Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Philips Fidelio X1


Icecoldart

Rekomendowane odpowiedzi

MrBrainwash, jednak Lovely Cube? a z jakim DAC'iem go będziesz łączył?

 

Czytałem sporo na head-fi i ponoć X1 nie są dużo gorsze od HD-650 i HE-400, dla niektórych osób nawet X1 brzmią lepiej, więc już sam nie wiem, czy jest sens wydawać ponad 1000zł na inne słuchawki, jeśli różnica w dźwięku nie jest jakaś znacząca..

Edytowane przez wildchild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash, jednak Lovely Cube? a z jakim DAC'iem go będziesz łączył?

 

 

Z takim jakim będzie trzeba ;)

 

Na razie czekam na jednego chińczyka z ebaya, będzie modowany i będzie dorzucony zasilacz.

Mam teraz SMK-II który też będzie modowany. Jest w porządku DACiem, bez rewelacji żadnych ale w tej cenie co go nabyłem to może być. SMK-III pewnie byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jakby tak kupić doki, które tak grają... ma ktoś jakieś pomysły? Może już zacznę odkładać, bo na pewno nie będzie to tania impreza. ;)

 

poczekaj aż pojawi się recka i wykresy X1 na Innerfidelity (kiedyś to w końcu nastąpi) i zacznij porównywać wykresy X1 z wykresami doków.

znalezienie doków o podobnej charakterystyce to punkt wyjścia do odsłuchów i wyboru "tych właściwych" - i wcale bym się nie zdziwił, gdyby udało się znaleźć jakiś niedrogi odpowiednik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, kupiłem ostatniego dnia w conradzie jak były po 715 + jeszcze 10% rabatu :)

Słuchawki bomba, jeśli chodzi o jakość wykonania, komfort. Pomimo tego, że są wielkie i wcale nie lekkie, nie czuć ich tak bardzo na głowie. Wygodne welurowe pady. Philips się naprawdę postarał.

Co do dźwięku nie będę się na razie wypowiadał, pograły ledwie parę godzin ;)

 

Ps. Testował ktoś z ODAC?

Edytowane przez tbed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wersję Muses, która z tego co czytałem ma średnicę wysuniętą, to będzie pasować do X1.

Wysokie X1 mają zdecydowanie gładkie, więc ostrości nie powinno być.

Mam wersje DX bez Muses ze zmienionymi opami w sekcji dac na 2107 a na słuchawkowym wzmaku siedzi 2604. Ale skoro X1 są gładkie w wysokich to powinno mi się to spodobać.

 

Swoją drogą ja się tak długo zastanawiałem czy kupić te Philipsy, że jak wczoraj wszedłem na stronę conrad i ujrzałem cenę 1099zł to się za głowę złapałem. Na szczęście mieli jeszcze jedną parę za 715 na allegro wystawioną to postanowiłem je kupić, jak podejdą to zostaną jak nie to pójdą w świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie słucham wygrzanych i nowiutkich X1 na przemian (każda para podpięta do swojego własnego O2).

 

to, co jest największą różnicą, to wcale nie mniejsza ilość basu na wygrzanych słuchawkach. basu jest praktycznie tyle samo - nie słyszę żadnej różnicy.

 

natomiast to, co od razu słychać to:

a ) głębokość sceny - na wygrzanych jest ona zdecydowanie większa, czuć przestrzeń,

b ) jakość basu - na wygrzanych jest on o niebo bardziej precyzyjny, z wyraźniej zarysowanymi konturami i o lepszej rozdzielczości,

c ) ogólna klarowność na wszystkich częstotliwościach jest lepsza po wygrzaniu; słuchając niewygrzanych X1 ma się poczucie jakby wszystko było przysłonięte jakąś "mgłą", gdzie kształty są niewyraźnie i zlewające się ze sobą, natomiast w wygrzanych wszystko wyraźne i kontrastowe.

d ) niewygrzane X1 mają też problemy z rozdzielczością w najwyższych częstotliwościach słychać to np. na przykładzie głoski "s" w wokalach, z której robi się "wężowy syk" - głośny i pozbawiony niuansów, jakie słychać na wygrzanych słuchawkach

Edytowane przez shady_slim
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wersję Muses, która z tego co czytałem ma średnicę wysuniętą, to będzie pasować do X1.

Wysokie X1 mają zdecydowanie gładkie, więc ostrości nie powinno być.

Mam wersje DX bez Muses ze zmienionymi opami w sekcji dac na 2107 a na słuchawkowym wzmaku siedzi 2604. Ale skoro X1 są gładkie w wysokich to powinno mi się to spodobać.

 

Swoją drogą ja się tak długo zastanawiałem czy kupić te Philipsy, że jak wczoraj wszedłem na stronę conrad i ujrzałem cenę 1099zł to się za głowę złapałem. Na szczęście mieli jeszcze jedną parę za 715 na allegro wystawioną to postanowiłem je kupić, jak podejdą to zostaną jak nie to pójdą w świat :)

 

 

 

 

Też tak mi się wydaje, poza tym 2107 z tego co wiem ma łagodne wysokie + wysuniętą średnicę/wokal. Czyli jak najbardziej na plus. No i gratulacje do dołączenia do co raz szerszego grona posiadaczy tych słuchawek na forum :D

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostałem dzisiaj info, że słuchawki zostały wysprzedane i bardzo mnie przepraszają za zaistniałą sytuacje. Zaproponowali zwrot pieniędzy albo zaczekanie na dostawę która ma być 5 lutego a paczkę dostałbym w okolicach 11 lutego, wybrałem to drugie bo zapewne za kwotę 700zł już ich bym nie dostał. Więc nie pozostaje nic innego jak czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem to było identycznie, napisali, że już wyprzedane, też napisałem, że zaczekam. I dostałem je wcześniej niż mi mówili, więc może nie będziesz musiał czekać aż tak długo. Poza tym sama dostawa jest również raczej szybsza niż piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z byleczego to nic nie zagra :)

Ja Fostexy mam już kupione więc sprawdzę jak to działa, X1 możliwe, że także się uda wypozyczyć, a to, że X1 są lepsze od HD650 dajmy na to to co ? HE-300 też je biją na głowę a kupiłem je za 950zł, po prostu Senki jak połowa sprzętu jest overpriced.

 

A to, że do Fostexów jest milion modów tylko świadczy o ich elastyczności brzmienia i tym, że są dobre i mają potencjał inaczej nikt by nie kupował a druga sprawa nie byłoby problemów z dostępnością.

 

Wszyscy na mnie ciśniecie czy porównałem itd.

 

Mi wystarczy fakt, że ludzie to zrobili za mnie, jak ktoś porównuje Audeze LCD 2 albo najwyższe HiFiMAN do Fostexa po modach, który z padami od Shure kosztuje 700zł (a w środku to na fotach widać jakieś tanie maty co kosztują tyle co jedno lepsze piwo, albo watę zwykłą) to chyba mówi samo za siebie, zresztą jest na Philipsy hype jak widać, a potem co drugi dzień są w komisie albo na allegro, to też jakoś wybitnie o nich nie świadczy, miałem na nie parcie ale naprawdę nie wydaje mi się, że zagrają lepiej od HE-300 a już na bank nie przebiją modowanych T50RP.

 

A jako ciekawostkę dodam, że Fostex to też jakiś synonim jakości jest bo jako dostawca OEM z firmą matką Foster dostarcza takim Denonom i innym firmom gotowe konstrukcje albo przetwroniki, a po godzinach sprzedają trochę modeli z własnym logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie w jakich słuchawkach siedzą przetworniki ortodynamiczne i ile kosztują najtańsze obecnie (poza Fostexem, który już nie jest produkowany od jakiegoś czasu).

 

A potem sprawdź kogo Foster zaopatruje i nagle się okaże, że wszystko sprowadza się do pewnego mianownika :)

 

Nie muszę zatem wydawać 700zł na mainstreamowe X1-ki bo wolę kupić coś jak ten Fostex, może wizualnie nie są cudne, ale nadrobią to brzmieniem, bo co mają X1 czego nie mają DT990, HE-300 czy co tam jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a to, że X1 są lepsze od HD650 dajmy na to to co ? HE-300 też je biją na głowę a kupiłem je za 950zł, po prostu Senki jak połowa sprzętu jest overpriced. ...

 

Dwie strasznie ryzykowne tezy w jednym zdaniu. Miałem X1, mam też HE-300, no i mam HD650. HD650 to inna klasa słuchawek. Słuchawek referencyjnych. X1 i HE-300 to słuchawki dla ludzi którzy nie rozumieją albo nie lubią referencyjnego grania. Grania maksymalnie odwzorowującego sygnał podawany przez źródło. Nie powiem grają ciekawie i przyjemnie. Ale o biciu na głowe HD650 tek nie ma mowy. Jest raczej dokładnie odwrotnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj, gadasz od rzeczy. Co chcesz powiedzieć, że wszyscy zadowoleni z zakupu do biedne ofiary hype'u a X1 wcale nie są warte 700zł, i to wszystko nie mając ich nawet w rękach, nie mówiąc o odsłuchach? W końcu to tylko marna firemka produkująca żelazka i blendery, prawda ;) ? W żaden sposób nie jest wpływowa na rynku audio, ani nigdy nie była ...

 

BTW, Denon już nie bierze przetworników od Fostera, zaktualizuj bazę danych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, mógłbyś opisać krótko brzmienie HD650, HE-300 i porównać je do X1? W jakich gatunkach najlepie się sprawdzają. Czy jest duża różnica w jakości dźwięku pomiędzy nimi, itp. Będę wdzięczny :) Fostexy można kiedyś sprawdzić jako ciekawostkę, ale faktycznie Mikolaj, takie porównania bez odsłuchu są mało przydatne ;)

Edytowane przez wildchild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tyle osób ma lub miało X1 chciałbym poczytać o tym co może być najlepszą synergią i rozwiązaniem do nich.

 

Moje nie mają jeszcze 300h gdzieś w granicach 100h pewnie są. Ale wydaje mi się że basu jest mniej niż na początku i zdecydowanie mniej niż po 50h wygrzewania. Na moim źródle są dość zamulone, ale stawiam na to że to właśnie zasługa chińczyka. Ogólnie mam wrażenie że są dość wymagające i czekają na "swoje" źródło. Po za tym pewne rzeczy mi się podobają a pewne nie. Ciężko je jednoznacznie ocenić, przynajmniej na tym etapie, kiedy są podłączone do "byle czego" i nie do końca wygrzane. Jednak czuć że mają potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie słucham wygrzanych i nowiutkich X1 na przemian (każda para podpięta do swojego własnego O2).

 

to, co jest największą różnicą, to wcale nie mniejsza ilość basu na wygrzanych słuchawkach. basu jest praktycznie tyle samo - nie słyszę żadnej różnicy.

 

natomiast to, co od razu słychać to:

a ) głębokość sceny - na wygrzanych jest ona zdecydowanie większa, czuć przestrzeń,

b ) jakość basu - na wygrzanych jest on o niebo bardziej precyzyjny, z wyraźniej zarysowanymi konturami i o lepszej rozdzielczości,

c ) ogólna klarowność na wszystkich częstotliwościach jest lepsza po wygrzaniu; słuchając niewygrzanych X1 ma się poczucie jakby wszystko było przysłonięte jakąś "mgłą", gdzie kształty są niewyraźnie i zlewające się ze sobą, natomiast w wygrzanych wszystko wyraźne i kontrastowe.

d ) niewygrzane X1 mają też problemy z rozdzielczością w najwyższych częstotliwościach słychać to np. na przykładzie głoski "s" w wokalach, z której robi się "wężowy syk" - głośny i pozbawiony niuansów, jakie słychać na wygrzanych słuchawkach

 

 

Skoro tyle osób ma lub miało X1 chciałbym poczytać o tym co może być najlepszą synergią i rozwiązaniem do nich.

 

Moje nie mają jeszcze 300h gdzieś w granicach 100h pewnie są. Ale wydaje mi się że basu jest mniej niż na początku i zdecydowanie mniej niż po 50h wygrzewania. Na moim źródle są dość zamulone, ale stawiam na to że to właśnie zasługa chińczyka. Ogólnie mam wrażenie że są dość wymagające i czekają na "swoje" źródło. Po za tym pewne rzeczy mi się podobają a pewne nie. Ciężko je jednoznacznie ocenić, przynajmniej na tym etapie, kiedy są podłączone do "byle czego" i nie do końca wygrzane. Jednak czuć że mają potencjał.

Chcesz powiedzieć MrB, że różne pary mogą różnie reagować na wygrzewanie, tj jednym może tracić się bas, a inne trzymać jego ilość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności