Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Serio te ZST to jakiś dziwaczny twór. Takie "miasto chopina" brzmi na nich fantastycznie mimo lekkiego gubienia w basie xD

Nie wiem co one maja takiego w sobie, że mimo dyskomfortu dalej chce się ich słuchać. INS pisał, że pieniądze grają. Może to i prawda, ale nie wiem ile ich potrzeba aby zagrały dużo lepiej od tych małych prykaczy za 10 baksow. Dziesięć dolkow.. Ależ markowi producenci pokroju senheisera muszą ludzi ładować w kakao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jestem jedynym posiadaczem zaglądającym do tego tematu. Z wypożyczeniem na tę chwilę może być problem, bo nie mam innych słuchawek ale za tydzień czy tam maksymalnie dwa nie będzie problemu. 

 

@Sound John

Edytowane przez Karbon315
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Starh napisał:

Serio te ZST to jakiś dziwaczny twór. Takie "miasto chopina" brzmi na nich fantastycznie mimo lekkiego gubienia w basie xD

Nie wiem co one maja takiego w sobie, że mimo dyskomfortu dalej chce się ich słuchać. INS pisał, że pieniądze grają. Może to i prawda, ale nie wiem ile ich potrzeba aby zagrały dużo lepiej od tych małych prykaczy za 10 baksow. Dziesięć dolkow.. Ależ markowi producenci pokroju senheisera muszą ludzi ładować w kakao.

 

Zmien gumki w zst a komfort sie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Karbon315 napisał:

Pewnie jestem jedynym posiadaczem zaglądającym do tego tematu. Z wypożyczeniem na tę chwilę może być problem, bo nie mam innych słuchawek ale za tydzień czy tam maksymalnie dwa nie będzie problemu. 

 

@Sound John


Vivo XE800 to jednak ma trochę osób zaglądających na ten temat - mam i ja ;)
Stawiam je bardzo wysoko wśród tanich słuchawek z Chin. Wiem też, że na fali dużego popytu, doczekały się podróbek na aliexpress.
Gdy je zamawiałem, był wtedy ich taki początek powrotu na rynek - w wersji OEM. Oprócz Penon Audo, oferował je sklep Rillpac Store, w tej okrojonej wersji - tzw. OEM.
Teraz w tym sklepie są w cenie 30 $. 
A grają porównywalnie/tożsamo z GR07Cl - mają mieć ten sam sterownik i są podobnie strojone. Grają jasno i mają niesamowitą szczegółowość.
Jak dla mnie stoją półkę wyżej niż świetne KZ ZST, z efektem 'wow', który to efekt teraz zagościł u @Starh :D 
To samo mogę powiedzieć o Urbanfun Hi-Fi - też są w wersji OEM, też bardziej wpisują się w moje preferencje słuchowe i też stawiam je wyżej - ze względu na bardziej naturalny
i zrównoważony dźwięk we wszystkich pasmach (razem z wokalami). Ale to moje uszy i moje subiektywne odczucia ;)

Wracając do Vivo XE800 i pytania @Sound John - gdyby coś nie wypaliło z @Karbon315  ;) - daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivo XE800 to też bardziej niż KZ ZST moje granie, ahh ta scena, ta szczegółowość. Gdyby nie grały tak chudo w basie byłby killer. Chociaż w sumie i tak jest bo tak grających doków do 100zł (chyba?) nie kupisz. A nawet droższe odstawia w tyle. 

Tylko, że trzeba lubić takie granie jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sound John napisał:

Im mniej basu w dokach tym lepiej :D

@Sound John zależy jaki bas, jeśli konkretny ale prawidłowo kontrolowany to ok. Na pewno uciekałbym od słuchawek z zamulonym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sound John napisał:

Miałem, stockowo za dużo basu :P

Mam er4s jeszcze ;) 

Szukam czegoś taniego do zadań specjalnych. 

Johny to odsuń te doki tak z 50 cm od uszu i bas ci zniknie :)

Albo załóż bez tipsów :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale brak basu jak i jego nadmiar są nieakceptowalne. Ostatnio miałem okazję przekonać się łącząc Aigo Z6 z Klipschami Reference on ear. Nie możliwe do słuchania. Choć z X5 III i M1 Klipsche grają zacnie. Nawet X1 Igen lepiej sobie z nimi radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Starh napisał:

ZST niestety są dla mnie nieco niewygodne, męczą po 15-20 minutach. Dodatkowo izolacja jest cóż średnia. KZTY jeszcze przy końcówkach sopranow strasznie "biją" w ucho - ciągną wokal do końca, ale przy dłuższym odsłuchu jest to dosyć nieprzyjemne.

Sam walczyłem mnóstwo czasu z ZST zakładając wszystkie możliwe tipsy. Spróbuj pianki. Założyłem T-400 Comply i od razu stały się wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak a Peter Walker dodawał kartonowe pudełka do swoich Quad ELS aby sobie w nie popukali w rytm muzyki jak komuś basu brakowało :)

A były wyjątkowo otwarte, sorki odbiegłem od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Po wczorajszych długich odsłuchach słuchawek KZ ZST nie mam żadnych zastrzeżeń., które miałem do wokalu. Prawdopodobnie zmęczenie zrobiło swoje. Bass jest " audiofilski" ;) Naprawdę jestem bardzo i to bardzo ZADOWOLONY! 

Zwłaszcza że muzycznie są dla mnie wręcz idealne piękny wokal, odczuwalny wyrafinowany bass i przede wszystkim ilość detali - rewelacja.

 

Mam tylko pytanko bo nie ukrywam zamawiam jeszcze z jedną parę na zaś oraz dla kumpla. Chciałbym dla testu zamówić również jakieś objawienie z tym, że aby było "lepsze".  Ktoś coś wspominał o innych KZ ale mogą być też innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności