Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

A ja otworzyłem swoje Remaxy RM-610D. I muszę przyznać że prosto z pudełka grają bardzo dobrze. Dźwięk mają podobny do JVC FR80. Rzeczywiście bardzo dobre słuchawki wcale nie gorsze od ZST. Zobaczymy co pokażą jak pograja trochę. Ale na start bardzo równy dźwięk bez faworyzowania które kolwiek pasma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak izolacja i wygoda ? Bo patrząc na wygląd .... Słuchasz na tipsach czy piankach ?

remaxy 800 też są fajne le tulejka gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum natrafiłem na temat:
-klik-
Zostało kilka sztuk tych Awei a990bl w promocyjnej cenie. Kupując przez apkę i używając 1$ kuponu ze sklepu, wychodzą w cenie 30zł :
-klik-

U nas są w granicach 100zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

A jak izolacja i wygoda ? Bo patrząc na wygląd .... Słuchasz na tipsach czy piankach ?

remaxy 800 też są fajne le tulejka gruba.

Na tipsach, mimo, że cienkie to dobrze izolują ,w pociągu wracając z pracy na Shanling M1 wystarczyło ok 50/100 głośności by nie słyszeć odgłosów pociągu i przy otwartych oknach. . Wygodne, nie wypadają i nawet trochę przedrzemałem się słuchając Krafwerku :). W RM-610 tulejka taka jak w twoich RHA - 200

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, strong6 napisał:


- raczej na pewno nie trafiły z sygnaturą,
- nie zamierzam kwestionować subiektywnego przydzielenia im III miejsca :)
- na pewno jednak nie grają źle,

Jak dla mnie SQ prezentują (w swoim przedziale cenowym) poziom co najmniej dobry.
Swego czasu kupiłem aż 2 pary tych HM7 UiiSii, za które zapłaciłem w sumie 6,10$ - promocja 11.11.
Dwie pary za ~ 20 zł. Jedna para została w 'kolekcji' jako punkt odniesienia do innych tanich doków.
Drugą dałem młodzieńcowi w rodzinie - do muzyki jakiej słucha (Rap, EDM) - sprawdzają się bardzo dobrze.
UiiSii Hm7 (mając na uwadze ich cenę) - jak dla mnie grają bardzo dobrze w całym paśmie, szczegółowo i precyzyjnie, na mocnej podstawie basowej z lśniącymi wysokimi tonami.
Prezentują funowe, dosyć agresywne brzmienie, taka typowa "V".
Grają dosyć przestrzennie, z dużą szczegółowością i nadają się praktycznie do każdego gatunku muzyki (jednak najlepiej w tych wymienionych powyżej).
Są bardzo dobrze wykonane, są malutkie i bardzo wygodne, dobrze izolują od otoczenia - ale mają dość niską skuteczność - trzeba mocniej podkręcić głośność.
Bardzo dobrze reagują na korekcję EQ, co też jest ich dużą zaletą.
 
Nie są to moje ulubione tanie doki ale co najmniej warte są swej ceny. Prezentują rozrywkowe brzmienie. W relacji cena/jakość są godne polecenia. Przede wszystkim do EDM i dla tych co nie chcą dużo wydawać na słuchawki.
I dla tych co za niewielkie pieniądze, chcą subiektywnie sprawdzić jaka sygnatura dźwiękowa im odpowiada lub też nie.

Wszystko co piszesz to prawda. 25 lat temu pewnie byłyby dla mnie najlepsze, bo wtedy lubiłem głęboki V, jednak jak się człowiek osłucha trochę lepszych sprzętów, gdzie nie trzeba lub nie można ( bo nie ma pokręteł) regulować brzmienia, to niestety takie UiSii już nie wypadają tak dobrze ;). Dlatego nie trafiły w moje gusta przez zbyt dużą V. Ponieważ Remax i KZ zagrały dla mnie lepiej, to je będę polecał. Muszę natomiast dodać, że w przedziale słuchawek do 50zł, na pewno są gorsze słuchawki od UiSii, np. standardowe od sansy sport.

Pozdro :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki wcale nie grają tak tanio, kilka lat temu pewnie kosztowały by sporo więcej - zwłaszcza z nadrukiem innej firmy:D

 

Monki+ mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły bo są to słuchawki które fajnie grają prawie na każdym sprzęcie, są przestrzenne,dają fun i wcale nie meczą czego nie można powiedzieć o wiellu innych. Dla mnie pewniak na wyjazdy i słuchawki do poduchy.

KZ ZST na początku prawie zabiły mnie wysokimi, namęczyłem się zanim znalazłem odpowiednie tipsy ale teraz mnie ciekawią. Początkowo też wydawało mi się, że bas jest b. słaby ale trochę pograły i chyba się wyrobiły bo już mniej mi to przeszkadza.

Może u mnie zostaną bo świetnie tłumią, mogę ich słuchać nawet na połowie skali co przy innych słuchawkach jest niemożliwe i dobrze siedzą w uszach. Podoba mi sie też ich granie, są wg mnie przestrzenne i detaliczne ale nie nudne. 

Sa bardziej wybredne w stosunku do źródła, u mnie najlepiej brzmią na nich formaty bezstratne z mocniejszych sprzętów.

 

Od prawie 10-ciu lat używałem tylko i wyłącznie Nuforcce NE 7m (poza nausznymi). Nuforce nadal mają to coś, grają detalicznie a za razem naturalnie - dużo lepiej od wymienionych. Były warte każdego euro którego musiałem wyłożyć ale technika idzie do przodu... sceną nie grzeszą a i bas czasem za bardzo się wybiją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, strong6 napisał:

Przeglądając forum natrafiłem na temat:
-klik-
Zostało kilka sztuk tych Awei a990bl w promocyjnej cenie. Kupując przez apkę i używając 1$ kuponu ze sklepu, wychodzą w cenie 30zł :
-klik-

U nas są w granicach 100zł.

Możesz mi kupić te Awei w tej cenie ? Jakbyś dał radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mcarto napisał:

Te słuchawki wcale nie grają tak tanio, kilka lat temu pewnie kosztowały by sporo więcej - zwłaszcza z nadrukiem innej firmy:D

 

Monki+ mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły bo są to słuchawki które fajnie grają prawie na każdym sprzęcie, są przestrzenne,dają fun i wcale nie meczą czego nie można powiedzieć o wiellu innych. Dla mnie pewniak na wyjazdy i słuchawki do poduchy.

KZ ZST na początku prawie zabiły mnie wysokimi, namęczyłem się zanim znalazłem odpowiednie tipsy ale teraz mnie ciekawią. Początkowo też wydawało mi się, że bas jest b. słaby ale trochę pograły i chyba się wyrobiły bo już mniej mi to przeszkadza.

Może u mnie zostaną bo świetnie tłumią, mogę ich słuchać nawet na połowie skali co przy innych słuchawkach jest niemożliwe i dobrze siedzą w uszach. Podoba mi sie też ich granie, są wg mnie przestrzenne i detaliczne ale nie nudne. 

Sa bardziej wybredne w stosunku do źródła, u mnie najlepiej brzmią na nich formaty bezstratne z mocniejszych sprzętów.

 

Od prawie 10-ciu lat używałem tylko i wyłącznie Nuforcce NE 7m (poza nausznymi). Nuforce nadal mają to coś, grają detalicznie a za razem naturalnie - dużo lepiej od wymienionych. Były warte każdego euro którego musiałem wyłożyć ale technika idzie do przodu... sceną nie grzeszą a i bas czasem za bardzo się wybiją.

Jeeezu :D

Mam na półce i na biurku kilka par różnych słuchawek. Są RHA MA750, Vivo XE800, są też stareńkie Soundmagic E10 czy ostatnio zakupione KZ ZST.

Namiętnie ostatnio łoiłem tylko Vivo i przesiadka na KZ ZST nie była ogromnym szokiem ale okazało się że góra nie jest ostra a bassu przybyło w cholerę. Na xDuoo X3 musiałem odjąć im sporo by je po prostu słuchać. No ale są gusta i guściki. Ja mam czułe ucho, inni mniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pudel napisał:

Jeeezu :D

Mam na półce i na biurku kilka par różnych słuchawek. Są RHA MA750, Vivo XE800, są też stareńkie Soundmagic E10 czy ostatnio zakupione KZ ZST.

Namiętnie ostatnio łoiłem tylko Vivo i przesiadka na KZ ZST nie była ogromnym szokiem ale okazało się że góra nie jest ostra a bassu przybyło w cholerę. Na xDuoo X3 musiałem odjąć im sporo by je po prostu słuchać. No ale są gusta i guściki. Ja mam czułe ucho, inni mniej.

Qrcze ja też chyba zupełnie głuchy nie jestem... inaczej łyknął bym je jak pelikan rybkę wiedziony powszechnym na forum zachwytem i cieszyłbym się trzaskami:D

Wysokie trochę się uspokoiły od czau pianek ale nadal w jednym utworze blisko położone szczotki perkusisty tłuką po jakiejś szkle a to trochę nie fajnie? ale to mp3 bo ALAC wypada lepiej.

Co do basu to sprawa jest b. subiektywna - ja lubię go tyci wiecej ale musi być kontrolowany. Wydaje mi się, że on się jeszcze poprawia z dnia na dzień... zobaczymy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mcarto napisał:

Qrcze ja też chyba zupełnie głuchy nie jestem... inaczej łyknął bym je jak pelikan rybkę wiedziony powszechnym na forum zachwytem i cieszyłbym się trzaskami:D

Wysokie trochę się uspokoiły od czau pianek ale nadal w jednym utworze blisko położone szczotki perkusisty tłuką po jakiejś szkle a to trochę nie fajnie? ale to mp3 bo ALAC wypada lepiej.

A może utwór jest do niczego. Zbyt często narzekamy na słuchawki i odtwarzacze zamiast na byle jak zrealizowane utwory. Jeśli tylko w jednym utworze masz problem to poszukaj innej wersji i sprawdź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro54 napisał:

A może utwór jest do niczego. Zbyt często narzekamy na słuchawki i odtwarzacze zamiast na byle jak zrealizowane utwory. Jeśli tylko w jednym utworze masz problem to poszukaj innej wersji i sprawdź 

Nie to nie utwór. Nie wspomniał bym o tym gdybym go nie słuchał wcześniej na kilku sprzętach - znam go dobrze.

Myślę, że jest po prostu wymagający. Inna sprawa, że generalnie zawsze używałem nausznych a tu przestrzeń jest inna... Fostexy też zakuły 2-3 razy ale się w to wsłuchiwałem - dużo lepiej się w nim wyrabiają. 

Może za dużo oczekiwałem - mp3 i detaliczne słuchawki na rozjaśnionym źródle mogą dawać takie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie doszły z rana W1 Pro i jestem z nich zadowolony:) 

Pomęczyłem je przez trzy godziny białym szumem na wszelki wypadek (raczej nie wierzę w wygrzewanie dokanałowych).

Słuchawki są faktycznie niesamowicie wygodne - KZ też nie są złe ale te siedzą jak zrobione na zamówienie.

Grają dokładnie tak jak jak opisywano, bas jest mocny, może nawet go trochę za dużo ale jest kontrolowany i fajnie schodzi, średnica niezła a góra trochę jakby zamknięta.

Grają dość przestrzennie i rozrywkowo za co je polubiłem tym bardziej, że nie męczą uszu. Jedyne małe ale miałem do wysokich i też nie bardzo mi się podobało jak sobie poradziły w 2 gęstych szybkich utworach - trochę je zamuliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mcarto napisał:

A do mnie doszły z rana W1 Pro i jestem z nich zadowolony:) 

Pomęczyłem je przez trzy godziny białym szumem na wszelki wypadek (raczej nie wierzę w wygrzewanie dokanałowych).

Słuchawki są faktycznie niesamowicie wygodne - KZ też nie są złe ale te siedzą jak zrobione na zamówienie.

Grają dokładnie tak jak jak opisywano, bas jest mocny, może nawet go trochę za dużo ale jest kontrolowany i fajnie schodzi, średnica niezła a góra trochę jakby zamknięta.

Grają dość przestrzennie i rozrywkowo za co je polubiłem tym bardziej, że nie męczą uszu. Jedyne małe ale miałem do wysokich i też nie bardzo mi się podobało jak sobie poradziły w 2 gęstych szybkich utworach - trochę je zamuliło.

A mówiłem że wygodne :) Mozna spać bez strachu, że na drugą stronę wyjdą :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

A mówiłem że wygodne :) Mozna spać bez strachu, że na drugą stronę wyjdą :):)

No fajne są i rozrywkowe:)

Jeszcze jedno spostrzeżenie. Z ciekawości zamieniłem oryginalne tipsy (transparentne z czerwonym środkiem) na identycznej wielkości tipsy ale z szerszym kanałem. Poprawiło to górę, basu chyba nie ubyło a izolacja była na tym samym poziomie.

Tylko nie mogę na tych tipsach dłużej słuchać bo naciskają na kanał i w odróżnieniu od firmowych są niewygodne. Muszę poszukać identycznych ale miękkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quwa ja już czekam od końca kwietnia ? aby dopisać sie do klubu.

Puzderka i tipsy jak na złość po 2 tygodniach przyszły.

Można zerkać jaki sklep jaką pocztą przesyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opsssss!

Telefon od matulci że odebrała groźną przesyłkę z Ali :blink: 3 pudełeczka wyglądające na jakąś nową chińską broń. Po rozpakowaniu sprawa się rypła - to były tanie chińskie słuchawki :lol:

 

1. Doki QKZ W1 Pro czerwone i niebieskie. Ładnie zapakowane, 3par tipsów w komplecie, super kabelek. Pierwsze wrażenie z Mayi to jasne oczywiście dynamiczne z wypchniętą średniawką i niezawoalowaną górą.

2, 'Qian39 Bass W Ucho' nie doki lecz pchełki. jak sama nazwa z tytułu aukcji wskazuje w pierwszych wrażeniach bas łupie w ucho aż miło. i jest to bas jak ze starego dobrego papierzaka sowitych rozmiarów :) a nie jakiś 6" plastik (analogia do stacjonarki) reszta pasma ciemna jak w d... u murzyna z mocno zaokrąglonymi sopranami  Jedno jest pewne, każde śpiewy z nich zawsze wychodzą super. Dodam że takiej L-ki potrzebowałem

 

Po 2h rozgrzewce słuchawki trochę się do siebie zbliżyły, już nie ma takich szalonych różnic.

W1pro: wokal Ani Dąbrowska jest na nich całkiem dobry, intymny ale Grzeszczak już średnio - równo bez wzlotów i upadków. Ogólnie wokal, średnica na równi z resztą jest. Grają neutralnie acz dynamicznie z dobrym basem. Dzięki Jaro54.

Ogólnie ..ujany39 pokazały się z fajnej strony, mimo nierównej charakterystyki emanują relaksem, nie kłują w uszy!!, wokal (każdy) na nich to przyjemność więcej słychać, więcej widać i czuć.

 

Pojedynek w stylu neutralność vs. swoboda. Dodam że W1Pro zagrały sporo głośniej. Pchełki jechałem do 100% głośności to doki max 40-50.

W razie czego proszę wziąć pod uwagę cenę słuchawek jak i to że dawno nic dobrego nie miałem w uszach i na uszach ;)

 

 

_DSC0242.jpg

_DSC0237.jpg

_DSC0245.jpg

 

Oczywiście zapisuję się do klubu z powyższymi, ps. będą następne już niedługo, ups.

Edytowane przez pierotero
gapostwo
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności