Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zetknął się z innymi produktami VSONIC ? Miałem GR07, mam VSDS2, słuchałem AN16. A modele VSD3, VSD3S czy VSD5 ? Zna ktoś bliżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Doszły po niecałeych 3 tygodniach:

http://www.aliexpress.com/item/New-AT-Series-AT2000-ISK-headphones-network-K-song-AT-2000/32291332294.html

Ja akurat kupiłem za 23 dolary i wysyłka 0.

Powiem szczerze, że robią dobre wrażenie - konstrukcja niesamowicie lekka - w słuchawkach o tym gabarycie jedne z najlżejszych jakie widziałem! Pałąk z płaskownika metalowego, solidny. Siła docisku IDEALNA! Ledwo je czuć na uszach, a nie spadają. Do tego na zawiasie pa założeniu nawet na dużą głowę mają zapas w obie strony w stosunku do płaszczyzny ucha, a często z tym jest kłopot (np w HD2000 Takstara). Opakowanie to dla mnie traf w 10, bo pasuje do napisu Professional Monitoring Headphones - proste do bulu (i nadzieji :P). Białe, ze schematycznym rysunkiem słuchawek. Niby głupstwo, a mnie się to właśnie podoba, kompletnie niekomercyjne. I na koniec o brzmieniu - mało, bo słuchałem ich max 15 min. Powiem krótko - dobre. Bardzo równe, ale bez braków i na całym dole i u góry. Góra jeszcze delikatnie szorstka, ale nie kłuje. Średnie bliskie, z małym podbarwieniem (ale to po przesiadce z silnych V-ek, więc może wrażenie nadmierne). Powygrzewam trochę, ale już widzę, że bardzo przyzwoite słuchawki poniżej 100 zł. Ja dałem dokładnie 94 zł. Oczywiście pady dość sztuczne, nieco twardawe, ale myślę, że się ułożą. Tłumienie z zewnątrz znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.aliexpress.com/item/Brand-KZ-Original-KZ-LP3-fone-de-ouvido-super-bass-Dj-Headphone-Auriculares-hifi-stereo-headphones/32376961370.html

Nie wiem czy były, konstrukcja otwarta, miałem już z tej firmy jedne słuchawki (podróbki v moda m80) po modach grały wyśmienicie, więc na te też się łaszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, no to koniecznie się podziel wrażeniami. Bo cena bardzo niska :). Ja posłuchałem za to dłużej moich nowych AT2000 i podobają mi się coraz bardziej. Faktycznie trochę brakuje skuteczności (podane 95dB) i to by nawet pasowało. Ale brzmieniowo nic nie można zarzucić, aby było ewidentnie złe. Jest wiernie, płasko i niczego nie brakuje. Mam wrażenie, że góra także się ułożyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Z chińskich cudów kupiłem dwie pary po 0,99 $ z kuponem z JD

 

http://en.jd.com/product/ES-900i-3-5mm-Metal-Stereo-Noise-isolating-Hi-fi-In-ear-Earphones-Heavy-Bass-Music-Headset-Headphones-with-microphone_717986.html

Awei ES-900i nie wiem czy "oryginalne", ale grają fatalnie, dźwięk zza ściany

 

http://en.jd.com/product/Original-Xiaomi-PISTON-Earphones-Headset-Remote-Control-Mic-For-MI4-XIAOMI-4-iPhone-Plastic-version_782787.html

Pistony Basic

 

Grają całkiem nieźle, po wymianie gumek, fabryczne mi nie pasowały, jak na przedział <40zł, to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem KZ ATE. Póki co ledwie kilka minut, bo recki smażę, ale na stockowych dość słabych tipsach było wow. Za taką kwotę nie spodziewałem się tak równego dźwięku i fajnej sceny. Gdyby nie kolejny zakup, zostały by ze mną. A tak muszę zrobić miejsce dla kolejnych doków, tylko ze znacznie wyższej półki. :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o nich, zamów to porównamy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie czekam na dwie hybrydy, jedną armaturę, jednego dynamiki i małe combo, a poza tym, jestem po zakupie xDuoo XD-05, więc tak trochę nie bardzo mnie stać :D

Ale może za miesiąc, jak nervosa mnie nie puści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie czekam na dwie hybrydy, jedną armaturę, jednego dynamiki i małe combo, a poza tym, jestem po zakupie xDuoo XD-05, więc tak trochę nie bardzo mnie stać :D

Ale może za miesiąc, jak nervosa mnie nie puści...

 

Ok, jesteś królem Chin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale trudno, próbuję dobić do 50 :P

 

Najpierw słuchawkowo:

- hybrydy Senfer DT3 - na razie je wygrzewam (wyraźnie pomaga) i po jakichś 30 godzinach grają mniej więcej tak: wyraźnie podbity bas, głównie w środkowej części, ale jest niezłej jakości, więc jest całkiem dobrze ogarnięty. W drugiej linii idą wokale, czyste i wyraźne, choć przez wtrącający się bas bywają trochę nosowe. Dalej niższa średnica i na końcu góra, mocno zdominowana przez bas, przez co łatwo ją zgubić w muzyce - takie Cztery Pory Roku brzmią słabiutko, bo skrzypce są zagłuszane przez wiolonczele, ale jak już nie ma nisko schodzących instrumentów, to jest akceptowalnie. Dobra separacja, wyraźne rozbicie kanałów na lewo-prawo, ale ciężko o jakąś głębię.

Gumki z zestawu proponuję od razu umieścić w koszu na śmieci, bo są fatalnej jakości: niewygodne i ciężko o dobry seal. No i po raz pierwszy trafiłem na woreczek zrobiony z ceraty, a nie jakiegoś miłego materiału czy pseudo-skóry. Trochę to żałośnie wygląda.

Wykonanie dobre, kopułki ładne i wygodne, tylko kabel słaby. Wygląda tandetnie i ma spore tendencje do przenoszenia efektu mikrofonowego.

Ogólnie jak za jakieś 130 złotych, to całkiem fajne słuchaweczki do elektroniki czy popu. Na razie je sobie zostawię i jeszcze pogrzeję.

 

Teraz niesłuchawkowo:

- combo DAC/AMP na Sabre ES9023, PCM2706 i wznacniaczu AD823:

http://www.aliexpress.com/item/Top-ES9023-USB-DAC-PCM2706-AD823-amp-with-one-machine/32504738070.html

Niezły czysty dźwięk za małe pieniądze. Trochę mi brakowało przestrzeni i jakiegoś błysku na wyjściu słuchawkowym, ale i tak zauważalnie lepiej niż integra w kompie. Trochę dla basolubów, bo to pasmo było mocniej podkreślone. Taka dobra rzecz - nie szumi nawet na dokach (pomijam swojego kompa, gdzie wszystko przez USB szumi).

Wygląd tandetny straszliwie, jakby ktoś to robił na lekcjach ZPT, ale działa bez zarzutu, potencjometr łapie równo. Jak ma być tanio, przenośnie i uniwersalnie, to całkiem fajny zakup.

 

- DAC asynchroniczny na Sabre ES9023 i SA9027:

http://www.aliexpress.com/item/SA9027-ES9023-24BIT-96KHZ-Asynchronous-USB-DAC-HIFI-Sound-Decoder-with-Case/32396623155.html

Jako DAC jakby bardziej przejrzysty od poprzednika, choć brak tu wyjścia słuchawkowego, więc coś za coś. Trochę szkoda, że nie mam już Fiio D03k, bo czuję, że mogłoby być ciekawie.

Tu już wykonanie jest całkiem niezłe, choć gdyby obudowa była cieńsza, to by było jeszcze lepiej. Na razie zostawiam go w szafie. Jak w końcu się zabiorę za jakiś mały sprzęt grający poza kompem, to chyba umieszczę tam tego DACa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo duale zaraz je kupię.

 

Kupiłem kilka chińczyków i wnioskuję ze duale grają najlepiej

 

polecam VJJB V1 V1S 4 Speakers

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160102095650&SearchText=VJJB+V1+V1S+4+Speakers

najlepsze chińczyki jakie miałem

 

ps.szukam najładniej grający chińczyków do 30 $ lubie bas i dużo szczegółów doradzicie coś

20160102_184304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oo duale zaraz je kupię.

 

Kupiłem kilka chińczyków i wnioskuję ze duale grają najlepiej

 

polecam VJJB V1 V1S 4 Speakers

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160102095650&SearchText=VJJB+V1+V1S+4+Speakers

najlepsze chińczyki jakie miałem

 

ps.szukam najładniej grający chińczyków do 30 $ lubie bas i dużo szczegółów doradzicie coś

 

Po czym wnioskujesz, że duale grają najlepiej?

 

A VJJB V1 uchodzą za przeciętne dźwiękowo i słabe jakościowo, więc chyba mało chińczyków miałeś ;)

 

Natomiast z mocno zaznaczonym basem i szczegółowe, to choćby wymienione trochę wyżej Senfery DT3. Masz też kilka modeli KZ nastawionych na bas czy na naszym rynku Takstary Hi-1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po czym wnioskujesz, że duale grają najlepiej?

 

A VJJB V1 uchodzą za przeciętne dźwiękowo i słabe jakościowo, więc chyba mało chińczyków miałeś ;)

 

Natomiast z mocno zaznaczonym basem i szczegółowe, to choćby wymienione trochę wyżej Senfery DT3. Masz też kilka modeli KZ nastawionych na bas czy na naszym rynku Takstary Hi-1200.

 

VJJB V1 jakość wykonania jest bardzo dobra wręcz premium w tej cenie, pewnie komuś trafiła sie felerna sztuka i pojechał po nich.

Wkładki sa bardzo delikatne prawie jak w klipsch, co do duali uważam że dźwięk jest bogatszy i głębszy dużo więcej detali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CIRCUS MAXIMUS - akurat tańsze słuchawki, to mają więcej wad niż zalet z dwóch przetworników, bo mają problemy ze strojeniem i zawsze coś na tym mocno cierpi.

A na VJJB V1 było dużo narzekań, że się rozklejają, więc takie nie bardzo to "premium".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności