Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Te Tennmak Turbo Whirlwind  rzeczywiście parę razy były wymieniane w różnych wątkach. Zdaje się, że mają szerokie wyjście i otwierają wysokie tony, polecane były do KZ ES4. Ja się opierałem przed JVC, ale nie słusznie. Bardzo fajnie koncentrują dźwięk. Na pewno warto sprawdzić.

 

Pojawiło się trochę tych słuchawek od Yinyoo itp. Tych TRN v80 pewnie bym nie wziął, gdyby nie aktywność gościa Kopi O Kaya (jakiś PRowiec chyba) na profilu Audiobudget. Prowadził wątek dość dobrze i udostępniał dużo wykresów. Taka miniaturka prowadzenia jak Forresta z wątku Head-Fi o FLC8s jest bardzo korzystna. Ciężko inaczej się zdecydować w tłumie opinii/zasypie nowości

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy "pierwszego świata" - jakie chińskie słuchawki wybrać
Ostatnio rzeczywiście jest jakieś szaleństwo - pojawiły się np. RevoNext QT-3. Mają taką samą konfigurację jak TRN V80 i wg. Phonograph grają jak QT-2, ale z większą ilością szczegółów.

A wracając do tipsów, znalazłem ostatnio coś takiego:
http://symbioeartips.com/
Hybrydy - z zewnątrz silikon a w środku gąbka, jak w Comply. Są 2 wersje (tulejka 3,8 / 4,5 mm), kosztują 15$ za 3 pary, zaś ludzie sobie chwalą. Jest też oczywiście temat na Head-Fi:
https://www.head-fi.org/threads/a-review-of-mandarines-foam-tips.825397/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ros napisał:

Ostatnio rzeczywiście jest jakieś szaleństwo - pojawiły się np. RevoNext QT-3. Mają taką samą konfigurację jak TRN V80 i wg. Phonograph grają jak QT-2, ale z większą ilością szczegółów.

 Nie wiem, czy się zaliczamy do pierwszego świata. Zależy kto jaki wykres przyłoży.
RevoQT-2 to prawdopodobnie są uładzone ZS6 z tymi samymi driverami (może dopracowano je filtrami albo co.. się tam robi ;) ).  @Strong6 jakiś czas temu porównał je z Kztkami. Z wykresu też wyglądały podobnie.
 

31 minut temu, Ros napisał:

A wracając do tipsów, znalazłem ostatnio coś takiego:
http://symbioeartips.com/
Hybrydy - z zewnątrz silikon a w środku gąbka, jak w Comply. Są 2 wersje (tulejka 3,8 / 4,5 mm), kosztują 15$ za 3 pary, zaś ludzie sobie chwalą. Jest też oczywiście temat na Head-Fi:
https://www.head-fi.org/threads/a-review-of-mandarines-foam-tips.825397/

Próbowałem zrobić takie DIY z Comply (których nie cierpię) i wyszło nic dobrego :D Ale kto wie.

 

A tak btw. pojawiły się informacje o armaturach z AS10. Na górę idzie ta sama armatura co w ZS6. Szkoda, że nie śledziłem dokładnie co idzie do jakiego modelu tak poza tym (np w ZSA, ED16). Oczywiście w takim a nie innym zestawieniu może to brzmieć inaczej, ale..
 

5A3BA18D-3F4B-4EEE-BB3F-20D5AC63AE03.jpeg

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ros napisał:

Ok, dzięki za kolejne info. Spiral Dot-y na razie sobie daruję, głównie ze względu na koszt. Myślałem za to o tych (Tennmak Turbo Whirlwind):

https://www.aliexpress.com/item/TENNMAK-18pcs-pack-exclusive-turbo-whirlwind-silicone-eartips-ear-sleeve-ear-pad-ear-tip-earphone-accessory/32808506339.html

Powinny dać radę jako tańszy zamiennik.

 

Jesli to sa te same co mam 

IMAG5990~01.jpg

 

To nie polecam. Ten niebieski srodek jest bardzo sztywny i ciezko o seala skoro tips nie dostosowuje sie do ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli to sa te same co mam 72167735_IMAG599001.thumb.jpg.a4f3f7b0a690e74a2c113df0eb156043.jpg

To nie polecam. Ten niebieski srodek jest bardzo sztywny i ciezko o seala skoro tips nie dostosowuje sie do ucha.

Wydaje mi się, że są 2 wersje tych tipsów:

- jedna firmowana przez Tennmak i sprzedawana w kompletach po 18 szt.

- druga, określana jako "KZ Blue Whirlwind Silicone Eartips", komplet to 3 pary.

I o tych drugich ktoś pisał w wątku o KZ na Head-Fi, że są kiepskie - co pokrywa się z Twoją opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




  A tak btw. pojawiły się informacje o armaturach z AS10. Na górę idzie ta sama armatura co w ZS6. Szkoda, że nie śledziłem dokładnie co idzie do jakiego modelu tak poza tym (np w ZSA, ED16). Oczywiście w takim a nie innym zestawieniu może to brzmieć inaczej, ale..
 
5A3BA18D-3F4B-4EEE-BB3F-20D5AC63AE03.thumb.jpeg.825e3b3ea86270a99dd4baaf763f61e6.jpeg


Ciekawe jak będzie sprawować się ten przetwornik odpowiadający za dół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kordal napisał:


Ciekawe jak będzie sprawować się ten przetwornik odpowiadający za dół.

Haha, pewni są swego:

HTB10A32HQKWBuNjy1zjq6AOypXa0.jpg

 

grafika stąd: https://www.aliexpress.com/item/KZ-AS10-5BA-HIFI-Stereo-In-Ear-Headphone-Headset-5-Balanced-Armature-Driver-Monitor-Earphone-Earbuds/32904137891.html?aff_platform=link-c-tool&cpt=1533214874637&sk=bFBZLvyy&aff_trace_key=2e71b3d778f64e8cb682c19df3419446-153

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę byłoby to nie marketingowe tak zawieść klientów. Sam nie wiem co myśleć :D

Może będą jednak warte coś koło tych 100 usd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się spodziewać że mimo że użyto w nich te same drivery co w starszych w pewnych pasmach to mogą nie być już tak bardzo jazgotliwe dla tych którzy je tak odbierali, bo użyto w nich falowody. A tego Smurfowi Marudzie zawsze w nich brakowało.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem cztero przetwornikowe hybrydy mnożą się jak przez pączkowanie:

https://www.aliexpress.com/store/product/NICEHCK-PHB-EM-023-2BA-2DD-Hybrid-In-Ear-Earphone-HIFI-Monito-Running-Sport-Headset-Earbud/1825606_32898214587.html

Tym razem od NiceHCK, model o uroczej nazwie PHB EM-023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FB gościa od Audiobudget:

 

The new KZ is here, this time equipped with 5 BAs on each side! Unfortunately, since those retail for way over $50, I had to decline the offer to review these, but I can still offer the AudioBudget discounted price, for those who are interested in checking those themselves. Wooeasy offers them for $44 (no mic) and $45 (with mic) for AudioBudget followers.

Same instructions: Click "BUY NOW", write "AudioBudget" in the order's message field, switch to "Other Payments" and then "PLACE ORDER" button (don't pay yet, just cancel the payment when asked to pay). The seller will manually adjust the price for you, then you'll need to pay the discounted price. Be patient, the price adjustment might take some time, but you will be informed via e-mail when it's adjusted.

 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek wydawniczych: ulepszone ZhiYin Z5000 link 5000S

 

Także ten Geek Wold GK3 ma coraz więcej pozytywnych opinii " This is akin to the tuning of the venerable Tin Audio T2 but less than half the price."

 

9 godzin temu, kordal napisał:

Zastanawiam się, czy nie zamówić. Tym bardziej, że kolega właśnie mi powiedział, że jak mi nie podejdą to odkupi ode mnie po tej samej cenie co kupiłem.

Jeśli macie taką umowę, to jedynie zamrażasz kasę. Rzeczy od Wooeasy ostatnio przychodzą mi w 2 tygodnie od zamówienia.
 

Taka uwaga jeszcze odnośnie tych TRN V80, są wrażliwe na impedancję wyjściową. Pomimo tego, że mają same 30Ohm rezystancji, to nie zagrają dobrze na źródłach, gdzie zaleca się 32ohm pomimo, że względnie nie słychać brumu. Dla nich robi to dużą różnicę i adaptery też jakoś nie bardzo pomagają, ani Ifi, ani impedance adapter 75ohm z Penona, wysokie się kaszanią. Tak to się prezentuje u mnie. Im impedancja żródła mniejsza tym grają lepiej. Nie spotkałem się z czymś takim wcześniej, żeby adapter nie pomagał, no ale..

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ros napisał:

A tymczasem cztero przetwornikowe hybrydy mnożą się jak przez pączkowanie:

https://www.aliexpress.com/store/product/NICEHCK-PHB-EM-023-2BA-2DD-Hybrid-In-Ear-Earphone-HIFI-Monito-Running-Sport-Headset-Earbud/1825606_32898214587.html

Tym razem od NiceHCK, model o uroczej nazwie PHB EM-023.

 

Metalowe i kanciate jak ZS6. I tak samo, dla mnie, niewygodne. Krótka, szeroka tulejka. Odpinany MMCX na plus.

Szkoda, przy tej cenie można by się zastanowić.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga jeszcze odnośnie tych TRN V80, są wrażliwe na impedancję wyjściową. Pomimo tego, że mają same 30Ohm rezystancji, to nie zagrają dobrze na źródłach, gdzie zaleca się 32ohm pomimo, że względnie nie słychać brumu.

A one czasem nie mają mniejszej impedancji? Bo w opisie aukcji raz jest 30, a raz 24 Ohm:

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1N.VhkBjTBKNjSZFNq6ysFXXaq.jpg_640x640q90.jpg

 

EDYTA:@requal

Czy dobrze rozumiem, że opisany przez Ciebie problem dotyczy źródeł stacjonarnych? DAP-ów i przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych chyba nie będzie on dotyczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ros napisał:


A one czasem nie mają mniejszej impedancji? Bo w opisie aukcji raz jest 30, a raz 24 Ohm:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1N.VhkBjTBKNjSZFNq6ysFXXaq.jpg_640x640q90.jpg

Cholera je wie. Nie zmierzysz tego chyba jak nie najedziesz miernikiem na drivery. Myślę tak, metodą dedukcji, że mają mniejszą niż Ed16 nawet (8ohm).
Wygląda na to, że da się zmierzyć miernikiem bez rozbierania (zawsze sprawdzałem otwarte). Sprawdzę w domu zatem.

1 godzinę temu, Ros napisał:

EDYTA:@requal

Czy dobrze rozumiem, że opisany przez Ciebie problem dotyczy źródeł stacjonarnych? DAP-ów i przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych chyba nie będzie on dotyczył?

Tak, zarówno z mojego Walnuta F1 jak i Ipoda nano 6g grają bez żadnych dziwolągów na wysokich. Mam wrażenie, że grałyby lepiej nawet z Ipoda ( 2 ohms ), gdyby ten oferował lepszej klasy dźwięk na wyjściu słuchawkowym. Stąd wniosek, że niższa impedancja wyjściowa im służy bardziej.
Gdzieś w komentarzach na Aliexpresie, ktoś narzekał na harszowane (uwielbiam makaronizmy) 2khz i wygląda, że to ten sam problem miał.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, requal napisał:

Z ciekawostek wydawniczych: ulepszone ZhiYin Z5000 link 5000S

 

Także ten Geek Wold GK3 ma coraz więcej pozytywnych opinii " This is akin to the tuning of the venerable Tin Audio T2 but less than half the price."

 

Jeśli macie taką umowę, to jedynie zamrażasz kasę. Rzeczy od Wooeasy ostatnio przychodzą mi w 2 tygodnie od zamówienia.
 

Taka uwaga jeszcze odnośnie tych TRN V80, są wrażliwe na impedancję wyjściową. Pomimo tego, że mają same 30Ohm rezystancji, to nie zagrają dobrze na źródłach, gdzie zaleca się 32ohm pomimo, że względnie nie słychać brumu. Dla nich robi to dużą różnicę i adaptery też jakoś nie bardzo pomagają, ani Ifi, ani impedance adapter 75ohm z Penona, wysokie się kaszanią. Tak to się prezentuje u mnie. Im impedancja żródła mniejsza tym grają lepiej. Nie spotkałem się z czymś takim wcześniej, żeby adapter nie pomagał, no ale..

 

W wolnej chwili parę słów o Geek Wold GK3 napiszę. Naprawdę fajne słuchawki.

 

TRN V80 kompletnie do mnie nie przemawia. Nie lubię budżetowców udających inne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Methuselah napisał:

 

W wolnej chwili parę słów o Geek Wold GK3 napiszę. Naprawdę fajne słuchawki.

 

TRN V80 kompletnie do mnie nie przemawia. Nie lubię budżetowców udających inne słuchawki.

Daj znać o GW GK3!

 

Słuchałeś, czy tylko awersja do kopii muszli ala Falcon-C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, requal napisał:

Daj znać o GW GK3!

 

Słuchałeś, czy tylko awersja do kopii muszli ala Falcon-C?

 

Parę od razu mogę słów o GK3 wrzucić:

- nie ma tłuczenia średnim i wyższym basem, czego się obawiałem, ale subbas jest solidnie podbity, chociaż zejście nie powala

- środek odsunięty, ale nie jest przesadnie dociążony, na szczegółowość i powalającą szybkość nie ma też co liczyć

- górna średnica wyraźnie zaakcentowana. Naprawdę dobrze prezentują się żeńskie wokale i to nie tylko na tle modeli z tej półki

- rozciągnięcie góry lepsze niż myślałem, ale jest kompletnie nieagresywna i stanowi tło

- i ogólne: scena nawet szeroka, ale bez dużej głębi, nie akcentują sybilantów i nie ma ostrości, nieźle zestrojony bas robi robotę

 

Gdyby GK3 kosztowały 40 USD, to IMHO też byłyby warte za ten bas i żeńskie wokale.

 

Awersja do podszywania się pod inne słuchawki, dla mnie skreślone. W tym TRN z pewnością siedzi ktoś kto wcześniej w KZ robił :) Konstrukcja Falcon-C jest ogólnie rewelacyjna, a to w TRN nie jest dokładną kopią. Do sprawdzenia ZS5/ZS6 się zmusiłem jakoś, więc może i z V80 będzie podobnie.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności