Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fani Mike 'a Oldfielda?


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z forumowiczów zna/słucha/lubi/jest fanem tego artysty? Niewielu ludzi (w moim wieku) go kojarzy, a jest to naprawdę godna uwagi osoba. Jego muzyka kształtuje wyobraźnię i jest pełna nieopisanej magii :) Słucham go wiernie od czterech lat i chciałbym poznać innych fanów jego twórczości. Podkreślam, że praktycznie każdy jego album (poza Earth Moving i Millenium Bell) wręcz ubóstwiam i nie potrafię wskazać ulubieńca z tych dwudziestu pięciu albumów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem styczność jakoś mnie nie porwał

choć przyjemne brzdąkanie, takie typu coś sobie leci w tle

 

lol :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś z forumowiczów zna/słucha/lubi/jest fanem tego artysty? Niewielu ludzi (w moim wieku) go kojarzy

Pewnie nie jestem w Twoim wieku ale również doceniam tego artystę. Z czasem popadł jednak w zbyt komercyjne granie ale "Tubular Bells" to klasyk, lubiłem również "Five Miles Out"

 

Aha i daruj sobie tagi długi opis zainteresowań, ciężko się to czyta i szkoda miejsca na forum :ph34r:

Edytowane przez jupiterpm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, ale aktualnie podobno pracuje nad całkowicie nowym materiałem - ja trzymam kciuki. Btw to co Oldfield tworzył jako muzykę komercyjną i tak było głębsze niż większość òwczesnego popu moim zdaniem :)

 

zmniejsz swoją tabelkę z zainteresowania- bo zajmujesz 3/4 ekranu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, zmieć sobie sygnaturę, bo posty robisz na kilometr :blink:

aaa przepraszam już zmniejszam :D po prostu tyle rzeczy do napisania że albo wszystko albo nic :P

 

Już po wszystkim :D Przepraszam, że musieliście nadwyrężać palce przewijając ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że ktoś w Polsce o nim w ogóle słyszał :D Chociażby w Austrii jest on naprawdę popularny podobnie jak w Hiszpanii i oczywiście Wielkiej Brytanii :)

Jeśli chodzi o wykorzystywanie jego utworów do testów itp. to sądzę, że się nadają - są strasznie zróżnicowane. Swoje HM3 wygrzewałem puszczając Amaroka zapętlonego, efekt był niezły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że ktoś w Polsce o nim w ogóle słyszał :D

 

Słyszało o nim więcej osób, niż Ci się wydaje. :) To jest sława ze względu na to co tworzył, tworzy. Choć faktycznie, wśród ludzi 16 letnich katowanych tym szmelcem z mediów jest on nieznany. Pewnie pytając młodzież o Pink Floyd czy Deep Purple też byłyby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zbaczając z tematu to faktycznie polska młodzież rzadko kiedy może pochwalić się dobrym gustem muzycznym. Większość moich znajomych preferuje albo (w większości denny - moim zdaniem) rap albo pop. Dubstep też jest popularny - osobiście lubię symfoniczne aranżacje dubstepu, ale zwyczajne wykonanie to porażka :)

 

Oj miłe dzieciństwo musiałeś mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj miłe dzieciństwo musiałeś mieć ;)

Ja w 85 już samodzielnie zasypiałem w słuchawkach (pewnie też jakieś tonsile) a ojciec tylko wpadał, budził mnie i ostrzegał że kiedyś się tym kablem słuchawkowym uduszę podczas snu.

A swoją drogą @Garp - usnąć przy dzwonach rurowych .... no, no - niezły z Ciebie kozak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że ktoś w Polsce o nim w ogóle słyszał :D

 

Słyszało o nim więcej osób, niż Ci się wydaje. :) To jest sława ze względu na to co tworzył, tworzy. Choć faktycznie, wśród ludzi 16 letnich katowanych tym szmelcem z mediów jest on nieznany. Pewnie pytając młodzież o Pink Floyd czy Deep Purple też byłyby problem.

No co Ty gadasz ! Nie chce mi się wierzyć ... Rozumiem, że można nie znać dogłębnie ich twórczości (sam nie znam, bo ich po prostu nie słucham), ale żeby nie wiedzieć o istnieniu takiego zespołu !? :o

 

 

 

@down :(

26612_4.jpg

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście Oldfielda prócz "Tubular Bells 2003" nie tykałem i z tego co wiem to mógłbym się odrobinkę przejechać - wolę albo influence psychodeliczny albo bardziej "dojrzały" content :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm akurat wspomniane przez Ciebie wydanie TB jest chyba jednym z najgorszych :P Polecam to z 2009 roku. Jeśli chodzi o inne albumy to najlepsza elektronika/chillout w wydaniu MO to The Songs of Distant Earth i Tres Lunas :) Te płyty naprawdę przenoszą człowieka w inny wymiar (bez wspomagaczy w stylu thc) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, słuchałem ze standardowego CD i jakoś mi to dziwnie brzmiało - może ze względu na osłuchanie z oryginałem. Mastering możliwe że był dobry, ale to już nie ten sam klimat, jedyny utwór który moim zdaniem lepiej brzmiał to Bagpipe Guitars, miał więcej stanowczości w sobie i to pasowało, a reszta była taka no nie w stylu staruszka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dopisuję się do grona fanów. Mam kolekcję kilku płyt CD i jeden winyl... oczywiście dzwony rurowe w jakości 180g lecą w domu co kilka dni.

 

Czy ktoś z Was słyszał coś więcej, kiedy ma się ukazać album "na rokowo" Oldfielda? Najnowszy wpis na: http://www.mikeoldfield.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm niestety nie posiadam większych zasobów informacji, ale Mike'a wypuszczał albumy średnio co 3-5 lat (ostatni nowy album to Music of The Spheres), ja spodziewałbym się nowego albumu w okresie wakacyjnym/jesiennym 2013 roku.

Btw jeśli będzie to Guitars v2 to super, jeśli coś w stylu Amaroka jeszcze lepiej, a jeśli powrót do stylu z Ommadawn i Hergest Ridge to będę wniebowzięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności