Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ostatnio widziałem "oryginalne" za 9$ a podroby były za 5$. Chińczyk pytany o różnice między nimi (ten sam sklep) powiedział, że różnią się dźwiękiem.

 

Stąd też wyglądać mogą legitnie, a grać słabo.

To ja dorzucę kilka słów co do oryginalności vivo. Rozmawiałem z dwoma dużymi dystrybutorami w Chinach, którzy zaopatrują większość sklepików na aliexpress. Pisalem tez bezposrednio z vivo. Oryginalne vivo xe800 nie ma szans na zakup w detalu poniżej 90usd. W chińskich dużych sklepach audio kosztują 99 usd. Wszystko poniżej to albo fake (lepszy lub gorszy) ewentualnie jakieś pojedyncze sztuki z odrzutu na produkcji. Nie wątpię że fake może grać dobrze ale to nie są oryginalne vivo. Jeżeli ktoś ma wątpliwości zawsze może napisać na support vivo.

 

Wytapane mobilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio widziałem "oryginalne" za 9$ a podroby były za 5$. Chińczyk pytany o różnice między nimi (ten sam sklep) powiedział, że różnią się dźwiękiem.

 

Stąd też wyglądać mogą legitnie, a grać słabo.

 

To ja dorzucę kilka słów co do oryginalności vivo. Rozmawiałem z dwoma dużymi dystrybutorami w Chinach, którzy zaopatrują większość sklepików na aliexpress. Pisalem tez bezposrednio z vivo. Oryginalne vivo xe800 nie ma szans na zakup w detalu poniżej 90usd. W chińskich dużych sklepach audio kosztują 99 usd. Wszystko poniżej to albo fake (lepszy lub gorszy) ewentualnie jakieś pojedyncze sztuki z odrzutu na produkcji. Nie wątpię że fake może grać dobrze ale to nie są oryginalne vivo. Jeżeli ktoś ma wątpliwości zawsze może napisać na support vivo.

 

Wytapane mobilni

e.

 

tylko gdzie takie oryginalne kupić za te 90$

 

[edycja]

mam,

bez pudełka i gwarancji mogą kosztować 25 $

podobnie było z Sony MH1

 

ten (bigbargainonline) użytkownik ebaya sprzedaje pudełkowe 90$ i w woreczku 29,99$ także są są dwie wersje

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co rzuciłem to prawdziwe fejki "high quality top sound believe me friend".

 

Te za około 20 dolców to podobno OEM oryginałów. W każdym razie brzmią wg kolegów super a to najważniejsze.

 

Wysłane za pomocą mTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co rzuciłem to prawdziwe fejki "high quality top sound believe me friend".

 

Te za około 20 dolców to podobno OEM oryginałów. W każdym razie brzmią wg kolegów super a to najważniejsze.

 

Wysłane za pomocą mTalk

dokładnie wersje bez pudełka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co rzuciłem to prawdziwe fejki "high quality top sound believe me friend".

 

Te za około 20 dolców to podobno OEM oryginałów. W każdym razie brzmią wg kolegów super a to najważniejsze.

 

Wysłane za pomocą mTalk

Nie ma w sprzedaży oryginalnych oemow bo vivo nie prowadzi takiej sprzedaży. Oryginały są w penonaudio.com i kosztują 99 usd . Za 90 mogą być w realnej promocji. Oczywiście fake mogą brzmieć super jak wiele chińczyków, które jak wiemy grają za małe pieniądze lepiej od drogich markowych produktów ale to wszystko fake. Jeżeli ktoś z kolegów ma super brzmiące fake to warto uderzyć to tego samego sprzedawcy, gdyż u innego może być już zupełnie inny produkt.

 

Wytapane mobilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk twierdzi, że wszystkie taniej niż 90$ to fejki. Mówi że pochodzą w większości z jednej fabryki i ich cena to 15-18$.

 

To zgadzałoby się z doniesieniami, nawet Inszy o tym pisał kiedyś, że są fejki z ruchomymi tulejkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał okazję przesłuchać Kz Ed9 Ed2 Rock Cyrkon ? Dużo dobrego się o nich naczytałem

 

Wszyscy tylko Vivo i Vivo, a są jeszcze inne ciekawe słuchawki :)

 

Otóż mam Rock Zircon od tygodnia i od razu napiszę, że moje Xiaomi Piston 3 poszły w odstawkę (ktoś ma ochotę na wygrzane Pistony?)

Zaznaczę, że nie uważam się za zbyt wielkiego znawcę, nie mam aż tylu możliwości porównań, ale na Jowisza: takie granie za niecałe 9 dolarów!?

Od razu po wyjęciu z pudełka i zapuszczeniu do uszu, na twarzy zakwitł banan. Nie spodziewałem się, że tak tanie doki mogą mieć taki dźwięk. Czy to najlepiej wydane na sprzęt 30 zł? Mi wcześniej nic lepszego w tej cenie nie wpadło do ucha.

Zaskoczeń jest zresztą kilka: po pierwsze bardzo dobre wykonanie: solidny, nie plączący się "sznurek", same kopułki może nie są zrobione z cyrkonu, ale kto ich tam wie ;) Nie przypominają tanich plastików, raczej taką szlachetną masę, sam nie wiem, ale wstydu na pewno nie ma. Wygodnie leżą w uchu i nie mają tendencji do wypadania, aczkolwiek zamówiłem zastępcze pianki, bo gumki S są dla mnie za małe, a M trochę uciskają (spasowanie to oczywiście sprawa indywidualna). Nosząc je OTE, dźwięk jeszcze się poprawia, zwłaszcza, że kształt kopułek jest lekko skrętny, by dopasować się do kanału słuchowego.

No własnie dźwięk. Hmm... Od razu trzeba zaznaczyć, że Zircony nie grają jak IEM za setki czy tysiące złotych, ale spokojnie umieścił bym je cenowo w przedziale 100-150 zł i to nie była by przesada. Dźwięk jest dosyć jasny, klarowny. Scena, nie za szeroka, rozchodząca się na boki, ale jest zauważalna. Separacja instrumentów bardzo zadowalająca.. Jak na słuchawy za 30 zet - bajka. Rock Zircon to lekko funowe V-ki, na naciskiem na lekko, bo średnica jest w nich całkiem przyjemna, leciutko wycofana i oczywiście zdominowana przez bas, ale nie jest to mankament, zwłaszcza dla kogoś kto styl V lubi :). Górne rejestry o dziwo nie syczą, są ładnie poukładane, po prostu pasują do całości brzmienia. Basów jest najwięcej, ale to nie jest łupanie charakterystyczne dla basowej tanizny. Jest go dużo, za to bez przytłoczenia, z łatwością wyczuwamy różną kolorystykę i niuanse niskich tonów. I jak tu za 3 dyszki chcieć czegoś więcej?...

Edytowane przez misiec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczanie ich w pułapie 100-150 złotych, to jednak zdecydowanie przesada. A dlaczego, to pisałem tutaj:

https://muzostajnia.wordpress.com/2016/05/05/rock-zircon-vs-kz-zs1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te co rzuciłem to prawdziwe fejki "high quality top sound believe me friend".

 

Te za około 20 dolców to podobno OEM oryginałów. W każdym razie brzmią wg kolegów super a to najważniejsze.

 

Wysłane za pomocą mTalk

Nie ma w sprzedaży oryginalnych oemow bo vivo nie prowadzi takiej sprzedaży. Oryginały są w penonaudio.com i kosztują 99 usd . Za 90 mogą być w realnej promocji. Oczywiście fake mogą brzmieć super jak wiele chińczyków, które jak wiemy grają za małe pieniądze lepiej od drogich markowych produktów ale to wszystko fake. Jeżeli ktoś z kolegów ma super brzmiące fake to warto uderzyć to tego samego sprzedawcy, gdyż u innego może być już zupełnie inny produkt.

 

Wytapane mobilnie.

 

Penonaudio ma od stycznia sklep na aliexpres i chyba nie sprzedaje tam fake:

https://pl.aliexpress.com/store/product/VIVO-XE800-High-Fidelity-Audiophile-Dynamic-Driver-Inner-Ear-Earphone-With-Mic/1994049_32725101178.html

​to chyba ten sam Penonaudio i te same Vivo (stara cena - bo chyba ze starej fabryki :P):

http://penonaudio.com/vivo-XE800

 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie - czerwone Takstary grają rewelacyjnie; przede wszystkim zadowoleni będą miłośnicy basu. Bas jest głęboki, punktowy, szybki, żywy. Wiedzie prym.
Tony średnie są lekko wycofane, ale są czyste i szczegółowe. Trochę kameralne w porównaniu do basu. Tak samo górna średnica i tony wysokie. Scena jest bardzo szeroka i głęboka. Dźwięk tych słuchawek określiłbym jako lekko ciemny, jak dla mnie dźwięk przez duże D za niewielką cenę.
Doskonałe chińskie słuchawki - produkt robiony typowo na rynek chiński. Począwszy od olbrzymiego czerwonego tekturowego pudełka z krzaczkowym nadrukiem.
W środku zaś jest pudełko z tworzywa sztucznego, powleczone przyjemną imitacją aksamitu. W przegródkach znajdują się: krzaczkowa gwarancja, dodatkowy pozłacany wtyk 6,35mm oraz twarde etui (z nadrukiem INGPING) z zamkiem błyskawicznym - wewnątrz zaś czerwony przedłużacz 1,8 m oraz cztery dodatkowe pary końcówek silikonowych w różnych rozmiarach (dwie pary - to silikonowe choinki). No i przede wszystkim słuchawki, doskonałe słuchawki z charakterystycznym czerwonym przewodem. Projekt, wykonanie i materiały - poziom kilkukrotnie wyższy niż cena; w tej cenie u nas czegoś takiego nie znajdziemy.
Tak samo dźwięk, klarowny dźwięk o ciemnej sygnaturze, Polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Proszę o pomoc w wyborze słuchawek do xduoo x3. Wcześniej po lekturze opinii wybrałem zestaw Hifimana HM700 + RE400b i chciałbym żeby był on punktem odniesienia w wyborze.(Porównanie dapów plikami o tej samej gęstości Flac 16b/44,1kHz)
Szukam dźwięku wyrównanego bez przesadzonego basu, lekkie v lub n dopuszczalne (ewentualnie myślę o korekcji w dapie) ale chce wyraźnie słyszeć kontrole i barwę basu oraz szczegółowo nie zniekształcone średnie i wysokie, wybrzmienia, duża scena,przestrzeń ,separacja, duża rozdzielczość wysokich i średnich z dobrymi wokalami.

Obecnie myślę o xduoo x3 + vivo Xe800. Vsonik GR07 clasic byłyby chyba odpowiednie ale drogie a vivo xe800 byłoby dobrym wyjściem jednakże czytam że jest spora obawa o podróbki i o to czy rzeczywiście vivo xe800 = vsonic gr07.
Czy mogłyby wypowiedzieć się osoby które kupiły vivo xe800 jak je oceniają, porównują z gr07 i za ile i od kogo je kupiły ?

Czy znalazłby się takie modele słuchawek do 100-150zł które z xduoo x3 przeskoczyłyby zestaw Hifimana ?
Może Jamo wEAR in20m (Klipsch image S2) dałyby radę (może nie pokazały mi co potrafią- krótko je mam).
Re400 podobno ma problem ze sceną i są awaryjne- co im się psuje?.

Czy sam HM700 jest słabszy od x3 dźwiękowo, jaką przewagę daje (w przypadku użycia słuchawek zbalansowanych) nad x3 ?
Czy reszta toru x3 pozwala na wykorzystanie dużej gęstości plików, czy nie marnotrawi jakości - x3 trochę szumi.

Obecnie mam Superluxy HD668b,HD681,
ortodynamiki: Elektronika TDS-5, Telefunken TH-700,
Douszne : Jamo wEAR in20m (to samo co Klipsch Image S2 lub X1), VE Monk+, Nokia WH208

Niesłucham metalu i rapu.

Bardzo liczę na fachowca Inszego i Jego "chińszczyznę na wynos":) ale każda pomoc osłuchanej osoby mile widziana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, jak wrócą i nie zapomnę, to sprawdzę ;)

A czy są dobre, to wiadomo - kwestia gustu. Ale dla mnie nie wiem czy nie najlepsze doki do 100 dolarów jakie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło 200 zł z tego co patrzyłem (~50 dolców)


wydają się interesujące, zwłaszcza że je Inszy chwalisz. tylko właśnie ta tulejka mnie martwi, jak większe niż 200 to nie dla mnie :/


o, znalazłem za 43 dolki:

http://www.banggood.com/Remax-800MD-Hybrid-Earphone-Moving-Coil-Balance-Armture-Driver-With-Microphone-For-iPhone-Sumsang-p-1072656.html


co do tulejki:

 

"hi dear friend

I am glad to tell you that this earphone should use this 4.9mm eartips ;
http://penonaudio.com/4.9mm-4.5mm-3.0mm-Foam-Eartips"

 

czyli T400 chyba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakoś nie za bardzo podchodzi mi ten odważnik na kablu :)

A gdzie chcesz mieć baterie i elektronikę? Miniaturyzacja idzie na przód ale fizyki nie oszukasz. Prąd na odległość to jeszcze przyszłościowe rozwiązanie. Sterowanie też posiada elektronikę wiec musi być pilot. Nie jest jednak jego waga w ogóle odczuwalna zatem nie nazwał bym tego elementu odwaznikiem.

 

Po zdjęciach widać, że jest i pilot i odważnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik z moimi Vivo XE800, mianowicie wszystko jest wporzo, ale podłączone do Colorfly C10 grają bardzo dziwnie, chyba że wcisnę i trzymam guzik na pilocie, to jest dobrze, a nawet bardzo. Z wszystkim gadają poprawnie, ale z tym Colorfly jest jakiś konflikt, da się coś z tym zrobić? Poza wymianą kabla.

 

BTW - czy wymiana kabelka w tym modelu należałaby do trudnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym je na przejściówce FiiO LU1/LU2. Po prostu piny się nie zgadzają bo w końcu tam jest pilot i mikrofon bodajże, w każdym razie jack 4 polowy i to źródło problemu. Wciśnięcie przycisku zwiera piny i śmiga. Ja tak miałem z ADDIEM, pomogło LU2.

 

Można oczywiście takowy adapter sklecić samemu z 2 jacków i kawałka drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności