Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, requal napisał:

Tak te sluchawki czaruja gora i srodkiem. Bas jest bardzo dobry, ale sa lepsze to fakt. Balem sie przez chwile, ze tipsami zgasiles ich magie. ?

 

Wróciłem do oryginalnych tipsów tyle że wybrałem większe ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2018 o 17:50, Jaro54 napisał:

Tak ja tak miałem dziś dotarły tipsy OSTRY zamawiane 16 października. Wysyłka była przez Sinotrans do Liege w Belgii a stamtąd do Komornik. 

Czy jest jakaś ogólna "zasada" co do wielkości otworów w tipsach, żeby ograniczyć bas ? 90% chińskich doków do 150zł z jakimi miałem styczność to IMO dobitne  V-ki lub przeraźliwe basotłuki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spin Fity świetnie poprawiają dźwięk w chińskich i nie tylko słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiatrak napisał:

Czy jest jakaś ogólna "zasada" co do wielkości otworów w tipsach, żeby ograniczyć bas ? 90% chińskich doków do 150zł z jakimi miałem styczność to IMO dobitne  V-ki lub przeraźliwe basotłuki ?

Albo Spiral Doty, też skutecznie obetną skraje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, requal napisał:

Albo Spiral Doty, też skutecznie obetną skraje.

U mnie Spiral Dot nie sprawdziły się. Niewiele wyniosły w przeciwieństwie do SpinFit ów 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpinFit lepsze - super jest ta czytelność jaką wprowadzają. Ale nie do cięcia skrajów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TRN V80 poprawiły bas, stał się kulturalny i ładnie napowietrzyly scenę. Ze Spin Fit ami to jakby nowe słuchawki się słuchało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

SpinFit lepsze - super jest ta czytelność jaką wprowadzają. Ale nie do cięcia skrajów.

Dzięki @requal i @Jaro54 ,ale odpowiedzcie proszę na pierwsze pytanie - o wielkość otworów. Czy większy wylot zmniejsza ilość basu czy mniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy otwór wzmacnia bas ale jednocześnie powoduje że staje twardszy i bardziej zwarty. Duży wpływ na wpływ na ma też sama budowa słuchawek (grubość i długość tulejki, ułożenie przetworników etc.) ;).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, e1mo napisał:

Mniejszy otwór wzmacnia bas ale jednocześnie powoduje że staje twardszy i bardziej zwarty. Duży wpływ na wpływ na ma też sama budowa słuchawek (grubość i długość tulejki, ułożenie przetworników etc.) ;).

Tak intuicyjnie wydaje mi się, że dla basu najistotniejsze jest to jaka jest tuba, czy jest twarda, czy miękka, gruba, czy cienka oraz izolacja. Dla wysokich natomiast szerokość wylotu.

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, requal napisał:

Tak intuicyjnie wydaje mi się, że dla basu najistotniejsze jest to jaka jest tuba, czy jest twarda, czy miękka, gruba, czy cienka oraz izolacja. Dla wysokich natomiast szerokość wylotu.

 

Wiedziałem że moje uszy są jakieś inne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servus!

      Aktywnym użytkownikom tego tematu prawdopodobnie znane są zagraniczne fora o tematyce tanich "słuchawek z chin" typu head-fi czy też player.ru, audiofight i wiele innych.
Niektóre z nich (czego brakuje na naszym temacie) mają zestawienia zbiorcze/porównawcze/recenzje tanich dokanałówek. Takie zestawienia mają strony wymienione powyżej a także audiobudget.com, thephonograph.net, soundphilereview.com. Użytkownicy tego tematu znają te i pewnie znają też wiele innych takich stron. Można tam zweryfikować swoją ocenę danego modelu i ja często tak robię. Wszystkie tego typu strony są w jakimś stopniu subiektywne, bardziej lub mniej miarodajne i czasem różnią się w wynikach/ocenach. Jednak pomiędzy  modelami uznawanymi na tych stronach za "modele świetne" różnice są niewielkie, a te subtelne różnice są tam argumentowane. Na niektórych stronach modele będące na "topie" pojawiają się wcześniej lub później. Poniżej link do takiej strony, na której są już BQEYZ BQ3, BQEYZ KC2, BQEYZ K2, Tin Audio T2, KZ AS10, TRN v80, Revonext Qt2 i wiele innych:
-strona startowa- z najnowszymi recenzjami, ocenami itp
-strona zbiorcza- na której można posortować tabelę wg modelu, firmy, oceny ogólnej, ilości przetworników, oceny brzmienia itd, itp
Witryna jest w języku niemieckim, mnie pomaga translator.
        Moim zdaniem z tej strony/z takich stron mogą skorzystać (jeśli chcą) zarówno stali użytkownicy tego tematu (tacy jak ja) jak też dla sporadycznie tu zaglądający i szukający jednorazowej porady.
        Wstawiam akurat tą stronę a nie np. -audiobudget.com- tam nie ma jeszcze recenzji/oceny BQEYZ BQ3, KZ AS10 - nie wiadomo czy będą i kiedy ;)
Ta strona nie jest jakimś wyznacznikiem (takich stron jest wiele) i można się z ocenami/recenzjami nie zgadzać ale można też zweryfikować  z tą lub z innymi tego typu stronami swoją subiektywną ocenę, swoje zachwyty (uniesienia) lub zawód konkretnym modelem.

Uff ;)

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99A masz już te lepsze niż 64audio KZ BA10? :D

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, requal napisał:

@chico99A masz już te lepsze niż 64audio KZ BA10? :D

 

Mam BA10. Podobnie jak z AS10 potrzebuję więcej czasu żeby je zrozumieć. Na dzień dzisiejszy BA10>AS10>ZS10. I żeby nie było, z ZS10 też się ostatnio bardzo lubimy.

Co do KC2 lekkie rozczarowanie średnicą, jakaś taka niespójna, chropowata ale basik pierwszorzędny. Potrzebują chyba więcej wygrzewania. Z ciekawości do brzmienia

basu zamówiłem też BQ3, zobaczymy czy nie przesadzili z tym zakresem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

 

Mam BA10. Podobnie jak z AS10 potrzebuję więcej czasu żeby je zrozumieć. Na dzień dzisiejszy BA10>AS10>ZS10. I żeby nie było, z ZS10 też się ostatnio bardzo lubimy.

Co do KC2 lekkie rozczarowanie średnicą, jakaś taka niespójna, chropowata ale basik pierwszorzędny. Potrzebują chyba więcej wygrzewania. Z ciekawości do brzmienia

basu zamówiłem też BQ3, zobaczymy czy nie przesadzili z tym zakresem.  

Teraz z perspektywy czasu myślę, że coś by tam z tym ZS10 jeszcze dało się może wyrzeźbić tipsami. Ba10>.. No ciekaw jestem. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te kabelki TRN 8 Core Upgraded Silver Plated. Kupiłem chyba 8 szt. w różnych wariantach końcówek i wtyków. W tej cenie naprawdę warto.

Na moje stare ucho, poszerzają i pogłębiają scenę, uspokajają górę, jak jest taka potrzeba, dół bez zmian raczej. Bardzo przyjemne w użytkowaniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ryankgb napisał:

Na AudioBudget nie będzie recek AS10 ani BQ3 bo przekraczają budżet 50$ czyli założony przez autora strony "tanich słuchawek z chin", gdzieś o tym pisał.

 

Żeby nie było, bardzo lubię AudioBudget i robotę Igora, ale jego recenzje do 50$ są trochę wybiórcze:

• będzie recenzował Yinyoo V2 (tak napisał na swoim facebooku) choć cena retailowa 65$, a z kodem rabatowym 39$

• nie będzie recenzował BQEYZ BQ3 - cena retailowa 72$ a z kodem rabatowym 45$

• nie będzie recenzował KZ AS10 choć bez problemu można wyrwać za 44$, więc ten tego...

 

Chętnie przeczytałbym jego recenzję BQ3 ze względu na bas tych doków, bo tego oczekuję od słuchawek katując Shanlinga M0 Slipknot'em, Machine Head'em czy Goji'rą.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, requal napisał:

Ba10>.. No ciekaw jestem. Daj znać.

 

Niedowiarek he, he. BA10 dostały sporo hejtu. Choć nikt nie odnosił się do ich grania tylko ceny i przesady z ilością przetworników.

Imo niesłusznie. To dobre doki, ale nie zagrają dobrze z byle czym.

Edytowane przez chico99
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chico99 napisał:

 

Niedowiarek he, he. BA10 dostały sporo hejtu. Choć nikt nie odnosił się do ich grania tylko ceny i przesady z ilością przetworników.

Imo niesłusznie. To dobre doki, ale z nie zagrają dobrze z byle czym.

A.. z tym wszystkim. Jak nie posłucham to nie uwierzę. Ale lubię dużo hajpu. Ostatnio coś ktoś wrzucił do pieca na hedfaju, więc nadal na liście zainteresowań je mam. Gra to lepiej/porównywalnie niż Artiste i KC2?

20 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Chętnie przeczytałbym jego recenzję BQ3 ze względu na bas tych doków, bo tego oczekuję od słuchawek katując Shanlinga M0 Slipknot'em, Machine Head'em czy Goji'rą.

Moim zdaniem basu jest sporo i jest dobrej jakości, ale nie są to basowe doki. Bardzo dobra synergia z M0.

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Gra to lepiej/porównywalnie niż Artiste i KC2?

 

O KC2 na razie się nie wypowiadam, bo mam z nimi problem średnicowy. Może to kwestia niewygrzania.

Artiste i BA10 hmm ... Bardzo ciekawe zestawienie, krańcowo różne doki i konstrukcyjnie i brzmieniowo. 

Pokuszę się może, w przyszłości, o szerszą wypowiedź na ich temat a teraz tak na szybko. 

Dynamic kontra multi armatura. Nie może być inaczej. Atuty. BA10: przestrzeń, lekkość, holografia, separacja, spójność. Artiste: wypełnienie, dociążenie, dynamika, szybkość.

Trywializując, jedne grają górą i środkiem, drugie dołem. Nie są uniwersalne, uzupełniają się, ale przy odpowiednim, synergicznym  źródle i przy odpowiednim gatunku muzycznym, zabrzmią jak wielokrotnie od nich droższe słuchawki z wyższych półek.

I na koniec, najlepiej sabre do Artiste, AKM do BA10.

 

Uff, he, he jak @strong6

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chico99 napisał:

(...)

I na koniec, najlepiej sabre do Artiste, AKM do BA10.

(...)

 

Coś jest w tym co piszesz, bo na mDSDeku (SABRE ES9010K2M) w BQEYZ BQ3 góra z rzadka potrafi dać o sobie znać, natomiast na DX150 (AKM AK4490EQ) czasami jest za miękko (choć może być to zaleta :unsure:). Co najdziwniejsze BQ3 najlepiej mi się zgrały z moim starym Galaxy S4 (Qualcomm Snapdragon 600), choć w tym przypadku nie można mówić już o takiej jakości brzmienia, poukładania dźwięku i ilość detali jak w przypadku wspomnianego Encore, czy iBasso :(.

Edytowane przez e1mo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, e1mo napisał:

 

Coś jest w tym co piszesz, bo na mDSDeku (SABRE ES9010K2M) w BQEYZ BQ3 góra z rzadka potrafi dać o sobie znać, natomiast na DX150 (AKM AK4490EQ) czasami jest za miękko (choć może być to zaleta :unsure:). Co najdziwniejsze BQ3 najlepiej mi się zgrały z moim starym Galaxy S4 (Qualcomm Snapdragon 600), choć w tym przypadku nie można mówić już o takiej jakości brzmienia, poukładania dźwięku i ilość detali jak w przypadku wspomnianego Encore, czy iBasso :(.

U mnie Shanling m0 i Sabaj da3 - super. Na Alienie+ Vka, więc jakby odwrotnie :) To raczej czego innego sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności