Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Oczekiwania, to czego się słuchało wcześniej, presja społeczności audiofilskiej, ciśnienie, struktury neuronów ("wygrzewanie mózgu") albo czegoś w człowieku i pewnie jeszcze parę innych rzeczy też ma znaczenie :)
Fakt, że im dłużej się z czymś siedzi.. też nie zawsze pomaga :D

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, requal napisał:

Oczekiwania, to czego się słuchało wcześniej, presja społeczności audiofilskiej, ciśnienie, struktury wygrzewania neuronów albo czegoś w człowieku i pewnie jeszcze parę innych rzeczy też ma znaczenie :)
Fakt, że im dłużej się z czymś siedzi.. też nie zawsze pomaga :D

 

I to właśnie jest psychoakustyka ...

Psychoakustyka, akustyka psychologiczna – dziedzina nauki zajmująca się badaniem i opisywaniem związków zachodzących między falą dźwiękową docierającą do uszu słuchacza (bodźcem) a subiektywnie odczuwanym wrażeniem, które u niego wywołuje. Jest to nauka z pogranicza akustyki i psychologii. Działem akustyki zajmującym się psychoakustyką jest akustyka słuchu, natomiast działem psychologii jest psychologia poznawcza. Dziedzinami, do których stale odwołuje się psychoakustyka, są również anatomia, neuropsychologia oraz fizjologia. Podstawowym zadaniem jakie stawia się przed psychoakustyką jest opisanie i wyjaśnienie różnych aspektów percepcji słuchowej na gruncie anatomii i fizjologii układu słuchowego. Dokładne zrozumienie procesu w jaki percypowane są dźwięki docierające do narządu słuchu nie jest zadaniem trywialnym. Dlatego też wiedza w tym względzie, pomimo prawie stu lat intensywnych badań, wciąż nie jest tak precyzyjna jak można sobie tego życzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, requal napisał:

Hehe, nie lubię kognitywistyki. Tylko Platon ! :D 

Piękne + piękne = piękne :)

Lekki bład w tym równaniu powinno być Piękne + piękne = Photoshop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedl do mnie taki kabelek, wersja mmcx 2,5mm

https://s.click.aliexpress.com/e/ckJS8QDi

Wrażeń słuchowych jeszcze nie mam ale wrażenia wzrokowe są bardzo dobre :)
(Fajnie, że to jest zapakowane w twarde pudełko)

Ale dziwna sytuacja z przesyłką.
Raz, przyszłą bardzo szybko, zamówienie 6 października
Dwa, przez długi czas nie mogłem śledzić przesyłki po numerze aż pewnego dnia przesyłka pojawiła się jako nadana w Polsce w Komornikach.
Na przesyłce jest też napisane że nadawca jest z Polski w imieniu kogoś tam ;)
Aha wybrałem przesyłkę za dolara z kawałkiem ;)
Spotkaliście się z czyms takim?

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja tak miałem dziś dotarły tipsy OSTRY zamawiane 16 października. Wysyłka była przez Sinotrans do Liege w Belgii a stamtąd do Komornik. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donperdro1979 u mnie podobnie, też zawitał listonosz z takim kabelkiem, 3,5mm, do Tin Audio T2, wrażenia organoleptyczne, bardzo pozytywne! Zdecydowanie najlepszy jaki miałem od "majfriendów", pod względem wykonania. 

 

 

Tutaj jest za 8usd, super cena!

 

TRN MMCX/2Pin Connector 3.5/2.5Balanced 8 Core Copper Silver Mixed Cable For TRN V10/V20/V60/V80 ZS4/ZS6/ZS10/ES4/ZS10/AS10/BA10
https://s.click.aliexpress.com/e/b1u4Ky01

 

Edytowane przez Sir Nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja tak miałem dziś dotarły tipsy OSTRY zamawiane 16 października. Wysyłka była przez Sinotrans do Liege w Belgii a stamtąd do Komornik. 
Sinotrans, dokładnie. Nie miałbym nic przeciwko żeby przesyłki przychodziły teraz tak szybko

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może ktoś, kto miał i jest w stanie porównać trn v80 z innymi słuchawkami, które są już ten poziom-dwa wyżej? Mowa tu o słuchawkach takich jak BQ KC 2, BQ3 RevoNext QT2. Jestem  coraz bardziej zadowolony z moich v80, bo już się troszkę wygrzały do tego stopnia, że wgl nie odczuwam już tych wysokich tonów i po prostu myślę, czy nie warto w związku z promocjami zaopatrzyć się w coś, co będzie jeszcze lepsze. Zależy mi na tym, aby bass był na tym samym poziomie albo lepszym, a cała reszta po prostu była jeszcze poziom lub dwa wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioWunsz - TRN v80 przy ich cenie to świetne słuchawki. RevoNext QT2 absolutnie nie są o dwa poziomy wyżej od TRN v80. Jak dla mnie co najwyżej pół ale to tylko moje zdanie, bo ktoś może stawiać je spokojnie na równi. Oba modele mają dość podobną sygnaturę brzmienia, ogólną jakość reprodukowania dźwięku, poziom wykonania również. BQEYZ KC2 powinny mieć łagodniejszy bas. Dwa poziomy wyżej?
"Zależy mi na tym, aby bass był na tym samym poziomie albo lepszym, a cała reszta po prostu była jeszcze poziom lub dwa wyżej" Wg mnie to możliwe ale w innym przedziale cenowym.

@Koniciwa - Słuchawki, które minimalnie przekraczają założony budżet lecz 11.11 mogą być w niższej cenie - np. Tennmak Dulcimer. Mają dobry bas i nieostrą górę.
Już teraz bez problemu zmieszczą się w cenie - np. KZ ATE i też spełniają preferencje dźwiękowe.
Recenzje obu modeli bez problemu znajdziesz w internecie, na polskich stronach również. Tu jako przykład:
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-kz-ate-hifi/
TRN v20, Einsear T2, Memt X5 - to doskonałe tanie chińskie słuchawki, mieszczą się w przedziale cenowym, wszystkie mają dobry bas ale też więcej góry.

 

Edit: BQEYZ K2 podobno mają tożsame brzmienie z Revonext QT2. Nie wiem na ile to jest prawdą dlatego "podobno" i "prawdopodobnie" to ten sam poziom.

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AudioWunsz napisał:

Jest może ktoś, kto miał i jest w stanie porównać trn v80 z innymi słuchawkami, które są już ten poziom-dwa wyżej? Mowa tu o słuchawkach takich jak BQ KC 2, BQ3 RevoNext QT2. Jestem  coraz bardziej zadowolony z moich v80, bo już się troszkę wygrzały do tego stopnia, że wgl nie odczuwam już tych wysokich tonów i po prostu myślę, czy nie warto w związku z promocjami zaopatrzyć się w coś, co będzie jeszcze lepsze. Zależy mi na tym, aby bass był na tym samym poziomie albo lepszym, a cała reszta po prostu była jeszcze poziom lub dwa wyżej 

Względem TRN v80, to dla mnie spokojnie BQ3 jest dwa poziomy wyżej. Lepsze zgranie (bez wrażenia W), detal i wysublimowanie dźwięku też lepsze. Ma się wrażenie, że coś jest tam już wyszukanego w tych słuchawkach. Bas jest na tyle interesujący, że też można go traktować jako update, ale nie ilościowo (chociaż to też kwestia synergii) i chyba mniej jest basu, a więcej subbasu. Nie zestawiam jednak 1:1, tylko ewolucyjnie: DT8 były dla mnie lepsze niż TRN, Artiste były lepsze niż Dt8, a BQ3 lepsze niż Artiste (ogólnie, chociaż tu też kwestia synergii może zagrać dużą rolę). Polecam spróbować. Z zastrzeżeniem, że co dla mnie lepsze to niekoniecznie dla kogoś, oraz że w jakimś sensie nie ma dwóch rzeczy, które można by zestawić ze sobą tak na 100procent.

 

ALE żeby też nie być tak relatywnie rozmemłanym. BQ3 miażdżą!!!

...

 

Tak a propo duży przyrost osiągnięć nastąpił w przeciągu tych paru miesięcy w tym segmencie.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AudioWunsz napisał:

Jest może ktoś, kto miał i jest w stanie porównać trn v80 z innymi słuchawkami, które są już ten poziom-dwa wyżej? Mowa tu o słuchawkach takich jak BQ KC 2, BQ3 RevoNext QT2. Jestem  coraz bardziej zadowolony z moich v80, bo już się troszkę wygrzały do tego stopnia, że wgl nie odczuwam już tych wysokich tonów i po prostu myślę, czy nie warto w związku z promocjami zaopatrzyć się w coś, co będzie jeszcze lepsze. Zależy mi na tym, aby bass był na tym samym poziomie albo lepszym, a cała reszta po prostu była jeszcze poziom lub dwa wyżej

 

Wziąłbym jeszcze na celownik ARTISTE DC1. W BQEYZ KC2 imo jest problem z środkiem. Bas w obu bardzo ok.

8 godzin temu, Koniciwa napisał:

Witam

 

Właśnie co trafiłem na ten temat, czy moglibyście mi polecić jakieś sprawdzone wynalazki z Chin ? Chcę aby miały dobry bas i mało "wysokich".

 

Tak do 10-15$

 

Swing IE800, ED16, ES4, ATE, Yinyoo Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Dzięki za info. Zapytam jeszcze - jak długo jest aktywny rabat na opłacenie zamówienia z kodem rabatowym? Tydzień? Dwa? Chętnie poczekałbym z zapłatą na jakieś testy. Póki co mam preorder na BQEYZ KC2 za 26,40 $ więc jakoś mi się nie pali z zakupem. KC2 to bardzo chwalony model, więc na Yinyoo V2 mogę poczekać jeszcze trochę.

 

Rabat jest możliwy do wykorzystania w każdym momencie, nie ma terminu ważności. Więc spokojnie przemyśl swoje zakupy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryankgb napisał:

 

Rabat jest możliwy do wykorzystania w każdym momencie, nie ma terminu ważności. Więc spokojnie przemyśl swoje zakupy :)

 

No to git - czekam w takim razie na testy V2, a zamówienie na Ali niech sobie wisi. Jak Chińczyk anuluje nieopłacone zamówienie, to zamówię kolejny raz. Póki co opłacę 11.11 BQEYZ KC2. Dzięki za info i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów który odstąpił mi swoje BQ3 w dobrej cenie, dzisiaj stałem się ich posiadaczem :). Pierwsze wrażenie "za ciepło", drugie (po zmianie tipsów na OS200) "grają bardzo dobrze ale póki co i tak wole swoje V80 :P". Na razie ich nie skreślam, tylko postaram się je dobrze wygrzać. Mam nadzieję, że po wygrzaniu bas zrobi się bardziej sprężysty, a góra się rozjaśni... Oczywiście to tylko pierwsze wrażenia osoby lubiącej podkoloryzowane brzmienie ;).

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, e1mo napisał:

Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów który odstąpił mi swoje BQ3 w dobrej cenie, dzisiaj stałem się ich posiadaczem :). Pierwsze wrażenie "za ciepło", drugie (po zmianie tipsów na OS200) "grają bardzo dobrze ale póki co i tak wole swoje V80 :P". Na razie ich nie skreślam, tylko postaram się je dobrze wygrzać. Mam nadzieję, że po wygrzaniu bas zrobi się bardziej sprężysty, a góra się rozjaśni... Oczywiście to tylko pierwsze wrażenia osoby lubiącej podkoloryzowane brzmienie ;).

Niewyobrażam sobie, żeby BQ3 mogły zagrać gorzej niż TRN v80. Daj im chwilę niech się odmulą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

Niewyobrażam sobie, żeby BQ3 mogły zagrać gorzej niż TRN v80. Daj im chwilę niech się odmulą. :)

 

UWAGA! Są to pierwsze wrażenia i autor poniższego tekstu musi się zestroić ze słuchawkami ;), dlatego autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania! :P

 

Jeśli chodzi o jakość brzmienia, poukładania dźwięku, ilość detali itd., to BQ3 kładą V80 na łopatki. Z drugiej strony, dla mnie bas nie jest tak sprężysty, a sam dźwięk nieco za miękki (choć naprawdę relaksujący).

 

Podsumowując, jeśli chodzi o jakość dźwięku to (w swoim przedziale cenowym) BQ3 kładą konkurencję na łopatki, jeśli chodzi natomiast o sygnaturę to dla mnie jest ona (póki co) zbyt bezpieczna (brak im tej odrobiny szaleństwa i nieobliczalności ;)).

 

Jeśli chodzi o mój ideał budżetowego grania, to jest nim SOMiC V2 z padami Super Soft od Brainwavza, a ich sygnaturę określiłbym jako coś pomiędzy BQ3 i V80. Niestety V2 (jak widać na poniższym obrazku) to mało mobilne słuchawki, a mi właśnie czegoś takiego brakuje :(.

 

V2.thumb.jpg.e490cb4378d48ad77e8c3508d8247d71.jpg

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, e1mo napisał:

 

UWAGA! Są to pierwsze wrażenia i autor poniższego tekstu musi się zestroić ze słuchawkami ;), dlatego autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania! :P

 

Jeśli chodzi o jakość brzmienia, poukładania dźwięku, ilość detali itd., to BQ3 kładą V80 na łopatki. Z drugiej strony, dla mnie bas nie jest tak sprężysty, a sam dźwięk nieco za ciepły (choć naprawdę relaksujący).

 

Podsumowując, jeśli chodzi o jakość dźwięku to (w swoim przedziale cenowym) BQ3 kładą konkurencję na łopatki, jeśli chodzi natomiast o sygnaturę to dla mnie jest ona (póki co) zbyt bezpieczna (brak im tej odrobiny szaleństwa i nieobliczalności ;)).

 

 

Masz może możliwość porównać BQ3 z KC2? Na stronie thePhonograph KC2 mają trochę wyższe oceny od BQ3, na innych stronach idą praktycznie łeb w łeb. A pytam się bo, zamiast kupować KC2 dołożę kilkanaście zielonych i wezmę BQ3 jeśli rzeczywiście są tego warte.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Masz może możliwość porównać BQ3 z KC2? Na stronie thePhonograph KC2 mają trochę wyższe oceny od BQ3, na innych stronach idą praktycznie łeb w łeb. A pytam się bo, zamiast kupować KC2 dołożę kilkanaście zielonych i wezmę BQ3 jeśli rzeczywiście są tego warte.

 

Niestety nie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, e1mo napisał:

 

UWAGA! Są to pierwsze wrażenia i autor poniższego tekstu musi się zestroić ze słuchawkami ;), dlatego autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania! :P

 

Jeśli chodzi o jakość brzmienia, poukładania dźwięku, ilość detali itd., to BQ3 kładą V80 na łopatki. Z drugiej strony, dla mnie bas nie jest tak sprężysty, a sam dźwięk nieco za miękki (choć naprawdę relaksujący).

 

Podsumowując, jeśli chodzi o jakość dźwięku to (w swoim przedziale cenowym) BQ3 kładą konkurencję na łopatki, jeśli chodzi natomiast o sygnaturę to dla mnie jest ona (póki co) zbyt bezpieczna (brak im tej odrobiny szaleństwa i nieobliczalności ;)).

 

Jeśli chodzi o mój ideał budżetowego grania, to jest nim SOMiC V2 z padami Super Soft od Brainwavza, a ich sygnaturę określiłbym jako coś pomiędzy BQ3 i V80. Niestety V2 (jak widać na poniższym obrazku) to mało mobilne słuchawki, a mi właśnie czegoś takiego brakuje :(.

 

V2.thumb.jpg.e490cb4378d48ad77e8c3508d8247d71.jpg

Tak te sluchawki czaruja gora i srodkiem. Bas jest bardzo dobry, ale sa lepsze to fakt. Balem sie przez chwile, ze tipsami zgasiles ich magie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności