Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, strong6 napisał:

Przyszły jakiś czas temu do mnie Boarseman KR25D, wygrzały się i przez kilka dni osłuchałem się z nimi. Mają taką 'audiofilską' sygnaturę dźwiękową - grają równo całym pasmem. Średnie i wysokie są bardzo zrównoważone, basu jest wystarczająco (mniej niż w Urbanfun, więcej niż w Vivo), jest punktowy, niczego nie przysłania. Neutralne granie w stronę jasności. Dużo szczegółów, scena szeroka. Wykonane są nieźle jak na cenę za które je nabyłem (typowy tani chińczyk), izolacja i komfort są co najmniej dobre. 
Kabel się nie plącze lecz silnie mikrofonuje - jedyna wada przy tej cenie. Mało znane (brałem pierwszy z tego sklepu), a bardzo dobrze grające chińskie tanie doki.
Płaciłem 35 zł, teraz są trochę droższe:
https://www.aliexpress.com/item/New-Boarseman-KR25D-Hifi-in-ear-headphones-high-3-5-mm-flat-earplugs-dynamic-headphones-in/32797756119.html?spm=2114.01020208.3.41.dQzpaU&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10065_10151_10068_10136_10137_10060_10138_9999_10155_10062_10156_10154_10056_10055_10054_10059_10099_10103_10102_10096_10148_10147_10052_10053_10142_10107_10050_10051_10171_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10181_10037_10182_10032_10078_10079_10077_10073_10070_10123_10124-9999_10077,searchweb201603_2,ppcSwitch_7_ppcChannel&btsid=77e981b7-f2a9-4218-bdb2-53f250842fa9&algo_expid=aed0cf4e-7ff0-4ec7-94d3-4e7dd35bb075-5&algo_pvid=aed0cf4e-7ff0-4ec7-94d3-4e7dd35bb075

A jak góra w tych słuchawkach, typowa dla "chińczyków" czyli raczej ostra, czy coś lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem Takstar Hi-1200. Mocno basowe, fakt, ale do muzyki klubowej i disco polo jak znalazł. Granie ciepłe, rozrywkowe, wybacza kiepską realizację muzyki o co w tych gatunkach nietrudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul- góra bardzo wyraźna, dosyć ostra ale nie ma sybilantów, przekłuć. Duża scena dźwiękowa i klarowność. Efekt mikrofonowy na minus.
Jakbyś się skusił w celach eksperymentalnych (pamiętając w trakcie odsłuchów o ich cenie) to raczej się nie zawiedziesz ;)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:

Nie martw się basem. Wybrzmiewa dość mocno ale nie zalewa przekazu. Einsear T2 to genialne, tanie doki. Nic przy nich nie kombinowałem z tipsami ;)

Jak to bydle się w ogóle do ucha mieści ;D serio, jaka to jest tulejka? 600? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Einsear T2 mają tulejkę 400, taka samą jak KZ ZST, Urbanfun ...itd. ;)
W porównaniu do VJJB K4 mają mniej midbasu (dlatego grają czyściej i klarowniej). Subbas jest w obu na podobnym poziomie. Średnich jest więcej na Einsear T2, wysokich porównywalnie z VJJB K4. Scena jest szersza w Eisear T2.
@Inszy - Ty wiesz jak zachwycałem się VJJB K4 - to dzięki Tobie je kupiłem i to był bardzo trafny zakup ;)
Nie mam i nie miałem Takstarów, więc do nich Einsear T2 porównać nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem otwarcie, że mam twardy orzech do zgryzienia. Jednak na chwilę obecną myślę, że pójdę za Twoim głosem Inszy jako eksperta i do tego typu muzyki - szybkiej, skocznej z  basem Takstary będą najodpowiedniejsze.Już mam dosyć na obecnych słuchawkach ciągle ustawiać w EQ aby był mocniejszy bas kiedy trzeba, a i tak mało to daje. Chociaż nie powiem, EINSEAR kusi ceną, a VJJB wygląda mi, że są tak po środku między EINSEAR a Taksarami. Ah trudny wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też prawie je wziąłem ale znowu rozterki. Może UF, dopatrzyłem (dopiero teraz :) ) że też 2-way, może Monki Plus albo inne Ve.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczytałem trochę ten wątek i mnie poniosło nieco.

Postanowiłem zamówić sobie 12 par niedrogich słuchawek i osobiście potestować,

ponieważ jestem niedowiarkiem i lubię mieć wyrobione własne zdanie ;-)

Zamówiłem sobie takie modele:

KZ ED2

KZ ZST

KZ ED3M

KZ-ATE

JBMMJ MJ8600

Rock Zircon

QCY QY8

UIISII HM7

Langsdom JM21

Langsdom M300

Langsdom M400

Xiaomi Piston 3 Fresh Youth

 

Ciekawy jestem które mi najlepiej podejdą. W planach zakup kolejnej tury słuchawek, ale najpierw chciałbym poczekać aż podochodzą powyższe od majfriendów.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczytałem trochę ten wątek i mnie poniosło nieco.
Postanowiłem zamówić sobie 12 par niedrogich słuchawek i osobiście potestować,
ponieważ jestem niedowiarkiem i lubię mieć wyrobione własne zdanie ;-)
Zamówiłem sobie takie modele:
KZ ED2
KZ ZST
KZ ED3M
KZ-ATE
JBMMJ MJ8600
Rock Zircon
QCY QY8
UIISII HM7
Langsdom JM21
Langsdom M300
Langsdom M400
Xiaomi Piston 3 Fresh Youth
 
Ciekawy jestem które mi najlepiej podejdą. W planach zakup kolejnej tury słuchawek, ale najpierw chciałbym poczekać aż podochodzą powyższe od majfriendów.
 


Masz rozmach! Na czym będziesz je testował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yogi_gti napisał:

Panowie poczytałem trochę ten wątek i mnie poniosło nieco.

Postanowiłem zamówić sobie 12 par niedrogich słuchawek i osobiście potestować,

ponieważ jestem niedowiarkiem i lubię mieć wyrobione własne zdanie ;-)

Zamówiłem sobie takie modele:

KZ ED2

KZ ZST

KZ ED3M

KZ-ATE

JBMMJ MJ8600

Rock Zircon

QCY QY8

UIISII HM7

Langsdom JM21

Langsdom M300

Langsdom M400

Xiaomi Piston 3 Fresh Youth

 

Ciekawy jestem które mi najlepiej podejdą. W planach zakup kolejnej tury słuchawek, ale najpierw chciałbym poczekać aż podochodzą powyższe od majfriendów.

 

A teraz podlicz to wszystko, dodaj drugą turę i zobacz jakie dobre słuchawki byś za to kupił ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno macie rację, że za wydane na nie pieniążki było by może już coś porządniejszego. Jakieś takstary HD 5500 lub 6000 też mam w planach. Ale porównywanie ich w domowym zaciszu sprawi mi tyle frajdy, której jak pójdę do sklepu i będę mógł porównać może maksymalnie kilka par siebie pozbawie.  I właśnie może uda mi się odnaleźć wymarzoną sygnature dźwięku do której będę od teraz dążył. 

 

Edytowane przez yogi_gti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sound John - ja też trochę sensu w tym widzę. 
U mnie były to wybory czymś uwarunkowane, bardziej lub mniej przemyślane. A to dany model miał gdzieś dobre recenzje, był chwalony tu na forum, był na niego hype itd. itp.
Tym sposobem nazbierało mi się kilkanaście par doków pojedynczo dobieranych, zakupionych w ciągu kilkunastu miesięcy. I jestem z tego zadowolony.
Zrobiłem sobie kolekcję tanich chińskich doków (bardziej lub mniej udanych), dowiedziałem się co mi odpowiada, poszerzyłem wiedzę.
Jednak były to selektywne, pojedyncze zakupy. Choć i tak miałem wyrzuty sumienia. Te wyrzuty sumienia też dozowałem sobie na raty. Pojedyncze drobne zakupy więc pojedyncze, drobne rozterki. 
A tu widzę takie bardziej hurtowe - 12 modeli na raz :D
@yogi_gti - masz rację z tym spokojnym porównywaniem sobie w domowym zaciszu różnych doków. Jest zabawa, jest frajda. Nie wiem tylko dlaczego 12 par na raz (takich, nie innych) :D
@Inszy - też ma rację, ale on to mówi z innego pułapu, z innej perspektywy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności