Skocz do zawartości

ATH-M50 vs. Sony MDR-7509 vs..?


escaper

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że musze wreszcie kupić jedne bardzo mocno izulujące i jednocześnie dobrze brzmiące słuchawki. Sennheisery HD280 których używam od tygodnia są całkiem fajne, ale potrzebuje jeszcze troche lepszej izolacji i bardziej detalicznego brzmienia. Słuchał ktoś tych dwóch modeli i mógłbym napisać czym się różnią, co mają ze sobą wspólnego, czym różnią się od HD280? Które lepiej izolują, które grają czyściej głośno? Przyznaje, że troche nie wiem czy bardziej mi zależy na brzmieniu czy izolacji, chyba tak samo na jednym jak i drugim. Jeśli chodzi o sound to interesuje mnie możliwa obiektywność, czyli jak talerze w nagraniu są ostre, to mają brzmieć ostro, jak słodkie to słodko, jak wokal jest suchy i z oddali, to ma być suchy i z oddali... Wiem, że ma tak pewnie sporo modeli w cenie koło 3000zł, ale niestety, więcej niż jakiś 500zł nie ma raczej szans żebym mógł wydać. HD280 mają wegług mnie całkiem zbalansowane brzmienie, są super do autobusu, ale do nagrywania czy miku są zdecydowanie za bardzo zamulone, mają mocno uciętą najwyższą góre. Mam jeszcze Superluxy HD660, są całkiem detaliczne ale izolują kiepsko, potrzebują małej elektrowni a i tak mają bardzo chudy bas, do tego przy większych głośnościach siekają górą i pierdzą jak nie wiem. Może powinienem zainteresować się zamkniętymi AKG? Wie ktoś w sumie gdzie w Wawie można posłuchać dobrych zamkniętych słuchawek? Będe wdzięczny za wszystkie pomysły czy sugestie. Pozdro!

 

W sumie zapomniałem troche o istnieniu Szczurów SRH840. Mógłby ktoś napisać coś o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 - lepiej izolują.

7509HD - są znacznie wygodniejsze.

 

Moim zdaniem obie pary nie są w pełni monitorowymi słuchawkami. Sony grają większą sceną, z lżejszym dźwiękiem. M50 są dźwiękowo ciężkie, ze skompresowanym dźwiękiem. Jeśli nie lubisz jasnej góry takiej jak SL to M50 bym nie polecał, w każdym razie da mnie świetne słuchawki, ale góra mi bardzo nie odpowiadała. Te dwa modele są jak niebo i ziemia. Miałem je w tym samym czasie i sprzedałem ATH a zostawiłem sobie sony :).

Shurów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności