Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Remaxy nie są słabe. W każdym razie wole je od KZ ZST, które wcale do ucha mi nie weszły. Nie są to też najdroższe słuchawki, i nie należy narzekać. Remaxy są dobre w elektronice, co kiedyś już potwierdzał Inszy.

 

Natomiast trudno jest w sferze tanich doków znaleźć coś co będzie rewelacyjne i każdemu podpasuje. W sferze drogich doków jest zresztą tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale które? Remaxy, czy UF?

Lordzie - jest różnica pomiędzy przeciętne i słabe. Remaxy do elektroniki owszem, i tylko do tego. Jakbym kolekcjonował słuchawki do poszczególnych gatunków to może miałoby to sens.

 

Porównuje je z pamięci do PMV - ten sam przedział cenowy, PMV znacznie bardziej uniwersalne, tonalnie bardziej mi odpowiadały, bo jaśniejsze, ale pomijając tą kwestię, to jakościowo poszczególne pasma po prostu były lepsze.

 

UF? No cóż, może po prostu KZ wygrały, bo był efekt wow, a przy urbanach rozczarowanie jak tylko usłyszałem wokal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując na szybko Vivo do Urbanfunów i RM-800MD, mogę stwierdzić, że Remaxy oferują najpełniejsze brzmienie. Po przejściu z XE800 czy Urbanów na 800MD, czułem się jakbym założył nauszne, scena robiła się większa, jakbym z mniejszego pomieszczenia przeszedł się do wielkiego klubu. 800MD są bardziej zadymione, strasznie mocno uderzają, mają dużo sub-basu, nie zauważyłem w nich ostrości, kłucia, czy podbitej wyższej średnicy, co miało miejsce na Vivo i Urbanach, z czego Urbanów jeszcze da się słuchać jak dla mnie, ale Vivo grają zbyt chudo, trochę syczą, potrzebują więcej mocy. Wygrzałem jeszcze bardziej Remaxy, ubyło nieco basu (choć nadal jest dla mnie trochę za dużo), wokal się przybliżył, jest znacznie lepiej niż na początku odsłuchów. 800MD są bardzo łatwe do napędzenia, HIFI nieco trudniejsze, najwięcej mocy potrzebują Vivo. Urbany akcentują mid-bass, choć jest on taki neutralny, nieprzesadzony, rzadko uświadczymy punktowe uderzenie. Vivo grają natomiast płasko na basie, całościowo jest go trochę mniej niż w Urbanach, odrzuciłem je ze względu na taką szorstkość w brzmieniu, zbyt duże zapowietrzenie, przejawiające się szelestem, co w przypadku dłuższego odsłuchu, nie pozwoli się zrelaksować. Góra w Urbanach jest na dobrym poziomie, ze względu na mniejsze "zadymienie" od 800MD, usłyszymy w nich więcej szczegółów, jednak w niektórych utworach podobnie jak w XE800, zauważyłem podbicie wyższej średnicy, co przejawia się jazgoczącym, szeleszczącym wokalem.

Jak dla mnie z trójki: Vivo XE800, Urbanfun HIFI i Remax 800MD, wygrywają te trzecie, choć najdroższe.

Pytanie - na jakie, z nieco mniejszą ilością basu słuchawki, wymienić 800MD? Urbany nie mają takiego efektu "wow", nie wciskają w scenę, Vivo okazały się za suche. Shozy Zero będą najodpowiedniejsze? Obawiam się, że w RE-400 może być nieco zbyt mało basu. Czy dostanę coś lepszego, mogę nawet szukać czegoś w granicach 300 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam iPhone 5S, jak dla mnie zimny to on nie jest, ale gdy używam EQ i ustawię mniej basu, to wydaje mi się że ucina też kawałek średnicy, a na tym mi nie zależy.

Zauważyłem w sygnaturce K's 64 - jak wypadają w porównaniu do Monk+? Warto się przesiąść? Co sądzisz K's 300? Czy do iPhone się nie za bardzo nadadzą, bez dodatkowego wzmaka?

Edytowane przez De3ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphone 5s to Vka. Po ustawieniu korektora na "mniej basu' ucina kawałek niższej średnicy.

 

K's 64 to najlepsze pchełki jakie słuchałem w tej cenie. Mogą nie spodobać się jedynie fanom jasnego, zimnego grania. Mi iphone pędził 300ohmowe pchły bez problemu, z 500ohmowymi zaczynały być problemy. Po przeczytaniu kilku recek monków + odpuściłem sobie ich zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K's 300 otrzymały notę 9,2/10 na rosyjskim audiofight i mnie zaciekawiły. A jak brać tą wersję 64 to warto dopłacić do białych, tam kabelek jest posrebrzany, czy jak?

Skoro 5S to V-ka, to rozsądny by był zakup "średnicowych" RE-400, mogłoby to zagrać w miarę równo i uniwersalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K's 300 otrzymały notę 9,2/10 na rosyjskim audiofight i mnie zaciekawiły. A jak brać tą wersję 64 to warto dopłacić do białych, tam kabelek jest posrebrzany, czy jak?

Moim zdaniem srebrzony kabel za bardzo je rozjaśni i stracą swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności