Skocz do zawartości

Czego słuchasz w tym momencie?


Cwany

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś na forum słucha punka?

 

W kolejności:

-Dzieci Kapitana Klossa - lata 80te;

-Brygada Kryzys "Cosmopolis" - pierwsza połowa lat 90.; kapela z Tomaszem Lipińskim i Robertem Brylewskim w składzie; punk to nie jest ale za to grają punkowcy;

-Blade Loki (jeszcze z Agatą) - lata 2000czne; jedna z niewielu współczesnych kapel punkowych na poziomie.

 

 

 

DSC_0208.JPG

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka dźwiękowa z "Ucieczki z Nowego Yorku" Johna Carpenter - kawał dobrej muzyki filmowej, zresztą jak w wielu jego filmach np. "Atak na posterunek 13" czy "Coś" ("The Thing").

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intro z pięknego i niezwykłego anime z niezwykłą podróżą w czasie i nie tylko - "Air" (2005), podobnie porusza jak "Elfen Lied", ma jedną przewagę nad "Elfen Lied", ale nie mogę powiedzieć, że jest lepsze czy gorsze, bo ciężko porównać te 2 wyjątkowe w moim odczuciu anime - "Air" od razu daje nadzieję na niezwykłą przygodę niesamowitym i sennym klimatem.. No i jeśli ktoś nie lubi brutalnych scen, to "Air" jest raczej pozycją dla niego bardziej.., gdyż przemocy jako takiej w nim praktycznie nie ma, co nie znaczy, że nie porusza mocno, wręcz przeciwnie może.. Do tego DOSKONAŁA MUZYKA i postacie i podobająca mi się osobiście kreska.. Pod pewnymi względami nawet przewyższa "Elfen Lied" .. Chyba stanę się fanem anime w stylu "Elfen Lied" czy właśnie "Air", jak dla mnie prezentują b. wysoki i emocjonalny poziom, coś czego nie czułem nigdy tak dogłębnie oglądając np. zachodnie bajki ogólnie.. :

 

 

Tekst (być może jest tekst minimalnie inny - tłumaczyłem z angielskich napisów):

 

We watched the fading contrails go by (obserwowaliśmy znikające podniebne smugi zostawiane przez samoloty (tłumaczenie własne głównie i częściowo może z tego co mam z uzyskanych napisów),
I ran away because it was too bright (Takie oszałamiające, że musiałam uciec..),
I let go of my hands because it hurt (Puściłem Twoją rękę, ponieważ trzymanie jej sprawiało mi ból..),
The place I can't reach is still far away (Miejsce,do którego chcę dotrzeć jest nadal oddalone),
She's watching you with a wish locked away inside (Obserwuje Ciebie z życzeniem skrytym głęboko w sobie),
The children walk on the summer tracks (Dzieci przechadzają się po letnich torach),
With hope that will take flight in your hands (Z nadzieją, którą wyczarujesz swoimi rękoma),
I followed the contrails as they faded (Ścigałem znikające ślady samolotów),
Nothing changed since the day we went past that hill (Nic się nie zmieniło od dnia, kiedy wspięliśmy się razem na to wysokie wzgórze..),
Just be ourselves (Bądźmy sobą),
So we can be trully strong (Byśmy stali się silniejsi).

 

 

A tu w dłuższej wersji, chyba ładniejszej jeszcze:

 

 

 

Doba znowu k. za krótka i nie mogę wstawić już nic więcej, bo ogólnie cała muzyka jest wręcz DOSKONAŁA ...

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nicodem napisał:
38 minut temu, Noah napisał:
Królowa sceny :wub:
0F33AA04-F7A9-48DE-A3C9-3CED6FA6BA81.thumb.png.9c0b89feb2ba40e56ceea334911853aa.png

Ta płyta jest w ogóle świetnie nagrana. Chyba w ogóle binaural jeśli dobrze pamiętam.

Zgadza się . Widowiskowa jak prawie wszystko od chesky’ego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności