Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, e1mo napisał:

 

Jeśli jesteś zainteresowany droższymi słuchawkami z chin, to polecam youtubowy kanał Bad Guy Good Audio Reviews. Testowane jest tam sporo droższych chińskich iemów, ostatnio na kanale autor zrobił zestawienie "Top 5 Chi-Fi (IEM) September 2018" ^_^.

 

P.S. Ja sam po recenzji BGGARa napaliłem się na BGVP DMG ^_^ .

Znam kanał, niestety gość dla mnie jest spalony przez wybór v80 ponad T2. Wiem, że ma do tego prawo i każdy ma swój gust, po prostu dzięki temu wiem, że nie mogę polegać na jego osądzie, bo dla mnie T2 są wyżej dwie albo trzy klasy od v80 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Najner napisał:

Znam kanał, niestety gość dla mnie jest spalony przez wybór v80 ponad T2. Wiem, że ma do tego prawo i każdy ma swój gust, po prostu dzięki temu wiem, że nie mogę polegać na jego osądzie, bo dla mnie T2 są wyżej dwie albo trzy klasy od v80 :)

 

Nie wypowiem się, bo moje T2 będą prawdopodobnie dziś albo poniedziałek (w końcu <_<).

 

P.S. Jak już będę miał T2, to nie odmówię sobie zrobienia porównania z V80 ;).

Edytowane przez e1mo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, e1mo napisał:

 

P.S. Ja sam po recenzji BGGARa napaliłem się na BGVP DMG ^_^ .

 

Myślę, że warto będzie zobaczyć, co na ich temat napisze crinacle:

 

DMG w drodze

Edytowane przez iamnah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Najner napisał:

Panowie, odważne pytanie, może powinno być zadane w dziale z droższymi słuchawkami z Chin, ale tamten topic ma dużo mniej komentujących, więc zaryzykuję tutaj. Czy coś z Chin zagra lepiej od, załóżmy, Mee P1/Flc8s itp? Szerzej, lepiej technicznie? Nie muszą być tanie - pytam z ciekawości. 

Shozy Star II oraz FLC8n i jesteś w domu ;) Chociaż może bardziej nowe FLC, bo Shozy grają głębiej, a nie szerzej i choć moim zdaniem lepiej technicznie od starych FLC, to cieplej i bardziej muzykalnie, więc te technikalia lubią uciekać.

OS V3 z tego zestawienia na YT nawet nie próbują być blisko powyższych modeli (chociaż w swojej cenie są bardzo ciekawe do niektórych gatunków). Tak więc mam również obiekcje co do pozostałej czwórki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam swoje T2 ^_^, a przy okazji przyszły do mnie "pluszaki"

 

T2.thumb.jpg.0a79682e9cc8c4c986fc9e598e311ba3.jpg

 

Moje pierwsze wrażenia są dość ambiwalentne (określiłbym je jako zachwycające rozczarowanie), z jednej strony grają bardzo przestrzennie, z powietrzem i świetnymi wokalami (wydaje mi się, że świetnie sprawdzą się w muzyce instrumentalnej np. Mike'a Oldfielda), a z drugiej brak im tego basu i ciepła V80, nie są też tak wygodne. Próbowałem też bas moda, ale dla mnie spłaszcza on nieco dźwięk.

Wiem że słuchawki muszą się jeszcze wygrzać (wtedy napisze coś więcej ;)), ale nie jest to chyba mój styl grania :(.

 

Inna sprawa jest z "pluszakami", od razu polubiłem te tipsy, dla mnie są bardzo wygodne i świetnie zgrywają się z V80 w połączeniu z DX150 (no i wyglądają uroczo :P).

 

 

Edytowane przez e1mo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiałbym się tego gościa, mi się też wydaję że wolałabym v80 niż T2, które co prawda mają piękną świetlistą, minimalistyczną sygnaturę, ale z wysokimi, które na jej tle obezwładniają. Zresztą nie wiem, czy nie wolalbym nawet ZS6.Trn mi zagralo ostatecznie bez ostrości, ale co mi, to nie koniecznie komuś.

 

Hifiboy jest do nabycia u BigMarasa i przez chwilę się zastanawiałem nad nimi. Wg Badguya różnią się akcentami zdaję się względem Bgvp dmg, jest porównanie obu. Ale najwyraźniej lepiej odpuścić.

 

A jeszcze dodam, Igor z Ab widać ma podobne preferencje, wnioskuję czytając co było jego zestawem powszedniego użytku, V80>ZS6>T2

W dniu 4.10.2018 o 08:51, Jaro54 napisał:

@requal zamówiłem Artiste i porównam je z BQEYZ K2. Wczoraj dotarły tipsy SpiralDot i Spin fit od kolego @wichu79 i Spin Fity zmieniły ( w połączeniu ze srebrnym kabelkiem TRN) brzmienie tych słuchawek. Dodały dołu i muzykalności. Wg mnie lepiej teraz grają od T2. Porównam z Artistami jak przyjdą

 

Mam już SpinFit CP145 od kilku minut, ale zdążyłem przelecieć przez większość problematycznych kawałków i jest ok. Zwiększyła się czystość przekazu i zatracił on swój "vintage" charakter i płynięcie, niestety ku mojemu niepocieszeniu :D Ale wszystko jest akceptowalne IMO na Shanlingu M0. 

Posłucham dłużej na SpinFit i zobaczę co będę wolał.

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Ale ja wyraźnie zaznaczyłem, że każdy ma prawo do własnego zdania, dlatego nie "czepiam się" tego recenzenta, tylko mówię, że mam zupełnie inny gust i przez to nie mogę polegać na jego recenzjach ;)

To samo dotyczy faceta z audiobudget - on nazywa V80 zbalansowanym graniem (i ma do tego prawo), natomiast ja tam słyszę podbicie midbassu i wycofaną średnicę. 

@e1mo jeżeli masz możliwość, to spróbuj T2 z tipsami Sony albo jakimkolwiek innymi ocieplającymi przekaz, takie o: https://goo.gl/images/igSCL1

Może pomoże ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Najner napisał:

To samo dotyczy faceta z audiobudget - on nazywa V80 zbalansowanym graniem (i ma do tego prawo), natomiast ja tam słyszę podbicie midbassu i wycofaną średnicę.

Bo to inna definicja niż liniowość przekazu. W każdym razie zależy kto jak definiuje. Ja odniosłem tylko wrażenie, że jak się je zestawi z czymś lepiej jeszcze zestrojonym, to wychodzi sygnatura W, no ale to u mnie, + bas podbity, trochę cofnięte wysokie. Wiadomo, jak napisałeś, każdemu ma to prawo zagrać inaczej :)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, requal napisał:

Hifiboy jest do nabycia u BigMarasa i przez chwilę się zastanawiałem nad nimi. Wg Badguya różnią się akcentami zdaję się względem Bgvp dmg, jest porównanie obu. Ale najwyraźniej lepiej odpuścić.

Zależy czego szukasz, bo np. w klasyce i poezji śpiewanej, to u mnie potrafią wywoływać ciary. Za to już w metalu leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto hipotetycznie, gdyby znów pojawił się drop T2 Pro byłby ktoś zainteresowany grupowym zamówieniem? Massdrop dość sporo za wysyłkę liczy jeśli dobrze pamiętam.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update Artiste@SpinFit: Kura, na metal to jednak dalej lipa, za dużo tych "klasków" perkusj przy ostrym młuceniu na tym zakresie :(  Bez eq nie da rady. :(

Chodzi mi o takie coś jak w tym kawałku ok. -1:46-1:50min

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, requal napisał:

(...)

Hifiboy jest do nabycia u BigMarasa i przez chwilę się zastanawiałem nad nimi. Wg Badguya różnią się akcentami zdaję się względem Bgvp dmg, jest porównanie obu. Ale najwyraźniej lepiej odpuścić.

(...)

 

Kusi... kusi... bardzo kusi... :lol:, ale na gwiazdkę zdecyduje się chyba jednak na DMG :P.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Subfire napisał:

Czysto hipotetycznie, gdyby znów pojawił się drop T2 Pro byłby ktoś zainteresowany grupowym zamówieniem? Massdrop dość sporo za wysyłkę liczy jeśli dobrze pamiętam.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 

Jako bardzo zadowolony użytkownik TinAudio T2 nie widzę sensu zaopatrywania się w TinAudio T2 Pro. Zmiany są zbyt nikłe (zmieniono wtyk i dodano tonów wysokich) żeby dodawać przyrostek PRO. Gdybym nie miał TinAudio T2 to wtedy mógłbym kupić "Pro" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, strong6 napisał:

Jako bardzo zadowolony użytkownik TinAudio T2 nie widzę sensu zaopatrywania się w TinAudio T2 Pro. Zmiany są zbyt nikłe (zmieniono wtyk i dodano tonów wysokich) żeby dodawać przyrostek PRO. Gdybym nie miał TinAudio T2 to wtedy mógłbym kupić "Pro" :)

A masz je na standardowym przewodzie? Czy jakiś upgrade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, e1mo napisał:

Inna sprawa jest z "pluszakami", od razu polubiłem te tipsy, dla mnie są bardzo wygodne i świetnie zgrywają się z V80 w połączeniu z DX150 (no i wyglądają uroczo :P)

Gdzie zakupiłeś te "pluszaki"? Możesz dać linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, e1mo napisał:

 

Kusi... kusi... bardzo kusi... :lol:, ale na gwiazdkę zdecyduje się chyba jednak na DMG :P.

Czytam dziś na head-fi, takie coś, więc możliwe, że przypasują :)


AS10: Immediate reaction! whoa bass!
Tin T2: Not much bass. A little sharp. Good detail.
T2 PRO: Better cymbals crashing. Can be a bit sharp too.
V80: Good balanced sound
DMG: Like the V80 but more detail and balanced

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojmek napisał:

Gdzie zakupiłeś te "pluszaki"? Możesz dać linka?

 

Proszę, oto link ;):

https://pl.aliexpress.com/store/product/1-Pair-2pcs-High-Quality-In-Ear-Plush-Tips-Earbuds-Eartips-Ear-Sleeve-Ear-Tip-Earbuds/3092052_32828970874.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badguy zawsze powtarza że ocenia wg własnego gustu. Wg niego najlepszy grajek teraz to Sony wm1a a najlepsze doki to Sony ex1000. Wyraźnie zaznacza jakich słucha utworów. Ja kupiłem te DMG i dla mnie są dużo lepsze niż aune e1. Na pewno lepiej mi złapać izolację, mają wymienny kabel i lepsza górę.. w ogóle vs e1 grają dużym dźwiękiem super są do rocka

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nazywa się "tanie słuchawki z Chin", a od pewnego czasu królują w postach: KZ AS10, KZ BA10, BGVP DMG, FLC8n itd
Jakoś nie widzę sensu wstawiania tu postów z opisem słuchawek zgodnych z tematem (tanich np. ADAX HT06, które ostatnio nabyłem) jak tu ambiwalentne traktowane są słuchawki takie jak TinAudio T2.
Dla mnie ten wątek stracił pierwotny sens.
Może tak ma być.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, strong6 napisał:

Temat nazywa się "tanie słuchawki z Chin", a od pewnego czasu królują w postach: KZ AS10, KZ BA10, BGVP DMG, FLC8n itd
Jakoś nie widzę sensu wstawiania tu postów z opisem słuchawek zgodnych z tematem (tanich np. ADAX HT06, które ostatnio nabyłem) jak tu ambiwalentne traktowane są słuchawki takie jak TinAudio T2.
Dla mnie ten wątek stracił pierwotny sens.
Może tak ma być.
 

Hm..  FLC zostały przywołane przy konfrontacji z wiele tańszymi Artiste. Wątek poszedł w tą stronę. Myślę, że "waloryzacja" jest naturalna, tzn, że się pojawiła z drugiej strony.

 

Poczekajcie, a wszyscy będziecie kupować Artiste niebawem hłe, hłe, nawet z tymi klaskającymi talerzami i nie będzie mowy o jakiś DMG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, strong6 napisał:

Temat nazywa się "tanie słuchawki z Chin", a od pewnego czasu królują w postach: KZ AS10, KZ BA10, BGVP DMG, FLC8n itd
Jakoś nie widzę sensu wstawiania tu postów z opisem słuchawek zgodnych z tematem (tanich np. ADAX HT06, które ostatnio nabyłem) jak tu ambiwalentne traktowane są słuchawki takie jak TinAudio T2.
Dla mnie ten wątek stracił pierwotny sens.
Może tak ma być.
 

 

Nie ma się co bulwersować, w porównaniu ze słuchawkami HIFI Mana, Astella&Kerna, czy nawet nowymi słuchawkami Fiio, to cena przedstawionych przez ciebie słuchawek (no może poza FLC8n) nadal wydaje się atrakcyjna. Wydaje mi się, że na tym forum mało kto już się interesuje takimi markami jak AWEI, JBMMJ, Langsdom. Po prostu są inne nieco droższe i lepsze, a że póki co nie ma żadnych nowych, ciekawych i tanich, to pisze się o nieco droższych.

 

Jeśli chodzi T2, to nie zauważyłem żeby ktoś je traktował ambiwalentnie. A jeśli pijesz do mnie z tymi T2, to chce podkreślić, że pisałem o swoich wrażeniach, a nie o samych słuchawkach ;). To że mi nie podeszły nie zmienia faktu że to świetne słuchawki (tyle że mi nie podeszły :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

Czytam dziś na head-fi, takie coś, więc możliwe, że przypasują :)


AS10: Immediate reaction! whoa bass!
Tin T2: Not much bass. A little sharp. Good detail.
T2 PRO: Better cymbals crashing. Can be a bit sharp too.
V80: Good balanced sound
DMG: Like the V80 but more detail and balanced

Okay, jeżeli kolejna osoba pisze, że v80 są zbalansowane, to biję się w pierś, jestem głuchy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

Okay, jeżeli kolejna osoba pisze, że v80 są zbalansowane, to biję się w pierś, jestem głuchy ;)

To ja mam dokładnie tak jak Ty :)

 

 

28 minut temu, requal napisał:

Hm..  FLC zostały przywołane przy konfrontacji z wiele tańszymi Artiste. Wątek poszedł w tą stronę. Myślę, że "waloryzacja" jest naturalna, tzn, że się pojawiła z drugiej strony.

 

Poczekajcie, a wszyscy będziecie kupować Artiste niebawem hłe, hłe, nawet z tymi klaskającymi talerzami i nie będzie mowy o jakiś DMG ;)

@requal - to nie o to chodzi.
Powyżej napisałem "może tak ma być"
Niech tak będzie.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, strong6 napisał:

Temat nazywa się "tanie słuchawki z Chin", a od pewnego czasu królują w postach: KZ AS10, KZ BA10, BGVP DMG, FLC8n itd

Tak działa to hobby, o czym jakiś czas temu tu pisałem - na początku pisaliśmy o słuchawkach do 10 dolarów, teraz kosztujące 50 uważane są za tanie.

I akurat FLC8n bardzo dobrze, że się tu trafiły, bo przy ich możliwościach modyfikowania dźwięku, to warto się zastanowić, czy lepiej mieć je, czy siedem par "tanich", z których każda ma szereg wad.

 

Ale w pełni się zgadzam, że już dla T2 czy BA10 nie powinno być miejsca w tym temacie, bo nawet po promocjach są za drogie, by łapać się do kategorii budżetowców.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności