcu sprawną prawą słuchawkę, ale dyskusja chwilę trwała (chciał mi początkowo zrobić refund na 10$) no i podwójne oczekiwanie na przesyłkę. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, e1mo napisał:

 

Ale mi to granie jak najbardziej pasuje, biflange'ów używam ponieważ w oryginalnych tipsach, podczas mocniejszych partii gitarowych lub przy ostrzejszych męskich wokalach,  miałem piasek na skraju słyszalności, co mnie nieco drażnił i przeszkadzało w immersji.

 

Teraz czekam na zamówiony balans 2.5mm od TRN. Jestem ciekawy, czy w wyraźnie wpłynie na dźwięk w BQ3 ;).

Jeśli tak to dobrze. Ja te wokale w BQ3 odbieram jako bliskie transparentności. Nie wkręcałem się jednak jakoś w ich analizę skrajnie. Wiadomo mamy różne odtwarzacze, przewody, tipsy itd.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilov3 napisał:

Jaki kabelek obecnie najbardziej opłaca się kupić z AK Audio? Brać TRN 8 Core czy ma coś ciekawszego w ofercie?

To chyba najbardziej opłacalny kabelek i właśnie w tym sklepie można go najtaniej nabyć.

Znalazłem na Amazonie w okazyjnej cenie ($6.99 + $6.89 Shipping & Import Fees Deposit to Poland) czyli niecałe 14$ z przesyłką, słuchawki TIMMKOO ES670:
https://www.amazon.com/gp/product/B06X3QV7ND/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
Te słuchawki to hybryda 1dd+1ba, która pod nazwą YueGuangBaoHe H1 została opisana (w przedziale cenowym 25-30$) na audiobudget.com:
https://audiobudget.com/product/YueGuangBaoHe/H1
To tanie chińskie słuchawki, znane i skierowane na chiński wewnętrzny rynek. Nie ma ich na aliexpress. Są wykonane z tych samych przetworników lecz są inaczej strojone (nie tak jasne i z trochę mocniejszym basem) niż E-MI CI880/TIMMKOO C630 - też opisane na audiobudget i znane też kilku osobom stąd.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności