Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki + Karta dźwiękowa USB - 800zł


hafn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu przejdę do sedna sprawy - chciałbym kupić słuchawki wokółuszne i kartę dźwiekową USB. Jesli chodzi u słuchawki - nieważne czy będą zamkniete czy otwarte. Słucham przede wszystkim rocka, więc najlepiej gdyby się dobrze spisywały w tym gatunku. Karta dźwiękowa, DAC, czy jak tam to nazwać - po prostu muszę podłączyć to do laptopa. Chciałbym podpiąć kiedyś również jakieś głośniki 2.0, wskazane byłoby rownież wejście mikrofonowe (ale to już niekoniecznie).

Ogólnie proszę Was, abyście polecili możliwie jak najlepsze połączenie, które fajnie by się ze sobą zgrało. Jeśli będzie warto, mogę zwiększyć budżet o te 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie, jak się ma kable za 200zł/metr< + gniazdka sieciowe furutecha za 500zł/szt to jest hajend nawet puszczając nuty z yt

 

e;

jak się nie zna swoich preferencji brzmieniowych (tak jak ja i zdecydowana większość tego forum, chociaż już mi się zaczyna krystalizować to czego chcę) najlepiej jest kupić coś lubianego używanego a potem sprzedać za podobne pieniądze

kupisz nowe i Ci nie podejdzie to za samo wyjęcie z pudełka tracisz 3 cyfrowe kwoty

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zadziwia fakt z jaką łatwością są polecane K550. :win: Z pewnością to dobre słuchawki, ale nie jest powiedziane, że każdemu przypadną do gustu i że nadadzą się do każdej muzyki. Ja bym czuł się oszukany kupując za 650zł słuchawki (dajmy na to używane), które prezentują inną szkołę grania niż moja wizja idealnego dźwięku.

 

Nikt nie zapytał się właśnie o preferencje chłopa i jakiej muzyki słucha.

 

Ja szukając swojego grania zacząłem od low-fi przenośnego i powoli interesowałem się co raz to lepszym sprzętem. Jakbym miał wpakować 800zł na starcie, do chociaż parę odsłuchów bym sobie załatwił by mieć jakiekolwiek rozeznanie, nie wspominając o fakcie że wybór sprzętu audio jest sprawą bardzo indywidualną.

 

Fiio E10 + K550 to połączenie chłodnych (dobra niech wam będzie, neutralnych ;) ) słuchawek z ciepłym źródłem.

Obecnie istnieje alternatywna dokładnie odwrotnego połączenia,

Maya U5 + Philipsv Fidelio L1

 

Jakby kogoś interesowały takie zestawienia to warto obie propozycje przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności