Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

W efekcie sam sobie kupiłem drugą parę tych CBA000 IE800 (mam nadzieje, że qc jest na poziomie..). Porównywałem je sobie z Timmkoo trochę wnikliwiej:

Są mniej zaszumione (czystsze, ale ciut mniej eksponują detali, lub jest to kwestia tego, że są jeszcze równiejsze), głębsze, ładniejsza barwa (analogowa), bas bardziej zróżnicowany i lepiej kontrolowany, ale mniej wydatny (nie wali po twarzy, chociaż jest go sporo). Jakoś bardziej mi pasują na moich grajkach (a zawsze lubiłem dużo szczegółów i tak są strojone). Powiedziałbym, że o klasę lepsze.. Timmkoo natomiast dynamiczniejsze, detaliczniejsze(?).

Staniały też poniżej 10usd. Z chęcią porównałbym je do Swingów.

 

EDIT:

Siliłem się na porównanie Remaxów z Timmkoo, ale odpuszczam.

Względem CBA000, Remax są bardziej średnicowe i "czarujące" górą. Bas mniej zróżnicowany i gorzej kontrolowany.

Analogicznie CBA000 lepiej kontrolowany bas i lepiej zróżnicowany. Równiejsze. Ta sama klasa sq.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@e1mo- KZ ZS10 i tak mają wreszcie normalny/fajny kabelek. I co najmniej taki powinien być od razu na wyposażeniu KZ ZS6. Ten stockowy w ZS6 mocno razi w zestawieniu
z metalowymi korpusami słuchawek. A ZS10 grają tak jak opisujesz. Grają ciemnawo (tym bardziej w porównaniu z KZ ZS5/6) i trochę wyższy bas wchodzi na średnicę.
To chyba pierwszy model KZ, który nie jest w jakimś paśmie agresywny (grają w kulturalny, łagodny sposób), jak dla mnie nic w ich przekazie dźwiękowym nie jest nadmiernie wyeksponowane/udziwnione.
TRN V60 zamówiłem i tydzień temu wyleciały z Chin.

@requal- te CBA000 IE800 to trochę "Twoje odkrycie" i jeśli uważasz, że to może być zamiennik lub nawet upgrade w stosunku do Swing IE800 to może najpierw sam się przekonaj czy tak jest? :)
Tym bardziej jeśli CBA000 IE800 porównujesz i stawiasz na podobnym poziomie co znacznie droższe Remax 800MD. Wynikało by z tego, że rzeczywiście grają bardzo dobrze i przy ich cenie poniżej 10$ mogą być/już są "Twoim odkryciem".

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, strong6 napisał:

@requal- te CBA000 IE800 to trochę "Twoje odkrycie" i jeśli uważasz, że to może być zamiennik lub nawet upgrade w stosunku do Swing IE800 to może najpierw sam się przekonaj czy tak jest? :)
Tym bardziej jeśli CBA000 IE800 porównujesz i stawiasz na podobnym poziomie co znacznie droższe Remax 800MD. Wynikało by z tego, że rzeczywiście grają bardzo dobrze i przy ich cenie poniżej 10$ mogą być/już są "Twoim odkryciem". 

 

Nie chciałbym się stawiać jako odkrywca czegokolwiek, bo zawsze znajdzie się ktoś kto zrówna wszystko z poziomem gruntu, co jest wyłącznie demotywujące. Zresztą wiadomo jak jest, subiektywizm, wpływ tego z czego jest grane, etc. Jeśli znajdę jeszcze jakieś wolne środki, albo kogoś z Wro komu będzie się chciało spotkać na jakąś wymiankę chi-fi, to porównam. Proszę traktować wyłącznie jako alternatywę dla Swing :) Dla mnie, to mimo wszystko poziom Remax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SiggyFraud napisał:

O których słuchawkach mowa? CBAOOO HF800 na Ali znalazłem za 14 USD, Swingi za 13 USD.

CBA000 IE800

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dziś dotarły UiiSii CM5 (L) - muszę przyznać, że grają bardzo poprawnie :). Nieduże zastrzeżenia mam do basu, mógłby być trochę twardszy, no ale pod tym względem to mnie trochę ortodynamiki rozpuściły, więc nie można powiedzieć, żeby było źle. Góra czasem zasyczy, ale nie ma tej agresywności co w KZ-tach.

Poza tym słuchawki są niewygrzane, więc jest kolejna szansa na poprawę i to zarówno basu jak i wysokich.

Póki co jeszcze szukam odpowiednich gumek, bo te fabryczne łatwo gubią seal w moim uchu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UiiSii CM5 są bardzo bardzo podatne na korektę brzmienia za pomocą gumek. Warto temu poświęcić trochę czasu. Też mi fabryczne nie pasowały. Najlepszy efekt uzyskałem na dużych silikonach z dużymi otworami. Nie mam pewności (może tylko mi się wydaje mi się) ale z czasem użytkowania/wygrzewania, grafen (i przekaz dźwiękowy) stał się szybszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Caution napisał:

Właśnie w moje łapska dostałem TinAudio T2 i się zastanawiam jak odłączyć kopułki od kabelka, żeby nic nie uszkodzić? Czerwona kopułka ma być w prawym czy lewym uchu?

 

 

 

8 minut temu, Spawn napisał:

 

Czerwone to zawsze prawe a niebieskie lewe.


Jeśli TinAudio T2 będziesz nosił w tradycyjny sposób, to prawdopodobnie będziesz je musiał odwrotnie z fabrycznym kablem połączyć. Ja przynajmniej tak z nimi miałem.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21694]Inszy[/mention] strzeliłeś babola w recenzji  Czerwony to prawy i kabel idzie do góry i nad uchem. Jak chcesz nosić w dół to musisz sobie na odwrót kabelki podpiąć.
Na odwrót kabelki podpiąć czy zamienić kopułki miejscami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, requal napisał:

Te przewodowe mają odpinany kabel? Jeśli tak to jakie jest złącze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Te przewodowe mają odpinany kabel? Jeśli tak to jakie jest złącze? 

 

Odpinany na złączeniu przewodów (nie muszli). Wtyk/gniazdo jack 2,5mm

DSC_0119.jpg

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha myślałem że mmcx lub jak w Meeaudio M6Pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieostre zdjęcie, ale nie mam odpowiedniego obiektywu w aparacie, a telefon mam zabytek. Tak, kabel jak w oryginalnych Senkach, one mają też logotypy brandu (niestety, puryści w tych kwestiach mogą się czepiać). Wykonaniu ogólnie nie można nic zarzucić, muszle są ceramiczne, kabel lekko mikrofonuje i jest trochę zbyt sztywny, ale idą z klipsem w opakowaniu (białe z Logo CBAOOO) + komplet gumek. Opakowanie wykonaniem przypomina do złudzenia to od niektórych KZtów

12 godzin temu, e1mo napisał:

Jakby kogoś interesowało, to Fonografie jest recka KZ ES4, dodatkowo pojawił się kod na zakup tych słuchawek (bez mikrofonu) na GearBest za niecałe 14$: GBES4

RevoNext dostały 9/9/9, a tutaj mamy 9/8,75/8,75. Dlatego wydaje mi się, że warto się chwilę wstrzymać niech się przegryzie :) , bo jest trochę nowości. TinHifi też coś ma wpuścić na rynek.. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TinHiFi Official napisał:

our T3 is also released soon.

You want to go for more neutral and balanced sound, something like T2, or we can expectred more V shaped sound?

Please say it's gonna be neutral ;)

 

@requal ja tam Fonografowi za bardzo nie wierzę. Wydaje się, że mocno zahajpowana osoba tam pisuje.

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności