Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

 

17 minut temu, strong6 napisał:


TRN V20, UiiSii Cm5, TinAudio T2 - fajny zestaw :rolleyes: Wszystkie modele bardzo udane w swoich przedziałach cenowych, a każdy model gra inaczej. 
Wygrzewanie to inaczej takie "rozruszanie" zawieszenia memabrany, cewek itp, a podobno nawet i kable po "wygrzaniu" grają lepiej.
Najprościej - podpinasz słuchawki pod jakieś źródło dźwięku, puszczasz jakąś muzykę w tzw pętli czyli przez dłuższy czas (dobę, kilka dób) przez te słuchawki, dość głośno. I to praktycznie wszystko. Jeśli któreś słuchawki np CM5 używałeś przez kilkadziesiąt godzin to są już w naturalny sposób wygrzane :rolleyes:
Co niektórzy zamiast muzyki puszczają pliki z różowym, błękitnym i białym szumem. Ja tego nie praktykuję.

Dzięki za posta. Naładuję sansę i zacznę wygrzewanie od TRN V20.

Edytowane przez rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nowysluchacz napisał:

A tak może z innej beczki zapytam. Jak zamawiacie zwykłą wysyłką na aliexpress, to wam słuchawki dają do ovatowania czy przechodzą?. Chodzi mi o takie w pudełkach, np. tin audio t2.

Do UK przechodzą bez VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nowysluchacz napisał:

A tak może z innej beczki zapytam. Jak zamawiacie zwykłą wysyłką na aliexpress, to wam słuchawki dają do ovatowania czy przechodzą?. Chodzi mi o takie w pudełkach, np. tin audio t2.

 

To zależy od WERu - w WER Warszawa 99% paczek o niskiej wartości puszczają od razu, WER Zabrze trzepie wszystkie paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qsqa napisał:

 

To zależy od WERu - w WER Warszawa 99% paczek o niskiej wartości puszczają od razu, WER Zabrze trzepie wszystkie paczki.

Zarówno WER Warszawa jak i Zabrze po 3-4 razy robią kontrolę. Trochę zamówiłem a ostatnio od 3 dni w Polsce T6 4 razy sprawdzane w WER Warszawa a w Zabrzu narazie 3. Z kolei wczorajsza paczka jeździła 2 razy Zabrze - Warszawa i 2 razy Katowice - Zabrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Które podobno się nie wygrzewają (tak twierdzą osoby produkujące słuchawki) ?

Na bank góra się ułożyła w V80, używam tego samego źródła, co przy pierwszym kontakcie ¯\_(ツ)_/¯ Może Chinole zestroili te słuchawki na odwrót - armatury grają dół, a dynamiki górę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qsqa napisał:

 

To zależy od WERu - w WER Warszawa 99% paczek o niskiej wartości puszczają od razu, WER Zabrze trzepie wszystkie paczki.

A skąd niby oni mają wiedzieć, czy paczka jest o niskiej wartości? Prawdopodobnie na chybił trafił biorą do kontroli wszystko co przypomina kształtem telefon, a więc duża szansa, że wezmą też słuchawki w pudełku do kontroli.
 W związku z tym nie lepiej doki zamawiać bez pudełka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale by mnie to nie zdziwiło...
Ale to może też być kwestia strojenia dynamika. Jak nie zrobili dobrego obcięcia częstotliwości, to może on nachodzić na wyższą średnicę wzmacniając to pasmo i wyostrzając brzmienie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nowysluchacz napisał:

A skąd niby oni mają wiedzieć, czy paczka jest o niskiej wartości? Prawdopodobnie na chybił trafił biorą do kontroli wszystko co przypomina kształtem telefon, a więc duża szansa, że wezmą też słuchawki w pudełku do kontroli.
 W związku z tym nie lepiej doki zamawiać bez pudełka?

 

 

Z tego co pamiętam, smartfony są zwolnione z cła, chyba że coś się zmieniło.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

Na bank góra się ułożyła w V80, używam tego samego źródła, co przy pierwszym kontakcie ¯\_(ツ)_/¯ Może Chinole zestroili te słuchawki na odwrót - armatury grają dół, a dynamiki górę :D

 

2 godziny temu, Inszy napisał:

Wcale by mnie to nie zdziwiło...
Ale to może też być kwestia strojenia dynamika. Jak nie zrobili dobrego obcięcia częstotliwości, to może on nachodzić na wyższą średnicę wzmacniając to pasmo i wyostrzając brzmienie.

 

Zapewne całkowicie nie wycieli góry w dynamiku i to ona się ułożyła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, e1mo napisał:

 

Z tego co pamiętam, smartfony są zwolnione z cła, chyba że coś się zmieniło.

Cło nie ma znaczenia, to o VAT należy się martwić, bo tu zwolnienia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

Cło nie ma znaczenia, to o VAT należy się martwić, bo tu zwolnienia nie ma.

 

Ja się nawet o ten VAT nie martwię, tylko o że potrafią nawet miesiąc trzymać paczki.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, e1mo napisał:

 

Z tego co pamiętam, smartfony są zwolnione z cła, chyba że coś się zmieniło.

Nie są. Rok temu kupiłem smartfona Lenovo z Chin i oclili w Zabrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

 

 

Coś się mnie wydaje, że jedyna różnica to kabel :rolleyes: . Sporo osób w necie twierdzi, że to właśnie kabel ogranicza zwykłe T2 .

 

Godzinę temu, kubamax napisał:

Podbijam pytanie o najlepsze doki do 200 zł niekoniecznie z chin. Dostałem póki co w propozycjach TA T2 i FA E3000 z tym że te drugie to już 250 zł. T2 rzeczywiście będą najlepszym wyborem? Pozdro ;)

 

Podobno T2 grają najrówniej w tym przedziale cenowym (nie mogę tego potwierdzić, mój egzemplarz dopiero idzie ;) ). Jeśli lubisz brzmienie z przyjemnym, wybrzmiewającym (ale nie przesadzonym) basem, to mogę polecić jeszcze jedne w miarę tanie chińczyki - TRN V80 (obecnie korzystam z nich na co dzień), słuchawki mają jednak dość ostrą górę, co wymaga zabawy z doborem odpowiednich tipsów (warto też zaopatrzyć się w posrebrzany kabel).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nowysluchacz napisał:

A skąd niby oni mają wiedzieć, czy paczka jest o niskiej wartości?

 

Paczki są prześwietlane, więc wiedzą co jest w środku. Idioci raczej też tam nie pracują. Wszystkie smartfony, z marszu, idą do ovatowania.

Słuchawki to różnie. W zależności od tego jaki poziom wiedzy n/t zawartości reprezentuje kontrolujący i czy chce mu się drążyć temat.

Mi, osobiście, doków nigdy nie ovatowali, a nauszniki i owszem, zdarzyło się parę razy. Smartfony. ostatnie kilka sztuk, wszystkie z vatem.

 

2 godziny temu, kubamax napisał:

Podbijam pytanie o najlepsze doki do 200 zł niekoniecznie z chin. Dostałem póki co w propozycjach TA T2 i FA E3000 z tym że te drugie to już 250 zł. T2 rzeczywiście będą najlepszym wyborem? Pozdro ;)

 

No to masz jeszcze takie EMI CI980/Timmkoo 631/JoyPlus. Trzy strony wstecz jest mój opis. Imo są bardziej muzykalne i wciągające od T2. Dobrze zgrywają się ze źródłem. Niewymagające. Słucham ich ostatnio, sporo,  z telefonem, bo dapów nie mam jak zabierać ze sobą, w teren.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o urząd celny , to bazuję na swoim doświadczeniu - wszystko co przyszło do mnie przez WER Warszawa, było puszczane bez VATU a były to rózne rzeczy, od doków przez kamerki, tablety i zegarki. Nawet słynne paczki z Joybuy (oklejone żółtą taśmą z chńskimi naisami i zawsze prawidłową wartością paczki na liście przeowozwym) przechodziły bez VATu.

 

Ale się zgodzę, że to loteria i za każdym razem nie wiem, czy przywalą VAT czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Inszy napisał:

Równiejsze są MEE M6 Pro.

Ale równiejsze znaczy lepsze? Może być coś chyba równe ale równie słabe :D Ja bym chciał słuchawki które niezależni eksperci xd ocenią najlepiej w cenie do 200. Audiofilem nie jestem + mam jedno słabe ucho, więc jakieś niedociągnięcia nie będą mnie gryzły, chciałbym ewentualnie tylko, żeby były okej na wokalach. Inszy, z Twojego polecenia były moje ostatnie dwa modele, które miałem więc ufam Twojej ocenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubamax napisał:

Ale równiejsze znaczy lepsze? Może być coś chyba równe ale równie słabe :D Ja bym chciał słuchawki które niezależni eksperci xd ocenią najlepiej w cenie do 200. Audiofilem nie jestem + mam jedno słabe ucho, więc jakieś niedociągnięcia nie będą mnie gryzły, chciałbym ewentualnie tylko, żeby były okej na wokalach. Inszy, z Twojego polecenia były moje ostatnie dwa modele, które miałem więc ufam Twojej ocenie :)

A kto dla ciebie jest niezależnym ekspertem? Ludzie z tego forum przerobili dziesiątki modeli i w 95% nie piszą o rzeczach których nie znają. Nie ma najlepszych, to co dla kogoś jest end of game dla innych jest niesluchalne. Każdy ma inny gust, inną percepcję dźwięku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 Nie no, żartuje oczywiście, tak mi się nawinęło tylko, oczywiście każda opinia jest mile widziana, a im ktoś więcej słuchawek przerobił tym przedziale cenowym i nie tylko, to ma lepsze porównanie, dlatego właśnie zapytuje na tym forum, bo nigdzie indziej takiej jakości odpowiedzi nie dostanę i wiem, że w zasadzie której z propozycji nie wybiorę to i tak będzie to dobry wybór.

Edytowane przez kubamax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności