Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Jakie sluchawki polecacie do 1000-1500zl do SGS3?


Sieniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dawna czytam forum mp3store i około pol roku temu na podstawie zaczerpnietych informacji z tego forum zakupilem sluchawki Superlux hd661. Z opinii na temat tych sluchawek bylem bardzo zadowolony lecz przed zakupem troszke sie obawialem dwoch opisywanych czesto tu na forum rzeczy a mianowicie:

 

- za malo basu

- za ostra, krzykliwa gora

 

Wiedzialem ze troszke ryzykuje. Kiedy sluchawki przyszly bylem nawet zadowolony i nadal jestem aczkolwiek nie jestem zachwycony i mysle ze spokojnie mozna znalezc duzo lepsze sluchawki. Brak basu bardzo mi przeszkadzal i wciaz przeszkadza (EQ mozna podbic ale za duzo sie tez nie zrobi bo wkoncu dol zaczyna pierdziec) natomiast krzykliwa i ostra gore zredukowalem EQ przez co uszy troche mniej bola (zaznaczam ze lubie sluchac muzyki glosno ale kiedy najdzie ochota lubie rowniez delektowac sie muzyka ze tak powiem po cichu).

 

Superluxy hd661 sa swietne tym bardziej jak za ta cene ale zdalem sobie sprawe ze to nie do konca moj gust jesli chodzi o dzwiek.

 

Chcialbym abyscie pomogli mi znalezc sluchawki po ktorych odsluchaniu bede szukal mojej szczeki (mam nadzieje ze w podanej cenie sie spokojnie zmieszcze a jesli jest cos tanszego a rownie dobrego to po co przeplacac)

 

Lubie wiec cieple granie i zalezy mi przede wszystkim na jakosci muzyki.

 

Mysle ze audiofilem nie jestem ale melomanem jak najbardziej tak. Muzyka to wazna czesc w moim zyciu dlatego zalezy mi na porzadnym zakupie.

 

Muzyki slucham przede wszystkim na silowni i podczas treningow (najbardziej pomaga mi w dodatkowej motywacji i mobilizacji)

 

Zrodlo z jakiego bede sluchal to SGS3 ktory ma taki sam chip wolfsona jak SGS1. Oprocz tego czekam na VODOO SOUND a poki co mam wgrany kernel syiah ktory umozliwia podglosnienie muzyki. Mam rowniez nadzieje ze SGS3 z vodoo sound jako zrodlo napedzi i wykorzysta potencjal ze sluchawek ktore mi mam nadzieje polecicie.

 

Widzialem pozytywne opinie np o:

 

-Denon AH-D2000 - co o nich myslicie? Czy sa inne lepsze w tej cenie a nawet moze lepsze i tansze? A moze warto nie duzo dolozyc do czegos innego bo roznica w jakosci muzyki bedzie naprawde tego warta?

 

Tak wiec wiecie jakie sluchawki mam obecnie (sl hd661). Wiecie ze to nie bardzo moj gust bo lubie poczuc swietny miekki i mocny bas ale bassheadem tez nie jestem. Muzyka jakiej bede sluchal to: trance, rock, dance, muzyka filmowa, rozne soundtracki, czasem troche hip hopu, pop, reggae, funk, lounge, duzo tez spokojnej muzyki, duzo motywacyjnej muzyki ze tak powiem treningowej. Pare przykladow: Phil Collins, Pink Floyd, Dzem, Bryan Adams, Tiesto, Westbam, Kanye West, Jay z Linkin Park, 2pac itd

 

Jestem w stanie wydac nawet 1500zl ale zawsze staram sie robic zakup zasada cena /jakosc tak wiec jesli uwazacie ze jest cos lepsze badz rownie dobra a tansze to bardzo prosze o takie propozycje a jesli uwazacie ze warto doplacic do czegos bo jakosc muzyki bedzie duzo lepsza to rowniez prosilbym o takie propozycje.

 

I jeszcze jedno pytanie: Czy sluchawki w takim przedziale cenowym zagraja duzo lepiej np od takich AKG 518 (przerobionych)?

 

Bardzo licze na Wasza pomoc.

 

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, byc moze Sennheiser Amperior? Jak myslicie?

 

P.S Jaka konstrukcje preferujesz, zamkniete, pol-otwarte, otwarte?

Skoro tylko do telefonu, to moze cos dokanałowego?

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dużo lepiej.

Na treningi może Brookstone Clear Dual driver, a do domu coś w stylu denonków.

 

Jesli chodzi o wyglad to na nim mi za bardzo nie zalezy. Wygoda jest wazna ale nie az tak jak jakosc muzyki wiec jestem w stanie miec mniej wygodne sluchawki kosztem super jakosci ale tez bez przesady:P dzieki za pierwsze opinie. A co sadzicie o tych denonach co napisalem?

 

Hmmm, byc moze Sennheiser Amperior? Jak myslicie?

 

P.S Jaka konstrukcje preferujesz, zamkniete, pol-otwarte, otwarte?

Skoro tylko do telefonu, to moze cos dokanałowego?

 

Preferuje zamkniete a jesli chodzi o dokanalowe to nie chce takich, wole nauszne

 

Jeszcze jedno...dla mnie to bedzie nie wazne czy to bedzie dom czy trening wazne zeby swietnie graly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o nowych Beyerdynamicach Custom one pro. Bardzo fajnie graja, nie potrzebuuja duzo mocy i napedzi je spokojnie sgs 3. Jak dla mnie, najlepszy zakup do 1k

A jak one wypadaja na tle tych denonow o ktorych napisalem i jak sie maja w porownaniu do np akg k518? Jak u nich z basem? Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas maja przekozacki, nie sluchalem d2000 ani 518 wiec nie porownam, ale bas naprawde wymiata, jest bardzo precyzyjny, moze byc go duzo lub malo w zaleznosci od ustawienia suwaków. No i tez wazne bardzo dobrze izoluja od otoczenia. Co do d2000, to mysle ze musialbys miec wzmacniacz zeby je wysterowac. Custom one go nie potrzebuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas maja przekozacki, nie sluchalem d2000 ani 518 wiec nie porownam, ale bas naprawde wymiata, jest bardzo precyzyjny, moze byc go duzo lub malo w zaleznosci od ustawienia suwaków. No i tez wazne bardzo dobrze izoluja od otoczenia. Co do d2000, to mysle ze musialbys miec wzmacniacz zeby je wysterowac. Custom one go nie potrzebuja :)

Dzieki za odpowiedz duzo mi to mowi. A moze akg k618 bylyby lepsze? Co o nich sadzicie na tle konkurencji?

 

Tak mysle ze jesli ktos z was ma pomysl: SGS3 + wzmak/dac + dobrane do tego sluchawki to rowniez bardzo chetnie poczytalbym waszych opinii. Jesli po podlaczeniu do sgs3 wzmaka daca moglbym razem z odpowiednimi do tego sluchawkami osiagnac jeszcze

Lepsze wrazenia muzyczne i jakosc to bardzo bym rozwazyl taka opcje. Tak wiec kazda propozycja jest mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.p...49/comp/5039775

 

Tylko tam jest napsiane K 618dj wiec nie wiem, czy to te same o ktore chodzi.

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.p...49/comp/5039775

 

Tylko tam jest napsiane K 618dj wiec nie wiem, czy to te same o ktore chodzi.

To te same ale narazie chyba ciezko dostepne sa.

 

Czyli reasumujac poki co mamy:

 

- Beyerdynamic Custom One Pro

 

- AKG K618DJ

 

Moze jeszcze jakies opinie, spostrzezenia, podpowiedzi co kupic? Moze ktos sie wypowie na temat ewentualnego polaczenia SGS3 + wzmak/dac + dobrane do tego odpowiednie sluchawki no i czy z takim polaczeniem mam szanse uzyskac jeszcze lepszy dzwiek niz z polaczenia SGS3 + sluchawki?

 

Bardzo Was prosze o pomoc.

 

może AKG K181?

A mozesz cos o nich wiecej napisac? czym one sie roznia w porownaniu do wymienionych Beyerow i K618dj (chociaz tych chyba jeszcze za bardzo nikt nie odsluchal)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/90749-recenzja-sluchawek-akg-k181dj/

 

Nie trzeba pisac, a czytac. Mocny wykop takze suwaczek od bass refleksow, odpinany kabel. Sluchwki trafily w moj gust bo graja tak jak lubie, ale te bayery wygladaja bardzo fajnie i chetnie bym ich posluchal.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki a napiszcie mi ze swoich doswiadczen gdzie bas jest lepszy czy w akg k181 czy w beyerdynamicach custom one pro? Ogolnie ktore sluchawy wydaja sie grac ogolnie lepiej?

 

Mysle ze wybor nktore sluchawki kolejne kupie padnie miedzy:

 

- Beyerdynamic Custom One Pro

- AKG K181DJ

- AKG K618DJ (tym ze tych dostepnych jeszcze za bardzo nie ma nie mniej jednak bardzo na nie licze ze beda najlepsze z tej trojki)

 

Chyba ze macie jeszcze jakies typy badz propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

 

Mam ten sam problem co autor tematu, również jako odtwarzacz używam Galaxy S3. Dzisiaj poświęciłem dzień na odwiedzenie paru sklepów muzycznych.

Słuchałem muzyki z :

 

1. Beyerdynamic custom one pro

 

2. AKG K550

 

3. AKG K181DJ

 

4. Monster Beats by Dr. Dre Studio

 

i wielu konstrukcji dokanałowych

 

Jeśli chodzi o pierwsze trzy słuchawki grały strasznie cicho.

AKG k550 - według mnie wypadły najgorzej ( gdzie w nich jest bas? )

AKG K181DJ - szału nie ma

Beyerdynamic custom one pro - te słuchawki grały najlepiej ale niestety za cicho :/

Monster Beats by Dr. Dre Studio - jeżeli chodzi o wokółuszne zamkniętye słuchawki to te jak dla mnie grają najlepiej (fajny bas, głębia dźwięku, super głośność, redukcja szumów) Jeżeli chodzi o odtwarzacz Galaxy S3 te słuchawki grają najlepiej i zrobiły na mnie największe wrażenie.

Co do konstrukcji dokanałowej wszystko jest super, do Galaxy S3 można dobrać świetne słuchawki dokanałowe nie przepłacając zbyt wiele. Osobiście skuszę się na Shure SE215.

 

Podsumowując do Galaxy S3 nie nadają się słuchawki bez wbudowanego wzmacniacza ponieważ grają za cicho, nie ma żadnej frajdy. Pierwsze trzy słuchawki owszem nadały by się do studia ale na Galaxy S3 grają bardzo słabo szczególnie AKG K550. Jeżeli chcecie kupić słuchawki do tego telefonu to wyłącznie dokanałowe lub z wbudowanym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia slaba i nie pokrywa sie z zadna z dotychczasowy opini. Akg k550- kto napisal, ze to basowe sluchawki... Akg k181- szalu nie ma :) czytales wogole recenzje tych sluchawek albo chociaz sie w nie wsluchales? Custom one pro- za cicho w takim ukladzie na jakiej ty glosnosci sluchasz skoro sluchawki typowo portable sa dla ciebie za ciche? Beatsy- niesmiertelny shit studio to najgorzej grajace z tej rodziny glebia to nie slowo, ktorym mozna opisac ten dzwiek.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki sluchajcie zamowilem AKG K618DJ i beda u mnie w poniedzialek lub wtorek...troche ryzykuje bo nie wiadomo jak one sie zgraja z SGS3 ale wierze ze bedzie dobrze i nie bedzie za cicho i nie bedzie potrzebny wzmacniacz:P Jak tylko przyjda potestuje i napisze co nie co:) Myslicie ze dobry wybor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem, sprawdziłem i mam własną opinie na ten temat. Podkreślam że moja opinia jest wyłącznie przeprowadzona z odtwarzaczem galaxy s3. Napewno takie słuchawki jak custom one pro, akg k550 czy k181 zagrają lepiej na typowo muzycznym sprzęcie typu ipod itp. 'minicomp' czytałem recenzje ale co z tego? Każde słuchawki zagrają inaczej ns innym odtwarzaczu. Słuchałeś custom one pro w zestawieniu z galaxy s3? Bo po twojej wypowiedzi wnioskuje ze zdecydowanie NIE. Napisałem ze na galaxy s3 zagrają dobrze słuchawki dokonałowe lub z wbudowanym wzmacniaczem. Druga sprawa nikt nie powiedział koledze 'sieniek' ze zamknięte słuchawki o impedancji większej niż 16 ohm nie zagrają głośno. Jak już byś się uparł to szukaj zamkniętych słuchawek ale o impedancji 16 ohm. Ale ich głośność na galaxy s3 i tak bedzie za cicha. 'minicomp' to samo mogę powiedzieć o polecanych przez was custom one pro czy akg, jak to ty nazwałes 'shit' poprostu beatsy grają bardzo ładnie na galaxy s3 i sposób w jaki jest przedstawiana scena muzyczna bardzo mi odpowiada. To jest moja osobista opinia, byłem sprawdziłem i mam o tym własne zdanie. Na koniec mogę jedynie doradzić wszystkim żeby nie kupować słuchawek wyłącznie na podstawie opini z forum. Najlepiej pójść do sklepu i sprawdzić wtedy będzie się miało 100% pewność. Do galaxy s3 polecam konstrukcje dokanalowa lub z wbudowanym wzmacniaczem.

 

Pozdrawiam AGRIP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem, sprawdziłem i mam własną opinie na ten temat. Podkreślam że moja opinia jest wyłącznie przeprowadzona z odtwarzaczem galaxy s3. Napewno takie słuchawki jak custom one pro, akg k550 czy k181 zagrają lepiej na typowo muzycznym sprzęcie typu ipod itp. 'minicomp' czytałem recenzje ale co z tego? Każde słuchawki zagrają inaczej ns innym odtwarzaczu. Słuchałeś custom one pro w zestawieniu z galaxy s3? Bo po twojej wypowiedzi wnioskuje ze zdecydowanie NIE. Napisałem ze na galaxy s3 zagrają dobrze słuchawki dokonałowe lub z wbudowanym wzmacniaczem. Druga sprawa nikt nie powiedział koledze 'sieniek' ze zamknięte słuchawki o impedancji większej niż 16 ohm nie zagrają głośno. Jak już byś się uparł to szukaj zamkniętych słuchawek ale o impedancji 16 ohm. Ale ich głośność na galaxy s3 i tak bedzie za cicha. 'minicomp' to samo mogę powiedzieć o polecanych przez was custom one pro czy akg, jak to ty nazwałes 'shit' poprostu beatsy grają bardzo ładnie na galaxy s3 i sposób w jaki jest przedstawiana scena muzyczna bardzo mi odpowiada. To jest moja osobista opinia, byłem sprawdziłem i mam o tym własne zdanie. Na koniec mogę jedynie doradzić wszystkim żeby nie kupować słuchawek wyłącznie na podstawie opini z forum. Najlepiej pójść do sklepu i sprawdzić wtedy będzie się miało 100% pewność. Do galaxy s3 polecam konstrukcje dokanalowa lub z wbudowanym wzmacniaczem.

 

Pozdrawiam AGRIP ;)

 

W sumie to dziwne to wszystko jest i juzz sam nie wiem od czego to zalezy czy sluchawki sie zgraja z odtwarzaczem bo np moje wczesniejsze superluxy hd661 maja Impedancja: 68 Ohm a potrafia grac naprawde glosno i dosc spoko sie zgrywaja z SGS3 z kolei custom one pro maja Impedancja 16 z tego co kojarze wiec te juz wogole powinny byc latwe do napedzenia a K618DJ maja 32 Ohm wiec tez nie powinno byc problemu. Moze ktos mi wytlumaczyc o co tak naprawde tu chodzi? zalezy mi na jak najlepszej jakosci muzyce i jesli np K618DJ nie sprostaja moim wymaganiom to czy bede mogl do tego kupic jakis przenosny dac/amp by podlaczyc do telefonu i wtedy sluchac z K618DJ? Czy moze to ewentualnie wiele zmienic w jakosci i glosnosci muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności