Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Z dokanałowych MEE P1, CAF Jupiter oraz Periodic Audio Beryllium, w zależności na czym słucham i na jaki klimat mam ochotę.

Niestety tylko te pierwsze są moje prywatne. Ale i najbardziej je cenię :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już 20 stron wstecz i w zakresie przewodowych słuchawek "budżetowych" już mam paru faworytów . A czy jest coś sensownego bezprzewodowego w granicach 20$ , grającego z dobrym basem i sopranem , do muzy dance ? Co patrzę to już mam zamiar zamawiać a wpada w oko coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowały bardzo wstępne wrażenia z pierwszego kontaktu i króciutkiego odsłuchu na parkingu pod pocztą:

- standardowe dla KZ pudełko. Fajnie że małe, ale milej wspominam te od pierwszej partii ZS5,

- w końcu nędzny kabelek KZ został zastąpiony fajnie wyglądającą plecionką. Oby nie kaszaniła dźwięku...

- są duże i osoby z małymi małżowinami mogą mieć problem, ale jeśli wejdą, to wydają się wygodne,

- zdecydowanie granie V, ale nie drą ryja. Na pierwszym planie bas i wokale, średnica jakby lekko przyciemniona,

- scena solidna, choć bez szaleństw, za to fajna holografia,

- sporo szczegółów, choć dźwięk nie do końca kontrolowany.

 

To na razie tyle. Odsłuch krótki i z telefonu, więc nie koniecznie miarodajny ?

 

20180426_185326.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jeszcze lecą do mnie ale że są dokładnie w tym samym kolorze to i grać powinny tak samo jak te od @Inszy ;)
A i widzę, że te od @SlawekR też w tym kolorze i są już w komisie :P

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiejś godziny słucham ich na Alienie+, więc źródło trochę lepsze niż telefon, więc kolejna porcja wrażeń ;)

 

Rzeczy, które mi się podobają:

- Fajny średni i wyższy bas. Mocny, ale nie jest przesadzony, masywny i dynamiczny. Duża kontrola nad dźwiękiem, nic się nie leje na średnicę.

- Wyższa średnica i część góry wyraźnie zaakcentowane, ale nie są krzykliwe i póki co nie męczą. Ciekawie wypadają skrzypce, z dużą ilością blasku, a i dobrym wypełnieniem.

- Wokale niby zbyt nachalne, ale mają w sobie coś, dzięki czemu chce się ich słuchać.

- Zaskakująco szczegółowe, a przy tym detale podają dość swobodnie.

 

Rzeczy, co do których mam mieszane uczucia:

- Jednak pofalowane pasmo. Nie są to jakieś duże skoki, ale żywe instrumenty na średnicy trochę za bardzo się chowają do tyłu, czuć braki w konsekwencji.

- Oszukana holografia. Niby jest ok, ale przez brak głębi poruszamy się tylko w jednej linii.

- Komfort. Nie ma tragedii, ale po godzinie zaczynają powoli uwierać w małżowiny.

 

Rzeczy, które mi się nie podobają:

- Wspomniany brak głębi. Na szerokość scena jest ok, ale wszystko jest praktycznie dwuwymiarowe.

- Zbyt kartonowy niski bas o obniżonej dynamice. Szybka stopa perkusji brzmi pusto i dość anemicznie.

 

Ogólnie za taką kasę naprawdę ciekawe słuchawki, ale jak to w KZ, nie bardzo wiem, po co tu władowali tyle przetworników.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, strong6 napisał:

Moje jeszcze lecą do mnie ale że są dokładnie w tym samym kolorze to i grać powinny tak samo jak te od @Inszy ;)
A i widzę, że te od @SlawekR też w tym kolorze i są już w komisie :P

 

Kolorystycznie i wyglądowo nie są takie odpustowe wcale na żywo, w rękach. Pod tym względem to coś w stylu Earsonicsów Velvetów, moim zdaniem spoko. A kabel to już całkiem fajny. Nie mam porównania z wcześniejszymi modelami, ale ten co przyszedł, złego słowa nie powiem. A, że moje w komisie na dzień dobry, cóż nie będę ściemniał, kupiłem z ciekawości. Żal było nie wziąć, była przedsprzedaż to zamówiłem, akurat miałem kupon promocyjny do wykorzystania na Ali, który by przepadł, bo był terminowy. Rozglądałem się na co by tu wykorzystać, patrzę a tu, bach... przedsprzedaż na ZS10, idealnie się zgrało :) Fakt, czekałem z półtora miesiąca, ale jest nowe doświadczenie, przez weekend się przetestuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, coolmen77 napisał:

A co to za nowomoda? Nikt słuchawek już nie wygrzewa przed testem, tylko od razu w ucho i odsłuchy? :P

Ponoć laski lecą na niegrzecznych chłopców, tak więc wiesz... Otworzę lachonarium! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁUCHAWKI KZ SĄ NAJLEPSZE NA ŚWIECIE! POLECAM ZNAJOMYM, ZACZEPIAM LUDZI NA ULICY, TAKIE SĄ ŚWIETNE! MAM OŁTARZYK, OTWIERAM MIEJSCOWĄ GRUBĘ WIELBICIELI SŁUCHAWEK KZ, BO SĄ NAJLEPSZE NAJLEPSZE NA ŚWIECIE! I SĄ PIĘKNE, I TANIE, I BRZMIĄ JAK ANIOŁA GŁOS! BO SŁUCHAWKI KZ SĄ NAJLEPSZE NA ŚWIECIE!

 

Mam nadzieję, że ta opinia okazała się bardziej wiarygodna i zostanie przyjęta się z większym uznaniem :)

 

A dla ciekawych innych wieści: doki VE w wersji Small dojechały już do Polski, więc jak się uda, to na majówkę będą u mnie. A jak się nie uda, to może za miesiąc urząd wypuści je ze swoich rąk ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inszy napisał:

SŁUCHAWKI KZ SĄ NAJLEPSZE NA ŚWIECIE! POLECAM ZNAJOMYM, ZACZEPIAM LUDZI NA ULICY, TAKIE SĄ ŚWIETNE! MAM OŁTARZYK, OTWIERAM MIEJSCOWĄ GRUBĘ WIELBICIELI SŁUCHAWEK KZ, BO SĄ NAJLEPSZE NAJLEPSZE NA ŚWIECIE! I SĄ PIĘKNE, I TANIE, I BRZMIĄ JAK ANIOŁA GŁOS! BO SŁUCHAWKI KZ SĄ NAJLEPSZE NA ŚWIECIE!

 

Mam nadzieję, że ta opinia okazała się bardziej wiarygodna i zostanie przyjęta się z większym uznaniem :)

 

A dla ciekawych innych wieści: doki VE w wersji Small dojechały już do Polski, więc jak się uda, to na majówkę będą u mnie. A jak się nie uda, to może za miesiąc urząd wypuści je ze swoich rąk ;)

Jeszcze zapomniałeś dodać, że wszystko droższe to nabijanie kabzy marketingowcom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Inszy napisał:

SŁUCHAWKI KZ SĄ NAJLEPSZE NA ŚWIECIE! POLECAM ZNAJOMYM, ZACZEPIAM LUDZI NA ULICY, TAKIE SĄ ŚWIETNE! MAM OŁTARZYK, OTWIERAM MIEJSCOWĄ GRUBĘ WIELBICIELI SŁUCHAWEK KZ, BO SĄ NAJLEPSZE NAJLEPSZE NA ŚWIECIE! I SĄ PIĘKNE, I TANIE, I BRZMIĄ JAK ANIOŁA GŁOS! BO SŁUCHAWKI KZ SĄ NAJLEPSZE NA ŚWIECIE!

To właśnie świadczy o niskiej wiarygodności, jeśli coś co piszesz zależy od chwili, a nie z rzeczowej obserwacji wynikłej z używania ich w sensownym czasie.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności