Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Perul napisał:

A jaka jest średnica tulejki?

 

Tulejka 3,8mm, kołnierz 4,8mm.

 

 

foto.jpg

 

 

Więc, wąska i stosunkowo długa. Konstrukcja typowo dla mnie.

Stokowe tipsy, całkiem ok.

40$ bym może i nie dał, choć wśród chińskich doków, wyraźnie się wyróżniają. Ja kupiłem za 20$ i w tej cenie to prawdziwa okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem metalicznego nalotu na średnicy.
W opisie, "bas zrównoważony i kontrolowany", hmm ...
Jest w kupie i nie wylewa się na średnicę, schodzi nisko i może się podobać ale aż tak bym tego nie ujął, jak autor w opisie. Może mam dynamiki niewygrzane.
Dzięki za info. Ogólnie rozrywkowe granie, gdzieś na poziomie TRN V20?
A ta średnica tulejki jest taka jak w Shure / Westone czy jednak większa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ros napisał:

Dzięki za info. Ogólnie rozrywkowe granie, gdzieś na poziomie TRN V20?
A ta średnica tulejki jest taka jak w Shure / Westone czy jednak większa?

 

Ciężko to ująć. Tych doków mam sporo i przerzuciłem jeszcze więcej. Często bywa, że po założeniu, zaczynają się kombinacje. Kabelek, tipsy, seal, ergonomia, samo granie, czyli brak spójności, mocno podbite pasma, buła, za ciemnie, za jasne itd, itp.

W wypadku tych doków wszystko jest poprawne i produkt w tej cenie w zasadzie kompletny, niczego nie trzeba zamieniać.

 

Nie wiem jaka jest w Shure / Westone, nie mierzyłem.

 

 

MDK-ESS ASY to all-rounder-y spokojnie je można tak sklasyfikować.

 

I wiem już dlaczego zapłaciłem tylko, 20$. Mam OEM-wą wersję pod nazwą Yinyoo Bellsing, która jest bez ładnego pudełeczka i może czegoś tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chico99 napisał:

 

Tulejka 3,8mm, kołnierz 4,8mm.

 

 

foto.jpg

To jest ten metaliczny nalot na średnicy? ;)

Napiszę o komentarzach w recenzji na audiobudget. Ludzie tam piszą, że pasmo przenoszenia jest płaskie. Niby jest, ale nie jest. Te wykresy na Audio Budget i Phonograph  są nieskompensowane, więc idealnie nie powinny być płaskie. Np. Yinyo Pro/Nicehck Bro/BGVP są na wykresie płaskie od 2k-4k. W praktyce powinna tam być górka jak w prawie każdych innych słuchawkach. Bez niej są zamulone. Jak jest z tymi? Nie mają za dużo środka z okolicy 1khz?

Ogłoszenie za $20
 

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rhalf napisał:

Jak jest z tymi? Nie mają za dużo środka z okolicy 1khz?

 

Nic takiego nie słyszałem.

Urzekły mnie w nich przede wszystkim, może trochę wypchnięte, ale ciepłe i przyjemne wokale. Lepszych w chińskich dokach nie słyszałem.

Szukałem jakieś dokanałowej alternatywy, na upały, dla moich AQ Nighthawk i przez przypadek znalazłem.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tulejki w tych MDK / Yinyoo...
Zmierzyłem dzisiaj tulejkę w moich Audeo, która jest nieco grubsza niż w Shure'ach, i wynik to 4 mm.
Wychodzi zatem, że tipsy od Shure / Westone (np. Startips) powinny pasować bezproblemu.

Na koniec pytanie do właścicieli ED16...
W opiniach i recenzjach przewija się stwierdzenie, że w porównaniu do innych modeli KZ są zbalansowane.
Jak jest w nich w takim razie z basem? Jest go mało, dużo czy w sam raz? I jak głęboko schodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6

31 minut temu, Ros napisał:

Na koniec pytanie do właścicieli ED16...
W opiniach i recenzjach przewija się stwierdzenie, że w porównaniu do innych modeli KZ są zbalansowane.
Jak jest w nich w takim razie z basem? Jest go mało, dużo czy w sam raz? I jak głęboko schodzi?


"Zbalansowane" - z tego co widzę, zazwyczaj rozumieją jako nie nachodzące pasma/dobrze rozłożone. Basu nie brakuje w  żadnym wypadku w całym zakresie. Dla mnie w sam raz. Chociaż dla niektórych będzie go dużo. W ZS10/ES4 było go za dużo (w szczególności wyższego)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ED16 jest "zbalansowane" względem takiej definicji: "Balance being defined as the relative loudness of the upper and lower half of the audio spectrum where neutral implies equal energy at all frequencies along the way."
Grają V, może niezbyt dużą.

 

 

Odebrałem TRN V80 i jestem pod wielkim wrażeniem. Na ten moment to bardzo czyste granie, z większą masą na basie niż ZS6, co jest trochę przytłaczające w połączeniu z dużą dynamiką, ale może zejdzie w trakcie wygrzewania, stereofonia/holografia na poziomie ZS6, scena niższa niż ED16 i ZS6. Zdecydowanie równiejsze granie niż ED16, wokale nie są cofnięte raczej w ogóle. Nie są ostre, detal na poziomie ZS6. Będą się podobać :)
Budowa bardzo dobre materiały (przypominają ceramikę z zewnątrz), słuchawki siedzą o wiele lepiej niż jakiekolwiek KZ, są malutkie.

trnv80_n.jpg

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, demolka napisał:

Kiedyś kupiłem do słuchania w pociągu BossHifi B6. Bardzo fajne słuchawki przenośne przy połączeniu z AQ DragonFly. W domu niesprawdzają się zbytnio przez zbyt duży bas, ale przy hałasie z otoczenia jest fajnie :)

 

Ale to już do tematu Droższe chińskie słuchawki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się prezentuje względem ZS6. Komfort pomimo szerokiej tulejki jest wysoki dla mnie, większy niż ED16 nawet.

t400a.jpg

t4002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chico99 napisał:

 

Dzięki, pod tym kątem, moje uszy by je zaakceptowały.:)

Dobrze, że tulejka jest w miarę wysoka.

@requal

ile dałeś?

Ja mam TRN V20 i tam też jest taka 'wysoka' tulejka co mimo jej szerokosci znacznie poprawia wygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 98,77 PLN, wpisałem do Wooeasy i NiceHCK (przez omyłkę)  "audiobudget" i oferowali zbliżone kwoty.
Tutaj są kupony na 25 USD. http://www.thephonograph.net/trn-v80-review/

Recka daje im 8/8/8  moim zdaniem pomyłka wzgędem KZtek 9/9/9.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, donpedro1979 napisał:

Ja mam TRN V20 i tam też jest taka 'wysoka' tulejka co mimo jej szerokosci znacznie poprawia wygodę

 

Zgadza się, też je mam.

1 minutę temu, requal napisał:

Zapłaciłem 98,77 PLN, wpisałem do Wooeasy i NiceHCK (przez omyłkę)  "audiobudget" i oferowali zbliżone kwoty.
Tutaj są kupony na 25 USD. http://www.thephonograph.net/trn-v80-review/

 

No jak stówka to spoko. Na ali widziałem za 40$, a to już tak sobie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 98,77 PLN, wpisałem do Wooeasy i NiceHCK (przez omyłkę)  "audiobudget" i oferowali zbliżone kwoty.
Tutaj są kupony na 25 USD. http://www.thephonograph.net/trn-v80-review/
Recka daje im 8/8/8  moim zdaniem pomyłka wzgędem KZtek 9/9/9.
 
 
To kiedy robisz porównanie do KZ-ów?

P.S. 25 dolarów to jest świetna cena... A już miałem brać ED16 i teraz znowu mam zagwostkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ED16 też są bardzo dobre, ale wokale, czystość i detal będą lepsze w TRN V80 (nie tracąc nic w zasadzie.. nie wiem jeszcze jak ten bas, jak zejdzie z niego jeszcze trochę tej "mechaniki" to będzie konkret)


Edit:
Posłuchałem sobie po powrocie do domu z ciekawości utworów w których wiem, że mogą się pojawiać sybilanty na słuchawkach - to był zarzut z ThePhonograph i nie słyszę tego, w każdym razem w porównaniu z KZtkami nie wyróżniają się negatywnie niczym. FLC8s grają trochę swobodniej (akustyczniej) i te wybrzmienia się nie przeciągają - rzeczywiście idzie docenić wyszukanie ich strojenia.

Bas już gra normalnie (ale trochę masywniej niż KZ ZS6/ED16). Nic mu nie dolega. Jak kto ma chęć, to polecam.
Dzięki nim chyba podaruję sobie na jakiś czas zakupy. Niechże powyłażą te Tinaudio t3 itp, może będzie w czym wybierać znowu :)

 

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ros napisał:

Dzięki za opis swoich wrażeń - właściwie przekonał mnie do kupna. Innym też się na pewno przyda.

Daj znać jak przyjdą. Będzie kolejna opinia.

 

Żeby dodać łyżki dzięgciu, to muszę przyznać, że jest coś sporadycznie pojawiającego się na tych wysokich co za wolno wybrzmiewa i jest pogrubione. Dziś jednak wszystko mnie męczy i nawet nie za bardzo się kleję do słuchania. Upały dają znać.

...

Sam nie wiem, to chyba jednak na moim sprzęcie stacjonarnym (+Ifi IEMatch) się tylko tak objawia tym "zgrubieniem".

...

Sorki za takie pisanie ad hoc, to IFi najwyraźniej się nie zgrywa dobrze z nimi. Nie mam żadnych negatywnych wrażeń z właściwą impedancją.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Daj znać jak przyjdą. Będzie kolejna opinia.

Spoko, na razie czekam na wypłatę A w tzw. międzyczasie chyba założę konto na Revolut.

Mam jeszcze jedno pytanie - na jakim kablu i tipsach ich słuchasz? Na standardowych czy też jakiś innych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ros napisał:

Spoko, na razie czekam na wypłatę emoji4.png
Mam jeszcze jedno pytanie - na jakim kablu i tipsach ich słuchasz? Na standardowych czy też jakiś innych?

Zarzuciłem od razu JVC SpiralDoty i kabel KZ Braided cable (grają teraz z tym "For ZS6ZS5ZS3" ), ale głównie w celu porównania z KZtkami (a mam ich 2 sztuki), w wolnej chwili spróbuję też stockowych. Załączone silikony wydały mi się twardawe, więc nawet ich nie ruszałem - szybko się człowiek przyzwyczaja do dobrego :) Odnośnie kabelków trafiłem ostatnio na post gościa z forum  Head-Fi, który pomierzył wszystkie te popularne przewody do KZtek i ten "braided" jest wg. niego całkiem całkiem, tylko ponoć zielenieje po jakimś czasie. Zobaczymy. Najlepszy jak na razie z tych co brałem od KZ, tyle że koniecznie wymaga wycięcia tych drutów przy wtykach, bo się nie daje go ukształtować w dobry sposób.

 

(38) kz plated (6cords,white,metal).........................430 average (many tested, love its green patina)
38 (great value, turns green soon)
https://www.head-fi.org/threads/knowledge-zenith-kz-impressions-thread.698148/page-1785#post-13964853

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za kolejne info. Spiral Dot-y na razie sobie daruję, głównie ze względu na koszt. Myślałem za to o tych (Tennmak Turbo Whirlwind):

https://www.aliexpress.com/item/TENNMAK-18pcs-pack-exclusive-turbo-whirlwind-silicone-eartips-ear-sleeve-ear-pad-ear-tip-earphone-accessory/32808506339.html

Powinny dać radę jako tańszy zamiennik.

 

A propos Head-fi, to znalazłem informację o kolejnym modelu - BQEYZ K2. Nazwa mało seksowna, ale podobno grają jak dziecko ze związku ZS6 i Tin Audio T2 Pierwsze wrażenia tutaj:

https://www.head-fi.org/threads/chinese-asian-brand-info-thread-portable-headphones-and-iems.820747/page-1116#post-14374004

Ten sam gość zwraca także uwagę na 2 mało spotykane w tej klasie cenowej rozwiązania:

- kołnierz z miedzi mający eliminować niechciane wibracje / opory,

- tłumik drgań na końcu tulejek, w której jest umieszczona armatora (rozwiązanie stosowane w drogich słuchawkach, np. CIEM-ach).

Więcej można poczytać tutaj:

https://www.head-fi.org/threads/chinese-asian-brand-info-thread-portable-headphones-and-iems.820747/page-1127#post-14396333

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności