Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.05.2018 o 21:37, strong6 napisał:

:)
Przekonałeś mnie @Inszy , tzn wyj***łem do kosza wszystkie doki z mojej chińskiej "pseudo kolekcji".  Wszystkie, bez wyjątku. Wszystkie łupały basem lub świdrowały jazgotliwą górą.
Uff ;)

Czy nikt tu z zebranych nie woli tanich pchełek od tanich doków ? ?

Ok, pchełki bywają często ergonomicznie kłopotliwe, jak ktoś ma małe „komory małżowinowe”. Izolacja od otoczenia oczywiście też do luftu … ale reszta ? ?

Basu mniej, ale (podkreślam w tanich chińskich) za to IMO bardziej naturalny niż w dokanałowych taniznach. Uważam, że w tym segmencie sporo pchełek robi większości doków z czterech liter (jak to mawiał klasyk) – „jesień średniowiecza” ? Headroom MS16 czy nawet takie VE Monk Plus po prosto wg mnie bardziej przypominają dźwiękowo pełnowymiarowe słuchafony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

No jak nikt? ;)

 

 

Tak, wiem :)To była mała prowokacja z mojej strony, czy ktoś ze zgromadzonych w wątku ogólnym tanich słuchawek z Chin podziela moje spostrzeżenia.  Pozdrawiam wszystkich fanów wszelakich Czajna-maluchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień testów ED15.

Zmiana gumki na taką z węższą tulejką chwycił nieco bas za twarz. Nadal jest go dużo ale brzmienie sprawia wrażenie bardziej poukładanego.

Zdecydowanie bardziej mi się podobają. Stockowe gumki imo się do nich nie nadają. Czekam jeszcze na pianki snabb i zobaczę jak na nich sobie radzą.

EDIT: czekam na M0 i jestem bardzo ciekaw jak grajek ogarnie basowy charakter ED15.  X3MKII chyba nie do końca sobie poradził. 

Edytowane przez Binambik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Binambik napisał:

Drugi dzień testów ED15.

Zmiana gumki na taką z węższą tulejką chwycił nieco bas za twarz. Nadal jest go dużo ale brzmienie sprawia wrażenie bardziej poukładanego.

Zdecydowanie bardziej mi się podobają. Stockowe gumki imo się do nich nie nadają. Czekam jeszcze na pianki snabb i zobaczę jak na nich sobie radzą.

EDIT: czekam na M0 i jestem bardzo ciekaw jak grajek ogarnie basowy charakter ED15.  X3MKII chyba nie do końca sobie poradził. 

Wątpię, że to wina grajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To garść impresji (i "ranking") moich ulubionych ch-iem'ów. Zawiera to co umiem wyłapać i opisać. Nie czekam na ZS10, bo będzie znów rozważanie od początku, a to już znam. Najwyżej dodam Ps.


Nr. 1. KZ ZS6 + srebro KZ (tipsy KZ star) - rozjaśnione lub neutralne (pogranicze), lekko cofnięte średnie,

Scena: Ogromna (jak na doki) wzdłuż i wszerz - wrażenie, jak w otwartych nausznikach, b. dobra holografia i separacja, dźwięki potrafią dawać wrażenie oderwania od słuchawek przy dobrej synergii,

Dynamika: Dobra

Bas: Ilościowo dużo, zejście dobre ("do piekła"), wyższy słabszy, textura ok, kontrola ok, przy gorszych połączeniach może być twardawy i płaski

Średnica: Lekko cofnięta, damskie i męskie czytelne (wiadomo o co chodzi artyście)

Wysokie: Angażujące, dźwięczne, jest mikro-detal,

Synergia: Wybredne co do źródła, "Mr.Jeckyl and Mr. Hyde". Raczej lepiej grają z jaśniejszych i chłodniejszych źródeł. Z ciepłych dobrej klasy. Jeśli coś jest nie tak, są jazgotliwe/sykliwe i wyciągają sybilanty.

****Jeśli ktoś ma w kolekcji opki takie jak muses 01 (podbija skraje i daje wrażenie oderwania dźwięków) lub lme49860 (świetnie tonizuje skraje i czyni przejrzysto-jasnymi - jest to na ten moment moje ulubione połączenie) to polecam z własnego doświadczenia wrzucić do ampa na próbę. Prawdopodbnie dobre połączenie może dać lme49990, ale tego nieopacznie się kiedyś pozbyłem.***

 

Nr. 2a. Remax 800MD (tipsy KZ star) -  przyciemnione, średnicowe

Scena: Dość głęboka i dość szeroka, holografia ok, 

Dynamika: Średnia

Bas: Dociążony, chociaż czasami miękkawy, ilościowo ok, drobne braki w zejściu, dobra tekstura,

Średnica: Wydaje się dość bogata, dojrzała i naturalna, damskie wokale angażujące, męskie - słabe

Wysokie: Trochę cofnięte, mało lśniące

Synergia: Mam wrażenie, że ciężko znaleźć gatunek muzyki idealny dla nich.


Nr. 2b. CBAOOO IE800 (tipsy KZ star) - analogowe, równe

Scena: wysokość średnia, dość głębokie, ale są braki holografii i planktonu,

Dynamika: ok

Bas: zróżnicowany,  akuratny (ani za miękki, ani za twardy), dobrze kontrolowany, potrafi też zejść dość nisko

Średnica: męskie wokale super, damskie - ~~ok,

Wysokie: dość dobre, czytelne, podświetlone

Synergia: Grają dobrze z ciepłych źródeł, wydają się dość uniwersalne

 

Nr. 3. Timmkoo C630 (stockowe tipsy) - neutralne, równe

Scena: Dość wysoka i szeroka, ale płytka (braki głębi), holografia dobra, ogólnie sprawiają na mnie wrażenie niedociążonych

Dynamika: Dynamiczne / wibrujące

Bas: ilościowo ok, textura ok, słabszy wyższy, braki dociążenia

Średnica: niby chcą angażować ale.. np. wokale jednak nie powodują przykucia zbytnio uwagi (znów za lekkie)

Wysokie: Dają mikro-detal, ale.. nie potrafią porwać

Synergia: Grają dobrze z ciepłych źródeł, wydają się dość uniwersalne.
 

Mam lub miałem jeszcze takie, ale nie wróciłbym do nich ostatecznie, a jeszcze gorzej z klasyfikacją:

Zhiyin Z5000, Xiaomi Hybrid Pro HD, Memt X5, Vivo XE800, Bosshifi B3, Uiisii Hm7,  KZ ZSE,  KZ ATE-s,  KZ EDR 

 

Edytowane przez requal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-glos z boku:
dobra robota, szacun.
-glos z dolu:
kolejny zbieracz smieci, a patrzac na " Mam lub miałem jeszcze takie .... " mozesz wrecz budzic obrzydzenie, wiecej juz nie kupuj bo i tak nie poznasz co to szlachetny dzwiek,
-glos z drugiego boku:
jakiekolwiek KZ nie powinny byc na pierwszym miejscu, nie kupuj ordynarnych podrobek IE800, zreszta te KZ ZS6 to tez podroby CA,
-glos z gory:
do tanich sluchawek z Chin nie uzywaj gumek kz starline, kup do dokow za 10$ gumki za 20$, uszy wtedy nie bola
-glos spod ziemi:
nawet nie zartuj, ze Twoim marzeniem sa KZ60 :P, zweryfikuj swoje dazenia

ps. pozdrawiam, wasz staly czytelnik ;)

Edytowane przez Primek
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

To garść impresji (i "ranking") moich ulubionych ch-iem'ów. Zawiera to co umiem wyłapać i opisać. Nie czekam na ZS10, bo będzie znów rozważanie od początku, a to już znam. Najwyżej dodam Ps.


Nr. 1. KZ ZS6 + srebro KZ (tipsy KZ star) - rozjaśnione lub neutralne (pogranicze), lekko cofnięte średnie,

Scena: Ogromna (jak na doki) wzdłuż i wszerz - wrażenie, jak w otwartych nausznikach, b. dobra holografia i separacja, dźwięki potrafią dawać wrażenie oderwania od słuchawek przy dobrej synergii,

Dynamika: Dobra

Bas: Ilościowo dużo, zejście dobre ("do piekła"), wyższy słabszy, textura ok, kontrola ok, przy gorszych połączeniach może być twardawy i płaski

Średnica: Lekko cofnięta, damskie i męskie czytelne (wiadomo o co chodzi artyście)

Wysokie: Angażujące, dźwięczne, jest mikro-detal,

Synergia: Wybredne co do źródła, "Mr.Jeckyl and Mr. Hyde". Raczej lepiej grają z jaśniejszych i chłodniejszych źródeł. Z ciepłych dobrej klasy. Jeśli coś jest nie tak, są jazgotliwe/sykliwe i wyciągają sybilanty

 

Nr. 2a. Remax 800MD (tipsy KZ star) -  przyciemnione, średnicowe

Scena: Dość głęboka i dość szeroka, holografia ok, 

Dynamika: Średnia

Bas: Dociążony, chociaż czasami miękkawy, ilościowo ok, drobne braki w zejściu, dobra tekstura,

Średnica: Wydaje się dość bogata, dojrzała i naturalna, damskie wokale angażujące, męskie - słabe

Wysokie: Trochę cofnięte, mało lśniące

Synergia: Mam wrażenie, że ciężko znaleźć gatunek muzyki idealny dla nich.


Nr. 2b. CBAOOO IE800 (tipsy KZ star) - analogowe, równe

Scena: wysokość średnia, dość głębokie, ale są braki holografii i planktonu,

Dynamika: ok

Bas: zróżnicowany,  akuratny (ani za miękki, ani za twardy), dobrze kontrolowany, potrafi też zejść dość nisko

Średnica: męskie wokale super, damskie - ~~ok,

Wysokie: dość dobre, czytelne, podświetlone

Synergia: Grają dobrze z ciepłych źródeł, wydają się dość uniwersalne

 

Nr. 3. Timmkoo C630 (stockowe tipsy) - neutralne, równe

Scena: Dość wysoka i szeroka, ale płytka (braki głębi), holografia dobra, ogólnie sprawiają na mnie wrażenie niedociążonych

Dynamika: Dynamiczne / wibrujące

Bas: ilościowo ok, textura ok, słabszy wyższy, braki dociążenia

Średnica: niby chcą angażować ale.. np. wokale jednak nie powodują przykucia zbytnio uwagi (znów za lekkie)

Wysokie: Dają mikro-detal, ale.. nie potrafią porwać

Synergia: Grają dobrze z ciepłych źródeł, wydają się dość uniwersalne.
 

Mam lub miałem jeszcze takie, ale nie wróciłbym do nich ostatecznie, a jeszcze gorzej z klasyfikacją:

Zhiyin Z5000, Xiaomi Hybrid Pro HD, Memt X5, Vivo XE800, Bosshifi B3, Uiisii Hm7,  KZ ZSE,  KZ ATE-s,  KZ EDR 

 

Jeżeli takie zestawienie ma pomóc warto obrać jakieś słuchawki za referencje, najlepiej te najbardziej popularne np. ZS6 i do nich porównywać pozostałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, coolmen77 napisał:

Jeżeli takie zestawienie ma pomóc warto obrać jakieś słuchawki za referencje, najlepiej te najbardziej popularne np. ZS6 i do nich porównywać pozostałe :)

Traktuj jako autoreferujące się źródło referencji ;) - To porównanie względem siebie.

 

1 godzinę temu, Primek napisał:

-glos z boku:
dobra robota, szacun.
-glos z dolu:
kolejny zbieracz smieci, a patrzac na " Mam lub miałem jeszcze takie .... " mozesz wrecz budzic obrzydzenie, wiecej juz nie kupuj bo i tak nie poznasz co to szlachetny dzwiek,
-glos z drugiego boku:
jakiekolwiek KZ nie powinny byc na pierwszym miejscu, nie kupuj ordynarnych podrobek IE800, zreszta te KZ ZS6 to tez podroby CA,
-glos z gory:
do tanich sluchawek z Chin nie uzywaj gumek kz starline, kup do dokow za 10$ gumki za 20$, uszy wtedy nie bola
-glos spod ziemi:
nawet nie zartuj, ze Twoim marzeniem sa KZ60 :P, zweryfikuj swoje dazenia

ps. pozdrawiam, wasz staly czytelnik ;)

- Wszyscy jesteśmy ordynarnymi podróbkami. Nie mam zamiaru jakoś tego zbytnio roztrząsać.

- KZ po porstu były względnie najlepsze. Jeśli będą ewoluować, to niechże i ZS600! Mam wrażenie, że niektórzy mają jakiś kompleks względem nich.

- Starline są twarde, ale jak siedzą to już siedzą. Są tanie i łatwo dostępne, można sobie porównać wpływ na brzmienie - często korzystny. Może kupię te SpiralDoty za jakąś chwilę.

-rozumiem formę ironii :)

 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że wielu ludzi nie ceni czegoś co ma, właśnie tylko dlatego że jest tanie. Taki sam produkt pod bardziej cenioną marką, kupiony za większe pieniądze od razu dla nich miał by znacznie większe znaczenie. Mam w swojej kolekcji Sennheiser CX 300-II Precision , które swego czasu były uważane za bardzo dobre ( dla wielu rewelacyjne ) przy cenie 200 zł i wiele lat później kupione KZ HDS3 w cenie około 20 zł i uważam że te drugie są lepsze. Jeśli miał bym je porównać do wina to do takiego smacznego winna za 20 zł. Dla wielu ludzi lepsze pewnie nie są za bardzo potrzebne. Nie chodzi mi tu o ich hajpowanie. Są bardzo przyzwoicie zrobione i grają bardzo przyjemnie. Nie dudnią potężnym basem i nie sypia przesadzoną górą. Są takie zupełnie normalne i wielu ich posiadaczy pewnie nie będzie cenić bo niczym szczególnym nie zaskakują i nie robią jakiegoś specjalnie niezwykłego wrażenia. Jest wiele słuchawek za kilka zł i je można porównywać z winami w takiej cenie ( tych kilku zł ). Nikt raczej nimi się nie będzie zachwycał. Po prostu mają działać i w ich przypadku to powinno wystarczyć. Jest też wiele osób bardzo zadowolonych ze słuchawek za kilkadziesiąt zł lub kilka razy więcej i Ci często myślą ze gdyby mieli takie za 1 tyś to pewnie były by dużo lepsze. Często mogli by się rozczarować gdyby w ich ręce trafiły słuchawki nie pasujące w ich gust lub do sprzętu który mają przy takiej cenie. Mogli by się poczuć wręcz oszukani. Dlatego dość idiotyczne uważam za porównywanie czegoś naprawdę dobrej jakości do śmieci i trzeba podkreślić że zawsze zakup czegokolwiek należy odnosić do jego ceny. Za większe pieniądze zawsze mamy prawo oczekiwać więcej. Często nie warto dopłacać sporo, za realnie niewielki przyrost jakości.

Edytowane przez MobyDick
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że wielu ludzi nie ceni czegoś co ma, właśnie tylko dlatego że jest tanie. Taki sam produkt pod bardziej cenioną marką, kupiony za większe pieniądze od razu dla nich miał by znacznie większe znaczenie. Mam w swojej kolekcji Sennheiser CX 300-II Precision , które swego czasu były uważane za bardzo dobre ( dla wielu rewelacyjne ) przy cenie 200 zł i wiele lat później kupione KZ HDS3 w cenie około 20 zł i uważam że te drugie są lepsze. Jeśli miał bym je porównać do wina do do do takiego smacznego winna za 20 zł. Dla wielu ludzi lepsze pewnie nie są za bardzo potrzebne. Nie chodzi mi tu o ich hajpowanie. Są bardzo przyzwoicie zrobione i grają bardzo przyjemnie. Nie dudnią potężnym basem i nie sypia przesadzona górą. Są takie zupełnie normalne i wielu ich posiadaczy pewnie ich nie będzie cenić bo niczym szczególnym nie zaskakują i nie robią jakiegoś specjalnie niezwykłego wrażenia. Jest wiele słuchawek za kilka zł i je można porównywać z winami w takiej cenie ( tych kilku zł ). Nikt raczej nimi się nie będzie zachwycał. Po prostu mają działać i w ich przypadku to powinno wystarczyć. Jest też wiele osób bardzo zadowolonych ze słuchawek za kilkadziesiąt zł lub kilka razy więcej i Ci często myślą ze gdyby mieli takie za 1 tyś to pewnie były by dużo lepsze. Często mogli by się rozczarować gdyby w ich ręce trafiły słuchawki nie pasujące w ich gust lub do sprzętu który mają przy takiej cenie. Mogli by się poczuć wręcz oszukani. Dlatego dość idiotyczne uważam za porównywanie czegoś naprawdę dobrej jakości do śmieci i trzeba podkreślić że zawsze zakup czegokolwiek należy odnosić do jego ceny. Za większe pieniądze zawsze mamy prawo oczekiwać więcej. Często nie warto dopłacać sporo, za realnie niewielki przyrost jakości.
Dokładnie, trudniej znieść rozczarowanie słuchawkami za 1000 zł (czy nawet 500 zł) niż takimi za 100 ;)
Poza tym tak jak napisałeś te drogie słuchawki wcale nie muszą mi się spodobać, mogą nie zagrać ze sprzętem który mam.
Dodatkowo nie mam praktycznie możliwości żeby wcześniej przesłuchać tych droższych słuchawek i wybrać te najlepsze

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, requal napisał:

Mam lub miałem jeszcze takie, ale nie wróciłbym do nich ostatecznie, a jeszcze gorzej z klasyfikacją:

Zhiyin Z5000, Xiaomi Hybrid Pro HD, Memt X5, Vivo XE800, Bosshifi B3, Uiisii Hm7,  KZ ZSE,  KZ ATE-s,  KZ EDR 

 

A jak grały BossHiFi B3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MobyDick napisał:

A ja uważam że wielu ludzi nie ceni czegoś co ma, właśnie tylko dlatego że jest tanie. Taki sam produkt pod bardziej cenioną marką, kupiony za większe pieniądze od razu dla nich miał by znacznie większe znaczenie. Mam w swojej kolekcji Sennheiser CX 300-II Precision , które swego czasu były uważane za bardzo dobre ( dla wielu rewelacyjne ) przy cenie 200 zł i wiele lat później kupione KZ HDS3 w cenie około 20 zł i uważam że te drugie są lepsze. Jeśli miał bym je porównać do wina to do takiego smacznego winna za 20 zł. Dla wielu ludzi lepsze pewnie nie są za bardzo potrzebne. Nie chodzi mi tu o ich hajpowanie. Są bardzo przyzwoicie zrobione i grają bardzo przyjemnie. Nie dudnią potężnym basem i nie sypia przesadzoną górą. Są takie zupełnie normalne i wielu ich posiadaczy pewnie nie będzie cenić bo niczym szczególnym nie zaskakują i nie robią jakiegoś specjalnie niezwykłego wrażenia. Jest wiele słuchawek za kilka zł i je można porównywać z winami w takiej cenie ( tych kilku zł ). Nikt raczej nimi się nie będzie zachwycał. Po prostu mają działać i w ich przypadku to powinno wystarczyć. Jest też wiele osób bardzo zadowolonych ze słuchawek za kilkadziesiąt zł lub kilka razy więcej i Ci często myślą ze gdyby mieli takie za 1 tyś to pewnie były by dużo lepsze. Często mogli by się rozczarować gdyby w ich ręce trafiły słuchawki nie pasujące w ich gust lub do sprzętu który mają przy takiej cenie. Mogli by się poczuć wręcz oszukani. Dlatego dość idiotyczne uważam za porównywanie czegoś naprawdę dobrej jakości do śmieci i trzeba podkreślić że zawsze zakup czegokolwiek należy odnosić do jego ceny. Za większe pieniądze zawsze mamy prawo oczekiwać więcej. Często nie warto dopłacać sporo, za realnie niewielki przyrost jakości.

Ale znowuż zależy gdzie te wino wypijesz...za 20zł...czy pod budką z piwem czy też w drogiej restauracji....pod budką z piwem nie ma sprawy winko pójdzie raz dwa i gęba się śmieje...Ale w drogiej restauracji jakoś nie będzie smakować, te za 100zł  lepiej nam zasmakuje ,czemu?...Ano trzeba samemu sobie odpowiedzieć...Lepsze słuchawki, lepszy tor...nie inaczej, tak ma być, 2+2=4...nigdy 5...he,he. Ma być klasowo, dopracuj wszystko na tip top, a nie zakładasz garnitur na przepoconą koszulkę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ale znowuż zależy gdzie te wino wypijesz...za 20zł...czy pod budką z piwem czy też w drogiej restauracji....pod budką z piwem nie ma sprawy winko pójdzie raz dwa i gęba się śmieje...Ale w drogiej restauracji jakoś nie będzie smakować, te za 100zł  lepiej nam zasmakuje ,czemu?...Ano trzeba samemu sobie odpowiedzieć...Lepsze słuchawki, lepszy tor...nie inaczej, tak ma być, 2+2=4...nigdy 5...he,he. Ma być klasowo, dopracuj wszystko na tip top, a nie zakładasz garnitur na przepoconą koszulkę.

 

Wątek, chińskich, tanich słuchawek zaczyna dominować na forum ... @Soundman1200 ma chyba dużo czasu, bo zajrzał i zajął stanowisko w temacie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że to samo wino smakuje identycznie, bez względu na otoczkę i gdzie je spożywamy. Za to atmosfera możne wpłynąć na samopoczucie. Śmieszy mnie twierdzenie że jeśli za te same słuchawki zapłacimy więcej, to zagrają lepiej i ze jeśli znajdzie się na nich logo bardziej renomowanego producenta, to będą lepsze. Faktycznie będą miały wtedy lepsza pozycję rynkową do ewentualnej odsprzedaży. W końcu to logo daje jakąś gwarancję jakości. A wino wypite w miłej atmosferze na pikniku kupione za 20 zł w Biedronce może smakować bardziej niż ten sam płyn kupiony za 200 zł w restauracji, spożyty w garniturach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

A ja uważam że to samo wino smakuje identycznie, bez względu na otoczkę i gdzie je spożywamy. Za to atmosfera możne wpłynąć na samopoczucie. Śmieszy mnie twierdzenie że jeśli za te same słuchawki zapłacimy więcej, to zagrają lepiej i ze jeśli znajdzie się na nich logo bardziej renomowanego producenta, to będą lepsze. Faktycznie będą miały wtedy lepsza pozycję rynkową do ewentualnej odsprzedaży. W końcu to logo daje jakąś gwarancję jakości. A wino wypite w miłej atmosferze na pikniku kupione za 20 zł w Biedronce może smakować bardziej niż ten sam płyn kupiony za 200 zł w restauracji, spożyty w garniturach.

 

Wino to słuchawki, cała otoczka to tor w jakim grają. Jedno z drugim musi mieć synergię.

Napisałeś to samo co @Soundman1200 tylko innymi słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wino za 20zł choć byś wyszedł ze skóry i skoczył na bungee nadal będzie smakować za te 20zł...nie da się oszukać klasowości...

Słuchawki znanej firmy vs podobne z Chin...jak dla mnie zawsze wygrają te firmowe...również za wykonanie, wygodę użytkowania, brzmienie...trzeba się tylko wsmakować...

Nie ognisko i piwo z biedronki...czas na coś więcej...he.he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności