Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

 

bylo wziac remaxy 800, zaczynam rozumiec czemu Inszy je hajpuje. za 38 dolarow, ktore za nie dalem sa naprawde bardzo, bardzo dobre. zwlaszcza jak w eq odejme troche basu (x3 rockboxed), wtedy wszystkie pasma mi pasuja, scena tez niezla. tulejka duza, ale na piankach i ote w sumie jest ok. takze polecam sprobowac :)

 

A ja niestety nie rozumiem i zdecydowanie Remaxy odradzam. Udało mi się w końcu złapać seala (na piankach, silikony niestety powodowały driver flex) i nie rozumiem fenomenu tych słuchawek. Średnica jak ze studni, nie wiem czy to zamierzony efekt czy wynik błędnego zestrojenia przetwornika dynamicznego i armaturowego. Za 200 PLN absolutnie odradzam, do 50 bym się zastanowił, ale wolałbym chyba Sony MH1C.

 

 

Jak to ode mnie sztuka to przecież masz pełną gwarancje. Jak chcesz to podeślę Ci drugi egzemplarz do porównania bo faktycznie coś opis nie pasuje do ogólnej charakterystyki brzmienia. Wygrzałeś je trochę dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym odsłuchu Remaxów doszedłem do wniosku, że miałem chyba po prostu zbyt wysokie wymagania. Ostatnio słucham na słuchawkach o średnicy raczej na 1 planie (Shure SE535, Sony MDR-100AAP) w Remaxach jest ona wycofana i dlatego odnosiłem wrażenie jakby dochodziła z tunelu. Z nimi wszystko jest chyba ok, zwyczajnie mi nie podeszły swoją sygnaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stwierdzam, że VIVO XE800 noszone OTE są lepsze. Pewnie to kwestia lepszego ułożenia tulejek względem kopuły. Pojawiła się brakująca góra. Brzmienie nadal jest trochę miękkie, w rocku wokal jest wygładzony. Ale brakuje może minimalnie muzykalności. Nawet myślałem czy to przypadkiem nie jest armatura. A tu dynamik.

 

W muzyce z żywymi instrumentami, jazzie, klasyce brzmią genialnie. W dobrze zrealizowanej muzyce innych gatunków także. Dzisiaj odpłynąłem przy Lunatic Soul. Wczoraj na Jakszyk/Fripp/Collins. Jestem w stanie uwierzyć że one powinny 99$ kosztować.

 

Wysłane za pomocą mTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stwierdzam, że VIVO XE800 noszone OTE są lepsze. Pewnie to kwestia lepszego ułożenia tulejek względem kopuły. Pojawiła się brakująca góra. Brzmienie nadal jest trochę miękkie, w rocku wokal jest wygładzony. Ale brakuje może minimalnie muzykalności. Nawet myślałem czy to przypadkiem nie jest armatura. A tu dynamik.

 

W muzyce z żywymi instrumentami, jazzie, klasyce brzmią genialnie. W dobrze zrealizowanej muzyce innych gatunków także. Dzisiaj odpłynąłem przy Lunatic Soul. Wczoraj na Jakszyk/Fripp/Collins. Jestem w stanie uwierzyć że one powinny 99$ kosztować.

 

Wysłane za pomocą mTalk

 

Oby potwierdziła się Twoja opinia, niebawem powinny do mnie dolecieć. Jeśli mi nie spasują bedą na sprzedaż po kosztach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może okazję posłuchać ?

- Boarseman k25

lub

-quian25

Na rosyjskich forach polecają je jako alternatywę dla monków.

Ja zamówiłem Quian39, zobaczymy co te cudaki potrafią :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miał ktoś może okazję posłuchać ?

- Boarseman k25

lub

-quian25

Na rosyjskich forach polecają je jako alternatywę dla monków.

Ja zamówiłem Quian39, zobaczymy co te cudaki potrafią :)

 

Quiany39 Rosjanie oceniają sporo gorzej (7) od w/w . tamte mają koło dziewiątki w ich 10-stopniowej skali.

 

 

Miał ktoś może okazję posłuchać ?

- Boarseman k25

lub

-quian25

Na rosyjskich forach polecają je jako alternatywę dla monków.

Ja zamówiłem Quian39, zobaczymy co te cudaki potrafią :)

 

Quiany39 Rosjanie oceniają sporo gorzej (7) od w/w . tamte mają koło dziewiątki w ich 10-stopniowej skali.

 

 

Dzisiaj zacząłem porównanie urbanfunów do fiio ex1. I po pierwszych odsłuchach mogę stwierdzić że urbanfuny dają radę. Generalnie fiio ex1 są bardziej szczegółowe i mniej basowe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nauczyłem się odpowiednio korzystać z pianek dołączonych do Remaxów i bardzo dobrze, bo w porównaniu z silikonami zdecydowanie poprawiło się brzmienie: więcej średnicy, cieplejsza barwa, bardziej "analogowa", a przy tym bardziej namacalny dźwięk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk z Easy Earphone mnie wydymał i nie dostanę Senfer DT2+, które zamówiłem 11.11, bo nie mają ich na stanie, a ponieważ producent planuje "improved version", to jakbym się uparł na nie, to musiałbym czekać conajmniej miesiąc na nową dostawę nowej wersji (z tym miesiącem+ tak mi chińczyk napisał). Co lepsze nie odzyskam nawet od razu kasy, bo on oddaje kasę przez "spory", a AE nie pozwala założyć sporu od razu, tylko mogę założyć go dopiero 10 dni po wprowadzeniu przez sprzedawcę numeru przesyłki (wprowadził 4 dni temu, mimo, że nie miał towaru).

 

W związku z tym pytanie - czy ten chińczyk ma coś ciekawego, co w promocji kosztuje w okolicach 35$ żeby już się z nim nie przepychać, czy lepiej odzyskać kasę i upolować coś w "black friday"? W Senferach zaintrygowała mnie ich konstrukcja, czyli 2xBA+DD, a szczerze nie widzę u niego nic podobnego. Senfer 4in1, to pewnie też kompletnie inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk z Easy Earphone mnie wydymał i nie dostanę Senfer DT2+, które zamówiłem 11.11, bo nie mają ich na stanie, a ponieważ producent planuje "improved version", to jakbym się uparł na nie, to musiałbym czekać conajmniej miesiąc na nową dostawę nowej wersji (z tym miesiącem+ tak mi chińczyk napisał). Co lepsze nie odzyskam nawet od razu kasy, bo on oddaje kasę przez "spory", a AE nie pozwala założyć sporu od razu, tylko mogę założyć go dopiero 10 dni po wprowadzeniu przez sprzedawcę numeru przesyłki (wprowadził 4 dni temu, mimo, że nie miał towaru).

 

W związku z tym pytanie - czy ten chińczyk ma coś ciekawego, co w promocji kosztuje w okolicach 35$ żeby już się z nim nie przepychać, czy lepiej odzyskać kasę i upolować coś w "black friday"? W Senferach zaintrygowała mnie ich konstrukcja, czyli 2xBA+DD, a szczerze nie widzę u niego nic podobnego. Senfer 4in1, to pewnie też kompletnie inne granie.

 

Olej Easy Earphones, to krętacze, mnie próbują zrobić na 100$. A jeśli chodzi o DT2+ to oddam swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne kretacze, jest problem z DT2+ ze strony producenta, pojawila sie opinia, ze jedna z BA w nich jest lipna i teraz wstrzymano sprzedaz do czasu wyjasnienia u kazdego sprzedawcy.

 

http://www.head-fi.org/t/820747/chinese-asian-brand-info-thread-portable-headphones-and-iems/3000_30#post_13009342

Edytowane przez Sir Nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

 

Obserwuję temat już jakiś czas i dzięki wam już mam długą listę słuchawek, nad którymi się zastanawiam, a nawet nie planowałem ich kupienia :D

Poszukuję od jakiegoś czasu chińskich słuchawek bezprzewodowych - niestety nie znalazłem nic ciekawego. Może ktoś ma doświadczenie z jakimiś, albo mógłby coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

 

Obserwuję temat już jakiś czas i dzięki wam już mam długą listę słuchawek, nad którymi się zastanawiam, a nawet nie planowałem ich kupienia :D

Poszukuję od jakiegoś czasu chińskich słuchawek bezprzewodowych - niestety nie znalazłem nic ciekawego. Może ktoś ma doświadczenie z jakimiś, albo mógłby coś polecić?

zerknij na bluedio ufo lub bluedio t3 w balck friday powinny być w dobrych cenach na aliexpressie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

 

Obserwuję temat już jakiś czas i dzięki wam już mam długą listę słuchawek, nad którymi się zastanawiam, a nawet nie planowałem ich kupienia :D

Poszukuję od jakiegoś czasu chińskich słuchawek bezprzewodowych - niestety nie znalazłem nic ciekawego. Może ktoś ma doświadczenie z jakimiś, albo mógłby coś polecić?

 

Axgio Sprint Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły KZ ZST.

 

Efektownie to one wyglądają...w pudełku. Elementy obudowy są średnio spasowane, całość wygląda dość tandetnie (w uszach imitują jednak drogie CIEMy, przynajmniej do czasu, aż ktoś im się bliżej przyjrzy ;) ). Dobrze leżą w uszach, kabel, pomimo braku chin slidera, trzyma się za uszami (może to sprawka tych dziwnych...odważników? :blink: ). Driver flex doprowadza mnie do szału - muszę coś pokombinować z piankami .

 

A teraz jak grają - no na pewno nie jak słuchawki za 5 dych. Jestem mile zaskoczony połączeniem z ihifi770. Dźwięk jest całościowo więcej niż poprawny, ale ponieważ mam je w uszach jakieś 20-25 minut, to szczegóły zostawię sobie na później. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły KZ ZST.

 

Efektownie to one wyglądają...w pudełku. Elementy obudowy są średnio spasowane, całość wygląda dość tandetnie (w uszach imitują jednak drogie CIEMy, przynajmniej do czasu, aż ktoś im się bliżej przyjrzy ;) ). Dobrze leżą w uszach, kabel, pomimo braku chin slidera, trzyma się za uszami (może to sprawka tych dziwnych...odważników? :blink: ). Driver flex doprowadza mnie do szału - muszę coś pokombinować z piankami .

 

A teraz jak grają - no na pewno nie jak słuchawki za 5 dych. Jestem mile zaskoczony połączeniem z ihifi770. Dźwięk jest całościowo więcej niż poprawny, ale ponieważ mam je w uszach jakieś 20-25 minut, to szczegóły zostawię sobie na później. :)

moje będą chyba w piątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności