Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iriver E30 - umarł podczas ładowania baterii (komp i USB)... Jak napra


Dex-ter

Rekomendowane odpowiedzi

Witka.

 

Dzisiaj - po ponad 2 letniej bezawaryjnej sprawności - mój iriver E30, podczas ładowania pustej baterii przez USB, wyłączył się na amen. Przy podpinaniu ponownie do USB, ekran robi się z czarnego, ciemnoszary i tyle. Przycisk reset nie powoduje żadnej reakcji.

Czyli jak widać, komputer nie wykrywa sprzętu.

 

Gwarancja skończyła się jakoś w styczniu-lutym (oceniam na oko, bo wtedy (luty 2010r) wrzuciłem pierwsze zdjęcie na forum, odnośnie mojego sprzętu) tego roku...

 

Pytanie do Was, macie pomysł, jak spróbować "podnieść" iriverka? Czy jest jakiś probeam, którym jestem w stanie go uratować? Może po prostu padł soft?

 

Pozdrawiam,

Dex-ter.

 

Info z dzisiaj - podpięty pod ładowarkę USB z HTC: ekran lekko jaśnieje, gdy wcisnę 'reset', ale e30 nie włącza się. Pod kompem już nie reaguje.

 

Any ideas?

Edytowane przez Dex-ter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz i sprawdź w jakim stanie jest bateria.

Dzięki za odpowiedź.

 

Ciężko będzie, bo cwaniak jest bardzo dokładnie złożony - żadnych śrubek itp, a instrukcji jak go rozłożyć nie znalazłem. Nawet jeżeli jest nie wiem, spuchnięta, wylana itp., pewnie nic z tym nie zrobię - na Alledrogo nowych nie widziałem. Jeżeli jest totalnie padnięta, mogę spróbować podładować np. zasilaczem podpinając się pod plus i minus z obejściem układu mp3playera?

 

Informacja chyba dość ważna - grał sobie z 8h w pracy na wzmacniaczu, ale po tym jak padł, zaczął się normalnie ładować. W pewnym momencie po prostu umarł. Na ładowanie nie reaguje tak, jak powinien.

 

Kolejna ciekawostka...

 

Gdy E30 nie jest podpięty pod ładowanie/zasilanie, ale włączę z tyłu obudowy blokadę "kłódka" i wtedy włączam playera, pokazuje się wszystko normalnie - "designed by iRiver" i ikona kłódki...

 

Nie wiem, czy to bateria czy soft w takim razie...

 

Nie ma jakiegoś programu, który umożliwia w jakimś boot menu podpięcie E30 pod kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności