Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz czas na mnie :)

Ostatnio pytałem Was o coś na BT z chin. Jakoś tak pominięto moje pytanie :P

Ok. Kupiłem Awei A920BL.

Jakość wykonania: kabel płaski, wykonanie mocno średnie razem z miejscami gdzie kabel się kończy (kopułka/pilot). Kopułki metalowe z magnesami. Mieszczą się w moim uchu całe lecz małe ucho będzie miało z nimi problem i będą wypadać. Bez włożenia ich w ucho będą podczas uprawiania sportu wypadać. Gumki są jakie są. Działają poprawnie i dobrze trzymają słuchawki w uszach. Sony Hybrid robią to jednak lepiej lecz wtedy z zewnątrz nic nie słychać...

Jakość dźwięku: tutaj typowo. Sporo ciemnej strony, niskich rejestrów. Ktoś kto miał Vivo XE800 i szuka powiedzmy podobnego grania to się zawiedzie. Są podatne na EQ. Można je fajnie wysterować. Do grania podczas ćwiczeń są po prostu dobre, coś plumka, całkiem znośnie.

Bateria: podobno mają grać 4h i to się okaże po czasie.

Cena: 48 PLN po przewalutowaniu na Przelewy24.

 

Ogólnie miał to być test czy jest sens kupować takie zabawki i szczerze jest to cholerstwo wygodne. Robisz coś i nie pałęta się żaden kabel. Telefon możesz odstawić na bok a gniazdo mini-jack nie jest na nic narażone. Ogólnie użytkowo sporo plusów. Ale do codziennego grania się nie nadają :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

 

Mam te pierwsze od kilku miechów, służą do biegania i świetnie się spisują do tego, solidnie wykonane, dobry kabelek, 

dobrze leżą w uchach, co do grania to grają jasno w zbalansowany sposób, jak dla mnie dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎12‎.‎04‎.‎2017 o 00:30, strong6 napisał:

@ Perul - to tak brzmieniowo jakby Urbanfuny na lekkich sterydach ;)
Brzmienie jak w Urbanfunach, zbliżone do naturalnego, jest trochę więcej subbasu i jaśniejsza góra. Bas całościowo jest szybki, punktowy, precyzyjny. Nie dla tzw. basheadów, ale gdzie ma zabrzmieć to jest konkretnie. Bas nic nie zasłania. Średnie nie są podkreślone, wokale bardzo dobrze wybrzmiewają, są naturalnie - poziom Urbanfunów. 
Tony wysokie są lekko ostrzejsze niż w Urbanfunach (bardzo rzadko ale zdarzają się minimalne przekłucia - coś jak w UiiSii HM7, które znasz i które są półkę niżej). Wysokie są jasne, i szczegółowe, detaliczne. Można wyławiać smaczki. 
Scena jest co najmniej dobra, może odrobinę mniejsza niż w Urbanfunach. Separacja instrumentów i przejrzystość na podobnym poziomie - bardzo wysokim.
Kosztują mniej niż Urbanfuny, a prezentują podobny poziom jakości brzmienia. Jak na ich cenę, grają naprawdę bardzo dobrze.
Stosunek jakość brzmienia/cena to nawet lepiej niż Urbanfuny.
Jestem bardzo zdziwiony, że coś w tak niskiej cenie może grać tak dobrze :D

Powyżej opisałem brzmienie Einsear T2 w relacji do Urbanfun HiFi. Przyzwyczaiłem się, a raczej uszy przyzwyczaiły się do głębszego basu i jaśniejszej góry niż w Urbanfunach -  prawie nie doświadczam już żadnej sybilacji, może to efekt wygrzania.
Tonalnie są bardzo zrównoważone, grają w całym paśmie bardzo szczegółowo i detalicznie, przestrzennie. Posłuchałem wczoraj na nich Oldfielda, J.M Jarre, Deep Forest, Loreenę McKennitt, Enyę (ogólnie mało słucham takiej muzyki) - świetnia separacja instrumentów, nic nie jest zbite, wokale wybrzmiewają.
Nie potrafię wyłapać mankamentów, jak dla mnie to doki komplete, a przy tym bardzo tanie. Jak ktoś stoi przed zakupem tanich i grających ponadprzeciętnie doków to polecam.
EINSEAR T2 :huh:
W mojej kolekcji tanich chińskich są bardzo wysoko i zostaną na stałe.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel raczej standardowy jak na chińskie tanie doki. Nie jest sztywny, jest w kolorze szarym, przypominający metal - stąd skojarzenie z kablem prysznicowym ;)
Ogólnie słuchawki i kabel nie są delikatne, nie wymagają specjalnej troski. Wyglądają nie najgorzej (mnie się podobają), grają dużo lepiej niż wyglądają.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciekawych tanich doków dorzucę Awei S980Hi. Granie V, ale po jaśniejszej stronie (lepiej łączyć z cieplejszymi grajkami), spora scena, dobra szczegółowość, zaskakująco solidne wykonanie i duża podatność na tipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem sobie KZ ZS3, niestety po niedługim czasie użytkowania złamał mi się drucik, który trzyma słuchawkę na uchu i noszenie ich nie jest zbyt komfortowe. Szkoda, bo grały naprawdę dobrze, a kabel zamienny kosztuje właściwie tyle co nowe słuchawki :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MalaFala - z tego co rozumiem to doki są sprawne, a padł sam kabelek.
Proponuję kupić KZ ZST, Uruchomisz w ten sposób też KZ ZS3 - kabelek z KZ ZST można bowiem też użyć w KZ ZS3.
Kabelki są kompatybilne.
Warto kupić dodatkowo srebrzony kabelek do któregokolwiek modelu - do drugiego też będzie pasował.
A jak szaleć to szaleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś słuchawki typu ZST tyle że z balansem w drugą stronę? W sensie więcej góry i mniej dołu oraz z większą przestrzenią i żeby też kosztowały kilkanaście baksów. Tylko nie piszcie mi że audeo ;) Używam ZST do tyrania na codzień z telefonem i wielce je szanuje za performance/cena ale to jednak nie moja para kaloszy - za ciemne i za duszne. Jak po dłuższej przerwie wsadziłem audeo w uszy to normalnie słońce wyszło zza chmury.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Awei S980Hi jak u nich z izolacją? Bo widze że budowa taka jak jak w Sony ex-85 a one grały jak pół otwarte. Do tramwaju padaka.

W przeciwieństwie do Sony mają budowę zamkniętą, więc jak uszczelnisz tipsami, to tłumienie jest gdzieś w okolicach średniej jak na doki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ghert napisał:

A zapomniałem napisać iPhone 6s i cena tak do 20$ max, chyba wezmę KZ ZST chyba że ktoś ma coś jeszcze do polecenia. URBANFUN HIFI jak się mają do nich?

 

Urbanfuny mają bardziej zrównoważone brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności