Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet bardzo spoko, przy tej cenie nic lepszego nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie propozycje, zastanawiam się między QCY QY8 a troszkę przekraczającymi budżet Meizu EP51. Ktoś może korzystał z tych Meizu??

Są chyba jeszcze do kupienia na forum Meizu

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet bardzo spoko, przy tej cenie nic lepszego nie znajdziesz

Skąd wiesz?

 

Bo mam prosto z Chin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) małe nieporozumienie. Porównuję je z Triplami i MEE Audio M6 Pro oraz innymi dziwami które posiadam i przy cenie niecałe 13 $ to jakość/cena to lata świetlne do pozostałych oczywiście ZSt z przodu.. SQ bardzo przyzwoite, a cena wręcz śmieszna do poziomu wykonania i SQ

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś wyprzedaż na gearbeast :

 

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_611141.html?lkid=10361697&utm_source=ADDSALT&utm_medium=ADDSALT&utm_campaign=SMARTPHONES

 

Dobre te słuchawki? Ktoś coś? Nie wiem czy warte tych 8 dolarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. KZ ZST zamówione chyba 26 stycznia i wczoraj jak wynika z trackingu opuściły WER Warszawa i ruszyły w drogę do placówki pocztowej miejsca doręczenia. Biorąc pod uwagę fakt wysyłki ok. 6 lutego (ach to świętowanie Chińczyków) to jak nic się teraz nie przeciągnie to powinno być 3 tygodnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Zarejestrowałem się na forum, gdyż zapewne tutaj dowiem się najwiecej w kwestiach audio ;)

 

Rok temu, na fali dobrych opinii dokonałem zakupu Meizu HD50 (chociaż mówiono że i tak można kupić lepsze). Zakup kosztował mnie ok. 180zł... A dziś stoją tak drogo... hoho.

Wczesniej użytkowałem Sennheiser CX....jakieś tam, bez szału w każdym bądź razie ale oczywiście i tak lepsze niż to co używa większość społeczeństwa.

Jednak doszedłem do wniosku, że o słuch trzeba dbać i szarpnąłem się na nauszne Meizu...

Jeeeeezuuuu... W swoim życiu, nigdy nie miałem lepiej grajacego sprzętu. NAWET moje ucho wychwyciło to... Po prostu, one grają bardzo dobrze... ah... Wiem, doskonale o tym wiecie ( modowanie słuchawek?! Czego to ludzie nie wymyślą :P ).

Użytkowałem ich tak na mieście jak i przy lapku. Teraz tylko MacBook Air. Dlaczego? O tym poniżej.

 

Jak wspomniałem, mój poziom zadowolenia sięgał nieba ( szczególnie że Xiaomi Mi5 jak na mobile gra całkiem dobrze), wykorzystywałem je w każdą pogodę... i tu mały klops. Domyślam się że zmiana temperatur ( i możliwe nagrzewanie się sprzętu w słońce) + chiński klej... no i puściło. Rozbierając je, okazało się że chyba niestety Meizu nie przyłożyło się do wykonania ( materiał był klejony bardzo cienkimi warstwami, a w innych miejscach już większymi). Nie znam się totalnie na profesjonalnych nazwach... Więc je sobie odpuszczę :P

W skrócie, odkleiła się ta siateczka przysłaniająca głośniczki ( łatwo naprawić klejem).

A jak to odkryłem? Cóż. Po prostu nausznik/gąbka (ta część nakładana) odleciała sobie... i postanowiła zostać na rynku głównym w mym mieście :D

Na szczęście szybko odkryłem zgubę. Już na miasto nie wychodzę.

Gorszą kwestią było odklejenie się naciągnietego materiału (od wewnątrz) pod tą skórą/pianką.... Nakładanie tego (naciąganie) było trudne i kłopotliwe. Klej mym przyjacielem. No i git. Naprawione.

Jednak tutaj powstał kolejny problem. Nie wiem czy to przez moje ściąganie, czy naprężanie tej skórki... Ten kto ma Meizu HD50, wie zapewne o co mi chodzi. Mianowicie da się je zdjąć, te nauszniki. Problem w tym że prawa trzyma mi się bardzo luźno i czasem potrafi sama odpaść.... I potem proces nakładania tego, huh, robótki ręczne. Pracochłonne.

 

I tu powstała kwestia - Co z tym zrobić? Czy wziąć na chama klej i po prostu przykleić jedno do drugiego ? Teoretycznie załatwi to problem... Ale znów, jeśli odklei się materiał wewnątrz (a to będzie do siebie przyklejone), to nic nie pocznę. Najlogiczniejszą opcją byłoby dokupienie tej nakładanej części... Taaaaa... Ale ciekawe gdzie ;)

Gdy nie używam, to jak to słuchawki miastowo-młodzieżowe , trzymam je na szyi. Idąc, wibracje, i bum, może odlecieć - nawet nie zauważę. Wiem że tu na forum, jest największe zagęszczenie posiadaczy chińszczyzny :) No to moje pytania:

 

1. Co zrobić z wyżej opisanym faktem ? Naprawić? Nie ruszać? Modlić się? Zastosować jakiś mi super nie znany rytuał ?

2. Czy są lepsze na kablu od nich, do 200zł z Chin? Po roku chyba coś powinno się ruszyć w tym temacie...czy nie? ;)

3. Przewidujecie ich cenę na poziomie 50$? :D.

4. Te słuchawki, są na poziomie jakiej półki cenowej w Polsce?

5.. Muszę coś kupić. Myślałem nad dousznymi... no ale po co. Następnie, o nausznych po kablu... ale przecież mam moje Meizu ( działają, a to że tylko w domu... :D ). Ostatecznie, wymyśliłem sobie nauszne Bluetooth ( to takie nowoczesne) - ale chyba jednak nie dorównują one tym po kablu ? Bluedio T3 Plus wydają sie spoko. Chociaż brzydsze od Meizu. I basu za dużo, a ja akurat nie słucham aż tyle bass music...

6. Meizu telefony robi... takie sobie. Ale o dziwo, przy słuchawkach ufam im i jestem skory do zakupu HD60, HD100, czy jak one tam się będą zwały :) Bo mam nadzieję, że wyjdą... oby jak najszybciej.

7. Co dziwne, słuchawki od Xiaomi są gorsze. I droższe. A wiecie że ostatnio wyszła ich wersja z graphene... czymś tam? :P Liczyłem że zmieni to nagle ich jakość... ale nie widzę nigdzie recenzji, nic a nic. Wyglądają raczej tak samo jak te stare. Może ktoś z Was zgłębi temat.

 

Dzięki za wszelaką pomoc i wsparcie.

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - np. poszukaj na forum i skontaktuj się z @Perul - on modował m.in. Meizu HD 50 więc zna je od podszewki,
​Ad. 5 - Meizu to firma z korzeniami audio i oprócz 'takich sobie' telefonów popełniło też parę telefonów 'muzycznych' z dedykowanymi układami dźwiękowymi typu ES9018K2M + OPA1612 (chociażby Meizu Pro5)
:)
​ps. trochę mało tej pomocy ode mnie :)

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem UrbanFuny

Zacznę od wad - kabelek się lichy wydaje i mikrofonuje trochę.
Ale JA PIERDZIU JAK TO GRA. Za ten hajs? Rewelka! Sygnatura trochę mi się kojarzy z B&O H6 - w miarę równe granie z mocniej zaakcentowanym dołem. Ale jest moc, jest mięcho, dół z tych masujących a nie łupiących, średnica nie jest schowana, górę chyba minimalnie podrównać equalizerem trzeba jedynie, aczkolwiek zero sybilacji cieszy. Perkusja brzmi mocarnie. Nie grają w głowie, czego się obawiałem.

Za niecałe 19 dolców to kurka strzał w 10! Zdecydowanie bardziej mi się podobają niż +/- 20 razy droższe RHA MA750.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności