Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się spierał :) Mam prawo do swojego odbioru - ZS6 to też słuchawki mocno hejtowane, a ja je cenie. Zobaczymy może jest tak jak mówisz z osłuchaniem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mnie kto pytał (np. hobbysta w tym temacie w szczególności), czy warto brać np. FLC8 względem innych tanich słuchawek, to stwierdzam, że warto :) Może to da jaśniejsze wrażenie. Za dużo się pompuje moim zdaniem jednak emocji w to wszystko (tak samo np. z dacami, opampami, etc.). Pozdrawiam :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Yolocaust napisał:

Od Wooeasy z tych co zamawiałem "gorący Bubel Douszne Polecam" też mi najszybciej przychodziły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, requal napisał:

Względem ZS6 ze sreberkiem mają taką sobie separację (przez to też holografię), matową barwę, brak lśnienia na wysokich, ale cała kultura jest po ich stronie. Ustawiłem je tak by przypominały sygnaturę Kztek i trzeba powiedzieć, że ogólnie są lepsze, to nie ulega wątpliwości.

 

6 godzin temu, Inszy napisał:

A to akurat dziwne. FLC mają taką sobie separację i matową barwę? O ile KZ są dość jazgotliwe, więc można powiedzieć, że mają "więcej lśnienia", choć filtrami można podbić górę FLC, to o separacji z FLC mogą sobie pomarzyć.

Może z torem się nie zgrywają, albo jakieś dziwne ustawienie filtrów mają? W każdym razie dziwne...

 

Mam flc8s, co prawda na srebrze. Ustawienie gray/red/gold.

Mam też ZS6 i ZS10.

I przy bezpośrednim porównaniu tych doków jest przepaść.

W każdej kategorii, niezależnie od rodzaju źródła i gatunku

muzyki, czy rodzaju materiału.

Co nie nie znaczy, że zs10 grają źle. Słucham ich też, krótko

jednak, bo moje uszy nie do końca je trawią.

 

Panuje klimat mundialowy, więc się pokuszę o takie porównanie.

Odsłuch FLC8s i KZ ZS10 to gra dwóch drużyn piłkarskich.

FLC8s to zespół poukładany, zgrany, rozumiejący się na boisku,

z dobrą atmosferą, klasowymi piłkarzami, świetnym trenerem z

mądrą i przemyślaną taktyką i strategią gry.

KZ ZS10, czy tam ZS6 to drużyna mało spójna, zestawiona trochę

przypadkowo, mająca dobrych zawodników ale tez i słabych,

niesprawdzonych, nierówna, mająca przebłyski talentu ale też i 

zagrania poniżej krytyki, z trenerem nie mającym do końca pomysłu

na grę oraz jej koncepcję.

Wynik spotkania takich dwóch drużyn nie jest chyba trudny do przewidzenia.

Chociaż to piłka nożna, jest okrągła, a bramki są dwie ...

Czasem słabszej drużynie dopisze szczęście i wygra jeden mecz.

Ale turniej to weryfikuje i mistrzem zawsze jest najlepszy.:D

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ok. W zasadzie zgoda :) Masz je na srebrze, to nie wątpię, że one mają o wieelee większy potencjał na nim, nawet na tym od KZ  silver plated było już o niebo lepiej. ZS10 absolutnie nie ma co porównywać, chociaż.. też mają fajne przebłyski, tj napisałeś, ale wg. mnie ZS6 też je łykają. Z ZS6 natomiast w takim jak podałem zestawieniu FLC wychodzi, tak że jest kulturalniej, ale w jakimś sensie mniej efektownie, zwłaszcza separacja/holografia na której 6tki robią lepsze wrażenie. FLC8 tuning black, red, gold

Edit: Chociaż jak się tak zastanowie.. no nie wiem, aż tak żle jak z tą drużyną piłkarską Polski to nie jest :D to są mniejsze różnice :D

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze tak, może się ktoś zgodzi, może nie, żeby przebić definitywnie tanie słuchawki z Chin trzeba mieć w portfelu coś koło kafla. Słabo? Nię sondzem ;) I myślę, że to co KZ narobiły na rynku i co się teraz kupuje za 100 zł to przepaść względem tego, co kiedyś kupowało się za te pieniądze. Popracują jeszcze trochę nad koherencją (a w zasadzie widać, że już robią to pełną parą - ES4 i ED16) i myślę, że za jakiś czas mogą namieszać jeszcze mocniej. Dlatego czekam nowych modeli :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest nie gotówka, ale wymóg "definitywnego przebicia". Niestety, ale niezależnie od produktu, wzrost jakości nie jest proporcjonalny do wzrostu ceny. Właściwie, to krzywa dąży do zera, bo w wyższych pułapach należy dokładać coraz więcej, za coraz mniejsze skoki jakościowe.

Szczególnie, że np. pod względem natężenia basu znam wiele doków za stówę, które gonią niejedne słuchawki za trzy tysiące. Oczywiście mogę dobrać drogie doki, które pod względem dołu zmiażdżą te budżetówki, ale już pierwsza grupa dowodzi, że nie będzie, przebicia pod każdym względem.

 

Z drugiej strony, spytaj np. fana Audeo czy jakiekolwiek chińczyki poniżej tysiaka im podskoczą. Pewnie najczęstszą reakcją będzie pogardliwe prychnięcie. A przecież można je było kupić w sklepie poniżej 300 złociszy. Ekwiwalent z Chin? Okolice 400 dolarów, tak więc niezbyt budżetowo.

Tak więc nie jest kwestią to, czy jest jakieś "definitywne przebicie", a to czy po prostu dane słuchawki nam odpowiadają, niezależnie od ich ceny :) 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to lubię tak pomęczyć, więc proszę mi wybaczyć. To nie tak, że tylko ten niedobry bas się wyróżnia, czasem coś innego, co w sumie ciężko czasem określić np. w Remaxach 800md dla mnie : realizm/naturalność. Audeo kojarzą mi się ze specyficznym graniem (ale nie znam ich), więc ten argument można stosować i do tanich chinoli. Definitywne przebicie można oczywiście znaleźć i w jakimś sensie każdy go poszukuje ze zmianą kolejnych modeli - kwestia ta rozstrzygana jest moim zdaniem na styku jednego z drugim, a preferencje to taka podstawa na jakiej się to rozstrzyga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remaxy i realizm oraz naturalność? ;) 

Nie żeby to były słabe słuchawki, z tego co kojarzę, byłem ich pierwszym posiadaczem w Polsce i mocno chwaliłem, ale akurat tych dwóch przymiotników bym nie użył :D Tu wspomniane Audeo już by były bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na kanwie Twojej opinii je kupiłem, w zasadzie nie uczestnicząc w dyskusji, ale było w nich coś unikalnego (wcale nie chodziło o niekłujące armatury ;) )- teraz już nie porównam, bo poszły w świat. Any way, chodzi mi o to, że do pewnego czasu/przełomu trzeba by uznawać słuchawki za konkurujące, mniej lub bardziej. Jeden względem swoich preferencji złapie "to" w tym wypadku na modelu za 300 zł typu Audeo i  też nie ma się z czym w sumie nie zgadzać, kto inny może gdzie indziej.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chico99 napisał:

 

 

Mam flc8s, co prawda na srebrze. Ustawienie gray/red/gold.

Mam też ZS6 i ZS10.

I przy bezpośrednim porównaniu tych doków jest przepaść.

W każdej kategorii, niezależnie od rodzaju źródła i gatunku

muzyki, czy rodzaju materiału.

Co nie nie znaczy, że zs10 grają źle. Słucham ich też, krótko

jednak, bo moje uszy nie do końca je trawią.

 

Panuje klimat mundialowy, więc się pokuszę o takie porównanie.

Odsłuch FLC8s i KZ ZS10 to gra dwóch drużyn piłkarskich.

FLC8s to zespół poukładany, zgrany, rozumiejący się na boisku,

z dobrą atmosferą, klasowymi piłkarzami, świetnym trenerem z

mądrą i przemyślaną taktyką i strategią gry.

KZ ZS10, czy tam ZS6 to drużyna mało spójna, zestawiona trochę

przypadkowo, mająca dobrych zawodników ale tez i słabych,

niesprawdzonych, nierówna, mająca przebłyski talentu ale też i 

zagrania poniżej krytyki, z trenerem nie mającym do końca pomysłu

na grę oraz jej koncepcję.

Wynik spotkania takich dwóch drużyn nie jest chyba trudny do przewidzenia.

Chociaż to piłka nożna, jest okrągła, a bramki są dwie ...

Czasem słabszej drużynie dopisze szczęście i wygra jeden mecz.

Ale turniej to weryfikuje i mistrzem zawsze jest najlepszy.:D

 

 

Chorwacja vs Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, donpedro1979 said:

Używam takiego samego zestawu :)

Choć SpiralDoty wydają się trochę 'za krótkie/za niskie'

Miałem ten sam problem, więc zamówiłem zestaw NewBee z gumkami i piankami, które są trochę dłuższe od stockowych tipsów. Czekam też na dostawę o-ringów do klawiatury, żeby jeszcze trochę te tipsy "wydłużyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły moje ES4. Rzeczywiście to uładzona wersja ZS10 z poprawionym komfortem. Ze zmniejszeniem ilości armatur, obniżyło się wrażenie stereofonii i szybkości (tak odbieram z pamięci, nie 1:1), ale przestały też tak męczyć. Porównując wykresy widać wszystkie zmiany - obniżono wybijanie na zakresie 2-5khz i wywalono falki ~7khz i ~9khz. Długodystansowo raczej korzystniejszy model.
 

7 godzin temu, ichris napisał:

Może ktoś miałby do sprzedania spiral doty w rozmiarze M i MS? Chętnie kupiłbym po 1 parze... 

Wziąłem na próbę i czekam na przesyłkę. Jeśli okażą się dźwiękowo rzeczywiście "Comply"  wśród silikonów, to z chęcią odsprzedam. Aha. Tyle, że zamówiłem ML, więc nie wiem.. :D

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności