Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, MobyDick napisał:

To właśnie świadczy o niskiej wiarygodności, jeśli coś co piszesz zależy od chwili, a nie z rzeczowej obserwacji wynikłej z używania ich w sensownym czasie.

Daj już Marudzie spokój bo się zbiesi i nie napisze więcej recenzji :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaro54 napisał:

Daj już Marudzie spokój bo się zbiesi i nie napisze więcej recenzji :)

Jak go znam to se rozmarudzi i może zacznie się bardziej przykładać do tego co pisze. To oczywiste ze słuchawki których używa na co dzień są lepsze niż najlepsze ze słuchawek za kilkadziesiąt dolców, jednak to nie znaczy że są złe, dla wielu ludzi taka kwota jest sporą jak na słuchawki i wszystko trzeba odnosić do ceny, a słuchawki które jemu się podobają niekoniecznie wszyscy odbierają z tym samym entuzjazmem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn ja akurat zgarnąłem je za 30$, a obecnie do wzięcia za 35$ więc chyba jeszcze się łapią. No chyba, że w tym wątku jest ustalony jakiś nieoficjalny limit cenowy klasyfikujący słuchawki jako "tanie", o którym nie wiem :ph34r:

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MobyDick napisał:

Jak go znam to se rozmarudzi i może zacznie się bardziej przykładać do tego co pisze. To oczywiste ze słuchawki których używa na co dzień są lepsze niż najlepsze ze słuchawek za kilkadziesiąt dolców, jednak to nie znaczy że są złe, dla wielu ludzi taka kwota jest sporą jak na słuchawki i wszystko trzeba odnosić do ceny, a słuchawki które jemu się podobają niekoniecznie wszyscy odbierają z tym samym entuzjazmem.

 

Czekamy na w takim razie na Twoj opis. Tylko przyloz sie, nie mniej niz 1000 slow prosze. Jestes to winny ludziom dla ktorych to jest duza kwota.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MobyDick napisał:

i może zacznie się bardziej przykładać do tego co pisze

A kto tu tydzień temu prawił polimaty o tym, że armatury KZ jako jedyne długo się wygrzewają i ma na to wpływ woskowina uszna? :D 

Widzę, że u niektórych syndrom KZ objawia się objawami analogicznymi do PMS'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, strong6 napisał:

Tutaj są po 36$:
-klik-
Ja trafiłem je za 32$ czyli za 112zł. Podobnie cenowo jak KZ ZS10 i KZ ZS6 (w odpowiednim czasie, w czasie promocji).

Z poziomu aplikacji mobilnej są w tym miejscu około 3 zł jeszcze taniej. 

 

7 minut temu, Spawn napisał:

 

Czekamy na w takim razie na Twoj opis. Tylko przyloz sie, nie mniej niz 1000 slow prosze. Jestes to winny ludziom dla ktorych to jest duza kwota.

I tu Cie chyba rozczaruję. Nie pisze recenzji, bo niemam do tego talentu.

3 minuty temu, Sound John napisał:

A kto tu tydzień temu prawił polimaty o tym, że armatury KZ jako jedyne długo się wygrzewają i ma na to wpływ woskowina uszna? :D 

Widzę, że u niektórych syndrom KZ objawia się objawami analogicznymi do PMS'a. 

Ja to zjawisko obserwuję również na innych armaturach  i nie chodzi tu o woskowinę :) . Zjawisko to jest o tyle ciekawe że nie spotkałem się z tym aby ktoś również zwrócił uwagę na coś takiego. I przypomnę że nie chodzi tu o długotrwałe używanie , tylko o powrót do odłożonych na jakiś czas słuchawek, a ciągle używam innych i o różnych sygnaturach dźwiękowych. Na niektórych słuchawkach  z driverem dynamicznym czasem odczuwam coś przeciwnego, choć w bardzo niewielkim stopniu. \przy ciągłym używaniu zwykle efekty są zgodne z oczekiwaniami na skutek wygrzewania. Na jednych słuchawkach są większe różnice a na innych mniejsze. Dlatego sprowadzanie tego do zaklejania woskowiną i porównania do PMS są tu mocno niesmaczne. Równie dobrze można było sprowadzić obserwacje Kopernika do niestrawności i gazów po spożyciu. A ja po prostu wskazuje na to, że takie testowanie przez chwilę i rozpisywanie się dłużej niż się słuchało ma mało sensu i przede wszystkim to że różne są gusta , oraz to ze sporo zależy od tego do czego się to podłączy. o tym zwykle nie wspominają ludzie piszący recki. Pisze o reckach bo recenzjami trudno coś takiego nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprowadzam konkretnie tej wypowiedzi do pms'a ale całej tej podniety słuchawkami wątłej klasy.

Żeby nie było, nic nie mam do ludzi którym po prostu podoba się takie granie, ale wiedzą, że są to słuchawki opłacalne za tą kasę i nic ponadto.

Aczkolwiek marka kz dorobiła się u nas kultu i niektórych cech okultystycznych u niektórych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6  Ostatnio padł mi kabel przy wtyczce w Boeesmboarseman KR25D i zwolniło się miejsce dla nowych dokanałówek, żeby nie było ich za dużo w kolekcji, bo już trochę tego jest.

 

Teraz zastanawiam się pomiędzy TIMMKOO C630, a TIN Audio T2, które bardziej polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Jak go znam to se rozmarudzi i może zacznie się bardziej przykładać do tego co pisze.

A co za różnica, skoro po Twoich uwagach od razu widać, że nie przeczytałeś żadnej mojej recenzji? Ba, nawet co do dwóch notek o ZS10 mam spore wątpliwości, czy je przyswoiłeś (drugiej na pewno nie).

Ale w sumie od razu mogę rozwiać wszelkie wątpliwości - dalej będę się starał wskazywać na słabe strony słuchawek, niezależnie od ich ceny, więc poprawy z mojej strony nie oczekuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Caution napisał:

@strong6  Ostatnio padł mi kabel przy wtyczce w Boeesmboarseman KR25D i zwolniło się miejsce dla nowych dokanałówek, żeby nie było ich za dużo w kolekcji, bo już trochę tego jest.

 

Teraz zastanawiam się pomiędzy TIMMKOO C630, a TIN Audio T2, które bardziej polecasz?


Mam i cenię sobie bardzo tanie i dobrze grające Boarseman KR25D - moje jeszcze żyją :rolleyes:

E-MI CI880 zwane też TIMMKOO C630 ma dość podobną sygnaturę dźwięku do TIN Audio T2. Ogólnie jednak grają jaśniej jak i cieplej niż TIN Audio T2. 
E-MI CI880 ma więcej wysokich i wysokośrednich tonów; takich "szczuplejszych", tych generowanych przez armaturę. W tym zakresie tonów E-MI CI880 jest minimalnie bardziej szczegółowe. Bas w obu modelach nie jest obfity, jest (jak dla mnie) optymalny ilościowo. W TIN Audio T2 bas (choć jest go trochę mniej) może zejść odrobinę niżej i jest też szybszy, zaś EMI CI880 gra cieplej - z racji mocniejszego ale i wolniejszego wyższego basu.  Separacja instrumentów w obu modelach na podobnym, wysokim poziomie. Scena bardzo dobra, podobna, może minimalnie szersza w E-MI CI880.
Porównując oba modele łeb w łeb, to oba są wykonane z dobrych materiałów. Jednak TIN Audio T2 z wyraźnie lepszych - ma odłączany (wymienny) i jakościowo lepszy kabelek (E-MI CI880 jest na gorszym jakościowo i lekko mikrofonującym kabelku ale ma pełnego pilota), wtyczka też lepsza w TIN Audio T2, kopułki też wyglądają solidniej.
E-MI CI880 przychodzą w plastikowym, takim "biednym" opakowaniu. Opakowanie TIN Audio T2 i jego zawartość to klasa sama w sobie. I tu różnica w cenie jest zasadna.
Dźwiękowo to już bardziej osobiste preferencje, oba modele są dość blisko siebie. Ja z racji bardziej naturalnego/neutralnego dźwięku stawiam na chłodniejsze TIN Audio T2.
E-MI CI880 grają cieplej i jaśniej. I grają bardzo dobrze :rolleyes:

Edytowane przez strong6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMMKOO C630 znów są mniej opłacalne ze względu na budowę przy Yersen FEN-2000, 2 kabelki, odłączane kopułki. W komentarzach za to gości u pisał, że porównywał łeb w łeb na tym samym kabelku Tin T2 i Yersen FEN-2000 i o wiele bardziej do niego T2 przemawiały. Ciekawe jak się do nich ma Senfer XBA-6in1? Co z TRN V20, podobno też budżetowy król. 

Od paru dni się zastanawiam, co sobie wziąć i nie mogę się zdecydować za duży wybór. Chyba dam sobie siana już z tymi dokanałówkami, mam już dość?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMMKOO C630 i E-MI CI880 (jeszcze mają inne nazwy - ALWUP UPC630, Water Drop, Podoor J20, ESTRON C630) to jeden i ten sam model słuchawek pod różnymi nazwami :rolleyes:
Dla mnie TinAudio T2 są pół oczka/oczko wyżej od E-MI CI880.

Mam i znam zarówno Xiaomi Hybrid jak i  Xiaomi Hybrid Pro HD.
Te pierwsze to rozrywkowe i ciemne granie, takie zatłoczone na basowej misiowatej podstawie. Dość daleko im brzmieniowo do TinAudio T2 czy też do E-MI CI880.
Xiaomi Hybrid Pro HD to granie o klasę wyżej od ich poprzednika (takie bardziej monitorowe granie). Brzmienie jasne, szczegółowe, basu jest wręcz mało (trochę brakuje go np. w metalu, hard rock'u). Są dosyć trudne w odbiorze - wysokie tony są ostre, zdarzają się sybilanty. Te już ogólną jakością dźwięku są znacznie bliżej do w/w.
Oba modele Xiaomi są świetnie wykonane, z materiałów bardzo dobrej jakości, bardzo wygodne.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Caution napisał:

W sumie to te TinAudio T2 górują, a miał ktoś porównanie z Senfer XBA-6in1?

 

Tak, nieco inne granie. Głębszy bas w Senfer, ale nie ma sensu pisać o dźwięku. Nie zastanawiaj się nad tym Senferem. Mimo, że obudowa wydaje się fajna, to jakość wykonania wiele do życzenia pozostawia. Złącze MMCX zepsuło się w nim po drugiej zmianie kabla. Cała osłona wyszła razem z mocowaniem na kablu :)

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności