Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje słuchawek do telefonu z mikrofonem dousznych/dokanałowych w cenie najlepiej do około 100zł (chyba że będzie przeskok jakościowy i warto będzie dopłacić). Zakup może być z Chin jak i z Polski.

Wymagania:

- wyrazista, duża scena,

- dobre pozycjonowanie instrumentów, bez zlewania się

- lubię dynamiczny bas, ale bez przesady

- denerwuje mnie syczenie

- kierunek budżetowych SL 668b bez kłujących wysokich tonów ale z bardziej zaakcentowanym basem (takie łupnięcie, które w metalu jest niezbędne)

 

Słucham głównie metalu, rocka, muzyki filmowej, klasycznej itp.

 

Myślę, że VE Monk by mi przypasowały, ale niestety nie mają mikrofonu który będzie potrzebny mi do rozmów

 

Nigdy nie miałem słuchawek dokanałowych. Czym one się charakteryzują w porównaniu z dousznymi w praktyce? Zauważyłem że nie każdy preferuje dokanałowe.

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem słuchawek dokanałowych. Czym one się charakteryzują w porównaniu z dousznymi w praktyce? Zauważyłem że nie każdy preferuje dokanałowe.

Są wygodniejsze (w większości przypadków), lepiej i stabilniej siedzą w uchu. Dają lepszą izolację od otoczenia. Pozwalają na użycie różnych końcówek, przez co można modelować dźwięk oraz poprawiać wygodę/izolację. W niektórych modelach możliwa jest zmiana filtrów, które znacząco wpływają na barwę dźwięku.

 

Pchełki mają wielu zwolenników - szczególnie ostatnio wracają do łask. Niemniej słuchawki dokanałowe są po prostu bardziej uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Opcja z wymiennym kablem byłaby jak znalazł. Choć oczywiście byłoby najlepiej aby taki kabel był w zestawie i nie trzeba byłoby płacić za inny. Ale nie ma tak dobrze....

 

Nie znalazłem opisu do tych słuchawek. Mógłbyś krótko je opisać, pasują do mojej charakterystyki powyżej, jak prezentują się np. w porównaniu z VE Monk (pomijam że to pchełki i nie mają mikrofonu, chodzi mi o sam dźwięk), Snab Overtone ep-101m, Brainwavz delta, VJJB k4?

 

A co o tych moglibyście powiedzieć?

http://pl.aliexpress.com/item/DIY-IE800-HiFi-in-ear-ceramic-earphone-earbud-headphone-with-microphone-remote-new-free-shipping/32223603803.html?shortkey=6BFVBj2u&addresstype=600

 

W opisie kabla nie ma napisanego że posiada mikrofon. Na zdjęciu jednak widać.

Jak z jego jakością, sztywnością a także czy mikrofon jest przyzwoity?

Czy znalazłby się taki około 1,5m, wtedy mógłbym jeszcze swobodnie korzystać w laptopie. Nie jestem obojętny także na DIY.

ze

 

 

Nigdy nie miałem słuchawek dokanałowych. Czym one się charakteryzują w porównaniu z dousznymi w praktyce? Zauważyłem że nie każdy preferuje dokanałowe.

Są wygodniejsze (w większości przypadków), lepiej i stabilniej siedzą w uchu. Dają lepszą izolację od otoczenia. Pozwalają na użycie różnych końcówek, przez co można modelować dźwięk oraz poprawiać wygodę/izolację. W niektórych modelach możliwa jest zmiana filtrów, które znacząco wpływają na barwę dźwięku.

 

Pchełki mają wielu zwolenników - szczególnie ostatnio wracają do łask. Niemniej słuchawki dokanałowe są po prostu bardziej uniwersalne.

 

Dzięki za wyjaśnienie. Spotkałem się z opinią że właśnie słuchawki dokanałowe najbardziej niszczą słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niszczy słuch podbijanie kolejnych decybeli, a nie budowa słuchawek (tu zostaje tylko kwestia higieny).

 

Natomiast przy ZhiYin Z2000 Monki są ciepłe, gęste i przyciemnione, Deltom brakuje dociążenia i rozciągnięcia na górze, od VJJB są trochę jaśniejsze, szybsze i równiejsze, a Snabów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc domyślam się że w tej cenie jeżeli chodzi o moje preferencje napisane w poprzednim poście to jest najlepszy wybór? Podobnie dotyczy kabla zaproponowanego przez Ciebie. Sprawdzony w boju, jakość-cena bardzo dobra, jaka sztywność, mikrofon przyzwoity? Nie chciałbym aby zaraz mi się nie przełamał itp.

Czy dostanie 1,5m kabla byłoby problemem?

 

Słuchawki w linku który umieściłem wyżej podobno biją cena-jakość inne w podobnym pułapie...

 

Ale jak ktoś nie dba o higienę (akustyczną) to dokanałowymi najszybciej sobie krzywde zrobi...

Więc coś w tym jednak jest. W takim razie trzeba będzie słuchać ciszej.

 

 

P.s. Takie jeszcze pytanie. Na Ali przy wyborze tych słuchawek jest jeszcze opcja z MMCX lub bez. Czy "with MMCX" będą z gniazdami i kablem czy tylko z gniazdami? "Without" to słuchawki połączone na stałe z kablem?

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

With MMCX będą z gniazdami i kablem. A "without", to opcja bez wymiennego kabla.

Czy ten kabel jaki wkleiłem, to najlepszy wybór? Nie, to wybór najtańszy. Najlepszy kosztuje wielokrotnie więcej niż masz na słuchawki.

I czy Z2000 będą najlepszym wyborem? Cóż, to chyba jedne z najlepszych doków do 50 dolarów jakie można kupić, ale czy wolałbyś coś innego, to ciężko powiedzieć - nie mamy Twoich uszu.

 

Odnośnie tych Tennmaków, to nie wierzę, że są specjalnie dobre. Pewnie opinie o nich przeczytałeś na Head-Fi, gdzie jest grupa fanatyków podróbek i osób hejpujących wszystko co tanie i z Chin. Ale choćby były ciekawe, to i tak ich nie kupię, bo branie podróbek jest jednak trochę chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o cenę adekwatną do pułapu jaki zaproponowałem. Aż takim melomanem nie jestem aby płacić za kabel do słuchawek w telefonie wielokrotność mego obecnego budżetu.

Rozumiem że kabel to nie pierwszy lepszy, ale z tych tańszych który jednak klasowo nie będzie odbiegał od słuchawek.

Znasz może jeszcze jakiś przyzwoity ale dłuższy za rozsądną cenę?

 

Jeżeli chodzi o Tennmak to tak, przeczytałem na Head-Fi gdzie jest bardzo chwalony.

 

Znasz te sklepy z linków które podałeś? Nie ma większego z nimi problemu, śmiało można zamawiać?

 

Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu KZ Ate hifi za 10$ z przesyłką.

Jestem w ciężkim szoku jak to dobrze gra za takie grosze:)

Na wykopie pojawiają się też dość umiarkowane opinie.

Zastanawia mnie porównanie tego z Piston V2 lub VJJB K4 - ponoć zauważalnie lepszą alternatywą.

Ew. jak wygląda pojedynek kz ed9 vs vjjb v4

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kz Ate, Xiaomi Hybrid, VJJB K4 i te ostatnie są ​jak dla mnie zauważalnie lepszą alternatywą. Najlepsze rozeznanie w temacie ma Inszy.
Mnie osobiście bardzo odpowiada brzmienie VJJB K4.
Inszy - masz jakąś wiedzę odnośnie ​LZ Z03A? w porównaniu do VJJB K4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6, nie znam tych LZ, ale zachwytów nad nimi nie było.

A moje Top 4 do 20 dolarów jest na poprzedniej stronie, z tym że ostatnia pozycja nosi teraz nazwę ZhiYin Z2000. I nie bez powodu nie ma tam żadnych Xiaomi czy KZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Szukam jakichś fajnych słuchaweczek w cenie około 15$. Miałem już Pistony V3 i Rock Zircon - obie bardzo sobie chwalę, jednak Xiaomi były o wiele wygodniejsze, a Zircony wg. mnie troszke lepiej grały. Czy znajde jakiś złoty środek? Coś co jest wygodne (aby nie trzeba było wciskać w uszy itp.) i gra przyzwoicie. Z góry dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności