Skocz do zawartości

Philips Fidelio X1


Icecoldart

Rekomendowane odpowiedzi

Meloman to fanatyk muzyki, audiofil sprzętu audio.

A to meloman słucha na żywo (koncerty), a audiofil najdroższego sprzętu,

a coś pomiędzy istnieje melofill? że znaczy lubi melanże prywatki :D,

czy audioman chodzące radio :D

 

Że co? :o Niestety nic nie zrozumiałem z tej wypowiedzi :P

Spróbujesz sernika czekoladowa wejdziesz na wyższy poziom świadomości i będziesz gotowy na objawienie łaski i od teraz będziesz czuł muzykę nie tylko słuchem.

O panie dziś były wafle z czekoladą mocną czekoladą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman to fanatyk muzyki, audiofil sprzętu audio.

A to meloman słucha na żywo (koncerty), a audiofil najdroższego sprzętu,

a coś pomiędzy istnieje melofill? że znaczy lubi melanże prywatki :D,

czy audioman chodzące radio :D

 

Że co? :o Niestety nic nie zrozumiałem z tej wypowiedzi :P

Spróbujesz sernika czekoladowa wejdziesz na wyższy poziom świadomości i będziesz gotowy na objawienie łaski i od teraz będziesz czuł muzykę nie tylko słuchem.

O panie dziś były wafle z czekoladą mocną czekoladą...

Coś ostatnio sporo tych mocnych słodkości ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman to fanatyk muzyki, audiofil sprzętu audio.

A to meloman słucha na żywo (koncerty), a audiofil najdroższego sprzętu,

a coś pomiędzy istnieje melofill? że znaczy lubi melanże prywatki :D,

czy audioman chodzące radio :D

 

Że co? :o Niestety nic nie zrozumiałem z tej wypowiedzi :P

Spróbujesz sernika czekoladowa wejdziesz na wyższy poziom świadomości i będziesz gotowy na objawienie łaski i od teraz będziesz czuł muzykę nie tylko słuchem.

O panie dziś były wafle z czekoladą mocną czekoladą...

Coś ostatnio sporo tych mocnych słodkości ;)

Święta sylwester,a muzyka ma 3 wymiar rzeczywistości..., ech te domowe specjały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

@Roland źle zrozumiałeś moje słowa. Doskonale sobie zdaje sprawę, że philips w wielu segmentach audio jest nawet pionierską firmą, ale nie o to chodziło jak jest, tylko z czym ta firma się kojarzy, a wielu osobom bardziej kojarzy się z wszelkiego innego rodzaju AGD i RTV niż właśnie audiofilskimi wynalazkami. Oczywiście jako że w tym temacie siedzisz od lat to masz inne skojarzenia, sam się raczysz L1 i porównujesz je do HD650, ale przyznasz, że sam na początku byłeś zdziwiony tym, co oferują owe słuchawki.

 

Jeśli chodzi o ten OT to ja mam pogląd, że po prostu są różne preferencji i nie ma co któreś z nich faworyzować albo tępić. HD668B dają inny rodzaj wrażeń, na pewno lepiej widać co aktualnie dzieje się w nagraniu. Lecz tak jak pisał już o tym @Slim wokale na X1 są cudne, spontaniczne, gładkie, intymne. Cały dźwięk się trochę bardziej ocieplił i jednak zmienił brzmienie w stosunku do Hi2050, gdzie jest ostrość i drobinkowość. Teraz dźwięk jest bardziej plastyczny, gładki IMO dużo lepiej wszystko brzmi. Ja chyba też dużo bardziej wolę monitorowy dźwięk, ale te słuchawki dają mi też dużo przyjemności i pozwalają na muzykę spojrzeć od innej strony.



PS. Zdecydowanie warto zrobić sobie do nich nowy kabel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od twórcy Lovelu Cube taką informację: "Fidelio X1 is low impedance headphone with 30 ohm. It is possible to have noise with Lovely Cube when in high volume since some buyer reflected this when using low impedance headphone below 24 ohm."

 

ktoś kto ich słuchał w takim połączeniu może się do tego odnieść?

 

impedancja to nie wszystko. liczy się jeszcze czułość. X1 mają 100 dB/1mW, więc nie są mega-czułe. dzięki temu nie powinno być na nich hissu. taki Clip+ podłączony do b. czułych IEMów może generować nieco hissu, natomiast po podłączeniu do X1 tło jest absolutnie czarne, nawet, jak głośność ustawię na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Minczin - mów mi tak jeszcze Skarbie :wub::D:lol:

 

Co do wzmocnienia, to chybiłem jak kulą wpłot. Roland miał jednak racje. One potrzebują jednak dość sporo prądu by grać. Lecz to nie odbiera im magii, a daje motywacje do upgrade'u toru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki możecie mi tani kabel polecić do X1? Chciałbym sobie wymienić. Najlepiej taki co troszkę dźwięk odchudzi, doda góry, w każdym razie oby nie ocieplił. :)

 

Chciałem już je sprzedawać... ale...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za foto, wiele wyjaśniło. Na zdjęciach znalezionych w necie, muszle X1 wyglądają na niezbyt pojemne, ale w porównaniu do innych słuchawek okazuję się, że miejsca mają sporo. Zawsze warto mieć jakiś punkt odniesienia.

 

A powiedz jeszcze, welur jest taki sam jak w HD 650? Chodzi o fakturę, jak sprawuję się w dotyku, wygląda mi na twardszy, ale może to pozory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki jest welur w HD 650, słuchałem ich bardzo krótko, ale pady w X1 są bardzo wygodne i materiał jest właściwie nieodczuwalny. Wspomnę o kwestii, która miała decydujący wpływ na decyzję o pozbyciu się przeze mnie tych słuchawek. Jeśli uszy będą się delikatnie opierać na tkaninie chroniącej przetwornik, musisz liczyć się z tym że tkanina ta drga przy bardziej basowych utworach i może łaskotać. Dla mnie to był temat nie do przejścia i zdaje się że Pendragon też to miał i jeszcze jeden użytkownik w tym temacie o tym wspominał. Prawdę mówiąc dziwię się że wśród zachwytów nad tymi słuchawkami na head-fi nikt tam o tym nie wspomina (albo to przeoczyłem). A co na to nasi obecni posiadacze X1?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszy będą się delikatnie opierać na tkaninie chroniącej przetwornik, musisz liczyć się z tym że tkanina ta drga przy bardziej basowych utworach i może łaskotać.

 

Doświadczyłem tego tylko raz na początku wygrzewania i to w jakimś utworze electro. Za krótko by stwierdzić czy mi się podobało czy nie. Jednak w miarę wygrzewania ilość basu spada i takie rzeczy nie mają prawa mieć miejsce, chyba że na jakimś basowym źródle. Moje combo na którym słucham ma dość liniowy dźwięk i nie ma mowy o tym to zjawisko się wydarzyło.

 

 

BTW. Dzisiaj wygrzewałem je basem i właśnie przed chwilą zapodałem jazzowy album sobie. W końcu blachy brzmią jak blachy :D Góra dalej należy do tych nieśmiałych i spokojnych, ale nabrała blasku i szczegółowości. Czyli główny zarzut jaki miałem do tych słuchawek zniknął. Zrobiłbym wielki błąd sprzedając je wcześniej. :D

 

 

 

To co mi do końca nie pasuje w tych słuchawkach to to że grają najlepiej jak się zwiększy głośność, a ja, lubię słuchać cicho, uszy zresztą też mi się męczą przy głosnym słuchaniu.

 

Po zostaje mi tylko dobrać do nich tor :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki jest welur w HD 650, słuchałem ich bardzo krótko, ale pady w X1 są bardzo wygodne i materiał jest właściwie nieodczuwalny. Wspomnę o kwestii, która miała decydujący wpływ na decyzję o pozbyciu się przeze mnie tych słuchawek. Jeśli uszy będą się delikatnie opierać na tkaninie chroniącej przetwornik, musisz liczyć się z tym że tkanina ta drga przy bardziej basowych utworach i może łaskotać. Dla mnie to był temat nie do przejścia i zdaje się że Pendragon też to miał i jeszcze jeden użytkownik w tym temacie o tym wspominał. Prawdę mówiąc dziwię się że wśród zachwytów nad tymi słuchawkami na head-fi nikt tam o tym nie wspomina (albo to przeoczyłem). A co na to nasi obecni posiadacze X1?

Nie stwierdzono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto, wiele wyjaśniło. Na zdjęciach znalezionych w necie, muszle X1 wyglądają na niezbyt pojemne, ale w porównaniu do innych słuchawek okazuję się, że miejsca mają sporo. Zawsze warto mieć jakiś punkt odniesienia.

 

A powiedz jeszcze, welur jest taki sam jak w HD 650? Chodzi o fakturę, jak sprawuję się w dotyku, wygląda mi na twardszy, ale może to pozory.

 

Sama gąbka, która wypełnia nausznik jest twardsza w X1 (a może moja w Senkach jest już wyrobiona?). Ale za to welur w X1 ma dłuższe "włoski" przez co jest chyba przyjemniejszy w kontakcie.

 

Idealne byłoby połączenie miękkości gąbki z Senków pokrywając je meszkiem z Philipsów. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności