Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na naszym forum nic o tych modelach (albo nie umiem szukać :P). Czy ktoś próbował ? Remax prawie zawsze wypada dobrze w relacji jakość/cena.

 

http://www.gearbest.com/bluetooth-headphones/pp_355173.html

https://www.banggood.com/REMAX-RM-720i-Metal-Moving-Coil-Wired-Control-Earphone-Headset-p-995368.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiatrak napisał:

Nie znalazłem na naszym forum nic o tych modelach (albo nie umiem szukać :P). Czy ktoś próbował ? Remax prawie zawsze wypada dobrze w relacji jakość/cena.

 

http://www.gearbest.com/bluetooth-headphones/pp_355173.html

https://www.banggood.com/REMAX-RM-720i-Metal-Moving-Coil-Wired-Control-Earphone-Headset-p-995368.html

Te REMAX RB-S3 to połączenie Remax RM610D z modułem BT. Miałem 610 porządnie wykonane i nieźle grające doki. Drugich nie znam, ale pewnie jak to Remax słuchawki porządnie grajace

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobligowałem się do napisania kilku słów o YINJW P8.
Kupiłem je z ciekawości, bo nie miałem słuchawek dokanałowych o potrójnych dynamicznych sterownikach na każdą stronę. Dopóki nie trafiłem na te YINJW P8 to nie wiedziałem, że takie istnieją. No to teraz mam takie.
Przed chwilą zostały ocenione na stronie audiobudget:
-recenzja-
Sygnatura jest tam dobrze opisana, zgadzam się z tym - facet mnie wyręczył :)

Ze swej strony dodam tylko, że miałem duże oczekiwania względem tych doków. I oczekiwania nie zostały zaspokojone. Każde pasmo niby gra poprawnie, dość równo, ale żadne nie zachwyca, w każdym paśmie brakuje blasku. Słuchawki grają matowo, nie potrafią zaangażować. Wśród tanich chińskich doków, łatwo można znaleźć takie o przyjemniejszym brzmieniu. Odsłuchy na nich nie sprawiały mi frajdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nawet o nich nie myślałem - od razu zapowiadały się na słabo/przeciętnie grające. Zestrojenie ze sobą kilku przetworników, to nie taki prosty proces, by budżetowe konstrukcje miały to dobrze rozwiązane. Ale może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te doki to modelowy przykład chwytu marketingowego - 2x 3dd to w końcu nie byle co. Wygląd mają fajny, cenę za te 2x3dd też. Czymś rynek trzeba przekonać:)
Ja się na to załapałem, tak jak wielu przeciętnych użytkowników ale też i audioentuzjastów/desperatów na całym świecie :)
Minie dużo miesięcy nim do masowej świadomości przedrze się fakt, że te tak tanie potrójne dynamiki grają słabo/przeciętnie.
One są ogólnie kiepsko ale też bezpiecznie zestrojone. Jak masowy konsument je kupi, a nie ma punktu odniesienia (że to powinno dużo lepiej grać), to często zostanie przy takich dokach.
Próbowałem z nich coś więcej wyciągnąć ale w nich po prostu nie chce się "otworzyć" dźwięk. Nie pomagają kombinacje tipsami, nie reagują zadowalająco na korekcję EQ, zmianę grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2017 o 09:37, strong6 napisał:

Te doki to modelowy przykład chwytu marketingowego - 2x 3dd to w końcu nie byle co. Wygląd mają fajny, cenę za te 2x3dd też. Czymś rynek trzeba przekonać:)
Ja się na to załapałem, tak jak wielu przeciętnych użytkowników ale też i audioentuzjastów/desperatów na całym świecie :)
Minie dużo miesięcy nim do masowej świadomości przedrze się fakt, że te tak tanie potrójne dynamiki grają słabo/przeciętnie.
One są ogólnie kiepsko ale też bezpiecznie zestrojone. Jak masowy konsument je kupi, a nie ma punktu odniesienia (że to powinno dużo lepiej grać), to często zostanie przy takich dokach.
Próbowałem z nich coś więcej wyciągnąć ale w nich po prostu nie chce się "otworzyć" dźwięk. Nie pomagają kombinacje tipsami, nie reagują zadowalająco na korekcję EQ, zmianę grajka.

Może potrzebują 600h grania by rozwinąć skrzydła, w końcu tyle tam przetworników....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem sobie nowe cudeńka chińskie Tiandirenhe MS16 i QKZ KD1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie uprzyjemniać życie, od psucia nastroju jest reszta ludzi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 - trochę jeszcze na swoje cudeńka musisz poczekać. Ja swoje przed chwilą odebrałem - E-MI CI880 :)

20170810_130504_DROSRC3.jpg
20170810_130524_DROSRC2.jpg

Taką nazwę mają w sklepie na aliexpress. Na stronach typu amazon, ebay są pod innymi nazwami. Na Chińskim rynku mają nazwę - Estron C630.
Brałem stąd:
-klik-
Były wtedy w promocji - 50% obecnej ceny.
Spodziewam się dobrego brzmienia :)
Na razie się wygrzewają.

Znalazłem też ich tanią wersję (bez case?) - w poniższym linku:
-klik-
Sklep ma trochę słabą reputację, opis parametrów też niespecjalny.

 

Edytowane przez strong6
za dużo fotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem KZ ZSE i kabel BT do KZ ZST (BTW, najszybsza dostawa z Ali, równe 12 dni), więc mogę opisać pierwsze wrażenia:

 

KZ ZSE - jak na pierwszy odsłuch są bardzo poprawne, nie walą basem jak ZS5, nie syczą jak Urbanfuny (moje obiektywne odczucia) ... bym powiedział, że są nudne w swojej poprawności, zobaczymy po paru godzinach wygrzewania. Niestety nie są zbyt wygodne, ze względu na swoją budowę.

 

Kabel BT - znakomicie pasuje do ZST, trochę mniej do ZS5 (lewe połaczenie ze słuchawką jest bardzo luźne). Sparowałem bez problemu z Huawei P10, wszystkie komunikaty są po angielsku. Słuchałem na nim ponad godzinę, wskażnik baterii pokazywał ok. 3/4 pojemności. Odsłuch - w porównaniu z wersją kablową, trochę detali umyka, bas jest bardziej ciemny, ale tragedii nie ma. Ot, takie QCY z dobrymi słuchawkami :-) Niestety pilot jest nie jest zlokalizowany dokładnie na środku, co z w połaczeniu z ciężarem samych słuchawek powoduje częste wypadanie prawej (albo ja coś schrzaniłem z odcinkiem pamięciowym).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Qsqa napisał:

Dzisiaj dostałem KZ ZSE i kabel BT do KZ ZST (BTW, najszybsza dostawa z Ali, równe 12 dni), więc mogę opisać pierwsze wrażenia:

 

KZ ZSE - jak na pierwszy odsłuch są bardzo poprawne, nie walą basem jak ZS5, nie syczą jak Urbanfuny (moje obiektywne odczucia) ... bym powiedział, że są nudne w swojej poprawności, zobaczymy po paru godzinach wygrzewania. Niestety nie są zbyt wygodne, ze względu na swoją budowę.

 

Kabel BT - znakomicie pasuje do ZST, trochę mniej do ZS5 (lewe połaczenie ze słuchawką jest bardzo luźne). Sparowałem bez problemu z Huawei P10, wszystkie komunikaty są po angielsku. Słuchałem na nim ponad godzinę, wskażnik baterii pokazywał ok. 3/4 pojemności. Odsłuch - w porównaniu z wersją kablową, trochę detali umyka, bas jest bardziej ciemny, ale tragedii nie ma. Ot, takie QCY z dobrymi słuchawkami :-) Niestety pilot jest nie jest zlokalizowany dokładnie na środku, co z w połaczeniu z ciężarem samych słuchawek powoduje częste wypadanie prawej (albo ja coś schrzaniłem z odcinkiem pamięciowym).

Moje zst dotarły w tydzień:)

W zs5 kuleje średnica stąd może wrażenie "walenia basem"

Co do kabla bt to 1.5 - 2 h grania i schody, akurat na siłkę czy bieg a to i tak niezły wynik patrząc na rozmiar adaptera  przy słabym aku zaraz przerywa i wciąga taśmę jak w walkmanie...:)ogólnie sq oceniam wysoko to jednak po kablu jest półka wyżej, parowanie jest bajecznie proste a sam kabel pewnie siedzi w zst jak i zs5,być może nie wpinasz do końca wtyku?w zs5 siedzi jakby głębiej.

Najważniejsze bez klipsu do ubrania z adapterem się nie ruszaj inaczej będziesz poprawiać słuchawki co 10sekund :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć specjaliści od chińszczyzny ;)

 

Zawsze byłem bardzo sceptycznie nastawiony do produktów Made in China, ale ostatnio kolega dał mi posłuchać kilka par chinczyków: ROCK Zircon, KZ ZS1, VJJB K4S i jeszcze jakieś dwa modele, nazw nie pamiętam. I byłem mile zaskoczony. W związku z tym przymierzam się do kupna dokanałówek zza wielkiego muru. Ponieważ to jest produkt z chin to nie może kosztować więcej niż 100zł ;)  Śledzę wątek i widzę że wybór jest ogromny - każdy Chińczyk tworzy własne słuchawki ;)

 

Może coś doradzić aby dobrze słuchało się tam rocka/metalu/jazzu. Chodzi o czerpania przyjemności z technicznej gry na perce, wymyślnych solówek, ale jednocześnie żeby poczuć pierdyknięcie w typowo odstresowujących kawałkach :D Aktualnie myślę o VJJB K4S :)

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Joszua napisał:

Cześć specjaliści od chińszczyzny ;)

 

Zawsze byłem bardzo sceptycznie nastawiony do produktów Made in China, ale ostatnio kolega dał mi posłuchać kilka par chinczyków: ROCK Zircon, KZ ZS1, VJJB K4S i jeszcze jakieś dwa modele, nazw nie pamiętam. I byłem mile zaskoczony. W związku z tym przymierzam się do kupna dokanałówek zza wielkiego muru. Ponieważ to jest produkt z chin to nie może kosztować więcej niż 100zł ;)  Śledzę wątek i widzę że wybór jest ogromny - każdy Chińczyk tworzy własne słuchawki ;)

 

Może coś doradzić aby dobrze słuchało się tam rocka/metalu/jazzu. Chodzi o czerpania przyjemności z technicznej gry na perce, wymyślnych solówek, ale jednocześnie żeby poczuć pierdyknięcie w typowo odstresowujących kawałkach :D Aktualnie myślę o VJJB K4S :)

 

Dzięki za pomoc!

Mi się w łojeniu Urbanfuny Hifi podobały, jedynie wokale czasem takie jakby stłamszone, ale poza tym bardzi porządne granie w swojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe propozycje to bardzo dobre propozycje.
Żebyś miał większy wybór, dodam do listy Einsear T2. To takie Urbanfuny na sterydach - wokale są bardziej do przodu, równocześnie jest mocniejszy dół i jaśniejsza góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 12:41, strong6 napisał:

@Jaro54 - trochę jeszcze na swoje cudeńka musisz poczekać. Ja swoje przed chwilą odebrałem - E-MI CI880 :)

20170810_130504_DROSRC3.jpg
20170810_130524_DROSRC2.jpg

Taką nazwę mają w sklepie na aliexpress. Na stronach typu amazon, ebay są pod innymi nazwami. Na Chińskim rynku mają nazwę - Estron C630.
Brałem stąd:
-klik-
Były wtedy w promocji - 50% obecnej ceny.
Spodziewam się dobrego brzmienia :)
Na razie się wygrzewają.

Znalazłem też ich tanią wersję (bez case?) - w poniższym linku:
-klik-
Sklep ma trochę słabą reputację, opis parametrów też niespecjalny.

 

O pełny pilot:) ciekaw jestem jak to gra...

Zamówiłem srebrny kabelek do KZ ZST bo z piankami pseudo-comply grają b. dobrze i są wygodne - postanowiłem w nie zainwestować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności