Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pabloj napisał:

No właśnie tu trzeba zaryzykować 70 dolarów ?

 

Już parę razy podjąłem takowe ryzyko, kupując na Ali i szczerze mówiąc średnio mi się to opłacało.;)

 

 

 @pabloj tu masz ryzyko tylko za 48$ i etui w gratisie, tylko kupować ...

 

https://pl.aliexpress.com/item/OKCSC-Stereo-Super-Bass-Retro-Vintage-Style-Noise-Isolating-Enhanced-On-Ear-Headphones-DIY-that-can/32814142138.html?spm=2114.56010108.06001.15.7d842c37uunpVe&gps-id=5347592&scm=1007.13562.109986.0&scm_id=1007.13562.109986.0&scm-url=1007.13562.109986.0&pvid=c9eccfba-71a2-4298-9a5a-ccc93b474709

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Oj tam oj tam :P . Parę razy się opłacało...daca kupiłeś i jest dobry :P .

 

Przyszedł Ci ten "właściwy" wreszcie :D ?

 

Czekam, czekam i doczekać się nie mogę ...

Daca kupiłem jest dobry, tylko nie ten model co zamawiałem i dziurka przerywa ...

No fakt statystycznie, to więcej razy kupiłem dobrze, niż źle. Jest to jakieś pocieszenie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Oskar2905 napisał:

Miałeś wymieniać tego Jacka?

 

Takie gniazdo, które pasuje, kosztuje w necie jedna sztuka 7,00 plus przesyłka. Razem  15,00.

W kumpla w hurtowni, 50szt, kosztuje 5,80. Więc zamówiłem i czekam na dostawę do hurtowni.

Wyślę Ci z 10szt jak twoje gniazda zaczną padać he, he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum, i od razu chciałbym zadać pytanie, gdyż mam drobny dylemat.

Promocje na Aliexpress skusiły mnie do zakupu dokanałówek. Budżet do 40 $.
Słucham głównie progresywnego metalu, więc oczekiwałbym przede wszystkim precyzyjnego, szybkiego basu, który poradzi sobie z podwójną stopą oraz dostarczy „kopa” przy riffach gitarowych. Słuchawki powinny również sobie radzić z szybkimi, technicznymi przebiegami instrumentalnymi - chciałbym uniknąć zjawiska "zlewania się" dźwięków w gęstszych momentach. Mile widziana niewąska scena i dobra separacja pomiędzy instrumentami.

Poniżej kilka przykładowych utworów:


Opeth – Ghost of Perditionhttps://www.youtube.com/watch?v=MDBykpSXsSE

Leprous – Stuckhttps://www.youtube.com/watch?v=_7aRAcWhAPk

Haken – In Memoriamhttps://www.youtube.com/watch?v=3NdXqroDz9c

Plini – Selenium Foresthttps://www.youtube.com/watch?v=5fNhD_lP1F4

 

 

Źródła, jakich będę używał to uDAC-3 oraz Oneplus 6.

 

Czytając Audiobudget oraz head-fi rzucili mi się w oczy dwaj kandydaci:
- Tin Audio T2 (~30 $)

- TRN V80 (~25 $)

 

Wątpliwości przy T2 budzą we mnie głosy nt. braku niskich tonów. Z kolei TRN V80 zniechęca małą ilością recenzji (znalazłem jedną-dwie opinie na head-fi + Audiobudget). I tu pytanie do was – na który z nich się zdecydować ? A może w ogóle powinienem szukać innych słuchawek ? Prosiłbym o poradę :).

PS: Jeśli któreś z moich oczekiwań się wzajemnie wyklucza, albo wyraziłem się niejasno, to piszcie. Jestem słuchawkowym laikiem, więc mogłem się tu i ówdzie pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AlojzyKozacki nie mam TRN V80 ale mam doskonałe TinAudio T2 i one rzeczywiście mogą nie spełnić oczekiwań przy tego typu muzyce. Z nimi jest taki myk, że można sobie trochę dodać/regulować ilość basu. Jego ilość zależy od głębokości włożenia słuchawek i stopnia "przysłonięcia" przedniego otworu wentylacyjnego. Ważny jest dobór tipsów i głębokość aplikacji do kanału usznego. Można ten otwór wentylacyjny również zakleić taśmą i tego basu wtedy jest konkretnie. Ogólnie w TinAudio T2 bas jest szybki ale przy "normalnym" użytkowaniu nie ma go zbyt wiele.
Doskonale zaś w tego typu muzyce sprawdzą się (wymienione powyżej) Revonext QT2, które posiadam, bardzo sobie cenie i używam do właśnie tego rodzaju muzyki. Nie mam TRN V80 ale zbierają bardzo dobre recenzje. 
Poniżej możesz sobie zerknąć na ich ocenę/recenzję (z którą się w pełni zgadzam) i recenzję/ocenę TRN V80:
https://primeaudio.org/revonext-qt2-review/
https://primeaudio.org/trn-v80-review/ 


ps. @shaped_noise - zwróć uwagę na te Revonext QT2.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AlojzyKozacki, na poprzedniej stronie napisałem swoje zdanie na temat TRN V80, a widzę że paru wykonawców się u nas zgadza. Kawałki generalnie nie brzmią źle, nim dłużej czegokolwiek słucham na TRNach tym lepiej. Wciąż jednak mid-bass jest dla mnie z lekka przytłaczający. Wygrzewanie trwa... Miałem też okazję słuchać KZ ZS5 (rewizja 2, nie wiem czy przypadkiem nie są bliźniaczo podobne do ZS6 pod względem bebechów). No niestety występuje tam nieprzyjemne kłócie w uchu w związku z peakiem na częstotliwości ~10kHz, ale brzmienie generalnie jest zadowalające. Jest separacja, jest mnóstwo detalu. TRNy biją KZ na głowę pod względem jakości wykonania oraz dostarczonego w komplecie kabla. TRNy są również o wiele wygodniejsze. Generalnie sztuka kompromisów. TIN Hi-Fi T2 brzmią ponoć nieźle, zamówiłem, dam znać jak przyjdą. Sam szukam teraz czegoś Chi-Fi i trochę neutralniejszego niż wymienione tutaj modele. Szczerze mówiąc nie muszą być nawet bardzo tanie.

Edytowane przez cinc
niepotrzebne rzeczy w nawiasie
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum, i od razu chciałbym zadać pytanie, gdyż mam drobny dylemat.

Promocje na Aliexpress skusiły mnie do zakupu dokanałówek. Budżet do 40 $.
Słucham głównie progresywnego metalu, więc oczekiwałbym przede wszystkim precyzyjnego, szybkiego basu, który poradzi sobie z podwójną stopą oraz dostarczy „kopa” przy riffach gitarowych. Słuchawki powinny również sobie radzić z szybkimi, technicznymi przebiegami instrumentalnymi - chciałbym uniknąć zjawiska "zlewania się" dźwięków w gęstszych momentach. Mile widziana niewąska scena i dobra separacja pomiędzy instrumentami.

Poniżej kilka przykładowych utworów:


Opeth – Ghost of Perdition

Leprous – Stuck

Haken – In Memoriam

Plini – Selenium Forest

 

 

Źródła, jakich będę używał to uDAC-3 oraz Oneplus 6.

 

Czytając Audiobudget oraz head-fi rzucili mi się w oczy dwaj kandydaci:
- Tin Audio T2 (~30 $)

- TRN V80 (~25 $)

 

Wątpliwości przy T2 budzą we mnie głosy nt. braku niskich tonów. Z kolei TRN V80 zniechęca małą ilością recenzji (znalazłem jedną-dwie opinie na head-fi + Audiobudget). I tu pytanie do was – na który z nich się zdecydować ? A może w ogóle powinienem szukać innych słuchawek ? Prosiłbym o poradę :).

PS: Jeśli któreś z moich oczekiwań się wzajemnie wyklucza, albo wyraziłem się niejasno, to piszcie. Jestem słuchawkowym laikiem, więc mogłem się tu i ówdzie pomylić.

Opeth lubię i słucham często i gęsto. Do tego progresywne tematy są bardzo moje, mam t2, słucham z Huawei mate 9pro, mimo niemal liniowego brzmienia bardzo lubię je z niektórymi wykonawcami, choć tu już kwestia realizacji dźwięku myślę. Leprous nie znam dobrze, plini właśnie poznałem (dzięki!), oba brzmią bardzo fajnie na tinaudio. Dodam, że np w pineapple thief nie brakuje mi niczego, uwielbiam słuchać tego wykonawcy, zwłaszcza your wilderness, na tym zestawie. Być może to ważne, używam gumek "drzewek", podwójnych. Basu nie ma mega dużo, ale jest go raczej tyle ile trzeba, rzadko mi go brakuje.

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chico99 napisał:

Pany, testował ktoś ten kabelek w wersji MMCX ?

 

https://pl.aliexpress.com/item/-/32856280532.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.330.30453c00rbF7TO

Albo może jakaś sugestia, kabelka mmcx w granicach 15$ ?

Ja kupiłem kabelek mmcx od BigMarasa i jestem zadowolony, kosztował coś koło 7 dyszek.

 

@AlojzyKozacki

Dla mnie T2 są zbyt angażujące do metalu, talerze po kilkunastu minutach zaczynają mocno wiercić ucho (ale może to tylko ja). Wg mnie brak im dociążenia do tego rodzaju muzyki. Co innego V80 - one spisują się dużo lepiej, jest mięcho na dole i pomimo vałkowatego stylu góra nie przeszkadza, ale uważaj na źródło, bo jak będzie za ciepłe, to V80 mogą się zrobić kluchowate. Ja bym na Twoim miejscu zamówił obie pary :D 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chico99 napisał:

 

Faktycznie, @bigmaras ma wszystko. Szukam nie wiadomo gdzie, a mam na miejscu.

Tin T2 są w promocji za stówkę masz kabel mmcx i słuchawki ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6

@cinc

@TempleInDreams

@Najner
 

Dzięki za odpowiedź na moje pytanie ! Choć nie jestem jeszcze zdecydowany, to moja myśl idzie w kierunku TRN V80

Przemawia do mnie ta dość rozrywkowa natura i "efekciarstwo" tych słuchawek, o którym czytam tutaj i na innych forach. Z reguły pewnie będę używał je z telefonem, który ma neutralną charakterystykę. uDAC-3 jest dość ciepłym źródłem, natomiast jeśli będzie mi to przeszkadzało i akurat będę z niego słuchał, to pobawię się wtedy lekko EQ. Jednocześnie, analizując charakterystykę częstotliwościową V80, to wydają się grać troszkę niższą średnicą niż Revonext QT2, jak również mieć troszeczkę bardziej stonowaną górę, na którą niektórzy komentujący pod recenzją QT2 na Audiobudget narzekają. Ta góra przede wszystkim zwróciła moją uwagę, gdyż pamiętam, że np. w KZ ZST bardzo mi doskwierała. 


@Najner W pewnym momencie kusiło mnie kupić obydwa, ale zdecydowałem się jednak na kupno jednych dokanałówek + pchełki (w ramach eksperymentu + do słuchania audiobooków w łóżku), i tutaj pewnie wezmę taniutkie Seahf AWK-F32 ;). Tak w ogóle, wie ktoś, czym się różnią F32 od F32T i F32S ?

@TempleInDreams Plini bardzo polecam. O ile rzadko znajdowałem w solowych dokonaniach gitarowych wirtuozów czegoś dla siebie, tak Plini wyróżnia się tutaj świetnymi kompozycjami, które zawierają masę pięknych harmonii. Nie słychać też tutaj, żeby on i jego gitara miała dominować w muzyce, co jest często bolączką przy takich albumach. Ale może już nie będę offtop-ował :). 

Edytowane przez AlojzyKozacki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności