Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fani Mike 'a Oldfielda?


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

http://kwejk.pl/obrazek/1124538/pink.html

 

To tak a propos znajomości PF ;)

 

U mnie w szkole w/w zespół jest dosyć znany, przynajmniej wśród moich znajomych. Również wielu fanów hiphopu czy też electro nie robiło dziwnych min po usłyszeniu ich nazwy, lecz przyznawali, że niekoniecznie znają ich twórczość ;)

 

Co do Mike Oldfielda, to niestety bardzo rzadko spotykam ludzi, którzy mieli świadomy kontakt z jego muzyką. Kiedyś na 20 minutowej przerwie w szkole puściłem Tubular Bells part1 i wiele osób przychodziło do radioli aby spytać co to za utwór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że ktoś w Polsce o nim w ogóle słyszał :D

 

No wiesz co? Ja jestem rocznik 85, jak byłem mały i nie mogłem zasnąć, to rodzice puszczali mi Tubular Bells z vinyla, w słuchawkach Tonsil :)

 

Po oglądnięciu Egzorcysty to już nie jest ta sama muzyka co wcześniej. Między dźwiękami czai się groza. Nie wyobrażam sobie przy tym zasnąć. W ogóle boje się tego słuchać późnym wieczorem :P

 

ps. ale to i tak lepsze niż puszczanie dziecku disco-polo (mój przypadek -_- )

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że ktoś w Polsce o nim w ogóle słyszał :D

 

No wiesz co? Ja jestem rocznik 85, jak byłem mały i nie mogłem zasnąć, to rodzice puszczali mi Tubular Bells z vinyla, w słuchawkach Tonsil :)

 

Po oglądnięciu Egzorcysty to już nie jest ta sama muzyka co wcześniej. Między dźwiękami czai się groza. Nie wyobrażam sobie przy tym zasnąć. W ogóle boje się tego słuchach późnym wieczorem :P

 

Ja po oglądnieciu trailera egzorcysty nie mogłem spać całą noc, a i rano na wszelki wypadek poszedłem do kościoła :D ale mimo to ta melodia mnie nie przeraża ;)

 

Jak można nie znać Oldfielda? Jak można nie lubieć? (nie no każdy ma swój gust). Tak czy siak ja uwielbiam :) A zacząłem chyba od albumu Voyager.

 

Ja pamiętam, że pierwszą melodią która mi wpadła w ucho to Tres Lunas i Enigmatism, a potem to już lawinowo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że ktoś w Polsce o nim w ogóle słyszał :D

 

No wiesz co? Ja jestem rocznik 85, jak byłem mały i nie mogłem zasnąć, to rodzice puszczali mi Tubular Bells z vinyla, w słuchawkach Tonsil :)

 

Po oglądnięciu Egzorcysty to już nie jest ta sama muzyka co wcześniej. Między dźwiękami czai się groza. Nie wyobrażam sobie przy tym zasnąć. W ogóle boje się tego słuchach późnym wieczorem :P

 

Ja po oglądnieciu trailera egzorcysty nie mogłem spać całą noc, a i rano na wszelki wypadek poszedłem do kościoła :D ale mimo to ta melodia mnie nie przeraża ;)

 

Oglądnij cały.

 

btw UWAGA! SPOILER >>>>>>>>>>>>>>>

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>No nie wiem czy w kościele jest tak bezpiecznie skoro demonem okazał się sam ksiądz :P

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oldfield robi muzykę dla specyficznej grupy ludzi, także nie wiem czy nawet pomimo świetnego marketingu przebiłby się przez "mainstreamowego słuchacza". Takiej muzyki słuchają przeważnie świadomi słuchacze, to nie jest muzyka dla ludzi nie potrafiących skupić swojej uwagi na muzyce dłużej niż 5 sekund. Tego nie słucha się "z doskoku"

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthass, masz zdecydowanie rację, tak zresztą wygląda praktycznie cała scena progresywna lub takową inspirowana :P

Po prostu niektórzy szukają czegoś do odstresowanka a inni chcą słuchać i słuchać.

Edytowane przez Filas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza się może nie fan, ale bardzo "lubiący" Michała ze Starego Pola :-)

Na półce mam Tubular Bells (2000), Hergest Ridge, Ommadawn oraz Voyagera.

Co prawda nie należę do pokolenia autora tematu (jestem ponad dwukrotnie starszy) ale też mnie dziwi jak można w ogóle nie słyszeć o Oldfieldzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem przygodę z Majkiem :) dość dawno - w naszej kochanej TVP transmitowano premierowy koncert Tubular Bells II, który nagrałem na VHSie :) i po kilkukrotnym obejrzeniu i wysłuchaniu zakochałem się w tej magicznej płycie. Naturalną koleją rzeczy było zapoznanie się z resztą twórczości Michała. To jedyny artysta, którego wszystkie albumy studyjne i kompilacje z rzadkimi utworami posiadam w oryginalnych wydaniach :P

Bez wahania pojechałem na drugi koniec kraju by uczestniczyć ponad dekadę temu w koncercie trasy promującej album Guitars, który odbył się w katowickim Spodku, zobaczyć mistrza na żywo - bezcenne!

Oczywiście nie jestem bezkrytyczny w stosunku do M.O. - widać, że Oldfield lepiej odnajdywał się (chyba podobnie jak i ja) w dawnych czasach niż współczesności... Czekam z utęsknieniem i ciekawością na jakąś nową płytę.

 

Jeśli zaś chodzi o mały osobisty ranking to pierwsza piątka wygląda tak:

1. Amarok

2. Tubular Bells II

3. TSoDE

4. Ommadawn

5. Tubular Bells

 

Najdłużej trawiłem Incantations a za najsłabsze płyty uważam... hm, No kilka by się znalazło ale jak sie zastanawiam głębiej to w każdej nawet z tych kiepskich coś fajnego i osobistego odnajduję :)

 

Tak naprawdę to dzięki muzyce M. O. nauczyłem się tak słuchać. I krytycznie podchodzę do wokalu w innych gatunkach i albumach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie należę do pokolenia autora tematu (jestem ponad dwukrotnie starszy) ale też mnie dziwi jak można w ogóle nie słyszeć o Oldfieldzie.

Ja pewnie jestem w podobnym wieku (mówię o tej dwukrotności ;-) ale jakoś potrafię sobie wyobrazić miłośnika dobrej muzyki, który nie zna Oldfielda. Przecież już od dłuższego czasu jego nowa muzyka nie pojawia się w środkach masowego przekazu. I to nie mówię w tym miejscu o radiach typu zet czy rmf (czyli takich które na okrągło puszczają jakieś 50 utworów bo wprawiają w dobry nastrój słuchaczy - rzygać się chce) ale również o tych, które nie stronią od różnej muzyki - czasami mniej popularnej - jak np trójka.

Jeżeli więc taki młody człowiek nie trafi na ślad jego twórczości w kolekcji rodziców lub nie usłyszy przypadkowo któregoś ciekawego lub wpadającego w ucho utworu puszczonego przez ambitniejszego sprzedawcę marketu z płytami - to nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan elektroniki klasycznej znam oczywiście MO i przyznam,że miałem kilka jego płyt, trochę go słuchałem. Niestety nie oparł się próbie czasu. A taki na przykład Manuel Goettsching (Ash Ra Tempel, Ashra) też gitarzysta, o wiele bardziej mi podchodzi. Może ktoś zna jego klasyczne dzieło E2-E4 (niezwykle popularne w Japonii). Chyba wolę MG od MO, ponieważ moim zdaniem Oldfield jakoś się skomercjalizował, rozpłynął. TB oczywiście nadal są świetne ale nie wiem po co on nagrywał nowe wersje tej płyty ? Dla kasy ?

 

W każdym razie dobrze,że ludzie kojarzą Mike Oldfielda, mam nadzieję,ze są i tacy którzy kojarzą "herosów elektronicznego rocka" (była taka książka nawet) - Tangerine Dream, Klausa Schulze. Nadal ich słucham, a znudził mi się Vangelis, Jarre (choć stare płyty w sumie mam i czasem puszczam - np. vinyl ripy 24/96 Magnetic Fields i Oxygene).

 

Natomiast słabo orientuję się w nowej muzyce - nie wiem co to jest Coldplay na przykład. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że nie wiesz czym jest Coldplay (komercja, ach ta komercja na starość!). Placebo albo Radiohead z tej trójcy są dużo ciekawsze :P

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak można nie znać Oldfielda? Jak można nie lubieć? (nie no każdy ma swój gust). Tak czy siak ja uwielbiam :) A zacząłem chyba od albumu Voyager.

 

Podobnie zaczołem od albumu Voyager, pożyczyłęm posłuchałem polubiłem kupiłem i to wszystko w 1 tydzień.

Natomiast dzwony jakoś nie przypadły mi.

 

Przy okazji fanom Oldfilda polecam zobaczyć twórczość Jean Michel Jarre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Poszukuję fanów Oldfielda, ponieważ chcę znaleźć tytuł piosenki, która mi się z nim kojarzy z tego filmiku na youtube

- pytałem autora filmiku, ale nie odpowiada. Wydaje mi się właśnie, że to Oldfield, tylko pytanie jaki utwór? Dlatego poszukuję fanów, bo możecie wiedzieć, a zwykły słuchacz nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Poszukuję fanów Oldfielda, ponieważ chcę znaleźć tytuł piosenki, która mi się z nim kojarzy z tego filmiku na youtube

- pytałem autora filmiku, ale nie odpowiada. Wydaje mi się właśnie, że to Oldfield, tylko pytanie jaki utwór? Dlatego poszukuję fanów, bo możecie wiedzieć, a zwykły słuchacz nie.

Nope, to nie Oldfield :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 30.10.2012 o 00:11, Lord Rayden napisał:

moim zdaniem Oldfield jakoś się skomercjalizował, rozpłynął.

Poniekąd był taki etap u niego, ale nigdy na "celebrytę" nie wyglądał.

Nawet piosenki dobrze wytrzymują próbę czasu.

Miał nawet flirt z disko popem.

 

 

Powielony Oldfield gra Wagnera.

 

 

Edytowane przez xetras
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2012 o 00:11, Lord Rayden napisał:

TB oczywiście nadal są świetne ale nie wiem po co on nagrywał nowe wersje tej płyty ? Dla kasy ?

1.  @ TB III z 1998 roku:

Ponizej powtórka z "Moonlight Shadow" czyli autoplagiat :)

 

 

(Piosenka pochodzi z TB3)

2. Tubular Beats to były remiksy.

3. Ta wersja  TB z 2003 miała być bardziej dopracowana niż pierwowzór.

4. W zastępstwie nienagranego wtedy jeszcze TB II za taki album uważano "Amarok".

 

Czasem publika chce to co już lubi, czasem wytwórnia płytowa tego chce albo artysta.

Czyli - z różnych powodów. 

|||

Jeszcze coś za co lubię autora.

Wydłużony i prawie współczesny (2012) remiks utworu 'North Star' z analogowej epoki (1978 rok).

 

 

 

 

Edytowane przez xetras
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności