Skocz do zawartości

Czego słuchasz w tym momencie?


Cwany

Rekomendowane odpowiedzi

That's what I call fun: Nurse with wound - Chance meeting... (full album)

 

Twardy zawodnik z Ciebie :o Ile razy za to się zabierałem, tak nigdy nie potrafiłem dobrnąć do końca, nie mówiąc już o "przebiciu się głębiej w album" :ph34r: Avant-garde pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

That's what I call fun: Nurse with wound - Chance meeting... (full album)

 

Twardy zawodnik z Ciebie :o Ile razy za to się zabierałem, tak nigdy nie potrafiłem dobrnąć do końca, nie mówiąc już o "przebiciu się głębiej w album" :ph34r: Avant-garde pełną gębą.

 

Avant jest takim gatunkiem, że ciężko jest w ogóle stwierdzić to, co nazywasz "przebiciem się głębiej w album" ... dobrnąłem do końca wiele razy, ale czy pojąłem przesłanie...(?) Za to właśnie cenię takie nagrania - nigdy nie mogę powiedzieć, że je zgłębiłem bez reszty :) .

 

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

That's what I call fun: Nurse with wound - Chance meeting... (full album)

 

Twardy zawodnik z Ciebie :o Ile razy za to się zabierałem, tak nigdy nie potrafiłem dobrnąć do końca, nie mówiąc już o "przebiciu się głębiej w album" :ph34r: Avant-garde pełną gębą.

 

Avant jest takim gatunkiem, że ciężko jest w ogóle stwierdzić to, co nazywasz "przebiciem się głębiej w album" ... dobrnąłem do końca wiele razy, ale czy pojąłem przesłanie...(?) Za to właśnie cenię takie nagrania - nigdy nie mogę powiedzieć, że je zgłębiłem bez reszty :) .

 

Sorry za OT.

 

Ja za przebicie się przez album uważam moment, w którym na czas odsłuchu zostaje oderwany od otaczającej mnie rzeczywistości i zaczynam spadać w niekończący się labirynt abstrakcji tej formy przekazu muzycznego. Mam tak właśnie z płytą Foret Profonde Francisa Dhomont z gatunku avant-gardowego electro-acoustic. Wbrew pozorom nie jest to negatywne przeżycie, raczej coś na kształt snu na jawie (świadome sny, odrywanie się od ciała etc.). Myślę, że gdybym posłuchał tego na jakimś naprawdę topowym sprzęcie to nie wykluczone, że mógłbym mieć jakieś schizy :D

 

Poniżej kawałek z albumu, ale sam w sobie jest jedynie wyrwanym z kontekstu wycinkiem większego dzieła. Tego powinno się słuchać jako całości. Ta muzyka, słuchana jako cały album, powoli wpełza w najgłębsze obszary podświadomości, aż wreszcie przejmuję kontrolę nad każdym kawałkiem ciała... Po chwili siedzisz sparaliżowany, ale w następnej chwili nie wiesz już gdzie jesteś, przestaje Cię to interesować. Liczy się tylko muzyka, która Cię otacza. I nagle, kiedy album się kończy, muzyka cichnie, wybudzasz się niczym z głębokiej hipnozy, jak za pstryknięciem palców hipnotyzera. Czujesz, że to co się wydarzyło, było czymś więcej niż muzyką. Mimo tego, że siedzisz w tym samym miejscu co ponad pół godziny temu, masz wrażenie że odbyłeś odległą podróż w nieznane, tajemnicze miejsca. Za to kocham avant-garde. Za to, że w swojej najwyższej formie potrafi wykreować coś na kształ świata równoległego, świata o którym nie miałeś pojęcia. Świata kryjącego się w najgłębszych rejonach podświadomości. Tak nierealnego, a jednocześnie żyjącego gdzieś tam w głębi każdego człowieka, ukrytego tak głęboko, że mało ludzi jest nawet świadomych jego istnienia. Tego typu muzyka jest jedynie narzędziem stymulującym do zagłębienia się w te obszary.. eh, rozpisałem się, poniosło mnie trochę, ale zdaje się, że to nie miejsce, ani czas na takie wywody.

 

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - po tym krótkim fragmencie jestem przekonany, że album wart jest bliższego zapoznania się z nim. Na myśl przywodzi twórczość Williama Basinskiego (album "The River").

 

Żeby nie było OT moją propozycją na piątkowy poranek jest Klinik - Sonic Surgery, który właśnie przesłu****ę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności