Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Methuselah napisał:

Awersja do podszywania się pod inne słuchawki, dla mnie skreślone. W tym TRN z pewnością siedzi ktoś kto wcześniej w KZ robił :) Konstrukcja Falcon-C jest ogólnie rewelacyjna, a to w TRN nie jest dokładną kopią. Do sprawdzenia ZS5/ZS6 się zmusiłem jakoś, więc może i z V80 będzie podobnie.

 

Moje zdanie jest "umiarkowane". Myślę, że ani Sennheiser, ani CA, ani Dunu nie tracą na tym nic szczególnego, a wręcz przeciwnie. Pojawiają się ponownie w świadomości. Sam nie wiem, czy nie jest to zaaranżowane w jakimś porozumieniu, bo takowe korporacje na pewno mogą trochę podziałać więcej niż zwykły Kowalski, któremu ukradnie się pomysł (zresztą często zgodnie z prawem), a już w tym samym kraju (Chińskie Dunu i Trn) to tym bardziej.

 

Edit: Złe jest natomiast produkowanie podróbek 1:1.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, requal napisał:

 

Moje zdanie jest "umiarkowane". Myślę, że ani Sennheiser, ani CA, ani Dunu nie tracą na tym nic szczególnego, a wręcz przeciwnie. Pojawiają się ponownie w świadomości. Sam nie wiem, czy nie jest to zaaranżowane w jakimś porozumieniu, bo takowe korporacje na pewno mogą trochę podziałać więcej niż zwykły Kowalski, któremu ukradnie się pomysł (zresztą często zgodnie z prawem), a już w tym samym kraju (Chińskie Dunu i Trn) to tym bardziej.

 

Tak można tłumaczyć, ale to zdecydowanie więcej daje producentom tych podróbek. "ZS6 czyli Andromedy za grosze". W zasadność nie wnikam, po prostu nie lubię korzystać z podróbek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Methuselah napisał:

 

Tak można tłumaczyć, ale to zdecydowanie więcej daje producentom tych podróbek. "ZS6 czyli Andromedy za grosze". W zasadność nie wnikam, po prostu nie lubię korzystać z podróbek.

Możliwe. W zasadzie mogli sobie zrobić inne opakowanie. Osobiście nie mam żadnej afiliacji względem Dunu, żeby chcieć je mieć podrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, requal napisał:

Możliwe. W zasadzie mogli sobie zrobić inne opakowanie. Osobiście nie mam żadnej afiliacji względem Dunu, żeby chcieć je mieć podrobione.

 

Technicznie Falcon-C swoją półkę zamiatają, ogólnie stosunek jakość cena mają świetny. Cholernie dobre słuchawki, wkrótce test wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chico99 napisał:

 

Możesz w dwóch zdaniach, jak sygnatura?

 

V-ka ale można też określać jako U. Bas schodzi nisko, jest szybki, szczegółowy i bardzo kształtny (naprawdę bardzo). Gdy trzeba może mocno uderzać, ale kontrola jest świetna. Środek odsunięty, równy i w zasadzie neutralny, wokale na SpinFitach lekko wysunięte. Wyższa średnica i niższy sopran dość wyraźnie zaznaczone - barwa żeńskich wokali rozjaśniona, ale nie są szczególnie blisko twarzy, mają świetną fakturę i dobrze uczucia oddają. Góra krystaliczna, jasna (błyszcząca, ale nie szklista), świetnie rozciągnięta oraz dość równa w średniej i wyższej części. Scena duża, dobrze napowietrzona, mikrodetale ponad półkę. Rewelacyjne pozycjonowanie "źródeł dźwięku". Krótko: to już duże granie :) Jest muzykalnie, dynamicznie i ekscytująco. Dźwięk można wyraźnie modyfikować tipsami. Muszą jednak trochę pograć (moje mają ponad 500 godz. przegranych), a do tego nie ukryją sybilantów jeżeli zostały zaakcentowane na słabym nagraniu (ale też nie przekazują ich szczególnie ostro - w parze z ocieplonym grajkiem, dźwięk może być gładki i krystaliczny, bez ostrości). No, trzeba lubić jasną górę. Wykonanie pierwsza klasa, wygoda też.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, chico99 napisał:

 

Thx:)

Kupiłeś na ali, czy gdzieś taniej wyrwałeś?

 

Mam prosto od DUNU (tylko VAT opłacałem). Testuję od dobrego pół roku i cały czas sporo frajdy dostarczają. Ogólnie są bardzo uniwersalne, ale metal na nich to bajka dla mnie.

 

Odezwij się do mnie jak coś na priv. Zapytam u DUNU lub Chi z Penon Audio czy coś taniej by się dało.

Edytowane przez Methuselah
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Methuselah napisał:

Mam prosto od DUNU (tylko VAT opłacałem). Testuję od dobrego pół roku i cały czas sporo frajdy dostarczają. Ogólnie są bardzo uniwersalne, ale metal na nich to bajka dla mnie.

 

Odezwij się do mnie na priv. Zapytam u DUNU lub Chi z Penon Audio czy coś taniej by się dało.

Dajcie znać ile te Falcon-C, może się podłączę. Chociaż planowałem zbierać na Ety ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy 219$ to temat do Tanich słuchawek z Chin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Panowie czy 219$ to temat do Tanich słuchawek z Chin?

Tak się nawiązało.. Co podtrzymuje moją hipotezę, że im nie szkodzi to kopiowanie tak bardzo..

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ktoś nowy wejdzie sprawdzi cenę i ucieknie bo pomyśli że sami milionerzy z lotto siedzą na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Panowie czy 219$ to temat do Tanich słuchawek z Chin?

 

3 minuty temu, requal napisał:

Dajcie znać ile te Falcon-C, może się podłączę. Chociaż planowałem zbierać na Ety ;)

 

219 USD na Penon Audio.

 

Tanie nie są, ale mogłyby spokojnie kosztować 300-350 USD, więc małym usprawiedliwieniem jest to, że stosunek cena-jakość jest niezły :)

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieście się do odpowiedniego wątku bo ten zaśmiecacie niewłaściwą treścią

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzylem Trn v80 22,9 i 23,2 ohm, Ed16 23, 24 ohm
Czyli TRN V80 rzeczywiście mają niższą impedancję.
Za to ED16 są blisko tych 25 Ohm-ów, które podaje Penon Audio (wg. Phonograph mają niby 8).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak im pokazało 24ohm, a słuchawki mają trzy przetworniki, to podzielili wynik na trzy i im wyszło 8
Możliw możliw

Sorki za post pod postem, ale na Audiobudget pojawiła się bardzo pozytywna recenzja TRN V80:
https://audiobudget.com/product/TRN/V80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak teraz zauważyłem, że AS10 w KZ Official Store są za 66 USD, a więc jednak mniej niż się obawialiśmy. Mimo wszystko jednak to aż 20 USD więcej w stosunku do ZS10.
https://aliexpress.com/item/32904766928.html?trace=storeDetail2msiteDetail&spm=2114.12010611.8148356.9.5b1a1b040PZHm2

Ostatnio Tapatalk płata mi figle i dubluje posty...spotkał się ktoś z tym? :(

 

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ros napisał:

Możliw możliw emoji28.png

Sorki za post pod postem, ale na Audiobudget pojawiła się bardzo pozytywna recenzja TRN V80:
https://audiobudget.com/product/TRN/V80

Nie chcę siać hajpu, ale jak to mówią kapcie spadają w tej cenie. To co robiło ZS6 albo VivoXe800 (bliżej im do tych realizmem, chciaż względem FLC8s brakuje finezji i swobody) na wysokich te robią na wszystkich pasmach, nie będąc ostrymi i zachowując wyższą czystość. Są natomiast neutralne, albo bliskie tego - bas, średnica i wysokie są równo zaakcentowane i taką mają barwę mniej więcej, co pokazuje się eweidentnie przy niskiej głośności, więc w jakimś sensie mogą być odbierane na mniej angażujące niż Vka. A gdzie stoją w hierarchii ogólnej, to już niech kto inny ocenia, ja tam nie mam takiego rozeznania.

6 godzin temu, Inszy napisał:

Może jak im pokazało 24ohm, a słuchawki mają trzy przetworniki, to podzielili wynik na trzy i im wyszło 8 ;)

 Na logikę to jednak suma, czyli to co podałem, prąd sobie nie wybiera.. :)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności